Radio do kuchni – jaki model sprawdzi się najlepiej?

Tak jak Amerykanie uwielbiają mieć telewizory w kuchni, tak Polacy kochają słuchać radia. I nic w tym dziwnego, bo wtedy czas płynie w przyjemnej atmosferze, a muzyka nadaje rytm kulinarnemu szaleństwu. Radio do kuchni może być małym zgrabnym sprzętem albo wysokiej klasy odbiornikiem.

Jakie radio domowe wybrać, aby sprawdziło się także w kuchni? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule.

Radio kuchenne – dlaczego warto?

W pracy często słuchamy muzyki, podobnie jak do sprzątania równie chętnie puszczamy ulubione utwory. Dlaczego więc nie umilić sobie czasu w trakcie gotowania? Małe radio do kuchni to dla wielu wręcz niezbędny sprzęt. Nie zajmuje zbyt wiele miejsca, a dzięki niemu można zanurzyć się w rytmach lubianej muzyki.

Radioodbiorniki kuchenne dzisiaj mogą zaoferować też wysoką jakość dźwięku, dlatego spełnią oczekiwania nawet wymagających słuchaczy.

Ze względu na dużą różnorodność stylistyczną i kolorystyczną, wpasują się w każde wnętrze – nawet do kuchni w stylu retro!

Rodzaje radioodbiorników do kuchni

Radia kuchenne charakteryzują się niewielkimi wymiarami i prostotą wykonania – i to wcale nie jest wada. Każdemu z nas zależy na tym, aby był to zgrabny sprzęt w minimalistycznym wykonaniu. Oczywiście do kuchni można wstawić jakiekolwiek radio, trzeba jednak zwrócić uwagę na fakt, że te kuchenne mają kilka dodatkowych cech, których na próżno szukać w standardowych modelach. Najlepiej sprawdzą się takie modele:

  • radio do kuchni powieszane, które można zamontować pod wiszącą szafką kuchenną,
  • przenośnie i praktyczne radio kuchenne, które dzięki niewielkim rozmiarom można postawić w dowolnym miejscu.

Czym różnią się poszczególne rodzaje?

Podwieszane radio do kuchni

Radio podblatowe to przede wszystkim bardzo praktyczne rozwiązanie i dobrze sprawdzi się w przypadku osób, które chcą zaoszczędzić miejsce na blacie. Radio podwieszane mocuje się pod szafką, a proces montażu jest naprawdę prosty. Przy tych modelach trzeba liczyć się z ograniczonymi możliwościami, ale tak naprawdę będzie to wystarczający sprzęt do odtwarzania muzyki w trakcie gotowania.

Wybierając radio kuchenne warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje, takie jak cyfrowy wyświetlacz czy wbudowany timer. Dzięki temu obsługa będzie znacznie łatwiejsza, a każdą potrawę wyjmiesz z piekarnika na czas. Co powinno mieć dobre radio?

  • wbudowany wyświetlacz, który pokazuje także godzinę,
  • timer,
  • możesz zdecydować się na radio kuchenne z Bluetooth, dzięki temu odtworzysz muzykę z telefonu,
  • zapamiętywanie ulubionych stacji.

Małe radio do kuchni

Jeśli nie chcesz montować radia, to niewielkie radio internetowe lub cyfrowe z pewnością spełni wszystkie oczekiwania. Takie modele mają zwykle więcej funkcji i możliwości, nie zajmują wiele miejsca i można je z łatwością wyczyścić z kuchennych zabrudzeń. Do kuchni w stylu lat 50. idealnie będzie nadawał się radioodbiornik retro, a miłośnicy nowoczesnego stylu mogą wybierać spośród eleganckich, chromowanych modeli. Co więcej, zgrabne radio kuchenne można wstawić do mieszkania w dowolnym miejscu.

Radio kuchenne – ranking

Podwieszane radio kuchenne – Ferguson Regent Cucina

Eleganckie i stylowe radio podwieszane, które zostało wyposażone we wszystkie najpotrzebniejsze funkcje: wyświetlacz, timer i łączność Bluetooth. Można z niego korzystać jak z zestawu głośnomówiącego. Wbudowane oświetlenie LED rzuca światło na blat kuchenny, a opcja zapamiętania aż 40 stacji pozwala szybko przełączyć się na tę ulubioną.


Cyfrowe radio do kuchni – Roadstar HRA-9D+BT/RDL

Roadstar to radio cyfrowe do kuchni o niepowtarzalnym wyglądzie. Niebanalna stylistyka sprawi, że będzie nie tylko sprzętem grającym, ale i elementem dekoracyjnym w pomieszczeniu. Można się z nim połączyć przez Bluetooth, a także sterować za pomocą pilota – pełen komfort i dobra jakość dźwięku.





Polecane radioodtwarzacze

Może Cię zainteresować:

Autor
Julia Sowińska
Świetnie zorganizowana i pełna pozytywnej energii. Mama dwójki szkrabów, która ceni sobie maksymalne ułatwianie codziennych obowiązków domowych. Artystka w kuchni, która serce oddała przepisom swojej prababci. Od czasu do czasu chętnie poznaje tajniki kuchni orientalnej.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 (2 głosy)

Czytaj więcej