Co wybrać na prezent na Dzień Dziecka dla chłopca?

Nie da się ukryć, że dzień dziecka to bardzo istotne święto, jedno z tych, które trudno celebrować bez prezentów. Jaki prezent dla dziecka kupić? Znalezienie odpowiedniego upominku dla chłopca wydaje się zadaniem dość prostym, przynajmniej jeśli planuje się zakup gadżetu z szeroko pojętej elektroniki. Jeśli komukolwiek towarzyszą wątpliwości z pomocą przyjść powinno nasze zestawienie.

Podpowiadamy, jaki prezent na Dzień Dziecka dla chłopca wybrać. Oto nasze propozycje:

  1. Klocki LEGO
  2. Robot zabawka
  3. Dron
  4. Deskorolka elektryczna / Segway
  5. Konsola do gier

Klocki LEGO – sprawdzony prezent dla dziecka

Klocki LEGO od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem i nie dają się odsunąć w cień gadżetom elektronicznym. W sprzedaży znaleźć można obecnie całe mnóstwo zestawów dedykowanych dzieciom w różnych kategoriach wiekowych. Daje to szansę na wybór najbardziej odpowiedniego dla naszej pociechy. Tym bardziej, że jednocześnie oferowane są zestawy o różnej tematyce, pozwalające tworzyć budynki, pojazdy czy kultowych bohaterów znanych z bajek i komiksów. Najczęściej wybierane serie klocków LEGO dla chłopców to: LEGO Technic, LEGO Nexo Knights, LEGO Juniors

Zobacz poradnik ułatwiający wybór klocków Jak dobrać klocki LEGO do wieku dziecka?

Najczęściej kupowane klocki LEGO

Robot zabawka – oryginalny pomysł na prezent na Dzień Dziecka

Mnóstwo interesujących pomysłów na prezent znaleźć można w kategorii elektronicznych gadżetów. Skrywają się tutaj bowiem najbardziej oryginalne produkty, które często służyć mają nie tylko do zabawy, ale i do nauki. Zdalnie sterowane (np. za pomocą smartfona) roboty, gry edukacyjne na tablety czy zestawy do nauki na przykład programowania bądź rysowania. Nie da się ukryć, że każda z tych pozycji będzie w stanie zainteresować młodego chłopca. Jedyne co nas tu ogranicza to budżet, jaki chcemy na zakup przeznaczyć. Radość obdarowanego w każdym przypadku powinna być naprawdę duża.

Roboty zabawki w sklepie

Dron – najpopularniejszy prezent dla dziecka

Powiedzieć, że drony stają się coraz popularniejsze to zdecydowanie za mało. W ostatnich miesiącach zainteresowanie tymi urządzeniami rośnie wręcz lawinowo, a co za tym idzie – spadają ich ceny. Dzięki temu mniej zaawansowane modele nabyć można już za około 300 – 400 złotych. Tego typu wydatek nie odstrasza,a pozwala na zakup drona o niewielkich rozmiarach, stosunkowo prostej konstrukcji i baterii umożliwiającej do kilkunastu godzin lot. To dobry wybór z myślą o dziecku, które będzie zaczynać swoją przygodę z bezzałogowcami.

Zobacz poradnik ułatwiający wybór: Jak wybrać drona? Poradnik zakupowy oraz Ranking TOP 5 dronów do nauki latania.

Najpopularniejsze drony w Komputronik.pl

Deskorolka elektryczna – prezent dla aktywnego dziecka

Na ulicach coraz częściej dostrzec można pojazdy elektryczne. To bardzo praktyczny środek lokomocji, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę segway’e wydające się najlepszą propozycją dla młodszych użytkowników. Decydując się na zakup warto sprawdzić kilka kluczowych parametrów, dobierając pojazd pod kątem konkretnej osoby.

Chodzi tutaj przede wszystkim o dopuszczalne obciążenie, prędkość maksymalną czy deklarowany przez producenta zasięg kilometrów, jakie pokonać można na jednym ładowaniu. Przydatna jest też wodoodporność pozwalająca bez obaw wykorzystać segway na mokrej nawierzchni.

Deskorolki elektryczne polecane na prezent

Konsola do gier – prezent dla dziecka w każdym wieku

Nie ulega wątpliwości, że wśród młodych chłopców znaleźć można wielu graczy. A tych nic nie ucieszy bardziej niż konsola do gier. Zdecydowanie najpopularniejsze są obecnie konsole z rodziny PlayStation 4 oraz Xbox One. To właśnie dla nich producenci tworzą najwięcej gier oferujących zaawansowaną grafikę i rozbudowaną rozgrywkę.

W sprzedaży oferowane są już zresztą zestawy zawierające daną konsolę oraz grę/gry, dzięki czemu od razu rozpocząć można zabawę. Ciekawą alternatywą mogą być mniejsze konsole przenośne, którymi cieszyć można się nie tylko przed telewizorem, ale w dowolnym miejscu. Przykładem takiego urządzenia jest chociażby Nintendo Switch, które łączy cechy konsoli stacjonarnej i przenośnej.

Zobacz Którą konsolę PlayStation4 wybrać? i Którego Xboxa wybrać? Porównanie modeli oraz Która konsola do gier jest najlepsza?

Konsole Nintendo Switch Konsole Xbox One Konsole PlayStation 4

Prezent na Dzień Dziecka dla chłopca?
5 (100%) 2 głosów