Ranking szczoteczek sonicznych. Wybieramy najlepsze szczoteczki soniczne

Istotnym elementem podczas zabiegania o zdrowy i piękny uśmiech jest dobór odpowiedniej szczoteczki do zębów. Możemy zdecydować się na jedną z wielu dostępnych szczoteczek rotacyjnych lub na jeszcze bardziej nowoczesne modele, czyli szczoteczki soniczne.

Szczegółowe informacje i porady Jak wybrać szczoteczkę soniczną znajdziesz w naszym poradniku.

Popularne szczoteczki soniczne w Komputronik.pl

Najważniejsze cechy szczoteczki sonicznej

Dla przypomnienia warto wymienić jej najważniejsze cechy:

  • Podłużny kształt – szczoteczka soniczna ma kształt zbliżony do zwykłej szczoteczki, czyli podłużną końcówkę, podczas gdy szczoteczka elektryczna ma okrągłą główkę
  • Ruchy wymiatające – szczoteczka soniczna wykonuje ruchy wymiatające, które są uznawane za skuteczniejsze i dokładniej usuwające pozostałości po jedzeniu z trudno dostępnych miejsc
  • 31 tysięcy ruchów na minutę – to znacznie więcej niż zwykła szczoteczka elektryczna
  • Delikatna dla zębów – technologia soniczna nie powoduje recesji dziąseł i jest bardziej delikatna dla zębów
  • Likwidacja przebarwień – regularne stosowanie szczoteczki sonicznej poprawia estetykę uzębienia
  • Usuwanie płytki nazębnej – technologia soniczna dobrze radzi sobie także z usuwaniem kamienia nazębnego
  • Aparat ortodontyczny – szczoteczki sonicznej mogą używać osoby noszące aparat na zęby, nie ma też negatywnego wpływu na plomby czy implanty
  • Szczoteczki soniczne dla dzieci – dostępne są także modele zaprojetkowane z myślą o najmłodszych

Ranking szczoteczek sonicznych

A to już wybór najbardziej atrakcyjnych modeli szczoteczek sonicznych w różnych cenach. W zestawieniu znalazły się także modele przeznaczone dla dzieci oraz zestaw z irygatorem dla kompleksowej higieny jamy ustnej.

Szczoteczka soniczna z 3 trybami czyszczenia: Xiaomi Mi Sonic

ranking szczoteczek sonicznych

Szczoteczka, która dostosowuje się do Twoich preferencji. Wyposażona jest w trzy warianty pracy. Pierwszy z nich koncentruje się na dokładnym usuwaniu osadów i płytki nazębnej. Drugi pomaga chronić wrażliwe dziąsła i jest odpowiedni dla osób, które dopiero zaczynają przygodę ze szczoteczką soniczną. Ostatni tryb umożliwia samodzielne zaprogramowanie urządzenia przy użyciu aplikacji mobilnej.

Dużą zaletą końcówek szczoteczki jest ich innowacyjne włosie. Oprócz tego, że jest ono gęste i delikatne, to dodatkowo każdy z włosków ma zaokrągloną końcówkę. Umożliwia to właściwą ochronę szkliwa i przestrzeni przy dziąsłach.


Skuteczna szczoteczka soniczna: Philips Sonicare EasyClean HX6511/35

ranking szczoteczek sonicznych

Delikatna i skuteczna szczoteczka elektryczna. Jej istotną zaletą jest możliwość osiągnięcia efektu wybielenia zębów przy regularnym stosowaniu. Jej głowica wiruje z olbrzymią prędkością, wykonując w ciągu minuty ponad 30 tysięcy ruchów szczotkujących. Urządzenie wyposażone jest w sygnalizator czasu mycia zębów oraz technologię soniczną.

Dla osób, które dopiero zaczynają używać szczoteczki elektrycznej, przewidziano specjalny program, który umożliwia przyzwyczajenie się do jej działania. Wygięta głowica szczoteczki ułatwia dotarcie do tylnych zębów i skuteczne usuwanie z nich płytki nazębnej.

Szczoteczkę Philips Sonicare EasyClean HX6511 można kupić w zestawie zawierającym dwie rączki i dwie końcówki lub pojedynczo.


