Prezent na Dzień Dziecka dla dziewczynki – co kupić?

25.05.2022 | autor: Mateusz Tomczak | Przeczytasz w 4 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Pierwszy czerwca to szczególny czas w roku dla każdego dziecka. Zarówno maluchy, jak i nastolatki wiedzą, że w dniu ich święta mogą liczyć na życzenia i oczywiście prezent. A my rodzice, dziadkowie, ciotki i wujkowie chcemy, żeby prezent ten wywołał uśmiech na twarzy dziecka.

Ruszamy więc na zakupy. Wybór nie jest jednak prosty, bo w sklepach możemy kupić właściwie wszystko. Stąd naturalne pytanie: Jaki prezent na Dzień Dziecka kupić?

W tym artykule przedstawiamy najlepsze pomysły na prezent na Dzień Dziecka dla dziewczynki:

Klocki LEGO: najpopularniejszy prezent na Dzień Dziecka dla dziewczynki

Klocki LEGO to fantastyczny pomysł na prezent dla każdego dziecka. Z pewnością to świetna i ponadczasowa zabawa. My bawiliśmy się nimi w naszym dzieciństwie. Teraz z takim samym uśmiechem bawią się nimi nasze dzieci.

Dla fanek Elzy i Olafa z filmu „Krainy lodu” doskonałym wyborem będzie zestaw Lego Duplo Princess Elsa and Olaf’s Tea Party. Zimowa sceneria, lodowy domek, czajniczek z herbatką, Elza i oczywiście Olaf – to z pewnością początek niezapomnianej zabawy. Klocki są duże i bezpieczne dla malucha powyżej 2 lat. To zatem świetny prezent dla dziewczynki 2+.

Dla dziewczynek 6 + polecamy zestawy z Kicią Rożek: Lego Unikitty Czas na imprezę oraz LEGO Unikitty Laboratorium dr Lisiczki. Z kolei dla dziewczynek 7+, które doskonale bawią się przy odgrywaniu przygód, szczególnie wyścigów i pojedynków ninja, najlepszym wyborem będzie zestaw z wyścigówkami Jaya i Lloyda: Lego Ninjago Jay and Lloyd’s Velocity Racers.

Długopis 3D – kreatywność w trójwymiarze

Technologia druku 3D rozwija się w niesamowitym tempie. Używana jest ona nie tylko w przemyśle, ale też do tworzenia różnego rodzaju urządzeń służących rozrywce. Drukarki 3D są nadal dość drogie, ale dostępne są też mniejsze urządzenia, które dostarczą naszym dzieciom nie mniej radości.

Przykładem takiego urządzenia jest długopis 3D. Z pomocą takiego długopisu możemy tworzyć trójwymiarowe obiekty. Rysuje on roztopionym filamentem, więc jego efekt działania jest bardzo zbliżony do drukarki 3D. Różnica jest taka, że drukarka buduje obiekt wcześniej stworzony w programie komputerowym, a długopis daje nam pełną dowolność w budowaniu.

Prezent na Dzień Dziecka dla dziewczynki
Zdjęcie: Długopis 3D 3Doodler

Do dyspozycji mamy kilka wkładów w różnych kolorach. Aby zacząć budować nowy obiekt, wystarczy umieścić określony kolor w prowadnicy długopisu. Długopis 3D to kreatywny prezent dla starszego dziecka.

Aparat do fotografii natychmiastowej

Dzieci i nastolatki uwielbiają zrobić zdjęcia sobie i swoim najbliższym. Wystarczy tylko spojrzeć na popularność takich aplikacji jak Snapchat, czy Instagram. Oczywiście zdjęcia robione są głównie smartfonami, lecz urządzenia te mają jedną, istotną wadę – nie dają możliwości natychmiastowego wydruku zdjęcia.

Dlatego też dziewczynka będzie zachwycona, jeśli na dzień dziecka otrzyma jej aparat do fotografii natychmiastowej. Po zrobieniu zdjęcia, jego wydruk dostępny jest w ciągu kilkudziesięciu sekund. Zdjęcia drukowane są w sposób termiczny, bez użycia atramentu.

Prezent na Dzień Dziecka dla dziewczynki

Aparaty posiadają najczęściej kilka programów tematycznych, które uatrakcyjniają zabawę. Możemy więc robić zdjęcia czarno-białe, w sepii, oraz z różnego rodzaju ramkami. Często takie aparaty mają też samowyzwalacz idealny do robienia selfie.

Inteligentny zegarek dla dziewczynki z GPS

Smartwatch z GPS dla dziecka to gadżet przypominający tradycyjny zegarek. Z pewnością jest to udany prezent na Dzień Dziecka dla dziewczynki. Przede wszystkim smartwatch dla dziewczynki doskonale odgrywa swoją rolę, jako ozdoba – biżuteria. Dodatkowo funkcjonalność zegarka pozwalająca na odbieranie lub powiadomienie o połączeniach ułatwi kontakt z dzieckiem. A takie elementy jak wbudowany alarm czy powiadomienia zdecydowanie poprawią zorganizowanie dziecka w życiu codziennym.

