Ranking depilatorów. Polecamy najlepsze depilatory 2023

Aby odpowiednio zadbać o gładkość nóg, oprócz stosowania odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji, trzeba też regularnie przeprowadzać depilację. W sezonie letnim ważna jest możliwie długotrwała skuteczność takiego zabiegu. W takim wypadku klasyczne depilatory, które wyrywają włoski wraz z cebulkami, sprawdzą się idealnie. Ich dodatkowym atutem jest znacznie niższy koszt niż w przypadku depilacji IPL lub laserowej.

Przygotowaliśmy ranking depilatorów, które obecnie cieszą się najlepszymi opiniami użytkowniczek w 2023 roku.

Przejdź do:

Jeśli chcesz poznać inne metody depilacji, przejdź do poradnika: Jaki depilator wybrać? Rodzaje depilatorów

Najczęściej kupowane depilatory w Komputronik.pl

Depilator do nóg – co powinien mieć?

Przed podjęciem decyzji zakupowej warto dowiedzieć się nieco więcej na temat cech, które powinien mieć dobry depilator:

 • Ilość pęset – jeśli rozważasz kupno depilatora z pęsetami, to dobrym wyborem jest model, który posiada ich 40 lub 60. Zapewni to dokładniejszą depilację
 • Ilość dysków – w przypadku, gdy interesuje cię depilator z dyskami ceramicznymi, zwróć uwagę na modele, które mają ich 32 lub więcej. To daje gwarancję precyzyjnej depilacji nawet w przypadku gęstych włosków.
 • Ruchoma głowica – umożliwia lepsze dopasowanie do indywidualnych kształtów ciała. Poprawia więc komfort i precyzję zabiegu.
 • Podświetlenie – ideą dodatkowego oświetlenia podczas zabiegu jest możliwość dostrzeżenia nawet niewielkich włosków, dzięki czemu depilacja jest bardziej precyzyjna.
 • Wodoodporność – dzięki temu będziesz mogła używać depilatora pod prysznicem lub w wannie. Zabiegi przeprowadzane na mokro są mniej bolesne. Dodatkowo można opłukać sprzęt po użyciu.
 • Powłoka antypoślizgowa ważna w przypadku depilacji na mokro. Rączka pokryta takim materiałem nie wyślizguje się z wilgotnej dłoni.

Mile widziane są:

 • Dodatkowe nasadki – znacznie poszerzają funkcjonalność urządzenia. Sprzęt używany jako depilator do miejsc intymnych powinien posiadać nasadkę do miejsc wrażliwych. Możemy też spotkać się z nasadkami masującymi, trymerem, grzebieniem, lub końcówką do usuwania włosków z twarzy.
 • Regulacja prędkości – każda z kobiet ma określony poziom wrażliwości na ból. Dlatego warto mieć depilator, który ma opcję regulacji prędkości pracy. W przypadku delikatnej skóry oraz gęstych i długich włosków warto użyć niższej prędkości. Jeśli włoski są rzadkie i niewielkie, wygodniej jest włączyć tryb szybkiej pracy.
 • Chłodzenie – chłód koi ból, dlatego depilator z nasadką chłodzącą polecany jest dla osób z wrażliwą skórą.
 • Wskaźnik siły nacisku – zbyt mocne przyciskanie urządzenia może powodować podrażnienia. Z kolei zbyt słabe może uniemożliwić dokładne usuniecie wszystkich włosków. Dlatego dobry depilator powinien być wyposażony we wskaźnik właściwej siły nacisku.
 • Zasilanie sieciowe i akumulatorowe – każdy z tych sposobów zasilania ma swoje wady i zalety. Dlatego dobrze jest mieć urządzenie, które ma możliwość zarówno pracy bezprzewodowej, jak i przewodowej. Taka elastyczność pozwoli nam lepiej dostosować się do aktualnej sytuacji.

Ranking depilatorów – modele z najlepszymi opiniami 2023 rok

Jak widać ilość cech i funkcji, na które należy zwrócić uwagę, jest dość długa. Jeśli przy wyborze konkretnego modelu wolisz zdać się na rekomendację ekspertek, to poniżej znajdziesz najlepsze depilatory, które są obecnie polecane.

Ranking depilatorów 2023:


Mogą Cię zainteresować:

Autor
Julia Sowińska
Świetnie zorganizowana i pełna pozytywnej energii. Mama dwójki szkrabów, która ceni sobie maksymalne ułatwianie codziennych obowiązków domowych. Artystka w kuchni, która serce oddała przepisom swojej prababci. Od czasu do czasu chętnie poznaje tajniki kuchni orientalnej.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.2/5 (9 głosów)

Czytaj więcej