Ranking powerbanków. Polecane powerbanki TOP 10

14.09.2022 | autor: Mariusz Ignar | Przeczytasz w 7 minut
Zwiększ rozmiar tekstu

Smartfony, tablety, kamery sportowe, kamery samochodowe, aparaty fotograficzne czy smartwatche – pomagają nam w pracy, umożliwiają kontakt ze znajomymi, zapewniają nieprzerwany dostęp do informacji i uprzyjemniają czas wolny. Łączy je jednak to, że dość często trzeba je ładować. Nie zawsze mamy dostęp do sieci, wtedy nieoceniony staje się powerbanki.

Warto zastanowić się nad tego typu gadżetem tym bardziej, że zakup nie musi stanowić dużego wydatku. Jaki powerbank do 50, 100 i 200 zł wybrać? Oto ranking TOP 10, a w nim polecane powerbanki.

Spis treści

Ranking powerbanków

Do czego służy powerbank?

Zanim przejdziemy do cech, które powinna spełniać nasza przenośna bateria do ładowania telefonu, dowiedzmy się nieco więcej o jej konstrukcji.

Powerbank to przenośna ładowarka. Najczęściej ma kształt niewielkiego pudełka, które bez problemu zmieści się w kieszeni.

Wewnątrz obudowy jest bateria – litowo-polimerowa lub litowo-jonowa. Jest ona zbliżona to tych, które występują w naszych smartfonach, choć oczywiście dużo bardziej pojemna. Taką baterię musimy najpierw naładować. Po kilku godzinach ładowania, przenośna bateria do telefonu jest już gotowa do pracy. Do Power Banka podłączamy zwykły kabel USB, a drugi jego koniec do naszego urządzenia mobilnego, które zacznie być ładowane. Dobrej klasy bateria zewnętrzna do smartfona może nawet kilkukrotnie naładować nasz telefon.

Najpopularniejsze powerbanki w Komputronik.pl


Kiedy warto mieć powerbank?

Power Bank do iPhone, tabletu lub dowolnego innego urządzenia mobilnego może przydać się w bardzo różnych przypadkach. Sprawdza się w podróży – w samolocie, autobusie, czy w pociągu. Jest też doskonały na wyprawy w góry – na górskich szlakach przeważnie jest bardzo trudno o gniazdko elektryczne, a możliwość komunikacji jest w górach niezbędna, choćby ze względów bezpieczeństwa. Powerbank warto mieć w pod ręką np. w torebce czy samochodzie na wypadek niespodziewanego rozładowania telefonu.

Powerbank do tabletu lub telefonu – co powinien mieć?

Podejmując decyzję, jaki Powerbank do tabletu lub telefonu wybrać, zwróćmy uwagę na kilka ważnych parametrów:

 • Pojemność
 • Obudowa
 • Porty
 • Zabezpieczenia
 • Dodatkowe funkcje

Jaka pojemność?

To kluczowy parametr, a im wyższa pojemność, tym więcej energii jest w stanie zmagazynować nasze urządzenie.

 • 5000 mAh – minimalna pojemność powerbanka, która pozwoli nam na naładowanie smartfona więcej niż raz.
 • 10000 mAh – powerbanki o takiej pojemności mają nieco większe gabarty, ale zapewniają duży komfort w podróży magazynując wystarczającą ilość energii na wielokrotne naładowanie telefonu.
 • 20000 mAh – dla najbardziej wymagających osób potrzebujących pewności, że energii w smarfonie nie zabraknie im przez cały wyjazd (nawet długą podróż).

Jaka powinna być obudowa?

Powerbank do tabletu lub telefonu to gadżet, który wykorzystywany jest głównie poza domem. Musi dobrze znosić podróże i towarzyszące im wstrząsy. Warto zwrócić zatem uwagę na to, jak spasowana została obudowa, a także z czego jest wykonana. Producenci najczęściej stawiają na tworzywo sztuczne, niemniej ostatnio wzbogacają je na przykład materiałami antypoślizgowymi czy elementami gumowymi, dzięki czemu powerbank może przetrwać nawet upadek z niewielkiej wysokości. Coraz częściej spotkać można także modele, których obudowa zrobiona została z aluminium.

Porty

Każdy Power Bank standardowo wyposażony jest w port microUSB oraz USB, dzięki któremu możliwe jest przekazywanie energii do innego urządzenia. Znajdziemy też modele z podwójnym portem USB, dzięki czemu możliwe jest ładowanie dwóch urządzeń jednocześnie. Wyróżnić również można powerbanki z dwoma portami USB z których jeden o natężeniu 1A, a drugi o natężeniu 2.1A, umożliwiający ładowanie także iPhone, iPad, iPod oraz innych urządzeń wymagających wyższego natężenia.

Zabezpieczenia

Dobry Powerbank oferuje nie tylko dużą pojemność i wysoką jakość wykonania obudowy, ale także zabezpieczenia chroniące ładowane urządzenia. Stosowane są różnego rodzaju mechanizmy, wśród których te najbardziej pożądane to ochrona przed przeładowaniem czy przegrzaniem, a zawłaszcza ochrona przeciwprzepięciowa.

Dodatkowe funkcje

Czy powerbank może oferować jakiekolwiek funkcje poza przekazywaniem energii? Oto kilka funkcji dodatkowych, które ułatwić mogą podjęcie decyzji, jaki powerbank do tabletu lub telefonu będzie dla Ciebie najlepszym wyborem:

 • wskaźnik naładowania baterii – dzięki któremu ocenić można, ile energii w powerbanku pozostało po przeprowadzonym ładowaniu,
 • latarka LED – przydaje się w domu, w terenie, w samochodzie lub na wakacjach,
 • panel solarny – pozwala na ładowane urządzenia energią słoneczną. Powerbank solarny jest idealny dla turystów i podróżników. Interesującym wyposażeniem jest też zestaw przejściówek do ładowania laptopów. Niektóre z droższych modeli są też w stanie ładować urządzenia wyposażone w 30-pinowy port Apple.

Ranking polecanych powerbanków

Wybraliśmy kilka modeli, które szczególnie zasługują na uwagę. Są tutaj zarówno tanie powerbanki do 100 zł, jak i nieco droższe modele o większej pojemności, a także powerbanki indukcyjne, które można wykorzystać do ładowania bezprzewodowego.Powerbanki o pojemności 20 000 mAh

Mogą Cię zainteresować:

Autor
Mariusz Ignar
Od lat obecny w branży technologicznej. Trzyma rękę na pulsie wszelkich nowości i sprawdza zgodność marketingowych haseł z codziennością użytkowników. Docenia wartościową treść, szczególnie jeśli opakowana jest w atrakcyjną formę.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?

Czytaj więcej