Powerbank do iPhone – jak wybrać? Polecane modele

Rozładowana bateria w iPhone może nam sprawić sporo problemów. W czasach, gdy smartfona używamy nie tylko do komunikacji, ale też choćby do łączności z Internetem, czy płatności w sklepach, jego brak może być kłopotliwy. Dlatego warto zaopatrzyć się w dodatkowe źródło energii w postaci przenośnego akumulatora.

Taki power bank do smartfona to przeważnie niewielkie urządzenie, więc bez kłopotu zmieścimy je w torebce, czy kieszeni. Czym kierować się wybierając powerbank do iPhone i jakie modele są obecnie polecane przez ekspertów?

Jaki power bank do iPhone?

Wybierając power bank do iPhone zacznijmy od sprawdzenia, jaką pojemność baterii ma nasz model. Oto kompletna lista:

powerbank do iPhone

Teraz możesz odpowiednio dobrać pojemność powerbanku. Teoretycznie należałoby założyć, że powerbank o przykładowej pojemności 8000 mAh będzie w stanie czterokrotnie naładować iPhone o pojemności baterii 2000mAh. Tyle w teorii. W praktyce należy wziąć pod uwagę straty energii w power banku, które postępują w czasie, gdy nie jest on używany.

Straty te wynikają z dość skomplikowanych procesów fizycznych. Nie musimy ich znać, ale musimy założyć pewną granicę błędu w naszych obliczeniach. Dla uproszczenia możemy więc założyć, że co najmniej 15% energii zostanie utracone. Więc nasz przykładowy powerbank o pojemności 8000mAh będzie w stanie naładować baterię 2000 mAh do pełna tylko trzy razy. Oczywiście sporo też zależy od jakości danego modelu powerbanku.

Końcówka Lightning

Jak na pewno wiesz, iPhone nie mają standardowego złącza USB, poprzez które są ładowane. Zamiast tego mają złącze Lightning. Jest ono węższe i ma nieco inny kształt niż mini USB. Jeśli powerbank iPhone nie będzie miał kabla z taką końcówką, to nie będzie możliwości podłączenia naszego sprzętu do ładowania.

Dlatego zwracaj uwagę na modele, które mają kabel ze złączem Lightning, lub w opisie mają informacje, że są przeznaczone do urządzeń firmy Apple. W praktyce będzie to najczęściej kabel, który z jednej strony będzie miał końcówkę USB podłączaną do powerbanku, a z drugiej złącze Lightning, które podłączysz do iPhone.

Ilość portów

Powerbank będzie bardziej praktyczny, jeśli będzie miał dwa porty USB. Wtedy będziesz mógł ładować dwa urządzenia jednocześnie. Wiele modeli powerbanków ma też porty oznaczone 1A oraz 2A. Port 2A umożliwia szybsze ładowanie. Taki powerbank z szybkim ładowaniem daje efekt podobny do tego, jaki uzyskamy podłączając urządzenia do klasycznej ładowarki i gniazdka.

Wielkość i waga

Kupno powerbanku o bardzo dużej pojemności ma oczywiście wiele zalet, ale musimy pamiętać, że im większą pojemność będzie miało nasze urządzenie, tym większe będą jego gabaryty. Zastanówmy się więc, gdzie będziemy najczęściej go przechowywać. Jeśli będzie on schowany w samochodzie lub w domku letniskowym, to nie ma kłopotu. Ale jeśli chcemy go nosić na przykład w torebce, to duży i ciężki powerbank może być kłopotliwy. Dlatego starajmy się optymalnie dobrać pojemność i wagę urządzenia do naszych potrzeb.

Wskaźnik naładowania

Nikt nie ma ochoty obliczać, ile jeszcze energii pozostało w powerbanku. Dlatego warto kupić model, który będzie wyposażony we wskaźnik naładowania. Może on mieć formę kilku diod, które gasną w miarę ubywania pozostałej energii. Bardziej precyzyjnym rozwiązaniem jest wyświetlacz LCD, który dokładnie informuje, ile pozostało energii.

