Świeżo wyciskany sok w zaciszu własnego domu to wizja, której trudno odmówić. W jej urzeczywistnieniu pomagają coraz popularniejsze sokowirówki, dzięki którym szybko i sprawnie sporządzicie samodzielnie swój ulubiony sok. O tym, jaką sokowirówkę wybrać, decyduje wiele czynników, począwszy od mocy, przez regulację prędkości, na wielkości otworu wlotowego kończąc. Poniższy ranking sokowirówek zbiera wszystkie te informacje w jednym miejscu, aby ułatwić Wam podjęcie świadomej decyzji zakupowej.
Polecane modele
- Najlepsza sokowirówka 1000 W – Bosch MES4000
- Dobra sokowirówka z regulacją prędkości – Bosch MES25A0
- Sokowirówka z dużym otworem wlotowym – Bosch MES25C0
- Polska sokowirówka – Esperanza Carrot EKJ002
- Sokowirówka do 300 zł – ETA Fresher II
- Sokowirówka do 200 zł – Adler AD 4129
- Tania sokowirówka – Severin ES 3566
Najlepsza sokowirówka 1000 W: Bosch MES4000
Ranking otwiera Bosch MES4000 – wysokiej jakości sokowirówka o mocy 1000 W, dzięki której wyciskanie soków przebiega szybko i efektywnie – nawet w przypadku większych i twardszych składników, takich jak buraki czy marchew.
Model ma duży otwór wsadowy (84 mm), umożliwiający pracę na bazie całych owoców i warzyw, bez konieczności ich wcześniejszego krojenia. Wygodę użytkowania zwiększają również jego pojemne pojemniki na miąższ (3 l) oraz sok (1,5 l). Ten ostatni obsługuje technologię regulacji zawartości piany, stwarzając przestrzeń do personalizacji w tym zakresie.
Sprzęt posiada nóż ceramiczny z sitkiem ze stali szlachetnej elektropolerowanej, charakteryzującej się łatwością w utrzymaniu czystości, trwałością oraz precyzją. Prędkość jego pracy możecie dostosować, wybierając jeden z dwóch dostępnych stopni regulacji – w zależności od tego, czy bazujecie na miękkich, czy też twardych składnikach.
Dobra sokowirówka z regulacją prędkości: Bosch MES25A0
Kolejne miejsce w rankingu zajmuje Bosch MES25A0 – urządzenie o mocy 700 W, z pomocą którego wyciśniecie sok z większości owoców i warzyw. Prędkość jego pracy możecie dostosowywać, poruszając się w obrębie dwóch dostępnych poziomów, dedykowanych składnikom o różnym stopniu twardości.
Otwór wlotowy sprzętu o średnicy 73 mm pomieści duże kawałki owoców, oszczędzając Wasz czas. Jego wyjmowany pojemnik na miąższ zgromadzi 2 litry pozostałości, odciążając Was od obowiązku ich częstego opróżniania. 1,25-litrowy pojemnik na sok z separatorem piany pozwoli zaś na uzyskanie sporej ilości, klarownego soku.
Model wyposażono w system DripStop, przeciwdziałający kapaniu soku po zakończeniu pracy. Dysponuje on również wbudowanym mechanizmem bezpieczeństwa, dbającym o to, aby urządzenie wyłączyło się po zdjęciu pokrywy.
Sokowirówka z dużym otworem wlotowym: Bosch MES25C0
Jeśli wciąż nie wiecie, jaką sokowirówkę kupić, być może przekona Was do siebie trzeci model tego samego producenta. Bosch MES25C0 to urządzenie o mocy 700 W, nadającej się w pełni do domowego użytku. Z jego wsparciem wyciśniecie sok z większości owoców i warzyw, których nie musicie wcześniej dokładnie kroić. Wszystko za sprawą pojemnego otworu wlotowego, o średnicy 73 mm, który pomieści również większe kawałki składników.
O Waszą swobodę podczas obsługi urządzenia zadbano, wyposażając je w wydajne pojemniki na miąższ (2 l) oraz sok (1,25 l), które nie wymagają częstego opróżniania. Większą skuteczność w działaniu sprzęt osiąga także za sprawą dwóch prędkości pracy, stworzonych z myślą o, odpowiednio, miękkich oraz twardych owocach i warzywach.
W trosce o Wasze bezpieczeństwo Bosch MES25C0 nie uruchomi się przy zdjętej pokrywie. O czystość Waszej przestrzeni zadba zaś, dzięki funkcji DripStop, zapobiegającej kapaniu soku po zakończeniu pracy.
Polska sokowirówka: Esperanza Carrot EKJ002
O tym, jaka sokowirówka najlepsza, decydują przede wszystkim Wasze potrzeby i możliwości. Jeśli dysponujecie ograniczonym budżetem, zdecydowanie warto pochylić się nad modelem Esperanza Carrot EKJ002.
Sprzęt polskiego producenta wykonano z najwyższej jakości stali nierdzewnej. Jego 500 W mocy nada się przede wszystkim do wyciskania miękkich owoców i warzyw, takich jak cytrusy czy jabłka, przy czym – w zależności od poziomu zwartości danego składnika – możecie korzystać z dwóch poziomów obsługiwanych prędkości.
