Tanie karty graficzne – ranking kart graficznych do 500 i do 800 zł

Jaka karta graficzna do 500 zł?

Składasz tani komputer i zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniej karty graficznej? Do podstawowych i mniej wymagających zastosowań nie trzeba od razu wybierać modeli z górnej półki. Niekiedy w zupełności wystarczy tania karta graficzna za kilkaset złotych w 2023 roku.

Wybór w modelach GeForce i Radeon jest całkiem spory. W naszym zestawieniu znajdziesz tanie karty graficzne, które sprawdzą się w podstawowych zestawach do domu lub grania na średnich ustawieniach graficznych.

Ranking niedrogich kart graficznych 2023 rokPozostałe karty graficzne do 500 złPozostałe karty Geforce GT 1030


Najtańsze karty graficzne w 2023 roku – czy warto?

Tanie karty graficzne nadają się do domowych i biurowych komputerów, ale nie powinniśmy po nich oczekiwać rewelacyjnej wydajności. Mimo wszystko mówimy o lepszych możliwościach względem tego co oferuje zintegrowana w CPU lub karta graficzna do laptopa.

Takie modele nadają się do podstawowych zastosowań typu przeglądanie Internetu, odtwarzanie filmów, obsługa pakietu biurowego, czy granie w mniej wymagające gry (w niskich lub średnich ustawieniach graficznych).Pozostałe karty Geforce GTX 1650Pozostałe karty Geforce GTX 1650 SuperPozostałe karty graficzne do 800 zł


Czy warto kupić kartę graficzną do 800 zł?

Dokładając kilkaset złotych można otrzymać dużo lepszy model, który nie tylko poradzi sobie z codziennymi zadaniami, ale pozwoli także na komfortową rozgrywkę w nowszych grach w FullHD (w tych bardziej wymagających konieczne będzie obniżenie ustawień graficznych).

Jeżeli na zakup karty graficznej chcesz przeznaczyć więcej gotówki, odsyłamy do zestawienia „Jaka karta graficzna do 1000 złotych”. Polecamy też zapoznać się z naszym rankingiem kart graficznych, gdzie wyszczególniliśmy najlepsze modele z różnych segmentów cenowych.


Mogą Cię zainteresować:

Autor
Mateusz Tomczak
Niespotykanie spokojny człowiek. Redaktor od kilku lat zgłębiający branżę technologiczną. Z uwagą śledzi każdą nowinkę wkraczającą na rynek i nie zawsze zgadza się z wizjami producentów. Kibic sportowy, lubi czarny humor, zawsze stawia sobie jasne cele.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
3.1/5 (8 głosów)

Czytaj więcej