Jaki prezent na Komunię dla chłopca? Sprawdzone pomysły

Komunia to duże wydarzenie zarówno dla dzieci, jak i dla ich rodziców. Dla dzieci to nie tylko przeżycie duchowe, ale też i wyczekiwana okazja na dostanie prezentów. Pojawia się pytanie, co kupić na Komunię dla dziecka? W tym poradniku podpowiadamy, jaki prezent na Komunię dla chłopca będzie strzałem w dziesiątkę.

Najlepsze prezenty na Komunię dla chłopców – TOP 10 pomysłów

 1. Smartwatch zamiast klasycznego zegarka
 2. Smartfon – pierwszy telefon dla dziecka
 3. Wydajny tablet
 4. Hulajnoga elektryczna zamiast roweru
 5. Dron do nauki latania
 6. Laptop dla dziecka do nauki
 7. Komputer dla dziecka
 8. Głośnik przenośny
 9. Klocki LEGO dla młodych konstruktorów
 10. Gadżety dla graczy

Smartwatch, czyli inteligentny zegarek dla dziecka


Polecana smartwatche na Komunię dla chłopca


Jeśli myślisz o zegarku jako prezent na Komunię dla chłopca, warto pomyśleć o smarwatchu zamiast o klasycznym czasomierzu. Z pewnością takie nowoczesne urządzenie będzie powodem do radości dla chłopca. Na smartwatchu można robić znacznie więcej, niż tylko sprawdzać godzinę. Smartwatch na Komunię może powiadamiać o połączeniach przychodzących. Może też dawać informację o sms’ach, a odpowiedź na nie może być dyktowana. Na niektórych modelach smartwatch chłopak może też sprawdzać informacje ze świata piłki nożnej oraz innych sportów.

Smartwatch dla dzieci powinien przede wszystkim doskonale wyglądać, ale też dawać możliwość zmiany wyglądu tarczy zegara na wiele różnych sposobów. To będzie gwarantować, że prezent bardzo długo się nie znudzi. Urządzenie może być też wodoodporne i wytrzymałe na uszkodzenia. Pamiętaj też o długim czasie pracy na jednym naładowaniu.

Smartwatch na Komunię dla chłopca to:

 • Nowoczesny wygląd i możliwość zmiany wyglądu tarczy
 • Intuicyjny system operacyjny
 • Wytrzymałość i wodoodporność
 • Długi czas działania na jednym ładowaniu

Smartfon na prezent na Komunię dla chłopca


Polecane smartfony na Komunię


W dzisiejszych czasach smartfon jest podstawowym narzędziem komunikacji i rozrywki naszych dzieci. Za jego pomocą porozumiewają się z rówieśnikami, korzystają z Internetu, robią zdjęcia oraz grają w gry. Szczególnie chłopcy są zainteresowani najnowszymi modelami.

Smartfon dla dziecka niekoniecznie musi być z najwyższej możliwej półki, gdyż nasze pociechy nie do końca jeszcze dbają o bardzo cenny sprzęt. Telefon dla dziecka powinien mieć przede wszystkim wydajny procesor i sporą ilość pamięci RAM. Pamiętajmy, że dzieci będą używać mnóstwa gier i aplikacji. Z tego też powodu powinien posiadać dużą ilość pamięci wewnętrznej i dodatkowo slot na kartę microSD.

Ponadto smartfon powinien być wyposażony z solidną obudowę i odpowiednio zabezpieczony ekran, pokryty na przykład Gorilla Glass. Dzieci często noszą smartfony w szkolnych plecakach, które czasem są rzucane w klasie i na korytarzu. Pamiętajmy też, że dla dzieci bardzo ważne są zdjęcia i filmy, które będą robić z użyciem smartfona. Zastanawiając się więc, jaki smartfon na Komunię kupić, zwróćmy szczególną uwagę na

Smartfon na Komunię – cechy:

 • Wyświetlacz o rozdzielczości Full HD+
 • Wydajny procesor i 6 GB lub więcej RAM
 • Dobry aparat (najlepiej z co najmniej dwoma obiektywami)
 • Obudowa z wytrzymałego i wodoodpornego materiału
 • Pamięć wewnętrzna – minimum 128 GB

 

Wydajny tablet dla dziecka


Polecane tablety na prezent komunijny


Tablet to świetny pomysł na prezent na Komunię dla chłopca. Tablety są używane przez dzieci głównie do grania. O ile na smartfonie można grać poza domem, o tyle w domu zdecydowanie lepszy jest właśnie tablet z uwagi na dużo większy ekran.

