Powerbank do iPhone – jak wybrać? Polecane modele

Rozładowana bateria w iPhone może nam sprawić sporo problemów. W czasach, gdy smartfona używamy nie tylko do komunikacji, ale też choćby do łączności z Internetem, czy płatności w sklepach, jego brak może być kłopotliwy. Dlatego warto zaopatrzyć się w dodatkowe źródło energii w postaci przenośnego akumulatora.

Taki power bank do smartfona to przeważnie niewielkie urządzenie, więc bez kłopotu zmieścimy je w torebce, czy kieszeni. Czym kierować się wybierając powerbank do iPhone i jakie modele są obecnie polecane przez ekspertów?

Jak dobrać power bank do iPhone? Pojemność baterii w iPhone

Wybierając power bank do iPhone zacznijmy od sprawdzenia, jaką pojemność baterii ma nasz model. Oto kompletna lista:

 • 1810 mAh – iPhone 6
 • 2915 mAh-  iPhone 6 Plus
 • 1715 mAh – iPhone 6S
 • 2750 mAh – iPhone 6S Plus
 • 1624 mAh – iPhone SE
 • 1900 mAh – iPhone 7
 • 2900 mAh – iPhone 7 Plus
 • 1821 mAh – iPhone 8
 • 2675 mAh – iPhone 8 Plus
 • 2716 mAh – iPhone X
 • 2650 mAh –iPhone XS
 • 3174 mAh – iPhone XS Max
 • 2942 mAh – iPhone XR
 • 3110 mAh – iPhone 11
 • 3046 mAh – iPhone 11 Pro
 • 3969 mAh – iPhone 11 Pro Max
 • 1821 mAh – iPhone SE (2020)

powerbank do iPhone

Dlaczego warto kupić PowerBank dopasowany do pojemności smartfona?

Teraz możesz odpowiednio dobrać pojemność powerbanku. Teoretycznie należałoby założyć, że powerbank o przykładowej pojemności 8000 mAh będzie w stanie czterokrotnie naładować iPhone o pojemności baterii 2000mAh. Tyle w teorii.W praktyce należy wziąć pod uwagę straty energii w power banku, które postępują w czasie, gdy nie jest on używany.

Straty te wynikają z dość skomplikowanych procesów fizycznych. Nie musimy ich znać, ale musimy założyć pewną granicę błędu w naszych obliczeniach. Dla uproszczenia możemy więc założyć, że co najmniej 15% energii zostanie utracone. Więc nasz przykładowy powerbank o pojemności 8000mAh będzie w stanie naładować baterię 2000 mAh do pełna tylko trzy razy. Oczywiście sporo też zależy od jakości danego modelu powerbanku.

Końcówka Lightning – jedyna, którą podłączysz do iPhone

Jak na pewno wiesz, iPhone nie mają standardowego złącza USB, poprzez które są ładowane. Zamiast tego mają złącze Lightning. Jest ono węższe i ma nieco inny kształt niż mini USB. Jeśli powerbank iPhone nie będzie miał kabla z taką końcówką, to nie będzie możliwości podłączenia naszego sprzętu do ładowania.

Dlatego zwracaj uwagę na modele, które mają kabel ze złączem Lightning, lub w opisie mają informacje, że są przeznaczone do urządzeń firmy Apple. W praktyce będzie to najczęściej kabel, który z jednej strony będzie miał końcówkę USB podłączaną do powerbanku, a z drugiej złącze Lightning, które podłączysz do iPhone.

powerbank do iPhone

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając Powerbank?

Ilość portów

Powerbank będzie bardziej praktyczny, jeśli będzie miał dwa porty USB. Wtedy będziesz mógł ładować dwa urządzenia jednocześnie. Wiele modeli powerbanków ma też porty oznaczone 1A oraz 2A. Port 2A umożliwia szybsze ładowanie. Taki powerbank z szybkim ładowaniem daje efekt podobny do tego, jaki uzyskamy podłączając urządzenia do klasycznej ładowarki i gniazdka.

Wielkość i waga

Kupno powerbanku o bardzo dużej pojemności ma oczywiście wiele zalet, ale musimy pamiętać, że im większą pojemność będzie miało nasze urządzenie, tym większe będą jego gabaryty. Zastanówmy się więc, gdzie będziemy najczęściej go przechowywać. Jeśli będzie on schowany w samochodzie lub w domku letniskowym, to nie ma kłopotu. Ale jeśli chcemy go nosić na przykład w torebce, to duży i ciężki powerbank może być kłopotliwy. Dlatego starajmy się optymalnie dobrać pojemność i wagę urządzenia do naszych potrzeb.

Wskaźnik naładowania

Nikt nie ma ochoty obliczać, ile jeszcze energii pozostało w powerbanku. Dlatego warto kupić model, który będzie wyposażony we wskaźnik naładowania. Może on mieć formę kilku diod, które gasną w miarę ubywania pozostałej energii. Bardziej precyzyjnym rozwiązaniem jest wyświetlacz LCD, który dokładnie informuje, ile pozostało energii.

