Ranking sokowirówek. Wybieramy najlepsze sokowirówki

Kupno sokowirówki to prawdziwa inwestycja w nasze zdrowie. Taki sprzęt pozwala na błyskawiczne przetworzenie kilku kilogramów owoców i warzyw. W ten sposób otrzymujemy prawdziwą bombę witaminową dla całej rodziny. Jednak wybór tego typu urządzeń może nie być prosty.

Na sklepowych półkach znajdziemy wiele modeli różniących się od siebie mocą silnika, pojemnością i mnóstwem innych parametrów. Warto więc dowiedzieć się nieco więcej na temat cech, na które należy zwrócić uwagę, oraz sprawdzić poniższy ranking sokowirówek.

Najpopularniejsze sokowirówki w Komputronik.pl

Dobra sokowirówka – co powinna mieć?

Na początek powinniśmy się zastanowić, dla ilu osób będziemy przygotowywać sok, oraz jakich produktów będziemy głównie w tym celu używać. Dodatkowo weźmy pod uwagę komplet poniższych wskaźników.

  • Pojemność zbiorników – sprawdź pojemność nie tylko zbiornika na odpady, ale także kubka na sok. Jeśli sok będziesz przygotowywać dla 1-2 osób, to możesz wybrać urządzenie wyposażone w zbiornik na resztki o pojemności od 0,5 do 1 litra. W przypadku posiadania większej rodziny warto postawić na modele ze zbiornikami powyżej 1 litra. Podobnie w przypadku kubka na sok. Dla pary wystarczy pojemność do 1 litra. Dla kilku osób – powyżej tej wartości.
  • Moc silnika – ten parametr wskazuje, z jak twardymi produktami poradzi sobie nasza sokowirówka. Jeśli mamy zamiar przetwarzać takie owoce jak jabłka, cytrusy, truskawki, czy porzeczki, to wystarczy nam model z silnikiem o mocy do 500W. W przypadku marchewek, buraków lub selera warto postawić na sprzęt o mocy co najmniej 700W.
  • Wybór zakresu prędkości – daje nam większy wpływ na pracę urządzenia. W przypadku posiadania dwóch lub więcej wariantów możemy sami zdecydować, czy chcemy pracować na wysokim biegu (większy hałas), czy też wystarczą nam niższe obroty (cichsza praca).
  • Jakość sitka – tego parametru raczej nie znajdziemy w specyfikacji. Dlatego po prostu weźmy sitko do ręki i dokładnie oglądnijmy. Zacznijmy od wielkości – im większe, tym produkty będą szybciej przetwarzane. Kolejna sprawa to materiał – najlepsze są sita wykonane z metalu. Sprawdźmy też gęstość rozmieszczenia ostrzy – ten czynnik także wpływa na wydajność.
  • Średnica otworu wlotowego – im większa, tym lepiej. Nie będzie konieczności krojenia warzyw i owoców na drobne kawałki. W sklepach znajdziemy modele, do których można wkładać nawet całe jabłka.
  • Możliwość mycia w zmywarce – koniecznie sprawdźmy, które elementy sokowirówki będziemy mogli wrzucić do zmywarki. To znacznie ułatwia sprzątanie po przygotowaniu soku.
  • Dodatkowe przystawki – dla wielu osób najlepszym wyborem byłaby sokowirówka z wyciskarką. Takich urządzeń niestety nie ma jeszcze na rynku, a alternatywą dla nich jest po prostu wyciskarka. Ale za to do niektórych modeli sokowirówek można dołączyć takie przystawki jak blender, czy młynek do kawy.

Więcej informacji na temat kryteriów, jakie powinna spełniać najlepsza sokowirówka, znajdziesz w artykułach:

TOP-5 – ranking sokowirówek


Sokowirówka łatwa w czyszczeniu – Blaupunkt EJE401

ranking sokowirówek

Nowoczesna sokowirówka do warzyw i owoców wyposażona w silnik o mocy 800W. Dzięki niemu możliwe jest szybkie przetwarzanie twardych produktów. W skrajnych przypadkach moc silnika można wzrosnąć nawet do 1200W. Dzięki bardzo przemyślanej konstrukcji urządzenia, jego mycie jest bardzo proste, a wszystkie odłączane elementy możesz umieścić w zmywarce.

Co ważne, plastikowe elementy zostały wyprodukowane bez użycia szkodliwego bisfenolu A. Pracą sokowirówki sterujemy za pomocą czterech przycisków. Jeden z nich przeznaczony jest do uruchamiania pulsacyjnego trybu pracy.


Sokowirówka z dużym zbiornikiem na odpady – Severin ES 3570

ranking sokowirówek

Solidna sokowirówka do 300 zł. Świetnie sprawdzi się do robienia dużych ilości soku. Jej zbiornik na resztki ma pojemność aż 2,5 litra. To sprawia, że nie będzie konieczności przerywania pracy w celu jego opróżnienia. Dwa warianty prędkości dają nam możliwość jej dostosowania do rodzaju przetwarzanych produktów.

Metalowa obudowa sprawia, że urządzenie wygląda bardzo stylowo i dodatkowo jest odporne na uszkodzenia. Zarówno montaż jak i demontaż sokowirówki jest szybki i bezproblemowy. Dołączona szczotka ułatwia czyszczenie sitka i pojemników.


Sokowirówka o wysokiej mocy – Blaupunkt EJE501

ranking sokowirówek

Bardzo dobra sokowirówka, która błyskawicznie wytłoczy sok z twardych warzyw. Dzięki silnikowi o mocy aż 1300W ich przerobienie zajmuje zaledwie kilka sekund. Duże sito o gęsto rozmieszczonych ostrzach dodatkowo wspomaga ten proces. Pojemnik na resztki o pojemności dwóch litrów umożliwia nieprzerwaną pracę urządzenia przez długi czas.

Zintegrowany system blokady kapania ułatwi utrzymanie czystości podczas przetwarzania owoców i warzyw. Sokowirówka ma zwartą budowę i zajmuje niewiele miejsca w kuchennej szafce.


Sokowirówka z dużym otworem wlotowym – Steba E 160

ranking sokowirówek

Krojenie produktów i ich przygotowywanie zajmuje trochę czasu. W tym przypadku nie jest to konieczne. Ta sokowirówka na całe owoce ma bowiem otwór wlotowy o średnicy ponad 8cm. To jednak nie koniec zalet. Bezstopniowa regulacja umożliwia precyzyjne dostosowanie szybkości obrotów do stopnia twardości produktów.

Obudowa ze stali nierdzewnej zabezpiecza sprzęt przed zniszczeniem. Czytelny wyświetlacz LCD prezentuje najważniejsze parametry pracy. Jest to godna polecenia sokowirówka do 600zł.


Sokowirówka do 300 złotych: Philips HR1832/52

ranking sokowirówek

Zgrabna i kompaktowa sokowirówka w rozsądnej cenie. Zaskakuje między innymi swoim eleganckim wyglądem i funkcjonalnością. Urządzenie nie wymaga długiego czyszczenia po każdym użyciu. Innowacyjne sitko QuickClean możesz wyczyścić w ciągu mniej niż jednej minuty. Wszystko to dzięki jego świetnie wypolerowanej powierzchni.

Kolejna ważna sprawa to pojemnik na miąższ. Został on tak skonstruowany, że gromadzi 100% zawartości pulpy. Nie będziemy jej więc znajdywać w zakamarkach pokrywy, czy sitka. Stale możesz też kontrolować jej ilość, gdyż pojemnik na nią jest przezroczysty.

Ranking sokowirówek. Wybieramy najlepsze sokowirówki
5 (100%) 3 głosów