Mysz to podstawowe akcesorium do komputera. Sprzęt ten przydaje się zarówno do grania, jak i pracy biurowej. Myszki komputerowe dzielą się na przewodowe i bezprzewodowe. To właśnie te drugie cieszą się coraz większą popularnością, a dzięki postępom technologicznym w zasadzie wyeliminowały wszelkie wcześniejsze niedogodności i wady. Dziś myszka bezprzewodowa to praktycznie podstawa, zarówno zestawu dla gracza, jak i niemal każdego biura. Zachęcamy do przeczytania naszego artykułu Jaka mysz komputerowa? Jak wybrać?, w którym szerzej poruszamy kwestie myszek komputerowych i ich funkcji. Poniższe zestawienie natomiast pomoże dokonać wyboru, jaka myszka bezprzewodowa będzie dla Ciebie najlepsza.
Popularne myszki bezprzewodowe w sklepie
Jaka mysz bezprzewodowa? Ranking 2024
- Najlepsza mysz bezprzewodowa: Logitech G502 Lightspeed
- Dobra myszka bezprzewodowa: HyperX Pulsefire Haste 2.0 Wireless Black
- Tania myszka bezprzewodowa: Accura Butano ACC-M1057 2xBluetooth Czarna
- Myszka bezprzewodowa do gier: Corsair M75 Air Black
- Mysz bezprzewodowa dla graczy: Razer Viper Ultimate & Mouse Dock
- Gamingowa myszka: Corsair M65 RGB Ultra
- Myszka do gier i do biura: Razer Basilisk V3 Pro Black
- Wytrzymała myszka bezprzewodowa: Roccat Burst Pro Air Aimo
- Tania mysz bezprzewodowa: SteelSeries Rival 3 Wireless
- Najlepsza myszka bezprzewodowa: Logitech MX Master 3s
Najlepsza mysz bezprzewodowa: Logitech G502 Lightspeed
Logitech G502 Lightspeed to świetna mysz bezprzewodowa do grania, wykorzystująca łączność fal radiowych. Myszka posiada 11 programowalnych przycisków, którymi można ustawić różne dodatkowe funkcje i makra. Za sprawą ogromnej czułości pracy wynoszącej do 25600 dpi uzyskamy maksimum kontroli, która przyda się przy intensywnych rozgrywkach w wymagające gry w sieci. Czujnik HERO 25K pozwala na regulację czułości ruchu i wyróżnia się szybkością śledzenia 400 IPS. Dzięki technologii LIGHTSYNC, myszka dopasowuje podświetlenie RGB do dźwięku i obrazu z gry. Czas pracy akcesorium na baterii wynosi do 60 godzin.
Dobra myszka bezprzewodowa: HyperX Pulsefire Haste 2.0 Wireless Black
Interesuje Cię ergonomiczna mysz bezprzewodowa w rozsądnej cenie? HyperX Pulsefire Haste 2.0 może być dobrym wyborem. Akcesorium można używać zarówno bezprzewodowo (przez fale radiowe 2,4 GHz lub Bluetooth), jak i przewodowo. Dzięki sensorowi optycznemu HyperX 26K sprzęt może pracować z rozdzielczością do 26000 dpi, szybkością śledzenia 650 IPS i przyspieszeniem 50G. Mysz jest bardzo poręczna w użyciu, a to przez specjalne ślizgacze na spodzie oraz 4 niebrudzące uchwyty po bokach, a wszystko przy wadze zaledwie 61 g. Dodatkowym atutem jest 6 programowalnych przycisków.
Tania myszka bezprzewodowa: Accura Butano ACC-M1057 2xBluetooth Czarna
Interesuje Cię tania mysz bezprzewodowa? Accura Butano ACC-M1057 2xBluetooth to świetny produkt w swojej klasie. Myszka ta odznacza się ergonomicznym kształtem i jest świetna do biura. Dzięki wysokiemu profilowi, umieścimy na niej dłonie w wygodnej i naturalnej pozycji, a boki są pokryte delikatnie chropowatą powierzchnią zapewniającą lepszy uchwyt. Akcesorium posiada również regulowaną czułość sensora zapewniającego rozdzielczość 1000, 1600 lub 2400 DPI. Wielką zaletą jest cicha praca oraz delikatny skok pokrętła myszki.
