Komunikaty

 • Ogłoszenie w sprawie słuchawek Crest CA1721
  KOMPUTRONIK S.A. w restrukturyzacji z siedzibą w Poznaniu informuje, iż Słuchawki nauszne z mikrofonem, CREST CA1721, kod EAN 5902012920817, nie spełniają wymagań rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 21 grudnia 2016r. w sprawie zasadniczych wymagań dotyczących ograniczenia stosowania niektórych niebezpiecznych substancji w sprzęcie elektrycznym i elektronicznym, z uwagi na przekroczenie dopuszczalnej wartości stężenia wagowego ołowiu i kadmu w połączeniu lutowanym wyrobu, co stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa i zdrowia użytkowników oraz środowiska. Powyższe ogłoszenie publikuje się w związku z prowadzonym postępowaniem przed Prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
 • Ogłoszenie w sprawie obudowy „NZXT” model H1
  Komputronik S.A. w restrukturyzacji informuje, iż powziął od wyłącznego dystrybutora na Polskę marki „NZXT”, informację o potencjalnym zagrożeniu stwarzanym przez obudowy do komputerów marki „NZXT” model: H1, kod EAN: 5060301695942 i 5060301695355, polegającym na możliwości wystąpienia zwarcia podczas normalnego użytkowania, stwarzającego zagrożenie pożarowe. Producent NZXT zidentyfikował, że dwie śruby mocujące zespół Riser PCIe do obudowy mogą spowodować zwarcie elektryczne na płytce drukowanej (PCB).

  W związku z powyższym KOMPUTRONIK natychmiast wstrzymał sprzedaż ww. produktów.

  Szczegółowe informacje na ten temat znajdziecie Państwo na stronie Producenta „NZXT” (linki poniżej), który poinformował o zaistniałej sytuacji, rzeczowo opisał problem, rozpoczynając tym samym KAMPANIĘ NAPRAWCZĄ dla ww. modeli, poprzez przygotowanie tzw. zestawów naprawczych i instrukcję wymiany elementów.

  https://info.nzxt.com/h1-safety-notice/

  oraz

  https://blog.nzxt.com/details-on-h1-case-safety-issue/

  Producent NZXT zamieścił na stronie również specjalny formularz wsparcia technicznego:

  https://support.nzxt.com/hc/en-us/requests/new?ticket_form_id=1260801140710

  Wobec zaistniałej sytuacji, Spółka Komputronik S.A. przy współpracy z dystrybutorem marki „NZXT” na Polskę oferuje Klientom swoje wsparcie przy odbiorze tzw. zestawów naprawczych, opisanych szerzej na wskazanej powyżej stronie Producenta NZXT.
  W związku z powyższym zwracamy się z prośbą o pilny kontakt z Nami wszystkich klientów, którzy nabyli ww. modele w sklepie internetowym lub w salonach sprzedaży sieci KOMPUTRONIK S.A. w restrukturyzacji, w okresie od września do grudnia 2020 roku, celem przekazania zestawów naprawczych od Producenta NZXT.

  Dane do kontaktu:

  Komputronik S.A. w restrukturyzacji

  ul. Wołczyńska 37,

  60-003 Poznań

  z dopiskiem: NZXT H1

  Centrum Obsługi Klienta tel. 61 668 00 07