Nowoczesny ekspres do kawy – co powinien mieć?

15.01.2017 | autor: Julia Sowińska | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Kawa to jeden z najbezpieczniejszych i najprzyjemniejszych nałogów. Wiele osób nie potrafi już sobie wyobrazić poranka bez małej czarnej. W pracy również pierwsze kroki kierujemy do pomieszczenia, w którym można dostać ten upragniony napój. Oczywiście możemy sobie ją zaparzyć samodzielnie, ale często nie mamy na to czasu. Wtedy chętnie korzystamy z ekspresów do kawy, które robią ją w zaledwie kilka sekund. Na dodatek taką, jaka nam się tylko wymarzy. Nic wiec dziwnego, że dla coraz większego grona osób, ekspres do kawy staje się najważniejszym urządzeniem w kuchni.

Zanim jednak zaczniemy przeglądać Internet w odpowiedzi na pytanie, jaki ekspres do kawy wybrać, przyjrzyjmy się innowacyjnym rozwiązaniom, które w ostatnich latach pojawiły się wśród funkcji ekspresów do kawy.

  • Młynek żarnowy
  • Profile użytkowników
  • Nowoczesny ekspres do kawy posiada zintegrowaną lodówkę
  • Programy czyszczenia i odkamieniania
  • Programowanie ustawień

Młynek żarnowy

Ekspres wyposażony w zintegrowany młynek to doskonałe rozwiązanie. Świeżo zmielona kawa smakuje o wiele lepiej niż kawa z torebki. Według wielu smakoszy kawy, najlepszym rodzajem młynka w ekspresie jest młynek żarnowy. Warto więc sprawdzić, który rodzaj młynka jest w ekspresie, który chcemy zakupić.

  • Młynki udarowe, stosowane w wielu modelach ekspresów podczas mielenia ziaren wytwarzają bardzo wysoką temperaturę. W efekcie zmienia się naturalny aromat tego naparu.
  • Młynek żarnowy mieli kawę nie wytwarzając wysokiej temperatury.

Profile użytkowników

Ekspresy do kawy z roku na rok stają się coraz bardziej skomplikowane. Każdy z nas może skomponować swoją ulubioną kawę ustawiając szereg jej parametrów. Jeśli z ekspresu korzysta wiele osób za każdym razem trzeba zmieniać ustawienie. Jeśli nasz ekspres posiada możliwość ustawienia profili użytkowników, nie jest to konieczne. Wtedy wystarczy tylko jeden przycisk i gotowe.

Nowoczesny ekspres do kawy ze zintegrowaną lodówką

Nowoczesny ekspres do kawy z instalacją doprowadzającą mleko to bardzo wygodne rozwiązanie. Kto nie lubi delikatnego cappuccino, czy efektownej kawy latte? Niestety jednak to, co wygodne nie zawsze jest praktyczne.

Zbiorniki z mlekiem, w które wyposażone są ekspresy wymagają dużej ilości pracy, żeby utrzymać je w odpowiedniej czystości. Mleko ma to do siebie, że szybko się psuje, wystarczy więc na dłuższy czas zapomnieć o opróżnieniu zbiornika i kłopot gotowy. Dostrzegli to producenci ekspresów i wpadli na doskonały w swej prostocie pomysł – wyposażyli ekspresy w mini lodówki, w których znajduje się końcówka przewodu doprowadzającego mleko.

W takiej lodówce umieszczamy zwykły karton z mlekiem, wkładamy do niego rurkę doprowadzającą mleko i gotowe! Żadnego czyszczenia zbiornika – gdy zrobimy kawę, możemy pozostawić karton z mlekiem w ekspresie przez pewien czas.

Programy czyszczenia i odkamieniania

Na koniec funkcje, które nie wpływają może na smak robionej kawy, ale mimo wszystko są bardzo ważne dla prawidłowego funkcjonowania ekspresu. Zaawansowane programy czyszczenia przewodów w ekspresie oraz ich odkamieniania są wręcz niezbędne, aby nasz ekspres popracował kilka lat bez większych problemów.