Myszka bezprzewodowa do gier: Corsair M75 Air Black
Corsair M75 Air Black to najlepsza myszka bezprzewodowa do 700 zł. Odznacza się symetrycznym kształtem, który sprzyja ergonomii i posiada sensor Corsair MARKSMAN, który wyróżnia się dokładnością odświeżania naszych ruchów do 2000 Hz. Zaletą tego sprzętu jest niezwykle niski poziom opóźnienia kliknięć oraz bardzo czuły sensor z rozdzielczością pracy 26000 dpi przy szybkości śledzenia 650 IPS i maks. przyspieszeniu 50 G. Jest to zarazem bardzo lekka mysz, ważąca zaledwie 60 g, a z dodatkowych zalet warto wymienić łączność na fale radiowe 2,4 GHz (USB) lub Bluetooth i możliwość sparowania z kilkoma urządzeniami jednocześnie.
Mysz bezprzewodowa dla graczy: Razer Viper Ultimate & Mouse Dock
Razer Viper Ultimate & Mouse Dock to mysz bezprzewodowa do grania z najwyższej półki. Akcesorium wyróżnia się czujnikiem Razer Focus+ 20K z czułością do 20000 dpi i szybkością śledzenia 650 IPS przy przyspieszeniu 50 G, dzięki czemu każdy, nawet najdrobniejszy ruch jest wyłapany. Dzięki technologii Razer HyperSpeed, opóźnienia są zredukowane do absolutnego minimum, a 8 programowalnych przycisków zapewnia maksimum funkcjonalności. Kolorytu dodaje także podświetlenie RGB. Ponadto w zestawie znajdziemy podstawkę ładującą, która w 10 minut zapewnia 5 h pracy, do 70 h maksimum.
Gamingowa myszka: Corsair M65 RGB Ultra
Corsair M65 RGB Ultra to świetna mysz bezprzewodowa do grania. Wyróżnia się konstrukcją z anodowanego aluminium z systemem regulacji wagi (od 110 do 128 g) i podświetleniem RGB. Optyczny sensor MARKSMAN 26K pozwala na uzyskanie rozdzielczości 26000 dpi regulowanej co 1 dpi, przy ultrakrótkim czasie reakcji na kliknięcie. Ponadto częstotliwość raportowania 2000 Hz sprawia, że nasze ruchy są odzwierciedlone natychmiastowo. Trwałe wykonanie pozwala na intensywne użytkowanie przez wiele lat. Ogromną zaletą gryzonia są programowalne gesty przechylania, pod które można przypisać czynności takie jak przeładowanie. Oprócz tego mamy tutaj do dyspozycji 8 programowalnych przycisków z możliwością tworzenia makr.
Myszka do gier i do biura: Razer Basilisk V3 Pro Black
Razer Basilisk V3 Pro Black to najlepsza myszka bezprzewodowa do 650 zł. Nie tylko kapitalnie sprawdza się jako akcesorium do gier, ale i jako mysz bezprzewodowa do biura. Dzięki świetnemu sensorowi o rozdzielczości 30000 dpi otrzymujemy tutaj niezrównaną czułość ruchów, która zapewni nam przewagę w grach. Na wyróżnienie zasługuje również szybkość śledzenia 750 IPS i maksymalne przyspieszenie 70 G. 11 programowalnych przycisków pozwoli przypisać dodatkowe akcje czy makra do najczęściej wykonywanych ruchów i czynności. Oprócz tego mamy tutaj dwutrybowe pokrętło, świetne oświetlenie RGB i częstotliwość raportowania do 4000 Hz. Warto również zwrócić uwagę na ergonomiczny kształt, solidne wykonanie oraz specjalny schowek na kluczyk USB.
