Jaka myszka gamingowa Razer?

Często kompletując sprzęt gamingowy w pierwszej kolejności wybieramy zaufanego producenta. Dobrym przykładem jest firma Razer, której logo od lat jest widoczne na stanowiskach graczy, czy to na turniejach, czy w domowym zaciszu. Z myślą o fanach produktów tej marki, przygotowaliśmy zestawie najpopularniejszych modeli myszek Razer

Myszki Razer stworzone są specjalnie dla graczy i zdecydowanie cieszą się świetną renomą. Każdy gracz rozpozna podświetlone logo Razer oraz charakterystyczną delikatnie agresywną stylistykę gryzonia. Możemy też liczyć na świetną ergonomię, wytrzymałość oraz parametrami zapewniające świetną wydajność. Nie brakuje również oprogramowania pozwalającego na programowanie przycisków, tworzenia makr czy kontrolę podświetlenia. Jeśli zastanawiacie się, którą myszkę Razer wybrać, zapraszamy do naszego zestawienia TOP 5.

Najlepsze myszki optyczne Razer prezentowane w rankingu:

 • Precyzyjna mysz do FPS’ów: Razer Basilisk
 • Mysz do gier dla leworęcznych i praworęcznych: Razer Abyssus Essential
 • Odświeżona legendarna mysz gamingowa: Razer Viper
 • Bezprzewodowa mysz gamingowa: Razer Mamba Wireless
 • Mysz z wymiennymi panelami bocznymi: Razer Naga Trinity

Precyzyjna mysz do strzelanek: Razer Basilisk

myszka RazerRazer Basilisk to świetna mysz do FPS’ów, zaprojektowana dla graczy praworęcznych. Średnio wysoki profil z lekko zaokrąglonymi krawędziami oraz boczny panel dopasowany pod kciuka zapewniają maksymalny komfort, stabilność oraz precyzję podczas intensywnych rozgrywek. Kolejną kwestią, która składa się na niezawodność myszy, jest sensor optyczny o maksymalnej rozdzielczości 16000 dpi oraz mechaniczne przełączniki o żywotności aż 50 mln kliknięć. Myszka Razer Basilisk wyróżnia się dwoma elementami, których zadaniem jest jeszcze większa możliwość dopasowania myszy do własnych preferencji. Należą do nich: regulowany opór scrolla (za pomocą pokrętła na spodzie myszy) oraz odłączany przełącznik dpi. Całość dopełnia efektowne podświetlenie Razer Chroma.

 • Łączność: przewodowa
 • Ilość przycisków: 8 szt.
 • Profil: praworęczny

Do strzelanek sprawdzi się również: Razer Lancehead Tournament Edition


Mysz do gier dla leworęcznych i praworęcznych: Razer Abyssus Essential

myszka RazerMysz Razer Abyssus Essential w pierwszej kolejności przekonuje ceną (mysz gamingowa do 200 zł), w drugiej specyfikacją, która dla wielu graczy może okazać się w zupełności wystarczająca. W szczególności tych, którzy nie potrzebują szczególnie dużej liczby przycisków. Producent zdecydował się na 3 przyciski, z których każdy wytrzymuje do 10 milionów kliknięć. Razer Abyssus Essential to myszka optyczna, wyposażona w sensor o maksymalnej rozdzielczości 7200 dpi. Na uwagę zasługuje tu kształt zaprojektowany dla oburęcznej rozgrywki oraz wyprofilowane rowki w przyciskach głównych, które pozwalają na większą kontrolę. Nie brakuje tutaj oczywiście konfigurowalnego podświetlenia w aż 16,8 mln kolorach.

 • Łączność: przewodowa
 • Ilość przycisków: 3 szt.
 • Profil: uniwersalny

Odświeżona legendarna myszka dla graczy: Razer Viper

myszka RazerRazer Viper to reaktywowana legendarna wersja myszy, która ponad 15 lat temu podbiła serca graczy. Ten model łączy w sobie aktualnie cenione przez graczy elementy specyfikacji oraz profilowanie. Znajdziemy tutaj precyzyjny sensor optyczny o częstotliwości do 16000 dpi, przełączniki opto-mechaniczne o żywotności 70 mln. Mysz jest lekka, waży zaledwie 69 gramów. Profilowanie z ogumowaniem na bokach zapewnia stabilność chwytu, co przekłada się na szybkie i precyzyjne ruchy. Symetryczna konstrukcja układa się w dłoni zarówno prawo- jak i leworęcznego gracza. Oczywiście nie brakuje tutaj wsparcia oprogramowania pozwalającego konfigurować profile, tworzyć makra czy sterować podświetleniem.

 • Łączność: przewodowa
 • Ilość przycisków: 8 szt.
 • Profil: uniwersalny

Bezprzewodowa mysz optyczna: Razer Mamba Wireless

myszka RazerRazer Mamba Wireless to myszka dla wymagających graczy. Dopracowano tu o każdy element, czyniąc z tego modelu idealnego kompana najdłuższych sesji. Zbudowana została na bazie doskonałego sensora optycznego 16000 dpi, z możliwością dopasowania czułości wedle własnych preferencji. Brak przewodu nie stanowi problemu. Razer Mamba Wireless pracować może w trybie bezprzewodowym nawet do 50 godzin. Co ważne, w czasie jej ładowania można nadal swobodnie z niej korzystać. Posiada 7 programowanych klawiszy (o wytrzymałości 50 mln kliknięć) oraz wbudowaną pamięć pozwalającą na łatwy dostęp do 5 profili. Nie brakuje tutaj oczywiście efektownego typowego dla myszek Razer podświetlenia.

 • Łączność: bezprzewodowa
 • Ilość przycisków: 7 szt.
 • Profil: dla praworęcznych

Mysz z wymiennymi panelami bocznymi: Razer Naga Trinity

myszka RazerRazer Naga Trinity to myszka do gier wyróżniająca się konstrukcją z wymiennymi panelami bocznymi. Możemy stworzyć trzy konfiguracje gryzonia: z dwoma, siedmioma i dwunastoma przyciskowymi. To propozycja 3w1, która pozwala na szybkie dopasowanie myszy do swoich upodobań czy wymagań danej gry. W jednej konfiguracji będzie to mysz do CS GO, a w innej do tytułów MMO/MBO. Tym bardziej że zastosowano tu sensor 5G o rozdzielczości 16000 dpi oraz programowalne mechaniczne przełączniki (o żywotności 50 mln kliknięć). Mysz w każdej konfiguracji doskonale układa się w dłoni gracza praworęcznego. Jej design dopełnia atrakcyjne podświetlone logo, scroll oraz panel boczny.

 • Łączność: przewodowa
 • Ilość przycisków: 19 szt.
 • Profil: dla praworęcznych