Co wybrać na prezent na Dzień Dziecka dla dziewczynki?

Pierwszy czerwca to szczególny czas w życiu każdego dziecka. Zarówno maluchy, jak i nastolatki wiedzą, że w dniu ich święta mogą liczyć na życzenia i oczywiście prezent. A my rodzice, dziadkowie, ciotki i wujkowie chcemy, żeby prezent ten wywołał uśmiech na twarzy dziecka.

Ruszamy więc na zakupy. Wybór nie jest jednak prosty, bo w sklepach możemy kupić właściwie wszystko. Stąd naturalne pytanie: Jaki prezent dla dziecka kupić? W tym artykule przedstawiamy najlepsze pomysły na prezent dla dziewczynki:

  1. Klocki LEGO
  2. Długopis 3D: prezent dla dziecka do 130 zł
  3. Aparat natychmiastowy: prezent dla dziecka do 250 zł
  4. Hulajnoga klasyczna lub elektryczna
  5. Deskorolka elektryczna

Klocki LEGO

Klocki Lego to świetna i ponadczasowa zabawa. My bawiliśmy się nimi w naszym dzieciństwie. Teraz z takim samym uśmiechem bawią się nimi nasze dzieci. Klocki Lego to fantastyczny pomysł na prezent dla każdego dziecka.

Dla dziewczynki idealną serią będzie LEGO Friends. Jej bohaterkami są dziewczynki o imionach Emma, Andrea, Mila, Stephanie, Olivia oraz Marie. Mieszkają one w mieście Heartlake City. Figurki dziewczynek posiadają możliwość dowolnego dopasowywania strojów i fryzur. Mamy więc wpływ na ich wygląd. Mamy do dyspozycji wiele możliwych kombinacji stylu ich ubierania się. Lego Friends to jasne kolory, mnóstwo domowych zwierzątek i ładne, dopasowane do siebie elementy wystroju. Poszczególne zestawy przedstawiają sceny z miejskiego i podmiejskiego życia.

Pozostałymi propozycjami mogą być LEGO DC Super Hero Girls, seria LEGO Disney Princess. A co dla małej fanki bajek? Sprawdzą się LEGO Batman lub LEGO Star Wars.

Zobacz poradnik ułatwiający wybór klocków: Jak dobrać klocki LEGO do wieku dziecka?

Najczęściej kupowane klocki LEGO w Komputronik.pl

Długopis 3D

Technologia druku 3D rozwija się w niesamowitym tempie. Używana jest ona nie tylko w przemyśle, ale też do tworzenia różnego rodzaju urządzeń służących rozrywce. Drukarki 3D są nadal dość drogie, ale dostępne są też mniejsze urządzenia, które dostarczą naszym dzieciom nie mniej radości.

Przykładem takiego urządzenia jest długopis 3D. Z pomocą takiego długopisu możemy tworzyć trójwymiarowe obiekty. Rysuje on roztopionym filamentem, więc jego efekt działania jest bardzo zbliżony do drukarki 3D. Różnica jest taka, że drukarka buduje obiekt wcześniej stworzony w programie komputerowym, a długopis daje nam pełną dowolność w budowaniu. Do dyspozycji mamy kilka wkładów w różnych kolorach. Aby zacząć budować nowy obiekt, wystarczy umieścić określony kolor w prowadnicy długopisu. Długopis 3D to kreatywny prezent dla starszego dziecka.

Długopisy 3D i zestawy 3D polecane na prezent dla dziecka

Aparat do fotografii natychmiastowej

Dzieci i nastolatki uwielbiają zrobić zdjęcia sobie i swoim najbliższym. Wystarczy tylko spojrzeć na popularność takich aplikacji jak Snapchat, czy Instagram. Oczywiście zdjęcia robione są głównie smartfonami, lecz urządzenia te mają jedną, istotną wadę – nie dają możliwości natychmiastowego wydruku zdjęcia.

Dlatego też dziewczynka będzie zachwycona, jeśli na dzień dziecka otrzyma jej aparat do fotografii natychmiastowej. Po zrobieniu zdjęcia, jego wydruk dostępny jest w ciągu kilkudziesięciu sekund. Zdjęcia drukowane są w sposób termiczny, bez użycia atramentu. Aparaty posiadają najczęściej kilka programów tematycznych, które uatrakcyjniają zabawę. Możemy więc robić zdjęcia czarno-białe, w sepii, oraz z różnego rodzaju ramkami. Aparaty mają też samowyzwalacz idealny do robienia selfie.

Najczęściej kupowane aparaty natychmiastowe:

Elektryczna hulajnoga dla dziecka

Każde dziecko będzie zachwycone, gdy otrzyma na Dzień Dziecka hulajnogę! Ostatnio na popularności zyskują hulajnogi elektrycznej. Model taki wygląda jak zwykła hulajnoga, ale napędzana jest niewielkim, elektrycznym silniczkiem. Uruchamiany jest on po pierwszym odepchnięciu się nogą.

Zarówno przycisk przyśpieszania, jak i hamulec obsługiwane są rękami i znajdują się na kierownicy pojazdu. Silnik w każdej chwili możemy wyłączyć specjalnym przełącznikiem, zmieniając nasz pojazd w zwykłą hulajnogę. Energię zapewnia pojemny akumulator. Po jego naładowaniu hulajnoga może poruszać się około godziny czasu na pełnej prędkości. Czas ten wydłuża się, gdy poruszamy się z mniejszą prędkością. Elektryczna hulajnoga jest doskonała na dłuższe spacery po mieście. Gdy nasze dziecko jest zmęczone, wystarczy, że stanie na hulajnodze, a ta zawiezie je wszędzie bez żadnego wysiłku.

Więcej, o hulajnogach elektrycznych przeczytasz w poradniku: Jak wybrać hulajnogę elektryczną? Co warto wiedzieć?

Popularne hulajnogi klasyczne i elektryczne dla dzieci:

Deskorolka elektryczna

Deskorolka elektryczna, to niewielki, napędzany elektrycznie pojazd, występujący także w wersji z uchwytem – Segway. Najczęściej poruszamy się na nim stojąc, ale są też dostępne wersje, na których się siedzi. Jest to bez wątpienia przyszłość indywidualnego transportu w miastach i z roku na rok takich pojazdów będzie przybywać. Dziecko z pewnością będzie zachwycone tego typu nowoczesnym prezentem! Deskorolką sterujemy tylko i wyłącznie za pomocą balansu ciała. W ten sposób nadajemy urządzeniu prędkość i kierunek jazdy. Sprawia to nie tylko olbrzymią frajdę, ale jest także doskonałym ćwiczeniem na koordynację.

Deskorolki elektryczne w sklepie

Prezent na Dzień Dziecka dla dziewczynki – co kupić?
5 (100%) 2 głosów