Najlepsze darmowe aplikacje do edycji zdjęć w telefonie

02.06.2020 | autor: Mariusz Ignar | Przeczytasz w 5 minut
Zwiększ rozmiar tekstu

Przez ostatnie lata smartfony przeszyły znaczącą metamorfozę i rozwinęły użyteczne funkcjonalności. Obecnie zaskakują już nie tylko wysoką wydajnością, ale także szeregiem innych funkcji, w tym rozbudowanymi możliwościami fotograficznymi. Dla większości użytkowników smartfon stał się podstawowym aparatem.

Tym bardziej, że telefon z dobrym aparatem nie musi być drogi. Warto wiedzieć nie tylko jak robić dobre zdjęcia smartfonem, ale również jak szybko i wygodnie je edytować na telefonie.

Z reguły nie trzeba też płacić, bo dostępne są dobre darmowe aplikacje do obróbki zdjęć. Którą z nich wybrać? Odpowiedź może być zależna od potrzeb, umiejętności i preferencji.

Mnóstwo praktycznych porad o fotografowaniu znajdziesz w poradnikach:

Oto najlepsze aplikacje do edycji zdjęć w telefonie do pobrania. Pozwalają na edycję wykonywanych zdjęć z głównego aparatu oraz selfie, dowolnych plików posiadanych w pamięci smartfona, a w większości przypadków także na szybkie udostępnianie ich później na portalach społecznościowych.

Darmowe aplikacje do edycji zdjęć

Snapseed

darmowe aplikacje do edycji zdjęć

Wielu sympatyków mobilnej fotografii wymieniając najlepsze darmowe aplikacje do obróbki zdjęć zaczyna właśnie od Snapseed. To propozycja, która zadowala nawet bardziej wymagających użytkowników. Oferuje niemal 30 wbudowanych narzędzi oraz filtrów i tym samym rozbudowane możliwości retuszu zdjęć. Poza prostymi funkcjami „Obróć” czy „Przytnij” twórcy postarali się chociażby o tryb „HDR”, „Pędzel do korekty tylko wybranych obszarów zdjęcia”, „Winietowanie” czy „Rozmycie”.

Cenną informacją może być fakt, że Snapseed obsługuje nie tylko format JPG, ale również format RAW, z którego często korzystają zaawansowani użytkownicy. Umożliwia również zapisywanie swoich stylów i stosowanie ich później do kolejnych zdjęć, już bez ponownej obróbki. Aplikacja cechuje się też świetną optymalizacją.


Pixlr – Free Photo Editor

darmowe aplikacje do edycji zdjęć

Aplikacja, która na pierwszy rzut oka wydaje się mało rozbudowana. To jednak tylko pozory, ponieważ minimalistyczny interfejs skrywa tu mnóstwo funkcji. Pixlr – Free Photo Editor to bardzo dobra propozycja dla osób chcących szybko tworzyć kolaże fotograficzne.

Nie brakuje także wielu narzędzi do edycji zdjęć. „Auto Fix” pozwala szybko zmieniać kolorystykę, „Stylize” umożliwia nakładanie różnego rodzaju efektów – np. szkic ołówkiem czy akwarela. Można liczyć też na usuwanie przebarwień, efektu czerwonych oczu i wygładzać skórę. Zdjęcia można wzbogacić o tekst i przyozdobić ramką.


Adobe Photoshop Express

darmowe aplikacje do edycji zdjęć

Photoshop stał się synonimem obróbki zdjęć. To rozbudowana rodzina produktów, a wśród wielu różnych wydań na uwagę zasługuje także Adobe Photoshop Express na urządzenia mobilne. To bardzo dobra i rozbudowana aplikacja do edycji zdjęć iphone oraz Android. Pozwala nakładać na zdjęcia różnego rodzaju filtry i efekty, dodawać krawędzie i teksty, usuwać szumy, poprawiać perspektywę.

Można też nanosić inne szybkie poprawki w postaci kadrowania, wyrównywania, obracania czy usuwania efektu czerwonych oczu. Jak przystało na program, z którego korzystają także bardziej wymagający miłośnicy fotografii, można w nim edytować także format RAW.


LightX

darmowe aplikacje do edycji zdjęć

LightX to kolejna naprawdę wiele oferująca aplikacja do obróbki zdjęć. Poza szeregiem standardowych opcji zapewnia możliwość tworzenia kolaży. Oferuje też nieco humorystyczne podejście to tematu, dzięki naklejkom tematycznym oraz manipulacji kształtami do tworzenia efektów karykatury i kreskówki. LightX to także ciekawy wybór dla osób lubiących poprawiać selfie.

