Ranking tabletów 2024. Najlepsze tablety na rynku

Jaki tablet kupić?

Jeśli zastanawiacie się, jaki tablet kupić, to dobrze trafiliście. W tym poradniku znajdziecie wszystko co trzeba wiedzieć, wybierając najlepszy tablet. Zwracamy uwagę na najbardziej istotne parametry, które wpływają zarówno na wydajność, jak i na komfort użytkowania. Opracowaliśmy także ranking tabletów, w którym umieściliśmy najlepsze tablety dostępne w sprzedaży. Wszystkie tablety, które znalazły się w naszym zestawieniu to urządzenia, które świetnie sprawdzą się w swojej roli. Mają wydajne procesory, baterię pozwalającą na wiele godzin pracy, dobry wyświetlacz oraz solidną obudowę.

Koniecznie przeczytaj też nasz artykuł Jaki tablet kupić – znajdziesz tam praktyczne porady dotyczące zakupu tableta. Opisujemy w nim na co zwrócić uwagę przed zakupem, żeby dopasować urządzenie do własnych potrzeb i nie przepłacić.

Spis treści:


Polecane tablety w 2024 roku


Ranking tabletów 2024, najlepsze modele w swoich cenach





Dobry i tani tablet na studia: Apple iPad 10.2 A13 (2021)

Apple iPad 10.2 A13 (2021) to propozycja dla osób, którym zależy na mocnych podzespołach i niskiej cenie. Ten model pozwala pracować, bawić się, tworzyć, uczyć się, komunikować i wiele więcej dzięki przyjaznemu interfejsowi, wydajnym podzespołom i zastosowanym technologiom. Na użytkownika czeka procesor A13 Bionic, system iPadOS, wyświetlacz Retina oraz podwójny aparat. Wyposażono go w Wi-Fi oraz technologię 4G LTE. Dzięki tej opcji możesz pobierać pliki, przesyłać strumieniowo filmy i współpracować ze swoim zespołem praktycznie z każdego miejsca.


Tablet do 1000 zł: Lenovo Tab M9

Pierwsza propozycja to tablet z niższej półki cenowej, co nie oznacza, że nie warto zwrócić na niego uwagi. To jeden z lepszych modeli w swojej klasie. W cenie wynoszącej 600 złotych otrzymujemy podzespoły, które zapewniają wydajność, pozwalającą na komfortowe przeglądanie Internetu, oglądanie filmów oraz pracę z pocztą elektroniczną i wykonywanie przelewów. Ten model ma między innymi ośmiordzeniowy procesor MediaTek Helio G80, 3 GB pamięci RAM, 9-calowy wyświetlacz oraz obsługuje sieć WiFi i LTE. Czego chcieć więcej w tej cenie?


Wydajny tablet za rozsądną cenę: Xiaomi Pad 6

Firma Xiaomi słynie z produkcji urządzeń, które charakteryzują się bardzo dobrą relacją ceny do oferowanych możliwości. Xiaomi Pad 6 to tablet, który wyposażony został w 11-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 2,8K z maksymalną częstotliwością odświeżania wynoszącą 144 Hz, co zapewnia niezwykle wyraźny obraz. O wydajność dba tutaj 8 GB pamięci RAM oraz procesor Snapdragon 870, który znajduje się w czołówce czipów mobilnych. To tablet, który nadaje się zarówno do rozrywki jak i bardziej wymagającej pracy, np. edycji zdjęć czy filmów.


Tablet do 1500 zł: Lenovo TAB P11

Jaki tablet do 1500 zł warto kupić? Postaw na Lenovo TAB P11 2nd Gen. Jest to urządzenie z wyświetlaczem o przekątnej 11,5 cala i ekranem Full Care, oferującym płynne odświeżanie obrazu (120 Hz). Sprzęt został wyposażony w 8-rdzeniowy procesor MediaTek Helio G99 oraz pamięć RAM 6 GB. W tablecie znajdziesz też akumulator o pojemności 7700 mAh i obsługę technologii szybkiego ładowania. Do urządzenia dołączono wygodny rysik, dzięki któremu możesz szkicować i robić notatki ręczne. Tablet umożliwia skonfigurowanie go z systemem Windows.


