Ranking sokowirówek. Wybieramy najlepsze sokowirówki

Kupno sokowirówki to prawdziwa inwestycja w nasze zdrowie. Taki sprzęt pozwala na błyskawiczne przetworzenie kilku kilogramów owoców i warzyw. W ten sposób otrzymujemy prawdziwą bombę witaminową dla całej rodziny. Jednak wybór tego typu urządzeń może nie być prosty. Co lepiej sprawdzi się na co dzień: sokowirówka czy wyciskarka? A może sokowirówka wolnoobrotowa będzie lepszym wyborem?

Na sklepowych półkach znajdziemy wiele modeli różniących się od siebie mocą silnika, pojemnością i mnóstwem innych parametrów. Zastanówmy się zatem jaka sokowirówka spełni nasze oczekiwania. Warto przeczytać poradnik Jaką sokowirówkę wybrać, a także sprawdzić poniższy ranking sokowirówek, który nieco ułatwi decyzję.

Spis treści:

Ranking sokowirówek – polecane modele


Popularne sokowirówki


Co powinna mieć dobra sokowirówka?

Na początek powinniśmy się zastanowić, dla ilu osób będziemy przygotowywać sok, oraz jakich produktów będziemy głównie w tym celu używać. Dodatkowo weźmy pod uwagę komplet poniższych wskaźników, które zadecydują o tym jaką sokowirówkę wybrać.

Pojemność zbiorników

Sprawdź pojemność nie tylko zbiornika na odpady, ale także kubka na sok. Jeśli sok będziesz przygotowywać dla 1-2 osób, to możesz wybrać urządzenie wyposażone w zbiornik na resztki o pojemności od 0,5 do 1 litra. W przypadku posiadania większej rodziny warto postawić na modele ze zbiornikami powyżej 1 litra. Podobnie w przypadku kubka na sok. Dla pary wystarczy pojemność do 1 litra. Dla kilku osób – powyżej tej wartości.

Moc silnika

Ten parametr wskazuje, z jak twardymi produktami poradzi sobie nasza sokowirówka. Jaka moc najlepsza do codziennego użytku? Jeśli mamy zamiar przetwarzać takie owoce jak jabłka, cytrusy, truskawki, czy porzeczki, to wystarczy nam model z silnikiem o mocy do 500W. W przypadku marchewek, buraków lub selera warto postawić na dobre sokowirówki o mocy co najmniej 700W.

Wybór zakresu prędkości

Daje nam większy wpływ na pracę urządzenia. W przypadku posiadania dwóch lub więcej wariantów możemy sami zdecydować, czy chcemy pracować na wysokim biegu (większy hałas), czy też wystarczą nam niższe obroty (cichsza praca).

Jakość sitka

Tego parametru raczej nie znajdziemy w specyfikacji. Dlatego po prostu weźmy sitko do ręki i dokładnie oglądnijmy. Zacznijmy od wielkości – im większe, tym produkty będą szybciej przetwarzane. Kolejna sprawa to materiał – najlepsze są sita wykonane z metalu. Sprawdźmy też gęstość rozmieszczenia ostrzy – ten czynnik także wpływa na wydajność.

Średnica otworu wlotowego

Im większa, tym lepiej. Nie będzie konieczności krojenia warzyw i owoców na drobne kawałki. W sklepach znajdziemy modele, do których można wkładać nawet całe jabłka.

Koniecznie sprawdźmy, które elementy sokowirówki będziemy mogli wrzucić do zmywarki. To znacznie ułatwia sprzątanie po przygotowaniu soku.


Chętnie wybierane sokowirówki


Może Cię zainteresować:

Autor
Julia Sowińska
Świetnie zorganizowana i pełna pozytywnej energii. Mama dwójki szkrabów, która ceni sobie maksymalne ułatwianie codziennych obowiązków domowych. Artystka w kuchni, która serce oddała przepisom swojej prababci. Od czasu do czasu chętnie poznaje tajniki kuchni orientalnej.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 (7 głosów)

Czytaj więcej