Z myślą o nich przygotowano tu sporo dodatkowych opcji, w tym automatyczny i ręczny tryb wygładzania, usuwanie niedoskonałości skóry, zmienię koloru włosów i fryzury, wybielanie zębów czy rozmazywanie tła. Dodatkowo można skorzystać z szeregu filtrów upiększających.


Instagram

darmowe aplikacje do edycji zdjęć

Przeglądając darmowe aplikacje do edycji zdjęć nie sposób pominąć Instagrama. To fotograficzny serwis społecznościowy. Służy przede wszystkim do dzielenia się gotowymi zdjęciami (oryginalnymi lub przerabianymi), ale również tutaj można liczyć na funkcje pozwalające zmieniać fotografie. Instagram oferuje przede wszystkim sporo naprawdę dobrze działających filtrów, dzięki którym w kilka sekund zmienia się charakter zdjęcia.

Poza tym można edytować także między innymi kontrast, nasycenie barw, ostrość i poziom jasności oraz tworzyć kolaże. Wprawdzie nie są tak rozbudowane jak w dedykowanych aplikacjach, ale części użytkownikom mogą wystarczyć.


VSCO

darmowe aplikacje do edycji zdjęć

Ta aplikacja w pewnym stopniu nawiązuje do idei, z jakiej słynie Instagram. Także w tym przypadku podstawą jest platforma do dzielenia się swoimi zdjęciami. Z tą różnicą, że VSCO ukierunkowane jest bardziej na fotografię artystyczną. W tę stronę poszły zresztą udostępnione przez twórców narzędzia do edycji.

W darmowej wersji nie ma ich wiele, ale te które są działają bardzo dobrze. To przede wszystkim filtry, w tym te nawiązujące do fotografii analogowej oraz opcje pozwalające na edycję kontrastu, nasycenia, dodawanie efektu ziarnistości oraz zanikania, a także kadrowanie.


Polarr Photo Editor

darmowe aplikacje do edycji zdjęć

Nieco mniej popularna aplikacja, ale również zasługuje na uwagę. To wygodny w obsłudze i wbrew pozorom dość rozbudowany edytor zdjęć android i iOS. Sprawdza się w rękach zupełnych amatorów, jak również bardziej zaawansowanych użytkowników. Ci pierwsi mogą korzystać z szeregu automatycznych opcji i filtrów.

Użytkownicy PRO natomiast mogą docenić bardziej złożone narzędzia, chociażby obsługę warstw czy kreator własnych filtrów. Podobać może się również opcja do personalizowania wyglądu interfejsu aplikacji. Można zmieniać kolory czy układ ikon dostosowując wszystko do własnych preferencji.


Cupslice

Tę aplikację doceniają przede wszystkim osoby preferujące proste apki do przerabiania zdjęć. Korzystanie z niej nie sprawia najmniejszych trudności i nie wymaga wielu umiejętności charakterystycznych dla grafików. Cupslice bazuje na rozbudowanym katalogu filtrów, ramek i naklejek, które można dodawać do fotografii.

Tego typu działania preferuje wielu użytkowników portali społecznościowych. Dzięki takim dodatkom można błyskawicznie przygotować oryginalne lub śmieszne zdjęcie i podzielić się nim ze znajomymi. W razie potrzeby można skorzystać też z kilku innych narzędzi, chociażby przycinania, poprawy jasności czy kolorów.


Photo Lab Picture Editor

To aplikacja skierowana przede wszystkim do osób uwielbiających zdjęcia twarzy – swojej lub innych, czyli tak zwane selfie. Możliwości edycji koncentrują się tu bowiem właśnie na tym elemencie. Producent chwali się zastosowaniem aż 900 różnych efektów, w tym 50 stylów sztuki neuronowej.

Dzięki nim można na wiele sposobów zmieniać wykonane zdjęcia. Aplikacja jest prosta w obsłudze, korzystanie z wymienionych zasobów nie wymaga specjalistycznej wiedzy.  Lubiący eksperymenty i nieco uśmiechu, mogą docenić też narzędzie Fotomontaże twarzy. Jest mocno zautomatyzowane i łatwe w obsłudze.


PicsArt Photo Editor

Nazwa tej aplikacji dobrze sugeruje, że tym przypadku pozwala użytkownikom realizować artystyczne wizje. Chociaż darmowa wersja jest zauważalnie ograniczona względem płatnej i tak okazuje się bardziej rozbudowana niż spora część konkurencyjnych propozycji. PicsArt Photo Editor pozwala edytować zarówno wideo jak i zdjęcia. Punktem wyjścia są tu różnego rodzaju efekty (szkic, glitch, vintage).