Wytrzymała myszka bezprzewodowa: Roccat Burst Pro Air Aimo
Roccat Burst Pro Air Aimo to ergonomiczna mysz bezprzewodowa dla graczy. Akcesorium działa zarówno w systemie łączności fal radiowych w paśmie 2,4 GHz oraz w trybie Bluetooth. Sprzęt wyróżnia się maksymalną rozdzielczością pracy 19000 dpi, przy szybkości śledzenia 400 IPS i maks. przyspieszeniu 50 G. Ogromną zaletą myszki jest bardzo długi czas pracy – do 100 h. Dzięki technologii Rapid Charge, po zaledwie 10 minutach ładowania mysz zyska 5 godzin czasu pracy. Oprócz tego mamy tutaj 6 programowalnych przycisków. Wygody użytkowania dodaje schowek u spodu myszki, w którym schowamy kluczyk USB. Ponadto za sprawą wbudowanej pamięci zapiszemy nasze specjalne ustawienia i makra.
Tania mysz bezprzewodowa: SteelSeries Rival 3 Wireless
SteelSeries Rival 3 Wireless to dobra, tania myszka bezprzewodowa z łącznością bezprzewodową przez fale radiowe 2,4 GHz lub Bluetooth 5.0. Profilowany kształt akcesorium pozwala na wygodny chwyt opuszkami palców. Istnieje możliwość obniżenia wagi (przez wyjęcie 1 baterii) lub dociążenia myszki przez włożenia kluczyka USB do obudowy. Maksymalna rozdzielczość pracy wynosi 18000 dpi, co przekłada się na ogromną precyzję i czułość ruchów, przy szybkości śledzenia 400 IPS i 40 G. Solidna obudowa przekłada się na dużą wytrzymałość, w czym pomagają również przełączniki mechaniczne wytrzymujące 60 mln kliknięć. Ponadto, myszka odznacza się naprawdę wysokim czasem pracy sięgającym 400 h.
Najlepsza myszka bezprzewodowa: Logitech MX Master 3s
Logitech MX Master 3s to ergonomiczna mysz bezprzewodowa do pracy na komputerach z Windows i macOS. Jej cechą charakterystyczną jest sensor Darkfield, który pozwala na korzystanie z myszki na różnorodnym podłożu, w tym nawet na szkle. Dzięki ergonomicznemu uchwytowi myszki możemy spędzać przy pracy długie godziny i nie czuć nadwyrężenia nadgarstka. Sprzęt posiada 7 programowalnych przycisków, w tym takie umieszczone na wysokości kciuka oraz dwie rolki do przewijania. Za sprawą technologii MagSpeed można w sekundę przewinąć 1000 wierszy tekstu. Jeśli potrzebna Ci świetna mysz bezprzewodowa do biura, produkt Logitech powinien spełnić Twoje wszystkie oczekiwania.
Spis treści:
- Myszki bezprzewodowe – co oferują najlepsze modele?
- Myszka bezprzewodowa do pracy
- Myszka bezprzewodowa do grania
- Myszka przewodowa czy bezprzewodowa – która lepsza?
- Myszka bezprzewodowa nie chce działać
Myszki bezprzewodowe – co oferują najlepsze modele?
Myszki bezprzewodowe nie wymagają kabla i stały się w zasadzie standardem dla graczy, a także są coraz popularniejsze, jeśli chodzi o zastosowania biurowe. Zaletami myszek bezprzewodowych są większa swoboda użytkowania i ruchów, możliwość wygodnej pracy w podróży oraz unikanie plątaniny kabli. Myszki bezprzewodowe używają łączności w technologii fal radiowych 2,4 GHz, gdzie musimy dopiąć do komputera kluczyk USB (odbiornik) lub Bluetooth, który nie wymaga żadnego dodatkowego akcesorium. Obecnie wydajność takich myszek jest na tyle wysoka, że praktycznie nie poczujemy różnicy między nimi a ich przewodową alternatywą.
