Co wybrać na prezent na Dzień Dziecka dla dziewczynki?

Pierwszy czerwca to szczególny czas w życiu każdego dziecka. Zarówno maluchy, jak i nastolatki wiedzą, że w dniu ich święta mogą liczyć na życzenia i oczywiście prezent. A my rodzice, dziadkowie, ciotki i wujkowie chcemy, żeby prezent ten wywołał uśmiech na twarzy dziecka.

Ruszamy więc na zakupy. Wybór nie jest jednak prosty, bo w sklepach możemy kupić właściwie wszystko. Stąd naturalne pytanie: Jaki prezent na Dzień Dziecka kupić? W tym artykule przedstawiamy najlepsze pomysły na prezent dla dziewczynki:

  • Klocki LEGO
  • Długopis 3D
  • Aparat natychmiastowy
  • Zegarek z GPS
  • Hulajnoga elektryczna

Klocki LEGO: najpopularniejszy prezent na Dzień Dziecka

Klocki Lego to świetna i ponadczasowa zabawa. My bawiliśmy się nimi w naszym dzieciństwie. Teraz z takim samym uśmiechem bawią się nimi nasze dzieci. Klocki LEGO to fantastyczny pomysł na prezent dla każdego dziecka.

Dla dziewczynki idealną serią będzie LEGO Friends. Jej bohaterkami są dziewczynki o imionach Emma, Andrea, Mila, Stephanie, Olivia oraz Marie. Mieszkają one w mieście Heartlake City. Figurki dziewczynek posiadają możliwość dowolnego dopasowywania strojów i fryzur. Mamy więc wpływ na ich wygląd. Mamy do dyspozycji wiele możliwych kombinacji stylu ich ubierania się. Lego Friends to jasne kolory, mnóstwo domowych zwierzątek i ładne, dopasowane do siebie elementy wystroju. Poszczególne zestawy przedstawiają sceny z miejskiego i podmiejskiego życia.

Długopis 3D – kreatywność w trójwymiarze

Technologia druku 3D rozwija się w niesamowitym tempie. Używana jest ona nie tylko w przemyśle, ale też do tworzenia różnego rodzaju urządzeń służących rozrywce. Drukarki 3D są nadal dość drogie, ale dostępne są też mniejsze urządzenia, które dostarczą naszym dzieciom nie mniej radości.

Przykładem takiego urządzenia jest długopis 3D. Z pomocą takiego długopisu możemy tworzyć trójwymiarowe obiekty. Rysuje on roztopionym filamentem, więc jego efekt działania jest bardzo zbliżony do drukarki 3D. Różnica jest taka, że drukarka buduje obiekt wcześniej stworzony w programie komputerowym, a długopis daje nam pełną dowolność w budowaniu. Do dyspozycji mamy kilka wkładów w różnych kolorach. Aby zacząć budować nowy obiekt, wystarczy umieścić określony kolor w prowadnicy długopisu. Długopis 3D to kreatywny prezent dla starszego dziecka.

Prezent na Dzień Dziecka dla dziewczynki

Zdjęcie: Długopis 3D 3Doodler

Aparat do fotografii natychmiastowej

Dzieci i nastolatki uwielbiają zrobić zdjęcia sobie i swoim najbliższym. Wystarczy tylko spojrzeć na popularność takich aplikacji jak Snapchat, czy Instagram. Oczywiście zdjęcia robione są głównie smartfonami, lecz urządzenia te mają jedną, istotną wadę – nie dają możliwości natychmiastowego wydruku zdjęcia.

Dlatego też dziewczynka będzie zachwycona, jeśli na dzień dziecka otrzyma jej aparat do fotografii natychmiastowej. Po zrobieniu zdjęcia, jego wydruk dostępny jest w ciągu kilkudziesięciu sekund. Zdjęcia drukowane są w sposób termiczny, bez użycia atramentu. Aparaty posiadają najczęściej kilka programów tematycznych, które uatrakcyjniają zabawę. Możemy więc robić zdjęcia czarno-białe, w sepii, oraz z różnego rodzaju ramkami. Aparaty mają też samowyzwalacz idealny do robienia selfie.

Prezent na Dzień Dziecka dla dziewczynki

Inteligentny zegarek dla dziewczynki z GPS.

Smartwatch z GPS dla dziecka to gadżet przypominający tradycyjny zegarek. Z pewnością jest to udany prezent na Dzień Dziecka dla dziewczynki. Przede wszystkim smartwatch dla dziewczynki doskonale odgrywa swoją rolę, jako ozdoba – biżuteria. Dodatkowo funkcjonalność zegarka pozwalająca na odbieranie lub powiadomienie o połączeniach ułatwi kontakt z dzieckiem. A takie elementy jak wbudowany alarm czy powiadomienia zdecydowanie poprawią zorganizowanie dziecka w życiu codziennym.

Nie sposób tutaj pominąć jednej z najważniejszych kwestii, którą jest GPS wbudowany w zegarek. Dla rodzica możliwość sprawdzenia lokalizacji dziecka w przypadku braku kontaktu jest niezwykle istotna.

Elektryczna hulajnoga dla dziecka

Każde dziecko zachwyci otrzymana na Dzień Dziecka hulajnoga! Ostatnio na popularności zyskują hulajnogi elektryczne. Model taki wygląda jak zwykła hulajnoga, ale napędzana jest niewielkim, elektrycznym silniczkiem. Uruchamiany jest on po pierwszym odepchnięciu się nogą.

Zarówno przycisk przyśpieszania, jak i hamulec obsługiwane są rękami i znajdują się na kierownicy pojazdu. Silnik w każdej chwili możemy wyłączyć specjalnym przełącznikiem, zmieniając nasz pojazd w zwykłą hulajnogę. Energię zapewnia pojemny akumulator. Po jego naładowaniu hulajnoga może poruszać się około godziny czasu na pełnej prędkości. Czas ten wydłuża się, gdy poruszamy się z mniejszą prędkością. Elektryczna hulajnoga jest doskonała na dłuższe spacery po mieście. Gdy nasze dziecko jest zmęczone, wystarczy, że stanie na hulajnodze, a ta zawiezie je wszędzie bez żadnego wysiłku.

Prezent na Dzień Dziecka dla dziewczynki