Ranking lodówek. Wybieramy najlepsze lodówki

Interesują Cię lodówki wolnostojące, a może lodówki do zabudowy? Chcesz dowiedzieć się, jaka lodówka do 1500 zł będzie dla Ciebie najlepszym wyborem? Przygotowaliśmy ranking lodówek oraz zestaw najważniejszych cech, jakie powinna mieć dobra lodówka.

Na początek sprawdź, jakie funkcje możesz otrzymać w popularnych modelach,, a następnie wybierz model najlepszy dla siebie.

W rankingu znajdziesz:

  • Lodówka sterowana elektronicznie
  • Lodówka z alarmem otwartych drzwi
  • Dobra lodówka do 1500 zł
  • Lodówka No Frost
  • Lodówka do zabudowy

Dobra lodówka – co powinna mieć?

  • System No Frost – technologia No Frost, która eliminuje powstawanie lodu i szronu na ściankach lodówki oraz na żywności. Dzięki temu rozmrażanie lodówki niemal w ogóle nie jest potrzebne. Mniej lodu na ściankach oznacza też mniejsze zużycie energii, a więc niższe rachunki.
  • Szybkie zamrażanie – im szybciej zamrożona zostanie żywność włożona do zamrażalnika, tym więcej świeżości uda się zachować. Lodówki z tego przedziału cenowego oferują system szybkiego zmrażania produktów.
  • Alarm otwartych drzwi – dobra lodówka do 1500 zł może posiadać system alarmowy sygnalizujący otwarte drzwi lodówki. Nie musimy się więc obawiać konsekwencji własnego roztargnienia lub naszych dzieci.

Lodówka wolnostojąca: Samsung RB33J3230BC

ranking lodówekNowoczesna i elegancka lodówka wyposażona w system All-Around Cooling. Dzięki otworom umieszczonym na poziomie każdej półki chłodne powietrze rozprowadzane jest bardzo równomiernie, co umożliwia utrzymanie stałej temperatury w całej lodówce.

Szuflada CoolSelect Zone umożliwia przechowywanie różnych produktów w optymalnej temperaturze – niższą dla mięsa i ryb, nieco wyższą dla warzyw i owoców.

Na drzwiach znajdują się praktyczne koszyki, które bez problemu pomieszczą zarówno małe słoiki, jak i duże butelki z napojami.


Lodówki wolnostojące


Lodówka z alarmem otwartych drzwi: BEKO RCNA406I30XB

ranking lodówek Niedomknięte drzwi lodówki mogą spowodować sporo kłopotów. Rozmrożona żywność nie nadaje się najczęściej do ponownego zamrożenia. W przypadku lodówki BEKO RCNA406I30XB taki wypadek nie ma prawa się zdarzyć. Ma ona alarm niedomkniętych drzwi, który przypomni Ci o konieczności ich zamknięcia.

Zwiększa ona też bezpieczeństwo przechowywanej żywności, ponieważ jej drzwi wyposażone są w specjalną, antybakteryjną uszczelkę. Komora lodówki oświetlana jest przez lampy LED. Dają one mocne, ale jednocześnie przyjazne dla oczu światło. Oświetlenie to cechuje się też wysokim poziomem energooszczędności.


Lodówki z alarmem otwartych drzwi


Dobra lodówka do 1500 zł: Bosch Serie 4 KGV33VW31E

ranking lodówek

Prawdopodobnie najlepsza lodówka do 1500 zł, jaką uda Ci się znaleźć. Wyposażona jest w niezawodny system FreshSense, który utrzymuje stałą, optymalną temperaturę wewnątrz chłodziarki i zamrażarki.

Nie musisz martwić się też o odszranianie. Lodówka sama odszrania się w określonych odstępach czasu. Powstała wskutek tego woda zostaje w naturalny sposób odparowana.

Pojemność całkowita komory to aż 286 litrów (chłodziarka 192 litry, zamrażarka 94 litry). Wszystkie informacje o parametrach pracy urządzenia prezentowane są na wyświetlaczu LED.


Najlepsze lodówki do 1500 zł


Lodówka z No Frost: Samsung RB30J3000WW/EF

ranking lodówek

Lodówka ta wyróżnia się posiadaniem innowacyjnym systemem All-Around-Cooling, który równomiernie rozprowadza schłodzone powietrze po całej przestrzeni lodówki. Wnętrze lodówki zostało zaprojektowane w taki sposób, aby jak najbardziej efektywnie wykorzystać całą powierzchnię, a jednocześnie ułatwić dostęp do przechowywanych produktów.

Przykładem tego jest szuflada Easy-Slide, w której najlepiej przechowywać produkty, po które sięga się najczęściej. Przydatnym dodatkiem jest oświetlenie LED, które zapewnia znacznie jaśniejsze światło, a jednocześnie zmniejsza zużycie energii.

Nie zabrakło także technologii Samsung No Frost zapobiegającej oszranianiu się wnętrza lodówki. System ten zmniejsza wilgotność powietrza wewnątrz, co pozwala dłużej przechowywać żywność.


Lodówki z No Frost


Lodówka do zabudowy: Siemens iQ100 KI34VX20

najlepsze lodówki

W naszym rankingu lodówek nie mogło zabraknąć modelu do zabudowy. Siemens iQ100 KI34VX20 to chłodziarko-zamrażarka i pojemności całkowitej 274 litry, co daje spore możliwości przechowywania żywności. Mamy tutaj system automatycznego odszraniania, co ułatwia zachowanie suchego powietrza i higienicznych warunków wewnątrz lodówki.

Lodówka jest łatwa do utrzymania w czystości, a półki safetyGlass są wykonane z bezpiecznego szkła i cechują się wysoką stabilnością.


Lodówki do zabudowy