
Smartfony, tablety, kamery sportowe, kamery samochodowe, aparaty fotograficzne czy smartwatche – pomagają nam w pracy, umożliwiają kontakt ze znajomymi, zapewniają nieprzerwany dostęp do informacji i uprzyjemniają czas wolny. Łączy je jednak to, że dość często trzeba je ładować. Nie zawsze mamy dostęp do sieci, wtedy nieoceniony staje się powerbank.
Warto zastanowić się nad tego typu gadżetem tym bardziej, że zakup nie musi stanowić dużego wydatku. Jaki powerbank do 200zł wybrać? Oto ranking TOP 10, a w nim polecane powerbanki.
Spis treści
- Do czego służy powerbank?
- Kiedy warto mieć powerbank?
- Powerbank do tabletu lub telefonu – co powinien mieć?
- Ranking powerbanków
Do czego służy powerbank?
Zanim przejdziemy do cech, które powinna spełniać nasza przenośna bateria do ładowania telefonu, dowiedzmy się nieco więcej o jej konstrukcji.
Powerbank to przenośna ładowarka. Najczęściej ma kształt niewielkiego pudełka, które bez problemu zmieści się w kieszeni.
Wewnątrz obudowy jest bateria – litowo-polimerowa lub litowo-jonowa. Jest ona zbliżona to tych, które występują w naszych smartfonach, choć oczywiście dużo bardziej pojemna. Taką baterię musimy najpierw naładować. Po kilku godzinach ładowania, przenośna bateria do telefonu jest już gotowa do pracy. Do Power Banka podłączamy zwykły kabel USB, a drugi jego koniec do naszego urządzenia mobilnego, które zacznie być ładowane. Dobrej klasy bateria zewnętrzna do smartfona może nawet kilkukrotnie naładować nasz telefon.
Najpopularniejsze powerbanki w Komputronik.pl
Kiedy warto mieć powerbank?
Power Bank do iPhone, tabletu lub dowolnego innego urządzenia mobilnego może przydać się w bardzo różnych przypadkach. Sprawdza się w podróży – w samolocie, autobusie, czy w pociągu. Jest też doskonały na wyprawy w góry – na górskich szlakach przeważnie jest bardzo trudno o gniazdko elektryczne, a możliwość komunikacji jest w górach niezbędna, choćby ze względów bezpieczeństwa. Powerbank warto mieć w pod ręką np. w torebce czy samochodzie na wypadek niespodziewanego rozładowania telefonu.
Powerbank do tabletu lub telefonu – co powinien mieć?
Podejmując decyzję, jaki Powerbank do tabletu lub telefonu wybrać, zwróćmy uwagę na kilka ważnych parametrów:
- Pojemność
- Obudowa
- Porty
- Zabezpieczenia
- Dodatkowe funkcje
Jaka pojemność?
To kluczowy parametr, a im wyższa pojemność, tym więcej energii jest w stanie zmagazynować nasze urządzenie.
- 3000 mAh – pozwalają na jednokrotne naładowanie urządzenia, atutem są małe wymiary urządzenia.
- 5000 mAh – minimalna pojemność powerbanka, która pozwoli nam na naładowanie smartfona więcej niż raz.
- 10000 mAh – powerbanki o takiej pojemności mają nieco większe gabarty, ale zapewniają duży komfort w podróży magazynując wystarczającą ilość energii na wielokrotne naładowanie telefonu.
- 20000 mAh – dla najbardziej wymagających osób potrzebujących pewności, że energii w smarfonie nie zabraknie im przez cały wyjazd (nawet długą podróż).
Jaka powinna być obudowa?
Powerbank do tabletu lub telefonu to gadżet, który wykorzystywany jest głównie poza domem. Musi dobrze znosić podróże i towarzyszące im wstrząsy. Warto zwrócić zatem uwagę na to, jak spasowana została obudowa, a także z czego jest wykonana. Producenci najczęściej stawiają na tworzywo sztuczne, niemniej ostatnio wzbogacają je na przykład materiałami antypoślizgowymi czy elementami gumowymi, dzięki czemu powerbank może przetrwać nawet upadek z niewielkiej wysokości. Coraz częściej spotkać można także modele, których obudowa zrobiona została z aluminium.
Porty
Każdy Power Bank standardowo wyposażony jest w port microUSB oraz USB, dzięki któremu możliwe jest przekazywanie energii do innego urządzenia. Znajdziemy też modele z podwójnym portem USB, dzięki czemu możliwe jest ładowanie dwóch urządzeń jednocześnie. Wyróżnić również można powerbanki z dwoma portami USB z których jeden o natężeniu 1A, a drugi o natężeniu 2.1A, umożliwiający ładowanie także iPhone, iPad, iPod oraz innych urządzeń wymagających wyższego natężenia.
Zabezpieczenia
Dobry Powerbank oferuje nie tylko dużą pojemność i wysoką jakość wykonania obudowy, ale także zabezpieczenia chroniące ładowane urządzenia. Stosowane są różnego rodzaju mechanizmy, wśród których te najbardziej pożądane to ochrona przed przeładowaniem czy przegrzaniem, a zawłaszcza ochrona przeciwprzepięciowa.
Dodatkowe funkcje
Czy powerbank może oferować jakiekolwiek funkcje poza przekazywaniem energii? Oto kilka funkcji dodatkowych, które ułatwić mogą podjęcie decyzji, jaki powerbank do tabletu lub telefonu będzie dla Ciebie najlepszym wyborem:
- wskaźnik naładowania baterii – dzięki któremu ocenić można, ile energii w powerbanku pozostało po przeprowadzonym ładowaniu,
- latarka LED – przydaje się w domu, w terenie, w samochodzie lub na wakacjach,
- panel solarny – pozwala na ładowane urządzenia energią słoneczną. Powerbank solarny jest idealny dla turystów i podróżników. Interesującym wyposażeniem jest też zestaw przejściówek do ładowania laptopów. Niektóre z droższych modeli są też w stanie ładować urządzenia wyposażone w 30-pinowy port Apple.
Ranking polecanych powerbanków
- Powerbank do 40 zł: Platinet Leather 5200 mAh
- Powerbank do iPhone: Anker PowerCore Select 20000 mAh
- Powerbank do 50 zł: Sony 5000 mAh
- Niewielki powerbank z latarką: Adata P10050V 10050 mAh
- Powerbank do 100 zł: Platinet polymer LCD + micro USB 10000 mAh
- Biały powerbank do 150 zł: Huawei Power Bank CP11QC 10000 mAh
- Wytrzymały powerbank: PQI Power 12000 mAh
- Powerbanki z ładowaniem bezprzewodowym
- Powerbank z szybkim ładowaniem: Xiaomi Mi Power Bank 3 Pro 20000 mAh