Nie sposób tutaj pominąć jednej z najważniejszych kwestii, którą jest GPS wbudowany w zegarek. Dla rodzica możliwość sprawdzenia lokalizacji dziecka w przypadku braku kontaktu jest niezwykle istotna.

Hulajnoga dla dziecka: najlepszy prezent na Dzień Dziecka dla dziewczynki

Każde dziecko zachwyci otrzymana na Dzień Dziecka hulajnoga. Z pewnością taki pojazd przekona dziecko do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Dodatkowo jazda na hulajnodze wspiera kondycję, koordynację ruchową oraz poczucie równowagi dziecka.

Dla najmłodszych dzieci najczęściej wybierane są hulajnogi trzykołowe. Najpopularniejsze są hulajnogi 2 w 1, które zamienić można w wygodny jeździk z siedziskiem. Dodatkowo często hulajnogi mogą „rosnąć” razem z dzieckiem, dzięki możliwości regulacji wysokości. Takie modele mogą posłużyć dziecku nawet przez 4 lata.

Hulajnoga jest doskonała na dłuższe spacery po mieście, do których skutecznie przekonuje ostatnio piękna pogoda. Gdy nasze dziecko jest zmęczone, wystarczy, że stanie na hulajnodze, a ta zawiezie je wszędzie bez żadnego wysiłku.

Mogą Cię zainteresować:

Autor
Mateusz Tomczak
Niespotykanie spokojny człowiek. Redaktor od kilku lat zgłębiający branżę technologiczną. Z uwagą śledzi każdą nowinkę wkraczającą na rynek i nie zawsze zgadza się z wizjami producentów. Kibic sportowy, lubi czarny humor, zawsze stawia sobie jasne cele.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?

Czytaj więcej


Polecane produkty

HP Neverstop Laser 1200w Mono USB AirPrint™ WiFi
Sprawdź cenę!
HP Ink Tank 315 Kolor Atrament USB
Sprawdź cenę!
HP 652 kolor F6V24AE
Sprawdź cenę!
Accura HDMI 1.8m
Sprawdź cenę!
Accura micro USB 1.5m czarny
Sprawdź cenę!
HP 652 czarny F6V25AE
Sprawdź cenę!
HP 650 czarny CZ101AE
Sprawdź cenę!
Kingston SSD A400 480GB
Cena od 199,90zł
Accura Tule ACC-M1015
Sprawdź cenę!
Accura Napa ACC-M1204
Sprawdź cenę!
Accura Premium USB-B 1.8m czarny
Sprawdź cenę!
Accura ToledoPro ACC-K1414
Sprawdź cenę!
Accura HDMI 0.9m
Sprawdź cenę!
Accura Premium SATA 0.5m
Sprawdź cenę!
Accura micro USB 1.8m czarny
Sprawdź cenę!
Accura VGA - HDMI
Sprawdź cenę!
Accura USB-C czarny
Sprawdź cenę!
Accura micro USB 1.0m czarny
Sprawdź cenę!
Accura USB 3.0 - USB-C czarny
Sprawdź cenę!
Accura Ring ACC5115 black
Sprawdź cenę!
Accura HDMI 3.0m
Sprawdź cenę!
Kingston DataTraveler 100 G3 32GB USB 3.0
Sprawdź cenę!
Accura micro USB 1.0m czarny
Sprawdź cenę!
Accura Premium SATA III 0.5m metalowe zatrzaski
Sprawdź cenę!
CA Office Skytop CA-1208
Sprawdź cenę!
HP 650 kolor CZ102AE
Sprawdź cenę!
Accura Premium kat5 5.0m szary
Sprawdź cenę!
Accura Premium 2.0m szary
Sprawdź cenę!
Accura Zion ACC-M1009 Silent
Sprawdź cenę!
Accura Premium miniJack 1.2m
Sprawdź cenę!
Kingston microSDHC Canvas Select Plus 32GB 100R Class 10 UHS-I
Sprawdź cenę!
Accura Vista ACC-K1411
Sprawdź cenę!
HP 301 czarny CH561EE
Sprawdź cenę!
Accura Triple 17W AccuQuick
Sprawdź cenę!
Kingston microSDXC Canvas Select Plus 128GB 100R Class 10 UHS-I
Sprawdź cenę!
Accura Premium VGA
Sprawdź cenę!
Accura Premium USB-B 3.0m czarny
Sprawdź cenę!
Accura Light 30W AccuQuick 3.0
Sprawdź cenę!
Accura Premium DVI/D 1.8m
Sprawdź cenę!