Najlepszy tablet do rysowania: Apple iPad Air

Tablety marki Apple są zdecydowanie droższe od swoich odpowiedników z systemem Android, ale przez wielu uznawane są za najlepsze w swojej klasie. iPad Air najnowszej generacji wyposażony został w czip M1, który instalowany jest także w laptopach i komputerach stacjonarnych tej firmy, więc o wydajność nie trzeba się obawiać przez następnych kilka lat. Tablet obsługuje rysik Apple Pencil drugiej generacji, który świetnie nadaje się zarówno do robienia notatek jak i do rysowania. iPad Air to tablet, który nawet po kilku latach działać będzie niemal jak nowy.


Tablet Apple 13 cali: Apple iPad Pro 12,9”

Najlepsze tablety kosztują tyle samo co najlepsze laptopy. Do tej grupy z pewnością zaliczyć można najnowszą generację iPada Pro. To tablet, który wydajnością dorównuje topowym komputerom przenośnym. Wyposażono go w procesor Apple M2, który montowany jest między innymi w najnowszych MacBookach Air. Ma 12,9-calowy ekran typu mini-LED z adaptacyjnym odświeżaniem obrazu Pro Motion, cztery głośniki stereo, trzy aparaty (jeden z przodu i dwa z tyłu) oraz skaner LiDAR. Tablet obsługuje Wi-Fi 6 i Bluetooth 5.3, ale wybrać można także model z 5G.


Dobry tablet z Androidem: Samsung Galaxy Tab S9 FE+

Zdecydowanie najlepszy w naszym zestawieniu tablet z systemem Android. Ma duży wyświetlacz typu TFT o rozdzielczości 2560 na 1600 pikseli, a jego przekątna ma długość 12,4 cala. Za wydajność odpowiada 8-rdzeniowy procesor Samsung Exynos 1380 oraz 8 GB pamięci RAM. Warto zwrócić uwagę na wysoki poziom odporności tego urządzenia na wodę oraz kurz, co potwierdza spełnienie wymagań normy IP68. Tablet obsługuje zarówno sieć WiFi, jak i sieć komórkową w standardzie 5G. Warto też dodać, że w komplecie znajduje się rysik S-Pen.


Najlepszy tablet – co powinien mieć?

Przy wyborze tabletu, duże znaczenie ma kwota, jaką chce przeznaczyć się na zakup. Inne cechy będzie miał bowiem najlepszy tablet do 1000 zł, a inne najlepszy na rynku w ogóle. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się z naszego poradnika Jaki tablet wybrać? Na co zwrócić uwagę przed zakupem? My ze swojej strony polecamy nasz ranking tabletów, obejmujący najpopularniejsze modele. Porównaj poszczególne urządzenia pod kątem ceny, ale także parametrów oraz opinii użytkowników, co z pewnością pomoże w wyborze.

Ranking tabletów

Niezależnie od posiadanego budżetu można wskazać kilka cech, którym warto przyjrzeć się przy wyborze i podejmowaniu ostatecznej decyzji.

  • Odpowiednia przekątna – wybierz wielkość ekranu, która będzie najbardziej odpowiednia. Mniejsze tablety są bardziej mobilne, ale większe sprawdzą się do gier i oglądania filmów.
  • Jaki system w tablecie jest najlepszy – zdecyduj, czy kupić tablet z Androidem, czy może lepiej wybrać iPada, zwłaszcza, jeżeli masz inne urządzenia od Apple.
  • Aktualne oprogramowanie – upewnij się, że jak najdłużej otrzymasz aktualizacje dbające o bezpieczeństwo i wydajność systemu.
  • Odpowiednia wydajność – zastanów się, czy potrzebujesz wydajnego tabletu z solidnym procesorem i 8 GB pamięci RAM, czy wystarczy podstawowy model z niższej półki ze słabszym procesorem i z 3 GB RAM.
  • Łączność bezprzewodowa – przydatna na co dzień, chociaż nie wszystkie funkcje mogą być niezbędne. Na pewno skorzystasz z Wi-Fi i Bluetooth, ale jeśli nie potrzebujesz LTE to możesz wybrać model bez tej funkcji, który będzie tańszy.
  • Obsługa dodatkowych akcesoriów – weź pod uwagę, jeżeli planujesz podłączyć klawiaturę lub korzystać z rysika.
  • Dobra bateria – długi czas pracy na jednym ładowaniu zawsze jest na plus. Tablet do podstawowych zastosowań powinien mieć baterię o pojemności od 4000 do 6000 mAh.
  • Mikrofony i głośniki – przydadzą się do odtwarzania multimediów oraz wideokonferencji.
  • Solidna obudowa – nie każdy potrzebuje, ale zdecydowanie są osoby, które powinny wybrać tablet w porządnej, uszczelnionej obudowie.