Powerbank do 40 zł: Platinet Leather 5200 mAh
Platinet Leather 5200 mAh to bardzo tani, ale poręczny powerbank. Solidnie wykonany i wyróżniający się na tle konkurencyjnych propozycji z tego przedziału cenowego. Swoją oryginalność zawdzięcza obudowie o fakturze naturalnej skóry. Poręczne gabaryty i waga 172 gramów, pozwalają mieć ten powerbank zawsze przy sobie. Trudno narzekać w takiej sytuacji na pojemność tylko 5200mAh. Platinet Leather 5200mAh może być wykorzystywany do ładowania różnego rodzaju urządzeń elektronicznych zasilanych napięciem 5V.

Powerbank do iPhone: Anker PowerCore Select 20000 mAh
Anker PowerCore Select 20000 mAh to uniwersalny powerbank 20000 mAh dobrze sprawdzający się w przypadku każdego smartfona. Z powodzeniem można wykorzystywać go między innymi przy modelach firmy Apple. Bardzo duża pojemność sprawia, że pozwala nawet na siedem ładowań iPhone 8 lub pięć ładowań iPhone XS. Posiada rozbudowany system bezpieczeństwa MultiProtect, dzięki której można być spokojnym o podłączany do niego sprzęt. Możliwe jest jednoczesne ładowanie dwóch urządzeń, ale charakterystyczną cechą jest tu przede wszystkim 8-LEDowy przycisk pokazujący poziom naładowania powerbanku.

Powerbank do 50 zł: Sony 5000 mAh
Mając do wydania nie więcej niż 100zł, dobrym zakupem będzie również markowy Sony 5000mAh. To propozycja od doskonale znanego i cenionego producenta. Posiada solidnie wykonaną obudowę oraz złącza microUSB i USB 2.0, a także dwa przewody w zestawie – microUSB B – USB A oraz microUSB – USB C. Takie rozwiązanie sprawia, że można ładować zarówno starsze, jak i nowsze urządzenia. Dodatkowo, dzięki funkcji Charge-through, można jednocześnie ładować powerbank i zasilać z niego inne urządzenia (np.: w sytuacji gdy do dyspozycji jest tylko jedno wolne gniazdko). Na bezpieczeństwem czuwa tu technologia SafeCharge.

