
Gdy na dworze robi się zimno, włączamy grzejniki i podkręcamy kaloryfery. Czy wiesz, że dłuższe przebywanie w mieszkaniu lub biurze o niskiej wilgotności, bardzo często skutkuje podatnością na infekcje. Optymalne nawilżenie powietrza przy temperaturze pokojowej powinno wynosić 55-68%.
To zapewnia lepsze zdrowie i dobre samopoczucie. Jeśli dodamy do tego aromaterapię, możemy także poprawić nastrój, zmniejszyć stres lub wyciszyć się.
Te wszystkie walory może dostarczyć nam nawilżacz powietrza. Szybko zwiększy jego wilgotność i utrzyma na właściwym poziomie. Nawilżacz powietrza do kwiatów w mieszkaniu to również dobry pomysł.
Podpowiadamy więc, jaki nawilżacz powietrza wybrać i prezentujemy nasz ranking nawilżaczy.
Najważniejsze cechy dobrego nawilżacza powietrza
Jeśli zastanawiasz się, jaki nawilżacz powietrza kupić, to na dobry początek przejrzyj listę siedmiu najważniejszych cech takiego urządzenia:
- Typ nawilżacza – najprostszym rozwiązaniem jest nawilżacz powietrza na kaloryfer. Zwykły zbiornik, z którego woda paruje na skutek ogrzewania przez grzejnik. Na podobnej zasadzie działa nawilżacz powietrza ewaporacyjny, który jednak jest dodatkowo wyposażony we wiatraczek. Alternatywę dla niego stanowi cichy nawilżacz ultradźwiękowy, w którym woda jest rozbijana na drobne cząsteczki i w powietrze uwalniana jest delikatna mgiełka.
- Możliwości – podstawowe parametry to moc i wydajność nawilżania. Ale wybierając nawilżacz powietrza do pokoju najlepiej zrobisz, sugerując się maksymalną wielkością pomieszczenia, do jakiej jest zalecany nawilżacz.
- Pojemność zbiornika na wodę – im większa, tym lepiej. Rzadziej będzie trzeba go uzupełniać, a sam nawilżacz będzie mógł dłużej pracować bez przerwy.
- Głośność działania – jeżeli szukasz nawilżacza do sypialni albo pokoju dziecięcego, to zadbaj by generowany hałas nie przekraczał 35dB. Niektóre modele mają też specjalne tryby nocne.
- Higrostat i higrometr – ten pierwszy wyłącza urządzenie po osiągnięciu danego poziomu nawilżenia. Drugi pozwala kontrolować ten poziom na bieżąco. Podzespoły te pozwalają na automatyczne działanie nawilżacza oraz zapewniają bezpieczeństwo, eliminując ryzyko wystąpienia zbyt dużej wilgotności.
- Filtry – dobry nawilżacz ma filtry. Najczęściej stosowane są: ceramiczny (oczyszczający wodę), węglowy (likwidujący zapachy) i HEPA (oczyszczający powietrze). Obecność tego ostatniego jest szczególnie istotna dla alergików.
- Jonizacja, aromaterapia i inne funkcje – trzy najpopularniejsze funkcje dodatkowe spotykane w nawilżaczach to: jonizacja – czyli eliminacja „złych” jonów przyciągających kurz i bakterie. Aromaterapia to możliwość stosowania olejków zapachowych. Timer daje możliwość zaprogramowania czasu działania urządzenia.
Nawilżacz powietrza ranking

Tani nawilżacz powietrza do 100 zł: Deerma F300 Xiaomi
Szukasz czegoś taniego? Deerma F300 od firmy Xiaomi to coś dla ciebie. Pomimo niewysokiej ceny nawilżacz świetnie radzi sobie w mniejszych pokojach. Może służyć jako nawilżacz powietrza do roślin, albo do rozpylania zapachów z owoców i olejków eterycznych. Uwalnia delikatną mgiełkę w promieniu 360 stopni. Intensywność możesz regulować, korzystając z pokrętła na froncie urządzenia.
Zbiornik na wodę ma pojemność 2500ml. Poza tym, prezentuje się bardzo nowocześnie i na pewno nie będzie szpecić wnętrza pomieszczenia. Niezawodność jest kolejną cechą charakteryzującą ten model, wchodzący w skład ekosystemu Xiaomi.

Nawilżacz powietrza ultradźwiękowy: Deerma F600 Xiaomi
Deerma F600 to ultradźwiękowy nawilżacz powietrza, również od firmy Xiaomi. Zajmuje niewiele miejsca, generuje niewiele hałasu i robi wielką robotę, poprawiając atmosferę w pokoju. To wydajny sprzęt przystosowany do pomieszczeń o powierzchni nieprzekraczającej 30m/2.
Jest wyposażony w wystarczająco pojemny zbiornik 5000ml, by móc pracować przez 15 godzin bez przerwy. Urządzenie zostało wykonane z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu jest solidne, a przy tym również dobrze się prezentuje.
Ultradźwiękowe nawilżacze powietrza


Nawilżacz powietrza do 300 zł: Beaba
Jeśli masz do wydania 300 złotych, to optymalnym wyborem będzie ultradźwiękowy nawilżacz Beaba. Mocą zimnej pary poprawia jakość powietrza w pokojach o powierzchni do 15m/2. Przez całą dobę i o każdej porze roku. To skuteczny sprzęt, zapewniający równocześnie intuicyjną obsługę za pomocą dotyku. Jego plusem są też ciche działanie (ok 35dB) i bardzo niewielkie gabaryty. Przy czym zbiornik na wodę ma pojemność 800ml. Dzięki temu miejsce dla niego znajdzie się dosłownie wszędzie.
Nawilżacze powietrza do 300 zł


