Jaki zestaw głośnomówiący do samochodu wybrać?

Odpowiedzialny kierowca doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak niebezpieczna może być jazda samochodem i jednoczesne korzystanie z telefonu. Nie znaczy to, że wstrzymywać należy się od komunikacji ze światem.

Trzeba tylko sięgnąć po akcesoria, które pozwolą cieszyć się nią w bezpieczny sposób. Kryterium to spełniają na przykład zestawy głośnomówiące. Podpowiadamy zatem, jaki zestaw głośnomówiący warto wybrać.

Więcej o gadżetach dla kierowcy w poradniku: Jakie akcesoria samochodowe?

Jaki zestaw głośnomówiący wybrać?

Decydując, jaki zestaw głośnomówiący wybrać należy zwrócić szczególną uwagę na takie cechy jak:

Polecane zestawy głośnomówiące

Wysoka jakość dźwięku/ rozmów

Najistotniejszą chyba kwestią związaną z zestawem głośnomówiącym jest to, jaką jakość dźwięku/rozmów będzie on w stanie zaoferować. Przed zakupem dobrze jest zorientować się zatem nie tylko w tym, jaki głośnik (lub głośniki, ponieważ nieraz jest ich kilka) zdecydował się zaimplementować producent, ale jednocześnie na jaki mikrofon postawił.

Ważnym elementem jest tutaj technologia redukcji szumów, która znacząco podnosi komfort prowadzonych rozmów. Niektóre z zestawów głośnomówiących oferują też funkcję redukcji echa, co docenimy zarówno my, jak i nasz rozmówca.

Możliwość sparowania z dwoma urządzeniami

Zaletą nowoczesnego zestawu głośnomówiącego jest z pewnością możliwość sparowania go z dwoma urządzeniami. Funkcję tę, którą oferuje coraz większa liczba zestawów głośnomówiących, docenią zwłaszcza osoby pracujące, które na co dzień korzystają z telefonu służbowego oraz prywatnego i tym samym cały czas liczyć muszą się z połączeniami na obydwa numery.

Naturalnie tego typu funkcjonalność wykorzystać można w inny sposób, na przykład parując z zestawem głośnomówiącym telefon i odtwarzacz mp3.

Dobry czas pracy na baterii

Każde urządzenie wyposażone w baterię oceniane jest w pewnym stopniu przez pryzmat tego, jak długo pracować może na jednym ładowaniu. Nowoczesny zestaw głośnomówiący pozwalać powinien na przynajmniej 10-15 godzin rozmów.

W sprzedaży znaleźć można jednak modele, które oferują w tym względzie lepsze wyniki, sięgające nawet 45 godzin rozmów. Przydatna jest przy tym opcja głosowego powiadamiania o stanie baterii.

Automatyczne włączanie/ wyłączanie

Spora część nowoczesnych zestawów głośnomówiących oferuje funkcję automatycznego włączania/wyłączania. Realizowana jest ona dzięki czujnikowi ruchu lub detektorowi wibracji, a w efekcie zestaw sam włącza się gdy wsiadamy do samochodu, a wyłącza się w momencie, w którym nie potrzebujemy już z niego korzystać, na przykład po zatrzymaniu się, zaparkowaniu i opuszczeniu pojazdu.

Trwała obudowa i solidny klips

Wnętrze samochodu to wbrew pozorom miejsce, w którym sprzęt poddawany jest ciężkim próbom. Narażony jest chociażby na promieniowanie słoneczne i ewentualność różnego rodzaju fizycznych uszkodzeń.

Obudowa powinna być zatem wykonana bardzo solidne, z dobrej jakości materiałów. Dużą uwagę przykładać należy do sposobu mocowania zestawu. Najczęściej producenci stawiają na klipsy, dzięki którym omawiane akcesorium przyczepiane jest do osłony przeciwsłonecznej.

Mogą Cię zainteresować:

Autor
Mateusz Tomczak
Niespotykanie spokojny człowiek. Redaktor od kilku lat zgłębiający branżę technologiczną. Z uwagą śledzi każdą nowinkę wkraczającą na rynek i nie zawsze zgadza się z wizjami producentów. Kibic sportowy, lubi czarny humor, zawsze stawia sobie jasne cele.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.6/5 (5 głosów)

Czytaj więcej