Niewielki powerbank z latarką: Adata P10050V 10050 mAh
Czerwona obudowa Adata P10050V 10050 mAh sprawia, że jest to powerbank mogący podobać się kobietom. Tym bardziej, że jest też stosunkowo niewielki i z łatwością będzie mieścił się w każdej torebce. Dzięki dwóm portom USB 2.0 umożliwia jednoczesne ładowanie dwóch urządzeń. Z racji pojemności 10.050mAh sprawdzi się nie tylko jako power bank do smartfona, ale też powerbank do tabletu. Dodatkowym atutem jest tutaj wbudowana latarka LED, oraz kilka mechanizmów zabezpieczających, w tym przed nadmiernym rozładowaniem, przeładowaniem czy zwarciem.

Powerbank do 100 zł: Platinet polymer LCD + micro USB 10000 mAh
Platinet polymer LCD + micro USB 10000 mAh to jeden z solidniejszych powerbanków do 100zł. Jest dobrze wykonany, ale też bardzo funkcjonalny. To powerbank 10000mAh, więc taka pojemność pozwala na nawet trzykrotne naładowanie smarfona – zależnie od tego, jaką baterię posiada. Można liczyć tu na dwa złącza USB 2.0 o natężeniu 2.1A, do ładowania dwóch urządzeń jednocześnie, oraz na wejście microUSB i USB-C. Zielona obudowa nadaje szyku, ale w oczy najbardziej rzuca się wbudowany wyświetlacz LCD pełniący rolę wskaźnika naładowania.
Biały powerbank do 150 zł: Huawei Power Bank CP11QC 10000 mAh
Osobom otaczającym się nienagannie wyglądającymi gadżetami, powinien spodobać się Huawei Power Bank CP11QC 10000mAh. Jakość wykonania oraz stylistyka nie budzą najmniejszych zastrzeżeń. Docenić trzeba przy tym stosowanie przez producenta trwałego ogniwa litowo-polimerowego oraz szeregu opcji zabezpieczających przed uszkodzeniem powerbanku, jak i ładowanych urządzeń. Zastosowano tu wejście USB-C oraz wyjście USB 2.0. Poza funkcjami ładowania QuickCharge 18W i ładowania 5V 2/1A, powerbank Huawei wspiera również ładowanie podtrzymujące, idealne do mniejszych akcesoriów, np.: słuchawek czy opasek sportowych.

Wytrzymały powerbank: PQI Power 12000 mAh
Jeśli powerbank zawsze towarzyscy Ci w podróżach, to zapewne oczekujesz od niego jak największej wytrzymałości. PQI Power 12000mAh wypada pod tym względem naprawdę dobrze, bo producent zdecydował się na mocną aluminiową obudowę. Postawił przy tym na wejście USB-C, złącza USB PD oraz USB-A z maksymalną mocą wyjściową 18W. To dobry power bank do kamery samochodowej i różnego rodzaju urządzeń mobilnych, a nawet awaryjnego zasilenia MacBooka. Kilka wbudowanych zabezpieczeń chroni między innymi przed zwarciem, przeładowaniem czy przegrzaniem.
Powerbanki z ładowaniem bezprzewodowym w Komputronik
Powerbank z szybkim ładowaniem: Xiaomi Mi Power Bank 3 Pro 20000 mAh
Powerbank Xiaomi to nie lada gratka dla sympatyków rozwiązań tej popularnej chińskiej marki. Zwłaszcza, że w tym przypadku mowa o dobrym i funkcjonalnym modelu. Xiaomi Mi Power Bank 3 Pro 20000mAh zapewnia nie tylko bardzo dużą pojemność, ale też aż trzy złącza. Dwa USB 2.0 oraz USB-C z funkcją dwukierunkowego szybkiego ładowania 45W. To dobry powerbank do gopro, smartfonów, tabletów, a nawet notebooków. Został wyposażony we wskaźnik LED i aż dziewięć rodzajów zabezpieczeń. Może pochwalić się przy tym starannie wykonaną obudową.
Mogą Cię zainteresować:

Najnowsze

Jaka drukarka do domu? Ranking drukarek domowych

Jaki smartwatch do 1000 zł kupić? Ranking TOP 5

Jaki monitor 16:10 wybrać? Porównanie proporcji ekranu 16:10 i 16:9

Jaki telefon z przyciskiem SOS? Telefony z przyciskiem ratunkowym

Jaki telefon dla seniora wybrać? Ranking

Ranking smartfonów 2021. Jaki flagowiec kupić? Najlepsze telefony

Jaka drukarka do zdjęć? Najlepsza drukarka fotograficzna – ranking

Jaki laptop konwertowalny kupić? Ranking laptopów 2w1