Odpowiednia przekątna

Tanie tablety mają różne wymiary i nie zawsze wiadomo jaki wybrać. Jaka przekątna tabletu będzie najlepsza? Wybór zależny jest od indywidualnych potrzeb i stylu życia.

Najmniejsze tablety o wielkości 7-8 cali najlepiej sprawdzają się jako urządzenia mobilne, które zawsze można mieć ze sobą. Mniejsze i lżejsze, idealne w roli dodatkowego ekranu na co dzień lub w podróży. Mały tablet nadaje się również jako podręczny czytnik e-booków.

Tablety średnie o wielkości 9-10 cali są najbardziej wszechstronne, idealne do pracy i nauki. Takie urządzenie sprawdzi się do tworzenia notatek na studiach, przeglądania Internetu, a nawet grania w gry.

Duże tablety, czyli takie powyżej 11 cali, świetnie nadają się do różnych projektów artystycznych. Rysowanie, obróbka zdjęć i filmów, a także pokazywanie swoich prac innym będzie wygodniejsze. To również najlepszy wybór do wyświetlania filmów, które jednak wygodniej ogląda się na większym ekranie.

Jaki system w tablecie jest najlepszy?

Zestawiając ze sobą iPad a tablet z Androidem różnice są wyraźnie zauważalne już na pierwszy rzut oka. Sprzęty od Apple zawsze się wyróżniają, a wiele osób chce je mieć z powodu znanego logo na obudowie. Sława Apple nie wzięła się znikąd. Kupując iPada mamy pewność, że zyskujemy wydajny i sprawdzony sprzęt na lata. System iPadOS obecny na iPadach jest przyjazny dla użytkownika i pozwala dobrze wykorzystać możliwości tabletu. Co więcej, oprogramowanie od Apple umożliwia bezproblemową integrację wielu urządzeń w jednym, spójnym środowisku. Ułatwia to synchronizację danych oraz korzystanie z usług Apple. Można również liczyć na silne zabezpieczenia, wieloletnie aktualizacje oraz wsparcie nawet dla starszych urządzeń, które działają płynnie przez długi czas. Wadą produktów Apple jest mniejszy wybór modeli, bardziej ograniczona personalizacja, oraz wyższe ceny urządzeń.


Apple iPad


Android z kolei oferuje większą elastyczność i duże możliwości personalizacji. Tabletów z Androidem jest zdecydowanie więcej, są w różnych przedziałach cenowych i od wielu producentów, zatem naprawdę jest w czym wybierać. Android umożliwia lepszą kontrolę nad systemem, integrację z usługami Google i pozwala instalować aplikacje spoza Sklepu Play. Wadą Androida jest większa podatność na złośliwe oprogramowanie, a producenci urządzeń oferują aktualizacje przez znacznie krótszy czas niż Apple. Zdarzają się również opóźnienia w dostarczaniu aktualizacji na niektóre tablety.


Tablety Android


Warto jeszcze wspomnieć o marce Huawei, która oferuje swój autorski system HarmonyOS. Działa na różnych typach urządzeń i pozwala na integrację między nimi. Współpracuje z aplikacjami na Androida, oferuje regularne aktualizacje, ale jest dostępny tylko na urządzeniach Huawei i wciąż jest w fazie rozwoju, więc czasem występują problemy z kompatybilnością.

Aktualne oprogramowanie

Warto instalować aktualizacje nie tylko w smartfonie i komputerze, ale również w tablecie. Najnowsze aplikacje mogą wymagać aktualnego systemu operacyjnego do poprawnego działania. Każda kolejna aktualizacja systemu to nie tylko nowe funkcje i usprawnienia, ale także poprawki związane ze stabilnością i bezpieczeństwem. Liderem jest w tej kwestii Apple, ponieważ iPady mogą pochwalić się wsparciem sporo przekraczającym 5 lat.