Nawilżacz powietrza z jonizatorem: Camry CR 7956
Camry CR 7956 to podłogowy nawilżacz powietrza z jonizacją. Funkcja ta polega na produkowaniu ujemnie naładowanych jonów. Neutralizują one tak zwany elektrosmog, generowany przez urządzenia elektryczne, a przyciągający kurz, wirusy i zarodniki grzybów.
Model ten zapewnia więc higieniczne warunki w pomieszczeniu i równocześnie może utrzymywać stałą wilgotność powietrza. Moc 30W to gwarancja oszczędności energetycznej, a zbiornik o pojemności 5800ml zapewnia 17 godzin nieprzerwanej pracy.
Nawilżacze powietrza z jonizacją


Nawilżacz powietrza do pokoju dziecka: Deerma F628S Xiaomi
Bardzo cicha praca – na poziomie 30dB – czyni z niego między innymi bardzo dobry nawilżacz powietrza dla dzieci. Deerma F628S skutecznie zwiększa wilgotność powietrza w ich pokojach, co sprzyja dobremu samopoczuciu i efektywnemu odpoczynkowi.
Model ten jest również bardzo wydajny. Bez trudu radzi sobie z poprawą jakości powietrza w pomieszczeniach aż do 30m/2. Ma też zbiornik na wodę o dużej pojemności 5000ml, gwarantujący do 12 godzin ciągłego działania.


Nawilżacz powietrza do 500 zł: Blaupunkt AHS701
Dzięki funkcji Humidistat, potrafi monitorować i utrzymać stałą wilgotność powietrza w dużym pokoju w zakresie 55%-68%. Wyeliminuje szkodliwe jony, a filtr HEPA H13 także zanieczyszczenia i pyłki PM 2,5 i PM 10. Duża moc 105W daje mu wysoką wydajnością nawilżania, około 350ml/h. Blaupunkt AHS701 to jeden z najlepszych nawilżaczy powietrza, jakie możesz dziś znaleźć na rynku.
Oferuje świetną wydajność, ciche działanie (35dB), łatwą obsługę i całkiem szeroki funkcjonalności. Na uwagę zasługuje tu wygodny, a równocześnie prosty w czyszczeniu, system napełniania zbiornika od góry. Ma pojemność 4000ml, co wystarcza na kilkanaście godzin działania.
Inne nawilżacze powietrza do 500 zł


Cichy nawilżacz powietrza do sypialni: Blaupunkt AHS601
Ten model dobrze sprawdzi się jako nawilżacz powietrza do sypialni. Blaupunkt AHS601 ma bowiem specjalny tryb pracy nocnej oraz funkcje aromaterapii. Głośność działania nie przekracza 35db, a wyświetlacz jest wyłączony.
Urządzenie potrafi przez cały czas snu utrzymywać stały poziom wilgotności powietrza, który możesz ustawić w zakresie od 40 do 80%. Nie zabrakło też wbudowanego jonizatora, a filtr odwapniający chroni twoje meble i podłogę przed niechcianymi osadami.


Nawilżacz powietrza z olejkami: Blaupunkt AHS801
Blaupunkt AHS801 to z kolei nawilżacz powietrza z aromaterapią. Może wypełnić cały pokój nie tylko odpowiednio wilgotnym i higienicznym powietrzem, ale też pięknymi zapachami. Wystarczy kilka kropel. Dzięki temu twoje samopoczucie może być jeszcze lepsze.
Duża pojemność 5000ml, cicha praca (35dB) i filtr HEPA H13 eliminujący do 99,95% zanieczyszczeń i pyłków, to duże atuty tego urządzenia. Ze swojego zadania doskonale wywiąże się zarówno w salonie, pokoju dziecięcym czy sypialni.
Oczyszczacz powietrza z nawilżaczem: Sharp KC-G40EUH
Świetnym rozwiązaniem jest też sprzęt 2w1, a więc nawilżacz powietrza z oczyszczaczem. Sharp KC-G40EUH nie tylko dba o optymalną wilgotność, ale też eliminuje inne zanieczyszczenia w powietrzu. Filtr HEPA 13 wyłapie bakterie, wirusy, zarodniki pleśni i pyłki. Technologia Plasmacluster pełni funkcje jonizatora i generuje dodatnie i ujemne jony.
Filtr węglowy usunie wszystkie inne przykre zapachy. Producent deklaruje przy tym 10-letnią żywotność filtrów. Cicha praca i duża wydajność również znajdują się na jego liście atutów. W trybie cichych to jedynie 20dB, a w trybie sen 14dB. Krótko mówiąc: chcesz optymalnych warunków? Postaw na oczyszczacz i nawilżacz powietrza w jednym.
Oczyszczacze powietrza z funkcją nawilżania
Mogą Cię zainteresować:


Najnowsze


Jaki smartfon do zdjęć? Wybieramy telefon z dobrym aparatem


Jaki telefon do 3000 złotych? Ranking smartfonów do 3000 zł


Jaki iPhone wybrać? Najlepsze telefony Apple w 2021


Jaki smartfon do 2000 zł? Sprawdź polecane modele


Jaki telefon do 500 zł kupić? Polecane tanie smartfony


Jaki smartfon do 1500 zł kupić? Ranking telefonów do 1500 zł


Jaki telefon dla seniora wybrać? Ranking


Jaki telewizor do oglądania sportu? Ranking

