Powerbank indukcyjny – co to jest? Polecane powerbanki bezprzewodowe

Powerbank indukcyjny to bardzo przydatne akcesorium do telefonu. Może okazać się nieoceniony na wakacjach, czy ogólnie, gdy musimy przebywać cały dzień poza domem. Ten artykuł odpowiada na pytanie, co to jest powerbank z ładowaniem indukcyjnym i czym się kierować przy jego kupnie.

Polecane powerbanki indukcyjne

Co to jest powerbank indukcyjny?

Powerbank z ładowarką indukcyjną to innymi słowy powerbank bezprzewodowy. Do ładowanego telefonu nie trzeba podpinać żadnego przewodu, choć jest to możliwe – dlatego takie akcesorium jest bardziej wszechstronne niż jego standardowy odpowiednik.

Powerbank z indukcją wykorzystuje standard QI, który zapewnia ładowanie obiektu oddalonego do 4 cm poprzez tzw. rezonansowe sprzężenie indukcyjne. Aby naładować telefon za pomocą takiego urządzenia, należy umieścić go na macie (powierzchni) ładującej.

Zaletą powerbanka indukcyjnego jest niewątpliwie wygoda – nie musimy się martwić, czy długość kabla od telefonu do ładowarki będzie wystarczająca. Ponadto niektóre powerbanki bezprzewodowe mają pionową podpórkę, dzięki której nadal możemy wygodnie operować telefonem, gdy on się ładuje. Należy zaznaczyć, że taki powerbank jest nieco wolniejszy w ładowaniu niż przewodowy odpowiednik.

powerbank indukcyjny

Na co zwrócić uwagę przy wyborze powerbanka indukcyjnego?

Szybkość ładowania

Ładowanie indukcyjne QI nie jest tak szybkie, jak kablowe. Za „szybkie” uznaje się tutaj minimum 10 W (tzw. Quick Charge). Jednak, jeśli wybierzemy ładowarkę, która posiada moc 15 W, a najlepiej 18/20 W lub wyżej – różnica nie będzie tak duża. Warto więc zwrócić uwagę na ten parametr.

Pojemność powerbanka

Im większa tym lepsza, choć w większości przypadków pojemność 10 000 mAh będzie wystarczająca (typowa bateria smartfona to około 4000-4500 mAh).

Dodatkowe porty

Ładowanie indukcyjne kilku urządzeń jednocześnie może być nieocenione na wyjazdach ze znajomymi i rodziną – jedno urządzenie ładuje się indukcyjnie, a pozostałe kablowo.

Waga/gabaryty

Niezwykle ważna dla powerbanka indukcyjnego jest przenośność. Istnieją na rynku modele, które z powodzeniem włożymy do kieszeni wraz z telefonem na macie ładującej. Dlatego warto zwrócić uwagę, czy dany powerbank się tam zmieści.

Zgodność z telefonem

Wysoka moc ładowania nie zawsze oznacza, że nasz smartfon w pełni ją wykorzysta. Niektóre marki, np. Samsung, będą potrzebowały firmowej ładowarki, aby naładować telefon z maksymalną szybkością.

Powerbanki indukcyjne – ranking

Chcesz dobrać dla siebie porządny powerbank indukcyjny? Ranking poniżej pomoże Ci dokonać właściwego wyboru.


Może Cię zainteresować:

Autor
Jakub Krawczyński
Na skrzyżowaniu światów dziennikarstwa, PR-u i IT. Ma słabość do najnowszych technologii obrazu oraz dźwięku i nie byłby sobą, gdyby przestał być na bieżąco z gadżetami. Przygodę z komputerami i grami zaczął w wieku 5 lat, a teraz jest tatą małej gejmerki. Gdy nie zajmuje się żonglerką i ekwilibrystyką słowną, lubuje się w słuchaniu alt-rocka, zgłębianiu kina światowego i konsumowaniu szeroko rozumianej (pop)kultury.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 (1 głos)

Czytaj więcej