Aktualne oprogramowanie to gwarancja nie tylko lepszego działania, braku problemów z obsługą aplikacji i gier, ale także większe bezpieczeństwo danych. Szczególną uwagę zwracamy właśnie na tę ostatnią kwestię. Swoje dane wpisujemy w wielu miejscach w sieci, przechowujemy je również na urządzeniu i w aplikacjach. Aktualizacje chronią przed złośliwym oprogramowaniem, dbają o prywatność, zabezpieczają dane osobowe i finansowe przed cyberatakami. A przy ogromnej ilości wycieków danych, naprawdę warto dmuchać na zimne i starannie zadbać o bezpieczeństwo informacji na swój temat.

Odpowiednia wydajność

Tańszy tablet powinien działać płynnie przy przeglądaniu Internetu, oglądaniu filmów i wideokonferencjach, najlepsze muszą działać idealnie także podczas obsługi zaawansowanych aplikacji i gier. Nowoczesne procesory są bardziej efektywne, oferując większą wydajność przy mniejszym zużyciu energii. Poza dobrym procesorem przydaje się odpowiedni zapas pamięci RAM – im jej więcej, tym lepiej. Zwłaszcza w przypadku systemu Android. Niezbędne minimum to 3 lub 4 GB RAM.

To właśnie dwa główne parametry, które wpływają na wydajność. Warto dodać, że co najmniej przyzwoita wydajność przyda się nawet w przypadku przeglądania Internetu. Nikt przecież nie chce, żeby jego tablet zawieszał się przy najprostszych czynnościach. Dlatego opłaca się zadbać o solidny procesor, najlepiej nowszej generacji, a także sporo pamięci operacyjnej. Warto pamiętać, że również regularne aktualizacje mogą poprawić wydajność urządzenia.

Łączność bezprzewodowa

Łączność bezprzewodowa jest jedną z kluczowych funkcjonalności tabletu. Niemal każdy dostępny obecnie na rynku tablet obsługuje Wi-Fi oraz Bluetooth. Wi-Fi umożliwia połączenie z Internetem, a Bluetooth połączenie z akcesoriami, takimi jak słuchawki, klawiatura i myszka. Dobrze, aby oba były dostępne w nowszych standardach (5 lub wyższych). Zapewni to stabilność i szybkość połączenia, co przydaje się w wielu przypadkach, nawet przy podłączaniu słuchawek bezprzewodowych do oglądania filmów czy udziału w telekonferencji. Warto zwrócić uwagę na opcję dwuzakresowego Wi-Fi, które umożliwia połączenie z dwoma pasmami. Pasmo 2.4 GHz ma większy zasięg, ale jest zatłoczone. Z kolei 5 GHz oferuje szybsze prędkości i mniej zakłóceń.

W droższych tabletach można wymagać też obsługi 4G LTE, a w najlepszych nawet 5G, które zapewnia znacznie wyższe prędkości. LTE bardzo się przydaje, gdy często jesteś poza zasięgiem Wi-Fi oraz dużo podróżujesz z tabletem. Do tego warto mieć GPS, pozwalający na śledzenie lokalizacji oraz NFC, ułatwiający płatności, parowanie urządzeń i przesyłanie danych.

Obsługa dodatkowych akcesoriów

Tablety mają możliwość obsługi wielu dodatkowych akcesoriów. Mowa tutaj nie tylko o etui, które potrafią wybudzać urządzenie, ale także o rysiku czy fizycznej klawiaturze, którą można kupić osobno lub wbudowaną w pokrowiec. Piórko przyda się szczególnie wtedy, gdy tablet służyć ma do sporządzania notatek czy rysowania. Początkowo trzeba nauczyć się z niego korzystać, bo wrażenia są zupełnie inne, niż kiedy piszesz lub rysujesz na papierze. Jednak nie każdy go potrzebuje. Klawiatura jest zdecydowanie bardziej uniwersalna i sprawdzi się zarówno w pracy, jak i w domu – łatwiej pisać za jej pomocą wiadomości e-mail czy nawet wyszukiwać treści w Internecie. Wiele osób w komplecie z klawiaturą kupuje również myszkę. A jeżeli często oglądasz filmy na tablecie i nie korzystasz ze słuchawek, możesz zdecydować się na zewnętrzne głośniki, które zapewnią lepszy dźwięk niż te wbudowane.


