Ranking nawigacji samochodowych 2024

Nawigacja GPS to bardzo przydatny gadżet – może przydać się zwłaszcza na nieznanych nam trasach, gdzie skróci czasy podróży i bezpiecznie doprowadzi nas do celu. Jaka nawigacja GPS sprawdzi się najlepiej w podróży i jaką wybrać, by spełniała nasze oczekiwania? Dobra nawigacja samochodowa może kosztować kilkaset złotych – niska cena z pewnością zachęca do zakupu. Zobacz nasz ranking najlepszych modeli w różnych przedziałach cenowych: na pewno wybierzesz coś dla siebie.


Polecane nawigacje samochodowe


Najlepsze nawigacje samochodowe – ranking 2024

Przedstawiamy ranking nawigacji samochodowych, które są najczęściej wybierane w naszym sklepie:

 


Jaką nawigację GPS wybrać?

Nawigacje GPS są nierzadko dokładniejsze niż darmowe aplikacje. Na dodatek nie zajmują telefonu, który może być potrzebny do przeprowadzania rozmów (oczywiście przez zestaw słuchawkowy, jeśli chodzi o kierowcę). Rzadziej też się zacinają.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zapoznać się z kluczowymi cechami specyfikacji, jakie powinny posiadać nawigacje samochodowe. Są to między innymi:

  • Wielkość i rozdzielczość ekranu – im wyświetlacz jest większy, a jego rozdzielczość lepsza, tym łatwiej odczytać wskazania nawigacji. Duża rozdzielczość często oznacza jednak konieczność zastosowania wydajniejszych podzespołów (procesor i pamięć RAM).
  • Niezawodne i sprawne działanie (pamięć RAM i procesor) – w celu osiągnięcia płynnej pracy i szybkiej reakcji na dotyk, urządzenie musi posiadać wydajne podzespoły. To bezpośrednio przełoży się na komfort użytkowania i stabilną pracę.
  • Preinstalowane oprogramowanie – warto wybrać urządzenie z mapami krajów, do których planujesz jeździć. Istotne jest także możliwie łatwe (i darmowe!), częste aktualizowanie map. Najlepiej, jeśli odbywa się bezprzewodowo (przez Bluetooth lub Wi-Fi).
  • Dodatkowe funkcjonalności mapy: np. baza fotoradarów, planowanie trasy etc. – jeżeli kierujesz większym pojazdem (bus, kamper, ciężarówka) dobra nawigacja pozwoli wyznaczyć dostosowaną do niego trasę. Dziś warto wybierać także nawigacje samochodowe łączące się ze smartfonem.

Przeczytaj więcej w artykule: Co musi mieć dobra nawigacja samochodowa?, a jeśli szukasz nawigacji na motocykl, to sprawdź nasz poradnik z polecanymi modelami.


Mogą Cię zainteresować:

Autor
Mateusz Tomczak
Niespotykanie spokojny człowiek. Redaktor od kilku lat zgłębiający branżę technologiczną. Z uwagą śledzi każdą nowinkę wkraczającą na rynek i nie zawsze zgadza się z wizjami producentów. Kibic sportowy, lubi czarny humor, zawsze stawia sobie jasne cele.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.1/5 (14 głosów)

Czytaj więcej