Ranking sokowirówek. Wybieramy najlepsze sokowirówki

21.10.2020 | autor: Julia Sowińska | Przeczytasz w 4 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Kupno sokowirówki to prawdziwa inwestycja w nasze zdrowie. Taki sprzęt pozwala na błyskawiczne przetworzenie kilku kilogramów owoców i warzyw. W ten sposób otrzymujemy prawdziwą bombę witaminową dla całej rodziny. Jednak wybór tego typu urządzeń może nie być prosty.

Na sklepowych półkach znajdziemy wiele modeli różniących się od siebie mocą silnika, pojemnością i mnóstwem innych parametrów. Warto więc dowiedzieć się nieco więcej na temat cech, na które należy zwrócić uwagę, oraz sprawdzić poniższy ranking sokowirówek.

Spis treści:

Dobra sokowirówka – co powinna mieć?

Na początek powinniśmy się zastanowić, dla ilu osób będziemy przygotowywać sok, oraz jakich produktów będziemy głównie w tym celu używać. Dodatkowo weźmy pod uwagę komplet poniższych wskaźników.

Pojemność zbiorników

Sprawdź pojemność nie tylko zbiornika na odpady, ale także kubka na sok. Jeśli sok będziesz przygotowywać dla 1-2 osób, to możesz wybrać urządzenie wyposażone w zbiornik na resztki o pojemności od 0,5 do 1 litra. W przypadku posiadania większej rodziny warto postawić na modele ze zbiornikami powyżej 1 litra. Podobnie w przypadku kubka na sok. Dla pary wystarczy pojemność do 1 litra. Dla kilku osób – powyżej tej wartości.

Moc silnika

Ten parametr wskazuje, z jak twardymi produktami poradzi sobie nasza sokowirówka. Jeśli mamy zamiar przetwarzać takie owoce jak jabłka, cytrusy, truskawki, czy porzeczki, to wystarczy nam model z silnikiem o mocy do 500W. W przypadku marchewek, buraków lub selera warto postawić na sprzęt o mocy co najmniej 700W.

Wybór zakresu prędkości

daje nam większy wpływ na pracę urządzenia. W przypadku posiadania dwóch lub więcej wariantów możemy sami zdecydować, czy chcemy pracować na wysokim biegu (większy hałas), czy też wystarczą nam niższe obroty (cichsza praca).

Jakość sitka

Tego parametru raczej nie znajdziemy w specyfikacji. Dlatego po prostu weźmy sitko do ręki i dokładnie oglądnijmy. Zacznijmy od wielkości – im większe, tym produkty będą szybciej przetwarzane. Kolejna sprawa to materiał – najlepsze są sita wykonane z metalu. Sprawdźmy też gęstość rozmieszczenia ostrzy – ten czynnik także wpływa na wydajność.

Średnica otworu wlotowego

Im większa, tym lepiej. Nie będzie konieczności krojenia warzyw i owoców na drobne kawałki. W sklepach znajdziemy modele, do których można wkładać nawet całe jabłka.

Koniecznie sprawdźmy, które elementy sokowirówki będziemy mogli wrzucić do zmywarki. To znacznie ułatwia sprzątanie po przygotowaniu soku.

Więcej informacji na temat kryteriów, jakie powinna spełniać najlepsza sokowirówka, znajdziesz w artykułach:

Ranking sokowirówek – polecane modele

  • Tania sokowirówka: Severin ES 3566
  • Sokowirówka do 200 zł: Adler AD 4124
  • Sokowirówka do 300 zł: Philips HR1832/02
  • Pojemna sokowirówka do 350 zł: Bosch MES25A0
  • Sokowirówka do 400 zł: Philips HR1855/80

Najpopularniejsze sokowirówki w Komputronik.plMoże Cię zainteresować:

Autor
Julia Sowińska
Świetnie zorganizowana i pełna pozytywnej energii. Mama dwójki szkrabów, która ceni sobie maksymalne ułatwianie codziennych obowiązków domowych. Artystka w kuchni, która serce oddała przepisom swojej prababci. Od czasu do czasu chętnie poznaje tajniki kuchni orientalnej.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (5 głosów)

Czytaj więcej