Tablet dla dziecka powinien mieć przede wszystkim duży ekran o doskonałej rozdzielczości. Dzisiejsze gry świetnie będą się na nim prezentować. Tablet do gier dla dzieci powinien mieć dużą pojemność dysku. Możesz być pewny, że już w pierwszym tygodniu po otrzymaniu tabletu, zapełni się on mnóstwem gier i innych aplikacji. Musi być na nie odpowiednio dużo miejsca.

Prezent na Komunię dla chłopca

Ważna jest też pojemność akumulatora. Tablet dla ucznia będzie bez wątpienia intensywnie wykorzystywany, a więc i zużycie energii będzie duże. Istotna jest też obudowa. Niektóre dzieci nie panują jeszcze do końca nad emocjami i porażka w grze może skończyć się nawet rzuceniem urządzenia na podłogę. Powinien wytrzymać takie traktowanie. Jaki tablet na komunię więc kupić? Spójrzmy na podstawowe założenia.

Tablet na Komunię dla chłopca to:

 • Przekątna wyświetlacza najlepiej powyżej 10 cali
 • Rozdzielczość najlepiej w granicach 1920×1200 pikseli
 • Pamięć RAM – co najmniej 2GB
 • Pojemność akumulatora co najmniej 5000 mAh
 • Minimum 32 GB pamięci wbudowanej
 • Wytrzymała obudowa

Hulajnoga elektryczna zamiast roweru


Polecane hulajnogi dla chłopca na Komunię


Doskonałym pomysłem na prezent na komunię dla chłopca jest hulajnoga elektryczna. Szczególnie dla chłopców, którzy uwielbiają takie pojazdy. Takie elektryczne pojazdy dadzą mnóstwo radości, a zarazem przygotują dziecko do kolejnych etapów, takich jak skuter czy motorynka. To też doskonała alternatywa dla roweru.

Hulajnoga dla dziecka może się bardzo łatwo składać. Chłopak musi sobie z tym sam radzić. Powinno się dać ją złożyć w ciągu kilku sekund do takich rozmiarów, by bez problemu zmieściła się w bagażniku. Podstawowymi parametrami zarówno tego pojazdu, jak maksymalna prędkość – najlepiej około 15 km/h, maksymalny dystans lub czas jazdy na jednym pełnym naładowaniu akumulatora – nie mniej niż 15 km lub godzina.

Pojazd elektryczny na Komunię dla chłopca to:

 • Łatwość składania i montażu
 • Maksymalna prędkość: około 15km/h
 • Maksymalny dystans na jednym ładowaniu – około godziny jazdy
 • Przycisk do przyspieszania i hamulec w kierownicy

Dron, czyli popularny prezent na Komunię dla chłopca


Polecane drony jako prezent komunijny dla chłopca


Który z mężczyzn nie marzył w dzieciństwie o własnym, zdalnie sterowanym helikopterze? Teraz można kupić chłopcu taki prezent bez większego problemu. Drony to nie tylko świetna zabawa, ale też możliwość wykonywania doskonałych zdjęć i filmów z bardzo dużej wysokości. I to wszystko na świeżym powietrzu.

Dron na Komunię dla chłopca powinien być przede wszystkim bardzo wytrzymały. Taki dron na początek będzie zaliczał mnóstwo katastrof, zanim jego pilot nauczy się go pewnie pilotować. Dron musi być też prosty w obsłudze. Jeśli kontroler będzie zbyt skomplikowany, to dziecko może szybko się zniechęcić. Dron dla najmłodszych użytkowników powinien być też wyposażony w kamerę. To daje mnóstwo możliwości. Dron z kamerą dla dziecka może zaowocować wzbudzeniem w nim prawdziwej pasji fotografowania. Urządzenie powinno mieć też solidne akumulatory, dzięki którym przez długi czas będzie utrzymywał się w powietrzu.

Dron na Komunię dla chłopca to:

 • Wytrzymała i odporna na wstrząsy konstrukcja
 • Czas lotu na jednym ładowaniu – kilkanaście minut lub więcej
 • Nieskomplikowany kontroler
 • Wbudowana kamera o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli lub lepszej
 • Sześcioosiowa stabilizacja,
 • Osłony wirników

 

Laptop na prezent na Komunię dla chłopca


Polecane laptopy na Komunię


Chcąc wybrać prezent na Komunię dla chłopca z wyższej półki cenowej, możemy postawić na zakup laptopa. Są to urządzenia o znacznie lepszej wydajności niż tablety. Taki sprzęt świetnie się też sprawdzi jako laptop do nauki. Laptop do szkoły powinien być wykonany z lekkich, ale wytrzymałych materiałów. Lekki laptop dla dziecka ułatwi mu jego przenoszenie. Powinien mieć też odpowiednio duży ekran. Pamiętajmy, że laptop dla ucznia służyć będzie nie tylko do nauki.