Tablety z rysikiem


Obsługa dodatkowych akcesoriów znacząco zwiększa komfort użytkowania, a także funkcjonalność urządzenia. Jeżeli dużo korzystasz z tabletu, na pewno warto zaopatrzyć się w potrzebne dodatki. Pamiętaj tylko, aby były kompatybilne z wybranym urządzeniem.

Dobra bateria

Dobra bateria przyda się niezależnie od budżetu i głównego przeznaczenia tabletu. Jednak jest kluczowa, jeżeli zamierzasz używać tabletu intensywnie przez cały dzień, niekoniecznie mając czas na podładowanie go. Najlepsze modele potrafią pracować na jednym ładowaniu nawet ponad 10 godzin. Należy jednak pamiętać, że deklaracje producentów są zazwyczaj nieco wyższe niż rzeczywisty czas pracy urządzenia na jednym ładowaniu. Warto korzystać z trybu oszczędzania baterii, a często do wyboru mamy kilka takich trybów. Mogą znacząco wydłużyć czas pracy tabletu, poprzez ograniczenie niektórych jego funkcji. Zwróć też uwagę na funkcję szybkiego ładowania, która może przydać się w najmniej oczekiwanym momencie.

Jeżeli planujesz zakup starszego tabletu, który miał premierę wiele lat temu, bierz pod uwagę krótszy czas pracy na baterii. Pamiętaj też, że nowoczesny procesor będzie bardziej energooszczędny niż starsze wersje sprzed lat.

Zanim kupisz tablet do biura, zapoznaj się z kilkoma recenzjami użytkowników oraz testami wybranego modelu tabletu. Możesz wówczas znaleźć więcej informacji na temat czasu działania baterii w różnych sytuacjach.

Mikrofony i głośniki

To wbrew pozorom bardzo istotna kwestia w przypadku tabletów, które wykorzystywane są zarówno do rozrywki, jak i do pracy. Przy oglądaniu filmów czy słuchaniu muzyki przydadzą się dobre głośniki, najlepiej obsługujące dźwięk przestrzenny. To bardzo praktyczne rozwiązanie, jeżeli chcesz obejrzeć film z rodziną, albo nie masz ochoty korzystać ze słuchawek. Jednak wbudowane głośniki zazwyczaj nie oferują takiej jakości dźwięku jak głośniki zewnętrzne, zwłaszcza w zakresie basów i głośności.

Tablety wykorzystywane są także do prowadzenia wideokonferencji, więc poza wbudowanymi aparatami znaczenie mają też wspomniane już głośniki oraz mikrofon, a raczej mikrofony. W droższych tabletach może być ich kilka. Są integralną częścią tabletu, więc nie ma potrzeby stosowania dodatkowego sprzętu do podstawowych zadań. Jednak wbudowane mikrofony mogą mieć ograniczoną czułość i zasięg, co sprawia, że nie uda im się zarejestrować dźwięku z większej odległości. Dlatego czasem trzeba zaopatrzyć się w dodatkowy, zewnętrzny mikrofon. Przykładowo w sytuacji, kiedy podczas wideorozmowy na stojąco omawiasz przygotowaną prezentację lub prowadzisz transmisję online z kilkoma osobami.

Solidna obudowa

Tablet to sprzęt mobilny, a więc często przenoszony. Warto zatem zwrócić uwagę na odporność obudowy na uszkodzenia mechaniczne oraz czynniki zewnętrze, takie jak kurz, piasek czy woda. Najlepsze tablety często cechują się mocnymi obudowami, które wykonane są na przykład z aluminium i spełniają wymagania normy IP oraz norm militarnych oznaczanych przedrostkiem MIL. Tanie tablety mają przeważnie obudowy z plastiku. Są lekkie, ale też mniej odporne na uszkodzenia. Wielu osobom taka obudowa w zupełności wystarczy, zwłaszcza kiedy przechowują tablet w etui. Jednak jest wiele sytuacji, w których solidna obudowa jest niezwykle przydatna.