Najczęściej przed ich uruchomieniem musimy wlać do ekspresu odpowiedni środek czyszczący. Dalej już nasz ekspres sam się obsłuży, uruchamiając po kolei odpowiednie programy. Całość trwa zaledwie kilka minut.

Programowanie ustawień

Jesteś indywidualistą i najlepiej smakuje Ci kawa według własnego przepisu? Powinieneś kupić ekspres wyposażony w funkcję programowania ustawień kawy. Dzięki temu możesz samodzielnie zaprogramować ilość kawy, mleka i wody, a także temperaturę napoju. Funkcja ta niestety ma różne nazwy u różnych producentów. Musimy przeczytać dokładnie opis urządzenia w jej poszukiwaniu.

Mogą Cię zainteresować:

Autor
Julia Sowińska
Świetnie zorganizowana i pełna pozytywnej energii. Mama dwójki szkrabów, która ceni sobie maksymalne ułatwianie codziennych obowiązków domowych. Artystka w kuchni, która serce oddała przepisom swojej prababci. Od czasu do czasu chętnie poznaje tajniki kuchni orientalnej.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?

Czytaj więcej


Polecane produkty

HP Neverstop Laser 1200w Mono USB AirPrint™ WiFi
Sprawdź cenę!
HP Ink Tank 315 Kolor Atrament USB
Sprawdź cenę!
HP 652 kolor F6V24AE
Sprawdź cenę!
Accura HDMI 1.8m
Sprawdź cenę!
Accura micro USB 1.5m czarny
Sprawdź cenę!
HP 652 czarny F6V25AE
Sprawdź cenę!
HP 650 czarny CZ101AE
Sprawdź cenę!
Kingston SSD A400 480GB
Cena od 229,00zł
Accura Tule ACC-M1015
Sprawdź cenę!
Accura Napa ACC-M1204
Sprawdź cenę!
Accura Premium USB-B 1.8m czarny
Sprawdź cenę!
Accura ToledoPro ACC-K1414
Sprawdź cenę!
Accura HDMI 0.9m
Sprawdź cenę!
Accura Premium SATA 0.5m
Sprawdź cenę!
Accura micro USB 1.8m czarny
Sprawdź cenę!
Accura VGA - HDMI
Sprawdź cenę!
Accura USB-C czarny
Sprawdź cenę!
Accura micro USB 1.0m czarny
Sprawdź cenę!
Accura USB 3.0 - USB-C czarny
Sprawdź cenę!
Accura Ring ACC5115 black
Sprawdź cenę!
Accura HDMI 3.0m
Sprawdź cenę!
Kingston DataTraveler 100 G3 32GB USB 3.0
Sprawdź cenę!
Accura micro USB 1.0m czarny
Sprawdź cenę!
Accura Premium SATA III 0.5m metalowe zatrzaski
Sprawdź cenę!
CA Office Skytop CA-1208
Cena od 49,90zł
HP 650 kolor CZ102AE
Sprawdź cenę!
Accura Premium kat5 5.0m szary
Sprawdź cenę!
Accura Premium 2.0m szary
Sprawdź cenę!
Accura Zion ACC-M1009 Silent
Sprawdź cenę!
Accura Premium miniJack 1.2m
Sprawdź cenę!
Kingston microSDHC Canvas Select Plus 32GB 100R Class 10 UHS-I
Cena od 19,90zł
Accura Vista ACC-K1411
Cena od 49,90zł
HP 301 czarny CH561EE
Sprawdź cenę!
Accura Triple 17W AccuQuick
Sprawdź cenę!
Kingston microSDXC Canvas Select Plus 128GB 100R Class 10 UHS-I
Cena od 61,90zł
Accura Premium VGA
Sprawdź cenę!
Accura Premium USB-B 3.0m czarny
Sprawdź cenę!
Accura Light 30W AccuQuick 3.0
Sprawdź cenę!
Accura Premium DVI/D 1.8m
Sprawdź cenę!