Prezent na Komunię dla chłopca

Laptop dla dziecka z pewnością będzie też wykorzystywany do gier czy przeglądania YouTube oraz portali społecznościowych. Dlatego też powinien mieć dobry procesor oraz kartę graficzną. Dobrym pomysłem jest też podświetlana klawiatura. Dziecko z pewnością będzie posługiwało się laptopem również przy zgaszonym świetle.

Laptop na Komunię dla chłopca to:

 • Duży ekran – najlepiej co najmniej 14 cali
 • Pojemny akumulator zapewniający kilka ciągłej godzin pracy
 • Matryca o rozdzielczości co najmniej 1920×1080 pikseli
 • Dysk twardy pojemności co najmniej 256 GB
 • System Windows 10 / Windows 11
 • Pamięć RAM – co najmniej 8 GB

 

Komputer stacjonarny dla dziecka


Polecane komputery na prezent komunijny dla chłopca


O tym, że chłopcy uwielbiają gry, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Dlatego możesz być pewny, że mocny komputer gamingowy będzie świetnym pomysłem na prezent na Komunię dla chłopca. Oczywiście komputer dla dziecka nie musi służyć wyłącznie do grania. Może być też wykorzystywany do nauki.

Prezent na Komunię dla chłopca

Komputer na Komunię, który ma obsługiwać najnowsze gry, powinien mieć przede wszystkim mocny procesor – najlepiej czterordzeniowy. Powinien też dysponować mocną, markową kartą graficzną. Pamięć RAM to co najmniej 8GB (DDR4). Nasze dziecko z pewnością będzie potrzebowało dużego dysku twardego. Powinno wystarczyć 500GB. Nie zapomnijmy o solidnym układzie chłodzenia i porządnym zasilaczu – przynajmniej 450W. Karta graficzna powinna zawierać złącza DVI oraz HDMI. Komputer powinniśmy kupić z systemem operacyjnym w zestawie – powinien być to Windows 10 lub Windows 11.

Komputer PC na Komunię dla chłopca to:

 • Mocny procesor – najlepiej czterordzeniowy
 • Karta graficzna – dedykowany układ Nvidia GTX/RTX
 • Duża ilość RAM – co najmniej 8GB (DDR4)
 • Duży dysk twardy – około 500 GB
 • Mocny zasilacz – co najmniej 450W
 • Złącza HDMI, DisplayPort, USB-C
 • System operacyjny Windows 11

Głośnik przenośny dla dziecka


Polecana głośniki na Komunię dla chłopca


Niektóre dzieci uwielbiają też słuchać muzyki – najczęściej ze smartfona. Żeby muzyka brzmiała jeszcze lepiej, z pewnością niejeden chłopak chciałby otrzymać przenośny głośnik. Głośnik przenośny dla dzieci powinien być przede wszystkim lekki i raczej niewielki. Może być też wykonany z wytrzymałych materiałów. Powinien obsługiwać technologię Bluetooth i mieć duży zasięg – najlepiej co najmniej 10 metrów od źródła sygnału.

Prezent na Komunię dla chłopca

Ważny jest mocny akumulator – wystarczający na kilkanaście godzin działania. Obudowa powinna być wodoodporna – nigdy nie wiadomo, gdzie ustawi go Twoje dziecko. Dla chłopców bardzo ważny jest też wygląd głośnika. Powinien on wyglądać stylowo i nieco futurystycznie.

Głośnik przenośny na Komunię dla chłopca to:

 • Duży zasięg – co najmniej 10 metrów
 • Pojemny akumulator – co najmniej 10 godzin nieprzerwanego działania
 • Lekki i wykonany z wytrzymałych materiałów
 • Wodoodporna obudowa
 • Nowoczesny design
 • Łatwość obsługi

 

Klocki LEGO dla młodych konstruktorów


LEGO na prezent komunijny


LEGO to znane i uwielbiane klocki przez dzieci i dorosłych. Układanie ich to nie tylko doskonała zabawa, ale również szereg korzyści dla rozwoju dziecka. Klocki LEGO doskonale sprawdzą się jako prezent na Komunię dla chłopca. Będą one wciągającą rozrywką dla kilkulatka, a jednocześnie podszkolą umiejętności logicznego myślenia, zdolności manualne, rozwiną wyobraźnię przestrzenną oraz umiejętność skupiania się. Zagwosdką może być to, jakie Lego dla dziecka wybrać, ale rynek jest pełen zestawów dla konstruktorów w różnym wieku. Jako prezent komunijny dla chłopca możesz śmiało wybrać LEGO Star Wars, LEGO Architecture, LEGO Minecraft i wiele więcej.