Wytrzymałość i dodatkowe gadżety

Powerbank powinien być wykonany z materiałów odpornych na uszkodzenie. Jeśli chcemy go nosić przy sobie, lub zabierać na różnego rodzaju wycieczki, powinien być też odporny na wilgoć i zapylenie. Warto żeby miał też kilka dodatkowych gadżetów, takich jak na przykład latarka, czy uchwyt umożliwiający jego zawieszenie na pasku czy plecaku.

Potrzebujesz dodatkowych informacji? Sprawdź nasz poradnik Jak wybrać powerbank?

Jaki powerbank do iPhone? Polecane modele

W tym rankingu znajdziesz:

 • Savio BA-03 20000 mAh
 • Anker PowerCore 10400 mAh
 • Anker PowerCore Select 20000 mAh
 • Platinet LCD+ 30000 mAh
 • Natec Extreme Media

Powerbank do 150 zł: Savio BA-03 20000 mAh

Dysponując ograniczonym budżetem warto zwrócić uwagę Savio BA-03 20000mAh. To przystępny cenowo, ale funkcjonalny powerbank. Wedle oficjalnego opisu producenta,  został przygotowany między inny pod kątem urządzeń Apple, którym zapewnia funkcję automatycznego dostosowania mocy ładowania. Pojemność 20.000mAh będzie wystarczająca do kilku ładowań iPhone. Aby proces ten był w pełni bezpieczny, zadbano o odpowiednie zabezpieczenia, m.in. przed przeciążeniem, przed przegrzaniem oraz przed przeładowaniem. Czarna obudowa z zauważalnym wzorem skrywa aż cztery złącza – dwa USB 2.0, microUSB oraz USB-C.


Powerbank do 200 zł: Anker PowerCore 10400 mAh

Mimo przystępnej ceny, Anker PowerCore 10400mAh to powerbank dysponujący sporą pojemnością, a także kilkoma rozwiązaniami charakterystycznymi dla droższych konkurentów. Wbudowana inteligentna identyfikacja podłączonego urządzenia – Power IQ – zapewnia optymalne dla niego ładowanie. Technologia VoltageBoost jest w stanie monitorować napięcie wyjściowe ładowania i rekomendować ewentualną rezystancję. Producent zadbał o system bezpieczeństwa MultiProtect, a zarazem bardzo ergonomiczną obudowę. Anker PowerCore 10400 mAh waży tylko 240 gramów.


Powerbank do 200 zł: Anker PowerCore Select 20000 mAh

Niewiele więcej kosztuje interesujący powerbank 20.000mAh, który w swoim przedziale cenowym punktuje nie tylko pojemnością. Anker PowerCore Select 20000 mAh wspiera technologię Power IQ 2.0, posiada dwa porty USB 2.0, a także rozbudowany system bezpieczeństwa MultiProtect. Dzięki temu można być spokojnym co do ochrony ładowanych urządzeń, jak i żywotności samego powerbanku. To dobry power bank do smartfona, który na tle konkurentów wyróżnia się też 8-LEDowym przyciskiem wskazującym na poziom naładowania powerbanku.


Powerbank z szybkim ładowaniem: Platinet LCD+ 30000 mAh

Zabieganym osobom nie wystarcza sam fakt posiadania dodatkowego źródła energii. Oczekują oni bardzo dużej pojemności oraz jak najszybszego ładowania. Dobrze pod tym kątem wypada Platinet LCD+ 30000mAh z technologią Quick Charge. Jego pojemność wystarcza np. na dziewięć ładowań iPhone XS, a więc z powodzeniem wystarczy na nawet najdłuższy służbowy wyjazd czy wycieczkę. Nie sposób nie podkreślić również wyświetlacza z procentowym wskaźnikiem energii oraz dużej liczby złączy i wbudowanej podstawki na smartfona. To oryginalny powerbank do Apple o rozbudowanej funkcjonalności.


Powerbank bezprzewodowy: Natec Extreme Media

Coraz większą popularnością cieszy się bezprzewodowe ładowanie, które w wielu sytuacjach znacząco zwiększa wygodę użytkownika. Z tego typu technologii korzysta również Natec Extreme Media. Wystarczy położyć na nim iPhone z bezprzewodowym ładowaniem, wszystko odbywa się automatycznie. Atutem tego powerbanku jest spora pojemność 10.000mAh. Poziom naładowania sygnalizowany przez diody LED. Ma trzy złącza – dwa USB oraz USB-C, które mogą być wykorzystane do innego urządzenia, chociażby aparatu fotograficznego. W przypadku zastosowania przejściówki również do iPhone bez bezprzewodowego ładowania.