Tablet z mocniejszą obudową jest lepszy dla osób, które nie mają czasu martwić się o delikatne traktowanie sprzętu w czasie pracy lub podróży. Czasem zdarza się upuścić tablet, albo uderzyć nim o jakąś twardą powierzchnię. Są też osoby, które notorycznie upuszczają swój sprzęt, albo korzystają z niego kiedy pada deszcz. Wzmocniona i uszczelniona konstrukcja chroni urządzenie w tego typu sytuacjach, co pozwala na dłuższe użytkowanie tabletu.

Jaki tablet do gier?

Zobaczmy, jaki tablet do grania warto kupić. Wybór odpowiedniego modelu zapewni płynne działanie nawet bardziej wymagających gier i doskonałe wrażenia wizualne. W przypadku tego rodzaju urządzeń, zalecany jest przynajmniej 8-rdzeniowy procesor oraz minimum 8 GB pamięci RAM.

Do tego przyda się jasny ekran o przekątnej powyżej 10 cali, aby rozrywka była przyjemniejsza w odbiorze. O wyraźny obraz zadba wysoka rozdzielczość, minimum Full HD, ale lepsza będzie większa, np. 2K. Ważna jest również wysoka częstotliwość odświeżania ekranu (120 Hz), zwiększająca płynność wyświetlanego obrazu. Nie wolno o niej zapominać, bo przekłada się na lepsze pokazanie ruchu, co jest istotne zwłaszcza w bardziej dynamicznych rozgrywkach.

Jaki tablet do gier wybrać?

Tablet podczas grania może się przegrzewać, dlatego wybierz model z bardziej zaawansowanym systemem chłodzenia, który zapewni większą wydajność podczas wielogodzinnego grania. Warto też wyjąć tablet z etui, które może niepotrzebnie gromadzić ciepło.

Na co jeszcze należy zwrócić uwagę? Pojemna bateria i funkcja szybkiego ładowania zawsze są przydatne. Gry zużywają sporo energii, więc jeżeli zamierzasz grać poza domem, zdecyduj się na model dłużej pracujący na baterii. Do tego spora pamięć wewnętrzna, minimum 128 GB. Mniejsze pojemności mogą okazać się niewystarczające do zainstalowania większej ilości dobrych gier. No i koniecznie zainteresuj się dodatkowymi akcesoriami. Dokupienie bezprzewodowego pada do gier może odczuwalnie uprzyjemnić granie na tablecie. Upewnij się jednak, że tablet ma nowszą wersję Bluetooth. Wówczas bez problemu podłączysz też dobre słuchawki lub głośniki zewnętrzne.

A jaki tablet do gier powinien mieć system operacyjny? Nie ma znaczenia. Najważniejsze, aby był aktualizowany do najnowszej wersji.

Jaki tablet do oglądania filmów?

W tym przypadku to ekran w dużej mierze decyduje o tym, jaki tablet do filmów będzie najlepszy. Dlatego zaopatrz się w model z dużym wyświetlaczem o rozdzielczości minimum Full HD. Nie warto wybierać tabletów mniejszych niż 10 cali. Zdecydowanie lepiej spiszą się ekrany mające 11 lub 12 cali. Do odtwarzania multimediów wystarczy czterordzeniowy procesor średniej klasy, jak również mniejsza ilość pamięci RAM (np. 4 GB). Tanie tablety będą w tym przypadku świetnym rozwiązaniem.

Warto zaopatrzyć się w model z większą ilością pamięci wewnętrznej lub możliwością dołożenia karty microSD, aby zmieścić w urządzeniu jak najwięcej filmów. Ostatecznie można użyć dysku przenośnego do przechowywania swojej kolekcji, ale zawsze jest to mniej wygodne rozwiązanie. Jeżeli korzystasz z serwisów streamingowych, takich jak Netflix, upewnij się, że jest dobra łączność bezprzewodowa, aby jakieś zakłócenia nie przerwały ulubionego serialu. Tu sprawdzi się dwuzakresowe Wi-Fi oraz nowsza wersja Bluetooth. Zwróć uwagę również na głośniki stereo i złącze słuchawkowe, aby jakość dźwięku podczas oglądania była możliwie jak najlepsza. Czas pracy baterii to już kwestia indywidualna, bo korzystając z tabletu w domu, zawsze można podłączyć go do ładowania, nawet w podczas seansu filmowego. Jednak zawsze warto wybrać model, który popracuje jak najdłużej na jednym ładowaniu. Polecana minimalna pojemność baterii to 6000 mAh. Na takim urządzeniu z powodzeniem obejrzysz dobrej jakości filmy i zagrasz w mniej wymagające gry.