Myszka bezprzewodowa do pracy
Jaka myszka bezprzewodowa sprawdzi się najlepiej w pracy i czym się kierując przy jej wyborze? Jest kilka czynników, na które musimy zwrócić uwagę – po pierwsze wysokiej jakości pokrętło przewijania (a najlepiej dwa), zapewniające szybkie scrollowanie dokumentów i arkuszy. Oprócz tego, jeśli pracujesz jako programista lub projektant, docenisz dodatkowe programowalne przyciski, które mogą być umieszczone wygodnie np. na wysokości kciuka i wyręczą Cię w wielu repetytywnych czynnościach. Warto także zwrócić uwagę na możliwość sparowania myszki z kilkoma urządzeniami jednocześnie, a także dodatkową funkcjonalność przewodową.
Myszka bezprzewodowa do grania
Wybierając dobrą mysz bezprzewodową do grania trzeba zwrócić uwagę na takie parametry jak opóźnienie kliknięć, częstotliwość raportowania ruchów (2000 i 4000 Hz to standard, a najlepsze mają i 8000 Hz), rozdzielczość pracy (im wyższe dpi, tym lepiej), maksymalne przyspieszenie (najlepiej powyżej 50 G) i szybkość śledzenia (600 IPS wzwyż). Ponadto, dobra myszka bezprzewodowa do grania powinna obsługiwać łączność na fale radiowe 2,4 GHz (Bluetooth to wyższe opóźnienia i niższa częstotliwość raportowania), zapewniać długi czas pracy i posiadać wiele programowalnych przycisków i gestów, aby dogodnie uaktywniać często wykonywane akcje poza strzelaniem i celowaniem.
Myszka przewodowa czy bezprzewodowa – która lepsza?
Zarówno myszki przewodowe, jak i myszy bezprzewodowe mają swoje zalety i wady. Zastanawiając się, czy sięgnąć po mysz bezprzewodową czy na kabel, warto rozpatrzyć wszystkie za i przeciw.
Myszy przewodowe są tańsze, działają zawsze tak samo stabilnie, mają niemal zerowe opóźnienia i nie musimy się martwić o czas pracy i ładowanie.
Ich bezprzewodowe odpowiedniki natomiast są z reguły bardziej ergonomiczne, umożliwiają większą swobodę ruchów (przez brak kabla), a także w większości przypadków, różnica w wydajności będzie niezauważalna w porównaniu do myszy przewodowych, a dochodzi jeszcze po ich stronie atut w postaci przenośności.
Myszka bezprzewodowa nie chce działać
Czasem może zdarzyć się, że mysz bezprzewodowa przestała działać. Nie jest to jednak powód do paniki, gdyż z sytuacją można się uporać stosując kilka prostych kroków:
- Sprawdź baterie, upewnij się, że są włożone prawidłowo, a w razie potrzeby wymień je na nowe.
- Upewnij się, że masz najnowszą wersję sterowników.
- Czasami może wystąpić problem z utratą sygnału przy łączności Bluetooth. Aby naprawić problem, spróbuj ustawić przełącznik w pozycji neutralnej (wyłączonej) i później z powrotem przestawić na tryb Bluetooth.
- Może zdarzyć się tak, że przy podłączeniu innych urządzeń Bluetooth (np. słuchawek bezprzewodowych) przy jednoczesnym korzystaniu z myszki bezprzewodowej na BT, wystąpią opóźnienia w myszce. Rozwiązaniem jest odparować i sparować słuchawki na nowo lub przestawić myszkę w tryb pracy na falach radiowych (przez kluczyk USB)
- Niektóre myszki nie radzą sobie z powierzchniami odbijającymi światło, np. szklanymi. W takim przypadku należy zaopatrzyć się w podkładkę pod mysz lub używać myszki na innej powierzchni.
- Jeśli myszka ślizga się lub przerywa, być może zabrudzony jest jej spód. Warto użyć wtedy wacika namoczonego odrobiną płynu do szyb i delikatnie wyczyścić cały spód myszy.
- Jeśli mysz z kluczykiem USB nagle przestała działać i żadna z powyższych rad nie pomogła, postaraj się ją odinstalować z menedżera urządzeń w Windows, po czym następnie odłącz kluczyk USB i podepnij go na nowo, instalując urządzenie ponownie.
Mogą Cię też zainteresować: