Ranking kuchenek mikrofalowych. Najlepsze mikrofalówki

Szybkie tempo, praca, dom, dzieci, rozrywka. Niekiedy mało pozostaje czasu na codzienne czynności. Dlatego tak dużym powodzeniem cieszą się mikrofalówki, w których błyskawicznie możemy podgrzać obiad czy przekąskę kupioną poza domem.

Modeli tych urządzeń jest bardzo wiele, od najprostszych, po bardzo nowoczesne, w których gotować możemy nawet na parze lub grillować.

Najważniejsze cechy kuchenki mikrofalowej

Przede wszystkim trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki typ kuchenki będzie dla nas najbardziej odpowiedni. Dla wielu osób będą to kuchenki mikrofalowe wolnostojące, których wybór jest bardzo duży. Osoby mogące pozwolić sobie na nieco większy wydatek będą w stanie sięgnąć po model do zabudowy, który idealnie wkomponuje się w meble. Nie jest to jednak jedyny element, na który warto zwracać uwagę.

  • Moc – ma duże znaczenie jeśli chodzi o samą pracę urządzenia. Dobrze, aby było to minimum 700W, 800W, co w zupełności wystarczy do efektywnego podgrzewania potraw.
  • Rodzaj sterowania – wyróżniamy sterowanie mechaniczne (pokrętła) oraz elektroniczne (panel sterujący + wyświetlacz). Przyjmuje się, że pierwsze jest bardziej intuicyjne, lepsze np. dla osób starszych. Każdy ma jednak swoje preferencje i to one odgrywać powinny największą rolę przy zakupie.
  • Dodatkowe funkcje – wymieniając inne najważniejsze cechy kuchenki mikrofalowej, trzeba wymienić m. in. opcje rozmrażania i grilla, podtrzymywanie temperatury, gotowanie na parze czy blokadę przed dziećmi.
  • Energooszczędność – jeśli interesuje nas energooszczędna mikrofalówka, trzeba wybierać modele z niższym zużyciem energii lub zwracać uwagę na specjalne tryby pozwalające obniżyć pobór prądu.

Więcej w artykule: Jaka kuchenka mikrofalowa? Poradnik

Najpopularniejsze kuchenki mikrofalowe w sklepie

Ranking kuchenek mikrofalowych

Jaka kuchenka mikrofalowa będzie zatem najlepszym wyborem? Przygotowaliśmy ranking kuchenek mikrofalowych zawierający kilka godnych uwagi modeli w różnych cenach.

W tym rankingu znajdziesz:

Kuchenki mikrofalowe do zabudowy


Jaką kuchenkę mikrofalową wybrać?

Jaka kuchenka mikrofalowa będzie lepsza, wolnostojąca czy do zabudowy? Decydować powinny przede wszystkim indywidualne preferencje co do estetyki i tego, w jaki sposób ma być urządzona kuchnia. Kuchenka mikrofalowa do zabudowy może zostać świetnie wpasowana w meble i wkomponować się w kuchenne wnętrze.

Mikrofalówki do zabudowy często (choć nie zawsze) oferują też nieco więcej funkcji niż wolnostojące modele. Te z kolei są bardziej mobilne, a w razie potrzeby taką kuchenkę można przenieść i ustawić w dowolnym miejscu.

Mogą Cię zainteresować:

Autor
Patrycja Ulatowska
Filozof z wykształcenia, fanka nowych technologii i gier komputerowych. W wolnych chwilach uwielbia grać w Talisman, czytać fantastykę i biografie, piec ciasta i babeczki oraz jeździć na rowerze.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.7/5 (7 głosów)

Czytaj więcej