O uniwersalność urządzenia zadbano również, wyposażając je w szeroki otwór wlotowy, odpowiedni dla dużych, całych owoców i warzyw, a także w spory pojemnik na miąższ (1,5 l) oraz przezroczysty dzbanek z separatorem piany (450 ml). Dzięki mechanizmowi zabezpieczenia przed kapaniem nie musicie obawiać się o zabrudzenia jego otoczenia pracy.
5. Sokowirówka do 300 zł: ETA Fresher II
ETA Fresher II oferuje efektywne działanie w przystępnej cenie. Jej moc 800 W pozwala na przygotowanie soków z szerokiego przekroju owoców i warzyw – zarówno tych miękkich, jak i twardszych. W zależności od ich – mniej lub bardziej luźnej – struktury wybierać możecie pomiędzy dwoma poziomami prędkości tak, aby praca przebiegała jak najwydajniej.
Atutem urządzenia jest niewątpliwie jego duży otwór wsadowy, umożliwiający wkładanie dużych kawałków, a nawet całych owoców i warzyw. Z pewnością docenicie też obecność filtra ze stali nierdzewnej – gwarancję trwałości i łatwości czyszczenia, a co za tym idzie – klarowności soku.
Dzięki dużym pojemnościom zbiornika na miąższ (1,8 l) i naczynia na sok (0,8 l) nie musicie obawiać się o przymusowe przerwy w pracy sprzętu. Zaimplementowany w nim system DripStop zadba zaś o czystość Waszego blatu.
Sokowirówka do 200 zł: Adler AD 4129
Model Adler AD 4129 charakteryzuje niezwykle korzystny stosunek jakości do ceny. Za niespełna 200 złotych oddaje on w Wasze ręce moc aż 1000 W, która upora się z większością owoców i warzyw, niezależnie od stopnia ich twardości. Znajdziecie tu części ze stali nierdzewnej, z której wykonano sito i obudowę urządzenia. Całość wieńczy zaś elegancki design w kolorach czerni i miedzi, mogący dopełnić wystrój Waszej kuchni.
O tym, jaka sokowirówka wypada najlepiej pod kątem efektywności swojej pracy, decyduje w znacznej mierze pojemność jej zbiorników na miąższ oraz sok. I tym razem Adler AD 4129 nie zawodzi, dysponując – odpowiednio – 2- i 1-litrowymi naczyniami, dzięki którym jest w stanie przygotować duże ilości soku bez niepożądanych, angażujących Waszą uwagę przerw. Czas oszczędzicie również, myjąc plastikowe elementy urządzenia w zmywarce.
7. Tania sokowirówka: Severin ES 3566
Ranking zamyka Severin ES 3566 – przystępny cenowo model o mocy 400 W, który sprawdzi się dobrze do wyciskania soków z miękkich owoców (np. cytrusowych i jagodowych) oraz wybranych warzyw (np. pomidory i ogórki). Sprzęt posiada 2 stopnie prędkości, przystosowane do obróbki miękkich i nieco twardszych składników. Wyposażono go w standardowy otwór wsadowy o średnicy 60 mm.
Załączone do zestawu naczynie, wykonane z tworzywa sztucznego niezawierającego BPA, pomieści do 0,5 litra soku, a zdejmowany zbiornik na odpady – maksymalnie 1,5 litra miąższu. Kupując urządzenie, otrzymacie też pokrywkę do oddzielania piany, dzięki której sok będzie bardziej klarowny.
O Wasze bezpieczeństwo podczas użytkowania sprzętu zadbają niezawodne zamknięcie oraz stabilna podstawa antypoślizgowa, wykonana z gumy. Jego obudowę, wylot (z blokadą kapania soku) oraz wkładkę sitowo-tarkową wykonano zaś ze stali nierdzewnej.
Popularne sokowirówki
Co powinna mieć dobra sokowirówka?
Skoro ranking sokowirówek już za nami, pora na podsumowanie wszystkich pożądanych cech tego typu urządzeń. O tym, jaka sokowirówka najlepsza, decydują parametry, takie jak:
- Moc silnika – przedział 700-1000 W jest najbardziej uniwersalny, gdyż poradzi sobie zarówno z miękkimi, jak i twardszymi składnikami;
- Regulacja prędkości – dostosowująca pracę urządzenia do danego rodzaju składników: większa prędkość do twardszych lub mniejsza – do bardziej miękkich owoców i warzyw;
- Pojemność naczynia na sok / zbiornika na odpady– im większa, tym rzadziej trzeba je opróżniać, celem niezakłóconej pracy;
- Średnica otworu wlotowego – większe otwory pozwalają ominąć etap krojenia owoców i warzyw przed ich wrzuceniem do sokowirówki;
- Łatwość czyszczenia – zwłaszcza możliwość mycia poszczególnych elementów w zmywarce;
- Bezpieczeństwo – szczelne pokrywy, systemy automatycznego wyłączania i antypoślizgowa podstawa.
Może Cię zainteresować: