Najlepsze monitory do gier Samsung – ranking

Nawet najwydajniejszy komputer nie pozwoli delektować się grami bez dobrych kontrolerów, jak myszka, klawiatura, pad, a przede wszystkim dobrego monitora. Znalezienie najbardziej odpowiedniego dla siebie modelu nie zawsze jest łatwe, gdy producenci systematycznie poszerzają oferty o kolejne nowości.

Jaki monitor do gier wybrać? Warto zainteresować się modelami firmy Samsung, które świetnie sprawdzają się jako monitory dla graczy. W rankingu przedstawiamy najciekawsze monitory Samsung.

  • Monitor do gier z HDR: Samsung C27HG70QQUX [1ms, 144Hz, FreeSync, HDR]
  • Ultrapanoramiczny monitor do gier 49 cali: Samsung C49HG90DMUX [1ms, Freesync 2, HDR]
  • Monitor z zakrzywionym ekranem: Samsung C24FG73FQUX [1ms, 144Hz, Freesync]
  • Monitor 4K z HDR: Samsung C32HG70QQUX [1ms, 144Hz, FreeSync, HDR]
  • Monitor do gier do 1500 zł: Samsung C27FG73FQUX [1ms, 144Hz, FreeSync]

Monitor do gier z HDR: Samsung C27HG70QQUX [1ms, 144Hz, FreeSync, HDR]

monitor do gier samsungSamsung C27HG70QQUX to monitor dla gracza, który oczekuje wysokiej jakości sprzętu o doskonałych parametrach. Monitor prezentuje się elegancko, a przy tym może pochwalić się doskonałą ergonomią. Wiele dobrego powiedzieć można także o jakości prezentowanego obrazu. Ten monitor do gier Samsung wyposażony jest w zakrzywioną, 27-calową matrycę VA o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli, częstotliwości odświeżania 144 Hz i czasie reakcji 1 ms. Nie zabrakło także technologii FreeSync oraz wisienki na torcie, czy obsługi HDR, która sprawia, że wyświetlany obraz jest jeszcze bardziej efektowny i realistyczny.


Ultrapanoramiczny monitor do gier: Samsung C49HG90DMUX [1ms, HDR]

Samsung C49HG90DMUX to zdecydowanie jedyny w swoim rodzaju monitor. Próżno szukać innego modelu, który robił by takie wrażenie swoimi rozmiarami. Trudno jednak, aby było inaczej, skoro model ten wyposażony jest w ekran o przekątnej aż 49 cali. Zastosowano tutaj zakrzywioną matrycę VA z technologią Quantum Dot o rozdzielczości 3840 x 1080 pikseli. Proporcje ekranu 32:9 przekładają się na niesamowicie dużą przestrzeń roboczą, równą dwóm monitorom i ułatwiają wykonywanie zadań oraz imersję w świecie gry. Nie zabrakło oczywiście typowo gamingowych parametrów z czasem reakcji 1 ms, technologią FreeSync 2 oraz HDR.


Monitor z zakrzywionym ekranem: Samsung C24FG73FQUX [1ms, 144Hz, Freesync]

monitor do gier samsungMonitor z zaokrąglonym ekranem Samsung C24FG73FQUX punktuje przede wszystkim świetnym czasem reakcji 1ms. Zapewnia to doskonałą wydajność i brak rozmyć nawet podczas zabawy z grami, w których na ekranie dzieje się bardzo dużo i szybko. Na uznanie zasługuje też częstotliwości odświeżania 144Hz oraz technologia Quantum Dot, gwarantująca żywe, nasycone kolory. Jeśli chodzi o matrycę, producent zastosował tu zakrzywiony 24-calowy panel VA z podświetleniem LED.


Monitor 4K z HDR: Samsung C32HG70QQUX [1ms, 144Hz, FreeSync, HDR]

monitor do gier samsungMonitor gamingowy Samsung C32HG70QQUX przygotowany został dla wymagających graczy. Wprawdzie nie jest to monitor 4K, ale rozdzielczość panoramiczna 2560×1440 pikseli i tak zapewnia bardzo wysoką szczegółowość obrazu. To monitor do gier z zaokrąglonym ekranem, a zarazem monitor z HDR (jako pierwszy monitor QLED), technologią znacząco wzbogacającą jakość intensywnych kolorów. Gracze docenią przy tym świetny czas reakcji i odświeżanie 144Hz. Na uwagę zasługuje też doskonała ergonomia oraz Arena Lighting, dzięki której liczyć można na rozświetlenie ściany za monitorem.


Monitor do gier do 1500 zł: Samsung C27FG73FQUX [1ms, 144Hz, FreeSync]

monitor do gier samsungMonitor do gier do 1500 zł może oferować naprawdę wiele. Wprawdzie Samsung C27FG73FQUX minimalnie ten budżet przekracza, ale kilkadziesiąt złotych różnicy bezsprzecznie warto tu dopłacić. W tej klasie cenowej trudno nie wyróżnić 27-calowego, zakrzywionego ekranu Full HD, a także czasu reakcji na poziomie 1ms, oraz częstotliwości odświeżania 144Hz. To monitor dla graczy Samsung, wyposażony w kalibrację wielu trybów gier, co pozwala błyskawicznie dostosować obraz do poszczególnych gatunków – FPS, RTS, czy RPG.


Zdjęcie główne: Samsung

Mateusz Tomczak

Mateusz Tomczak

Niespotykanie spokojny człowiek. Redaktor od kilku lat zgłębiający branżę technologiczną. Z uwagą śledzi każdą nowinkę wkraczającą na rynek i nie zawsze zgadza się z wizjami producentów. Kibic sportowy, lubi czarny humor, zawsze stawia sobie jasne cele.