LEGO w sklepie

Gadżety dla graczy


Polecane konsole do gier na Komunię


Wielu chłopców w wieku szkolnym interesuje się grami wideo. Te odpowiednio i mądrze dobrane mogą korzystnie wpływać na rozwój dzieci. Jeśli więc szukasz prezentu dla chłopca na Komunię, warto rozważyć gadżety i akcesoria gamingowe – jak choćby konsole do gier. Taki prezent komunijny z pewnością sprawi ogromną radość i będzie źródłem rozrywki przez wiele lat. Gaming jest dzisiaj docenianą dziedziną, która w przyszłości może stać się zawodowym zajęciem Twojego dziecka.

Konsole do gier w sklepie

Prezent na Komunię dla chłopca od chrzestnej lub chrzestnego

Pierwsza Komunia Święta chrześniaka to ważne wydarzenie, ale też spory dylemat w kwestii wyboru prezentu. Co sprawdzi się jako prezent komunijny dla chłopca od chrzestnej lub chrzestnego? W zależności od budżetu, jaki chcemy przeznaczyć, możemy zdecydować się na drobne akcesoria lub gry albo droższe prezenty jak aparat cyfrowy lub sportowa kamera. Wybór prezentu na Komunię dla chłopca to jednak przede wszystkim kwestia jego upodobań. Jeśli twój chrześniak wykazuje zainteresowanie sportem, warto zainwestować w sprzęt, który dodatkowo go zmotywuje do treningów oraz je uatrakcyjni – w takim przypadku kamera sportowa będzie strzałem w dziesiątkę. Również aparat cyfrowy to bardzo dobry pomysł na prezent komunijny. Dziecko w tym wieku zaczyna samodzielnie gromadzić pamiątki z wyjazdów, wakacji czy szkolnych wycieczek i z pewnością będzie zachwycone z własnego sprzętu. Aparat cyfrowy może dodatkowo pobudzi pasję do podróżowania czy fotografowania.

Inne pomysły na prezent komunijny dla chłopca

Aby dodatkowo ułatwić Ci decyzję, jaki prezent na Komunię dla chłopca wybrać, wskazujemy na pomysły z podziałem na określone przedziały cenowe:

Prezent na Komunię do chłopca do 300 zł


Gry jako prezent komunijny dla chłopca


W takim przedziale cenowym możesz wybrać atrakcyjny prezent komunijny dla chłopca. Jedną z ciekawszych propozycji są gry komputerowe, które będą stanowiły źródło rozrywki w czasie wolnym. Do 300 złotych znajdziesz ciekawe tytuły, które przypadną do gustu kilkulatkowi.

Prezent na Komunię do chłopca do 500 zł


Polecane słuchawki na prezent na Komunię


Jeśli planujesz przeznaczyć na prezent na Komunię dla chłopca nieco większy budżet, możesz rozważyć zakup słuchawek. W zależności od potrzeb dziecka możesz zdecydować się na kompaktowe modele douszne albo większe słuchawki nauszne do gier. Z budżetem do 500 zł znajdziesz sporo słuchawek z bardzo dobrymi parametrami.

Prezent na Komunię do chłopca do 1000 zł


Meble gamingowe dla chłopca


Za 1000 zł możesz wybrać już naprawdę pokaźny prezent na Komunię dla chłopca. Z takim budżetem możesz zainwestować w meble gamingowe do pokoju chłopca. To między innymi ergonomiczne fotele i biurka. Będzie to inwestycja w zdrową postawę dzieci, które coraz więcej czasu spędzają przy komputerach

Prezent na Komunię do chłopca do 1500 zł


Monitory na prezent na Komunię dla chłopca


Idąc dalej w wyposażenie stanowiska komputerowego, warto rozważyć zakup monitora. Dobry monitor nada komfortu nie tylko w czasie rozrywki, ale też podczas nauki czy wykonywania projektów do szkoły.

Może Cię zainteresować:

Jaki prezent na Komunię wybrać w budżecie 100, 200, 300, 500, 1000, 1500 i 2000 zł?

Autor
Wojciech Kulik
W nowych technologiach szuka realnego wpływu na ludzkie życie i na nim właśnie się koncentruje. Na co dzień wyznaje zasadę, że prawdopodobieństwo powodzenia zawsze wynosi 50 proc., a to więcej niż potrzeba, by działać.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.7/5 (7 głosów)

Czytaj więcej