Pancerne telefony – ranking wzmocnionych smartfonów

Pancerne telefony to smartfony przeznaczone są dla ludzi, którzy szukają smartfonów do zadań specjalnych. Tego typu sprzęt nadaje się nie tylko dla grotołazów czy osób, uprawiających ekstremalne aktywności sportowe. Wzmocnione telefony cieszą się popularnością również u osób, którym zależy na dużej wytrzymałości obudowy oraz ekranu ze względu na ich pracę czy skłonność do częstego upuszczania aparatu.

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy krótką specyfikację pancernych telefonów oraz elementy, na które powinniście zwrócić uwagę przy wyborze wymarzonego modelu. Znajdziecie tu także ranking najlepszych pancernych smartfonów na rok 2025. Zachęcamy do wcześniejszego przeczytania artykułu Jaki telefon wybrać – znajdziesz tam wiele praktycznych porad, które ułatwią Ci dopasowanie smartfona do swoich potrzeb. A jeżeli ciekawi Cię, jak wytrzymałe są tegoroczne flagowce, koniecznie przeczytaj nasz Ranking smartfonów.


Polecane pancerne telefony


Pancerne telefony – ranking 2025

Jakie telefony pancerne królują w 2025 roku? Czy chińskie pancerne telefony znalazły się w naszym zestawieniu? Przed Wami TOP7 najlepszych wytrzymałych, wzmocnionych telefonów w pierwszym kwartale tego roku.









Pancerne telefony – jakie mają cechy?

Pancerne telefony muszą spełniać określone kryteria, żeby móc zostać zaliczone do tej kategorii smartfonów. W głównej mierze za ich wytrzymałość odpowiada wzmocniona obudowa oraz ekran. Każdy pancerny telefon powinien przejść test wytrzymałościowy, pozwalający uzyskać normę IP68 (pyło- oraz wodoszczelność). Podstawą jest także  MIL-STD-810G, czyli norma wojskowa, opracowana przez Ministerstwo Obrony USA.

Pancerny telefon musi wiele znieść – przed dopuszczeniem do sprzedaży urządzenie testowane jest w ekstremalnych warunkach. Dzięki temu dopuszczony do sprzedaży model będzie odporny na:

  • upadki i wstrząsy,
  • zalanie wodą (nawet przy ciągłym zanurzeniu),
  • temperatury (wysokie oraz niskie),
  • ciśnienie,
  • promieniowanie,
  • pył.

Wspominaliśmy o ekranie – pancerny smartfon wyposażony jest najczęściej w Gorilla Glass, a także w zestawie nierzadko znajduje się dodatkowe szkło hartowane. Co prawda zarówno ekran, jak i aparaty są odpowiednio zabezpieczone, ale jeśli szukasz pancernego telefonu z powodu pracy czy ekstremalnego hobby, pomyśl nad zakupem dodatkowej ochrony w postaci etui bądź szkła ochronnego na aparat.

Jak wybrać pancerny smartfon?

Wybór pancernego smartfona jest wbrew pozorom łatwiejszy, niż kilka lat temu. Ponieważ duża część nowoczesnych modeli spełnia wyżej wymienione kryteria oraz normy, wystarczy po prostu wybrać interesujący Cię model i sprawdzić, czy ma normę IP68 oraz MIL-STD-810G. W pozostałych kwestiach musisz kierować się poradami zakupowymi jak w przypadku klasycznego smartfona.

Sprawdź dodatkowo, czy obudowa jest wzmocniona gumą oraz ma metalowe wzmocnienia– najlepiej w tym celu udać się na oględziny do sklepu stacjonarnego lub polegać na opiniach użytkowników. Zwróć też uwagę na czas pracy na baterii (im dłuższy, tym lepiej) oraz wielkość wybranego przez siebie modelu: pancerny telefon musi dobrze leżeć w dłoni, nie może też być zbyt cienki, ponieważ łatwiej będzie mu wyślizgnąć się z dłoni.


Zobacz też telefony wodoszczelne


Pancerne telefony – czy warto je kupować?

Zdecydowanie tak! Pancerne telefony nie ustępują telefonom popularnych producentów, takich jak Xiaomi, Apple czy Samsung. Mówimy oczywiście o zupełnie innej klasie i półce cenowej, niż flagowce. Zauważ, że wzmocnione modele dedykowane są użytkownikom, dla których liczy się przede wszystkim wytrzymałość oraz bateria – zwykle do pracowników przemysłu czy do miłośników sportów ekstremalnych. W przeciwieństwie do flagowców tego typu smartfony będziesz mógł obsługiwać np. w rękawicach roboczych, a gdy telefon upadnie Ci na ziemię: jest większe prawdopodobieństwo, że nic mu się nie stanie.

Jeżeli szukasz smartfona, który przeżyje zachlapanie na kajakach, górską wspinaczkę czy wytrzyma Ci ponad dobę na pełnym ładowaniu, to pancerne telefony są dla Ciebie stworzone. Ze względu na ich niewielką cenę dobrym pomysłem jest zakup wzmocnionego telefonu specjalnie na wycieczki np. w góry czy na spływ lub narty. Dzięki temu zyskasz gwarancję (czasem w okolicy 500 zł!), że Twój nowy smartfon za 4000 zł jest bezpieczny w domu, a Ty nie stracisz łączności ze światem.


Zobacz też:

zdjęcie autora
Autor
Karolina Wojdała
Miłośniczka tekstowych gier RPG i dobrego jedzenia. Fanka fantastyki oraz kryminałów. Kocha zwierzęta, w szczególności swojego kota i dwa psy. Jej trudny związek ze sportem podtrzymują najnowsze zegarki sportowe i gadżety fitness.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
3.7/5 (15 głosów)

Czytaj więcej