Nie brakuje również naklejek oraz takich narzędzi jak przycinanie, rozciąganie czy klonowanie. Osoby często korzystające z aplikacji mogą docenić funkcję Replay, która pozwala przenosić wybrane czynności z gotowej prezentacji do swojego projektu i tym samym znacząco skrócić czas obróbki zdjęcia.


Polecane smartfony do zdjęć

Znasz już najlepsze darmowe aplikacje do edycji zdjęć, czas więc wybrać jeszcze odpowiedni smartfon z dobrym aparatem.


Może Cię zainteresować:

Autor
Mariusz Ignar
Od lat obecny w branży technologicznej. Trzyma rękę na pulsie wszelkich nowości i sprawdza zgodność marketingowych haseł z codziennością użytkowników. Docenia wartościową treść, szczególnie jeśli opakowana jest w atrakcyjną formę.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?

Czytaj więcej


Polecane produkty

HP No. 652 kolor
Cena od 68,90zł
Accura HDMI 1.8m
Cena od 39,90zł
Accura micro USB 1.5m czarny
Cena od 29,90zł
HP No. 652 czarny
Cena od 80,90zł
Samsung 860 Evo 500GB
Cena od 299,00zł
HP No. 650 czarny
Cena od 66,90zł
Woreczek do prania Fassino Veneto 2szt.
Cena od 1,99zł
Kingston SSD A400 480GB
Cena od 239,00zł
Accura Tule ACC-M1015
Cena od 59,90zł
Accura Napa ACC-M1204
Cena od 34,90zł
Accura Premium USB-B 1.8m czarny
Cena od 24,90zł
Accura ToledoPro ACC-K1414
Cena od 49,90zł
Accura HDMI 0.9m
Cena od 14,90zł
Accura Premium SATA 0.5m
Cena od 19,90zł
Accura micro USB 1.8m czarny
Cena od 19,90zł
Accura Yorba ACC-M1203
Cena od 29,90zł
Accura VGA
Cena od 39,90zł
Accura USB-C czarny
Cena od 29,90zł
McAfee Anti-Virus Plus ESD PL 1 - device - licencja na rok
Cena od 69,90zł
Accura Premium micro USB 1.0m czarny
Cena od 4,90zł
Accura USB-C czarny
Cena od 34,90zł
Accura Ring ACC5115 black
Cena od 1,00zł
Accura HDMI 3.0m
Cena od 29,90zł
Kingston DataTraveler 100 G3 32GB USB 3.0
Cena od 34,90zł
Accura micro USB 1.0m czarny
Cena od 29,90zł
Fartuszek kuchenny Fassino Pelago 67x71
Cena od 1,99zł
CA Office Arcata CA-1007
Cena od 59,90zł
Accura Premium SATA III 0.5m
Cena od 24,90zł
CA Office Skytop CA-1208
Cena od 49,90zł
HP No. 650 kolor
Cena od 57,90zł
Xiaomi Mi Band 4
Cena od 129,00zł
Accura Premium 5.0m szary
Cena od 19,90zł
Accura Premium 2.0m szary
Cena od 15,90zł
Accura Zion ACC-M1009 Silent
Cena od 49,90zł
Accura Premium miniJack 1.2m
Cena od 16,90zł
Kingston microSDHC Canvas Select Plus 32GB 100R Class 10 UHS-I
Cena od 32,90zł
Rękawice do mycia Fassino Pelago (komplet)
Cena od 5,90zł
GOODRAM CX400 512GB
Cena od 349,00zł
Fartuszek kuchenny Fassino Rufina 89x60
Cena od 9,90zł
Accura Vista ACC-K1411
Cena od 39,90zł
Hozelock OO-HOZ2177 Przyłącze do kranu 24mm
Cena od 29,90zł
Razer Goliathus Control Fissure Small
Cena od 49,00zł
HP No. 301 czarny
Cena od 89,90zł
Accura Accucharge Triple 17W AccuQuick
Cena od 59,90zł
Kingston microSDXC Canvas Select Plus 128GB 100R Class 10 UHS-I
Cena od 69,90zł
Accura Premium VGA
Cena od 19,90zł
Accura Premium USB-B 3.0m czarny
Cena od 29,90zł
Accura Accucharge Light 30W Quick Charge 3.0
Cena od 29,90zł
Accura Premium DVI/D 1.8m
Cena od 34,90zł
Accura Premium DisplayPort 1.8m
Cena od 79,90zł
Papier HP Home & Office
Cena od 19,90zł