W tym rankingu znajdziesz:

  • Co oferuje nawilżacz powietrza?
  • Nawilżacz powietrza do ultradźwiękowy
  • Nawilżacz powietrza na butelkę
  • Nawilżacz powietrza z higrostatem
  • Nawilżacz powietrza z jonizatorem
  • Nawilżacz powietrza dla dziecka

Jaki nawilżacz powietrza do 300 zł? Ranking modeli

Jeśli nasza skóra jest nadmiernie sucha, oczy nieprzyjemnie pieką i pojawiają się duszności to może to być skutkiem przebywania w pomieszczeniach o niskiej wilgotności powietrza. Zastanawiasz się, jaki nawilżacz powietrza do 300 zł kupić, by zwiększyć poziom wilgotności w mieszkaniu? Zobacz ranking, a w nim nowoczesne nawilżacze powietrza wyposażone w jonizatory, higrostaty lub filtry – ceramiczne, węglowe, HEPA.

Nawilżacz powietrza – co jest ważne?

Nawilżacz powietrza z filtrem HEPA nie tylko nawilży, ale i oczyści powietrze z pyłków i drobnoustrojów. Nawilżacz powietrza z jonizatorem sprawi, że powietrze w pomieszczeniu będzie rześkie i świeże. Przy wyborze nawilżacza warto też zwrócić uwagę na cechy takie jak:

  • wydajność nawilżania,
  • pobór mocy,
  • pojemność zbiornika na wodę,
  • rozmiar pomieszczenia, jakie nawilżacz będzie w stanie obsłużyć.

Nawilżacze dostępne na rynku są bardzo zróżnicowane – nawilżacz powietrza na butelkę, nawilżacz powietrza parowy, ultradźwiękowy, ewaporacyjny. Niezależnie od tego, czy potrzebny nam nawilżacz powietrza dla alergika, dziecka, czy do biura, obecna oferta producentów jest bardzo bogata i pozwoli każdemu na wybranie takiego modelu, który spełni jego oczekiwania.

Więcej o zaletach i funkcjonowaniu nawilżaczy przeczytasz w poradniku Wybieramy nawilżacz powietrza – najważniejsze cechy

Nawilżacz powietrza ultradźwiękowy: TECH-MED TM LOTOS

Pierwszą i zarazem najtańszą propozycją jest nawilżacz powietrza ultradźwiękowy, TECH-MED TM LOTOS. Jest to proste urządzenie, będące w stanie zapewnić odpowiednie nawilżenie w pomieszczeniu do 20m2. Pobiera 20W mocy i mieści do 2 litrów wody – jej ilość można łatwo sprawdzić dzięki wskaźnikowi poziomu wody. Atutem jest możliwość wykorzystania olejków zapachowych, dzięki czemu powietrze będzie nie tylko nawilżone, ale i pachnące. Dostępny w dwóch wariantach kolorystycznych – czarnym i białym – dobrze wkomponuje się w większość pomieszczeń.


Nawilżacz powietrza na butelkę: Beurer LB 12

Drugim produktem na liście jest nawilżacz o nietypowej konstrukcji, Beurer LB 12. Nawilżacz ten jako zbiornik wody wykorzystuje zwykłą butelkę – gdy butelka jest pusta, nawilżacz wyłącza się. Dzięki temu rozwiązaniu wyraźnie widać ile wody zostało jeszcze w urządzeniu. Podobnie jak poprzednik, jest nawilżaczem ultradźwiękowym. To idealny nawilżacz powietrza do domu, jest bardzo cichy i pobiera jedynie 12W mocy.


Nawilżacz powietrza z higrostatem: Gotie GNA-150

Kolejny nawilżacz to ultradźwiękowy nawilżacz powietrza z higrometrem oraz higrostatem, Gotie GNA-150. Pojemnik nawilżacza mieści do 5 litrów wody i pobiera 30W mocy. Bez problemu nawilży pomieszczenie o wielkości 20m2. Nawilżacz wyposażony jest w cyfrowy wyświetlacz, na którym sprawdzić można poziom nawilżenia powietrza w pomieszczeniu czy aktualną godzinę. Posiada ceramiczny filtr oczyszczający wodę. Matowa czerń sprawia natomiast, że urządzenie dobrze sprawdzi się jako nawilżacz powietrza do pracy.


Nawilżacz powietrza z jonizatorem: Eldom NU6

Eldom NU6 to dobry nawilżacz powietrza na lato, który przy pełnym pojemniku na wodę (a mieści się jej 4,5 litra) może kontynuować pracę nawet przez 15 godzin. To wydajne, w niedużych pomieszczeniach i ciche urządzenie o mocy 30W, ma dobrze opisany przedni panel, co ułatwia obsługę. Oferuje w dodatku funkcje automatyczne, dzięki czemu korzystanie z niego jest bezpieczne i wygodne. Warto również wspomnieć o funkcji jonizacji powietrza, co w upalne lato może być szczególnie istotne. Nie bez znaczenia jest też nowoczesny, elegancki wygląd.


Nawilżacz powietrza dla dzieci: Blaupunkt AHS301

Wydajny i wyposażony w jonizator model Blaupunkt AHS301 to dobry nawilżacz powietrza dla dziecka. Dzięki nowoczesnej konstrukcji urządzenie generuje bardzo niewielki hałas, który nie przeszkodzi najmłodszym w spokojnym śnie. Dzięki nawilżaniu powietrza ten sen będzie efektywny, a dziecko zdrowe. Nawilżacz ma moc 25W i zbiornik na wodę o całkiem dużej pojemności 3,5 litra. Cechuje się wydajnością sięgającą 300ml/h – optymalną w domowych warunkach, do pracy w których został stworzony.