Wytrzymałość i dodatkowe gadżety

Powerbank powinien być wykonany z materiałów odpornych na uszkodzenie. Jeśli chcemy go nosić przy sobie, lub zabierać na różnego rodzaju wycieczki, powinien być też odporny na wilgoć i zapylenie. Warto żeby miał też kilka dodatkowych gadżetów, takich jak na przykład latarka, czy uchwyt umożliwiający jego zawieszenie na pasku czy plecaku.

powerbank do iPhone

Potrzebujesz dodatkowych informacji? Sprawdź nasz poradnik Jak wybrać powerbank?

Powerbank do 150 zł: Platinet 20000 mAh + Ambient Lighting

Elegancki i bardzo pojemny powerbank do 150zł. Idealny dla twojego iPhone’a. Ma on pojemność aż 20.000mAh, co wystarczy to na wielokrotne ładowanie telefonu. Wyposażony jest w dwa porty USB 2.1 umożliwiające bardzo szybkie ładowanie akumulatora. Możesz więc ładować jednocześnie dwa urządzenia.

Powerbank ma wskaźnik naładowania w formie czterech diod, które gasną w miarę ubywania energii. Urządzenie wyposażono dodatkowo w latarkę Ambient, która przyda się na różnego rodzaju wyjazdach.


Asus Zenpower ABTU005: powerbank do 150 zł

Nowoczesny Powerbank 10.000mAh, który zawsze możesz nosić przy sobie. Ma on rozmiar kary kredytowej i waży zaledwie 215 gramów. Ma aluminiową, odporną na zarysowania obudowę, która chroni go przed uszkodzeniem. Port 2,4A umożliwia szybkie ładowanie iPhone. Power bank wyposażony został w aż jedenaście różnych typów zabezpieczeń.

Jest to m.in. ochrona przed zwarciem, sterowanie napięciem wejściowym i wyjściowym, czy stały monitoring temperatury. Czas ładowania power banku to około sześć godzin.


Power bank do 200 zł: Platinet 10000 mAh Dual Input Wireless Charging QI

Powerbank do 200zł, za pomocą którego naładujesz bezprzewodowo swojego iPhone. Ładowanie odbywa się w standardzie Qi, przy wsparciu technologii Quick Charge 3.0. Oczywiście masz też możliwość klasycznego naładowania smartfona przy pomocy kabla. Power bank ma pojemność 10.000mAh. Daje to możliwość kilkukrotnego naładowania iPhone’a.

Urządzenie ma metalową obudowę, mimo to jest bardzo lekkie – waży zaledwie 290 gramów. Jedna ze stron power banku została pokryta gumowanym materiałem. Zapobiega to zsuwaniu się iPhone’a podczas ładowania bezprzewodowego.


Power bank solarny: Sunen PowerNeed 8000 mAh

Powerbank do Apple idealny na wyprawy turystyczne. Jest to ładowarka solarna, a więc do naładowania wystarczy ją wystawić na działanie słońca. Dołączony kabel ma zarówno końcówkę mini USB, jak i złącze Lightning 8-pin przeznaczone dla iPhone’ów. Power bank ma dwa gniazda USB – jedno z nich to USB 2A, które przeznaczone jest do szybkiego ładowania akumulatora.

Urządzenie jest odporne na uszkodzenia, kurz oraz zachlapania. Wbudowana mocna dioda LED sprawia, że jest to power bank z latarką. Power bank ma też wbudowany wskaźnik stanu naładowania.


Accura Accubank Monster 20000 mAh: power bank do 200 zł

Powerbank 20.000 mAh, który niemal pozwoli ci zapomnieć o konieczności jego ładowania. Po pełnym naładowaniu będziesz mógł ładować swój iPhone nawet 7-8 razy. Możesz go przechowywać na przykład w samochodzie. Innowacyjna elektronika użyta w tym modelu sprawia, że podczas jazdy power bank nie zakłóca CB Radia.

Dzięki nowoczesnej technologii Acculoope urządzenie jest w stanie utrzymywać 80% swojego ładunku nawet przez 180 dni. Na uwagę zasługuje też wysoka jakość użytych materiałów oraz ciekawy design. Power bank ma aż cztery porty USB.

Powerbank do iPhone – jak wybrać? Polecane modele
5 (100%) 2 głosów