Powerbank do iPhone – jak wybrać? Polecane modele

Rozładowana bateria w iPhone może nam sprawić sporo problemów. W czasach, gdy smartfona używamy nie tylko do komunikacji, ale też choćby do łączności z Internetem, czy płatności w sklepach, jego brak może być kłopotliwy. Dlatego warto zaopatrzyć się w dodatkowe źródło energii w postaci przenośnego akumulatora.

Taki powerbank do smartfona to przeważnie niewielkie urządzenie, więc bez kłopotu zmieścimy je w torebce, czy kieszeni. Czym kierować się wybierając powerbank do iPhone i jakie modele są obecnie polecane przez ekspertów?

Spis treści

Jak dobrać powerbank do iPhone? Pojemność baterii w iPhone

Wybierając powerbank do iPhone zacznijmy od sprawdzenia, jaką pojemność baterii ma nasz model. Oto kompletna lista od modelu 6:

 • 3110 mAh – iPhone 11
 • 3046 mAh – iPhone 11 Pro
 • 3969 mAh – iPhone 11 Pro Max
 • 1821 mAh – iPhone SE (2020)
 • 2227 mAh – iPhone 12 Mini
 • 2815 mAh – iPhone 12
 • 2815 mAh – iPhone 12 Pro
 • 3687 mAh – iPhone 12 Pro Max
 • 2018 mAh – iPhone SE 3. gen
 • 2406 mAh – iPhone 13 mini
 • 3227 mAh – iPhone 13
 • 3095 mAh – iPhone 13 Pro
 • 4352 mAh – iPhone 13 Pro Max
 • 3279 mAh – iPhone 14
 • 4325 mAh – iPhone 14 Plus
 • 3200 mAh – iPhone 14 Pro
 • 4322 mAh – iPhone 14 Pro Max

powerbank do iPhone

Dlaczego warto kupić PowerBank dopasowany do pojemności smartfona?

Teraz możesz odpowiednio dobrać pojemność powerbanku. Teoretycznie należałoby założyć, że powerbank o przykładowej pojemności 8000 mAh będzie w stanie czterokrotnie naładować iPhone o pojemności baterii 2000mAh. Tyle w teorii. W praktyce należy wziąć pod uwagę straty energii w powerbanku, które postępują w czasie, gdy nie jest on używany.

Straty te wynikają z dość skomplikowanych procesów fizycznych. Nie musimy ich znać, ale musimy założyć pewną granicę błędu w naszych obliczeniach. Dla uproszczenia możemy więc założyć, że co najmniej 15% energii zostanie utracone. Więc nasz przykładowy powerbank do iPhone o pojemności 8000mAh będzie w stanie naładować baterię 2000 mAh do pełna tylko trzy razy. Oczywiście sporo też zależy od jakości danego modelu powerbanku.

Końcówka Lightning – jedyna, którą podłączysz do iPhone

Jak na pewno wiesz, iPhone nie mają standardowego złącza USB, poprzez które są ładowane. Zamiast tego mają złącze Lightning. Jest ono węższe i ma nieco inny kształt niż mini USB. Jeśli powerbank do iPhone nie będzie miał kabla z taką końcówką, to nie będzie możliwości podłączenia naszego sprzętu do ładowania.

Dlatego zwracaj uwagę na modele, które mają kabel ze złączem Lightning lub w opisie mają informacje, że są przeznaczone do urządzeń firmy Apple. W praktyce będzie to najczęściej kabel, który z jednej strony będzie miał końcówkę USB podłączaną do powerbanku, a z drugiej złącze Lightning, które podłączysz do iPhone. Są to także powerbanki, które oferują ładowanie bezprzewodowe. Jest to zdecydowanie wygodniejsza opcja, niż na kabel. Dodatkowo na rynku znajdziesz wiele modeli, które nie są tak zwanymi podstawkami, a powerbankami, które przyczepiasz do telefonu i możesz z niego jednocześnie korzystać.

powerbank do iPhone

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając powerbank do iPhone?

Ilość portów

Powerbank będzie bardziej praktyczny, jeśli będzie miał dwa porty USB. Wtedy będziesz mógł ładować dwa urządzenia jednocześnie. Wiele modeli powerbanków ma też porty oznaczone 1A oraz 2A. Port 2A umożliwia szybsze ładowanie. Taki powerbank z szybkim ładowaniem daje efekt podobny do tego, jaki uzyskamy podłączając urządzenia do klasycznej ładowarki i gniazdka.

Wielkość i waga

Kupno powerbanku o bardzo dużej pojemności ma oczywiście wiele zalet, ale musimy pamiętać, że im większą pojemność będzie miało nasze urządzenie, tym większe będą jego gabaryty. Zastanówmy się więc, gdzie będziemy najczęściej go przechowywać. Jeśli będzie on schowany w samochodzie lub w domku letniskowym, to nie ma kłopotu. Ale jeśli chcemy go nosić na przykład w torebce, to duży i ciężki powerbank do iPhone może być kłopotliwy. Dlatego starajmy się optymalnie dobrać pojemność i wagę urządzenia do naszych potrzeb.

Wskaźnik naładowania

Nikt nie ma ochoty obliczać, ile jeszcze energii pozostało w powerbanku. Dlatego warto kupić model, który będzie wyposażony we wskaźnik naładowania. Może on mieć formę kilku diod, które gasną w miarę ubywania pozostałej energii. Bardziej precyzyjnym rozwiązaniem jest wyświetlacz LCD, który dokładnie informuje, ile pozostało energii.

Wytrzymałość i dodatkowe gadżety

Powerbank do iPhone powinien być wykonany z materiałów odpornych na uszkodzenie. Jeśli chcemy go nosić przy sobie, lub zabierać na różnego rodzaju wycieczki, powinien być też odporny na wilgoć i zapylenie. Warto żeby miał też kilka dodatkowych gadżetów, takich jak na przykład latarka, czy uchwyt umożliwiający jego zawieszenie na pasku czy plecaku.

Potrzebujesz dodatkowych informacji? Sprawdź nasz poradnik Jak wybrać powerbank?

Jaki powerbank do iPhone wybrać? Polecane modele

Ranking:
Popularne PowerBanki w Komputronik.pl

Może Cię zainteresować:

Autor
Mariusz Ignar
Od lat obecny w branży technologicznej. Trzyma rękę na pulsie wszelkich nowości i sprawdza zgodność marketingowych haseł z codziennością użytkowników. Docenia wartościową treść, szczególnie jeśli opakowana jest w atrakcyjną formę.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.9/5 (9 głosów)

Czytaj więcej