Inteligentna szczoteczka soniczna: Philips Sonicare FlexCare Platinum Connected HX9192/02

ranking szczoteczek sonicznych

Ta innowacyjna szczoteczka soniczna wyposażona została w inteligentne czujniki, które poinformują cię, jak mocno powinieneś docisnąć głowicę podczas czyszczenia konkretnej partii zębów. Pozwala to zoptymalizować proces szczotkowania i zabezpieczyć szkliwo. Urządzenie ma też bardzo wysoką skuteczność w wybielaniu zębów. Służy do tego specjalny tryb usuwania przebarwień.

Szczoteczka może też podpowiadać, które obszary wyszczotkować ponownie, gdyż wymagają poprawy. Jeśli zdecydujesz się używać aplikacji SoniCare, to w odpowiednim czasie przypomni ona o konieczności wymiany końcówki czyszczącej.


Delikatna szczoteczka soniczna: Philips Sonicare FlexCare HX6971/59 oraz HX6971/33

ranking szczoteczek sonicznych

Jeśli dopiero zaczynasz używać szczoteczki sonicznej, to ten model jest idealny. Urządzenie wyposażone jest w program delikatnego zwiększania intensywności szczotkowania w trakcie pierwszych 14 uruchomień. Pozwala to przyzwyczaić się do technologii sonicznej. Ponadto szczoteczki możemy używać też w trybach standardowego czyszczenia, wybielania oraz masażu dziąseł.

Stan dziąseł poprawia się w zaledwie dwa tygodnie. Na szczególną uwagę zasługuje kształt głowicy szczoteczki. Włosie przypominające romb niezwykle skutecznie usuwa płytkę nazębną, która jest jedną z głównych przyczyn chorób dziąseł.

Szczoteczka soniczna Philips Sonicare FlexCare HX6971 dostępna jest w białej i czarnej wersji kolorystycznej.


Szczoteczka soniczna dla dzieci: InnoGIO

ranking szczoteczek sonicznych

Nowoczesna szczoteczka, która sprawi, że mycie zębów będzie dla twoich dzieci atrakcją. Urządzenie ma odpowiedni dla dziecięcej rączki kształt, miłą dla oka kolorystykę oraz duże przyciski ułatwiające włączanie i wyłączanie. Głowica obraca się w zakresie 360 stopni, co ułatwia czyszczenie.

Ochronna pokrywa zapobiega przedostawaniu się kurzu, brudu i bakterii. Działanie szczoteczki możemy dostosować do wieku naszego dziecka. Solidny akumulator ładowany bezprzewodowo wystarcza nawet na 22 dni użytkowania.


Szczoteczka soniczna dla dziecka: Philips Sonicare For Kids HX6311/07

ranking szczoteczek sonicznych

I jeszcze jedna propozycja dla najmłodszych. Model Philips Sonicare For Kids HX6311/07 z pewnością się im spodoba. W komplecie ze szczoteczką otrzymujemy wymienną końcówkę. Gdy nasz malec podrośnie, będziemy mogli wymienić mniejszą końcówkę na większą.

Szczoteczka odmierzając czas czyszczenia zębów, wydaje zabawne dźwięki zachęcające do szczotkowania. Model ten ma dwa tryby pracy – wolniejszy dla dzieci młodszych i szybszy dla starszych. Wymienne naklejki pomagają dostosować wygląd szczoteczki do wymagań dziecka.


Zestaw z irygatorem: Philips Sonicare HX8492/46 (AirFloss Ultra + HealthyWhite+)

ranking szczoteczek sonicznych

Chcesz maksymalnie zadbać o zdrowie swoich zębów i dziąseł? Wybierz zestaw składający się ze szczoteczki sonicznej oraz irygatora. Szczoteczka błyskawicznie i bardzo dokładnie usunie zanieczyszczenia z zębów i dziąseł. Z kolei irygator pomoże doczyścić ciasne przestrzenie międzyzębowe. Specjalna głowica DiamondClean umożliwia rozjaśnienie barwy twoich zębów o dwa odcienie w ciągu dwóch tygodni.

Zarówno szczoteczka, jak i irygator mają odpowiednio wyprofilowane obudowy, co ułatwia korzystanie z nich. Trzy warianty intensywności czyszczenia umożliwiają dostosowanie pracy szczoteczki do własnych preferencji.