Jaki tablet do oglądania filmów?

Jaki tablet do pracy?

W zależności od wykonywanej pracy, musisz samodzielnie zdecydować jaki tablet do pracy będzie najlepszy. Oczywiście na pierwszym miejscu powinno się stawiać na wydajność, czyli mocny procesor zapewniający płynne działanie oraz dużą ilość pamięci RAM, dzięki której można wykonywać wiele zadań jednocześnie bez spadku szybkości działania tabletu. Ważny jest również długi czas pracy na baterii, bez konieczności doładowywania w ciągu dnia. W przypadku urządzenia służbowego bardzo ważna jest ochrona przed nieautoryzowanym dostępem, więc przyda się szyfrowanie danych oraz czytnik linii papilarnych lub rozpoznawanie twarzy, ułatwiające logowanie. Pozostałe parametry należy dobierać pod kątem swojego zawodu.

Tablet dla handlowca powinien być maksymalnie mobilny. Idealnie sprawdzi się niewielki model, który można schować w większej kieszeni lub w torbie. Przy okazji pamiętaj o wygodnym etui, które ochroni sprzęt, a jednocześnie nie będzie utrudniać szybkiego skorzystania z urządzenia. Z kolei tablet do biura możesz wybrać nieco większy, na którym łatwiej pisać i prowadzić wideokonferencje. Wielu osobom przyda się laptop tablet w jednym, który dzięki dołączanej klawiaturze jest bardziej wszechstronny. Kierowcom z kolei posłuży tablet z LTE, który zapewnia bezproblemowe połączenie z Internetem i umożliwia korzystanie z wielu aplikacji do nawigacji. A jaki tablet dla grafika będzie odpowiedni? Artyści docenią model z dużym ekranem dobrej jakości, na którym łatwiej rysować, a także dodatkowe akcesoria, takie jak futerał, w którym znajdzie się miejsce na przechowywanie rysika. Osoby pracujące w trudnych warunkach, powinny zaopatrzyć się w wytrzymały tablet odporny na upadki, wilgoć i kurz. Mogą to być robotnicy, podróżnicy, albo osoby, którym często zdarza się upuszczanie urządzenia. W tym przypadku warto zadbać również o maksymalną ochronę tabletu i nakleić folię ochronną na ekran oraz wybrać solidniejszy pokrowiec.

Jaki tablet do pracy?

Podsumowując, najlepsze tablety do pracy powinny łączyć wysoką wydajność, długi czas pracy na baterii, wygodny ekran oraz możliwość sprawnego podłączenia potrzebnych akcesoriów. Takie urządzenie będzie uniwersalne i zapewni wymagany komfort podczas pracy.

Jaki tablet kupić?

Tanie tablety wcale nie muszą być złe. Najważniejsze, aby wybrany model spełniał oczekiwania użytkownika. Każdy z zaproponowanych przez nas modeli będzie dobrym wyborem, jeżeli te oczekiwania spełni. Należy uważnie zastanowić się nad tym, czego się potrzebuje, a następnie przejrzeć opisane wyżej specyfikacje. Zauważ, że parametry decydujące o tym, jaki tablet do gier wybrać będą inne, niż kiedy wybierasz tablet do pracy. Podróżujesz? Wybierz mniejszy tablet z solidną obudową i LTE. Potrzebujesz urządzenia do notatek lub rysowania? Kup urządzenie z większym ekranem. Chcesz dużo grać w gry? Weź wydajny tablet z mocnym procesorem i dużą ilością pamięci. A jeżeli masz bardzo ograniczony budżet, a potrzebujesz dodatkowego urządzenia do podstawowych zastosowań, wybierz jeden z tańszych modeli, który w pełni wystarczy do przeglądania Internetu.


Mogą Cię zainteresować:

zdjęcie autora
Autor
Grzegorz Świątek
Bloger technologiczny z zamiłowania. Szczególnie interesują mnie perypetie firmy Apple i produkty, które oferuje. Z urządzeń tej marki korzystam dopiero 10 lat, więc jeszcze wiele muszę się nauczyć.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
3.7/5 (32 głosy)

Czytaj więcej