Jaka myszka bezprzewodowa? Ranking 2024

myszka bezprzewodowa ranking

Mysz to podstawowe akcesorium do komputera. Sprzęt ten przydaje się zarówno do grania, jak i pracy biurowej. Myszki komputerowe dzielą się na przewodowe i bezprzewodowe. To właśnie te drugie cieszą się coraz większą popularnością, a dzięki postępom technologicznym w zasadzie wyeliminowały wszelkie wcześniejsze niedogodności i wady. Dziś myszka bezprzewodowa to praktycznie podstawa, zarówno zestawu dla gracza, jak i niemal każdego biura. Zachęcamy do przeczytania naszego artykułu Jaka mysz komputerowa? Jak wybrać?, w którym szerzej poruszamy kwestie myszek komputerowych i ich funkcji. Poniższe zestawienie natomiast pomoże dokonać wyboru, jaka myszka bezprzewodowa będzie dla Ciebie najlepsza.


Popularne myszki bezprzewodowe w sklepie


Jaka mysz bezprzewodowa? Ranking 2024

  1. Najlepsza mysz bezprzewodowa: Logitech G502 Lightspeed
  2. Dobra myszka bezprzewodowa: HyperX Pulsefire Haste 2.0 Wireless Black
  3. Tania myszka bezprzewodowa: Accura Butano ACC-M1057 2xBluetooth Czarna
  4. Myszka bezprzewodowa do gier: Corsair M75 Air Black
  5. Mysz bezprzewodowa dla graczy: Razer Viper Ultimate & Mouse Dock
  6. Gamingowa myszka: Corsair M65 RGB Ultra
  7. Myszka do gier i do biura: Razer Basilisk V3 Pro Black
  8. Wytrzymała myszka bezprzewodowa: Roccat Burst Pro Air Aimo
  9. Tania mysz bezprzewodowa: SteelSeries Rival 3 Wireless
  10. Najlepsza myszka bezprzewodowa: Logitech MX Master 3s











Spis treści:

Myszki bezprzewodowe – co oferują najlepsze modele?

Myszki bezprzewodowe nie wymagają kabla i stały się w zasadzie standardem dla graczy, a także są coraz popularniejsze, jeśli chodzi o zastosowania biurowe. Zaletami myszek bezprzewodowych są większa swoboda użytkowania i ruchów, możliwość wygodnej pracy w podróży oraz unikanie plątaniny kabli. Myszki bezprzewodowe używają łączności w technologii fal radiowych 2,4 GHz, gdzie musimy dopiąć do komputera kluczyk USB (odbiornik) lub Bluetooth, który nie wymaga żadnego dodatkowego akcesorium. Obecnie wydajność takich myszek jest na tyle wysoka, że praktycznie nie poczujemy różnicy między nimi a ich przewodową alternatywą.

Myszka bezprzewodowa do pracy

Jaka myszka bezprzewodowa sprawdzi się najlepiej w pracy i czym się kierując przy jej wyborze? Jest kilka czynników, na które musimy zwrócić uwagę – po pierwsze wysokiej jakości pokrętło przewijania (a najlepiej dwa), zapewniające szybkie scrollowanie dokumentów i arkuszy. Oprócz tego, jeśli pracujesz jako programista lub projektant, docenisz dodatkowe programowalne przyciski, które mogą być umieszczone wygodnie np. na wysokości kciuka i wyręczą Cię w wielu repetytywnych czynnościach. Warto także zwrócić uwagę na możliwość sparowania myszki z kilkoma urządzeniami jednocześnie, a także dodatkową funkcjonalność przewodową.

Myszka bezprzewodowa do grania

Wybierając dobrą mysz bezprzewodową do grania trzeba zwrócić uwagę na takie parametry jak opóźnienie kliknięć, częstotliwość raportowania ruchów (2000 i 4000 Hz to standard, a najlepsze mają i 8000 Hz), rozdzielczość pracy (im wyższe dpi, tym lepiej), maksymalne przyspieszenie (najlepiej powyżej 50 G) i szybkość śledzenia (600 IPS wzwyż). Ponadto, dobra myszka bezprzewodowa do grania powinna obsługiwać łączność na fale radiowe 2,4 GHz (Bluetooth to wyższe opóźnienia i niższa częstotliwość raportowania), zapewniać długi czas pracy i posiadać wiele programowalnych przycisków i gestów, aby dogodnie uaktywniać często wykonywane akcje poza strzelaniem i celowaniem.

Myszka przewodowa czy bezprzewodowa – która lepsza?

Zarówno myszki przewodowe, jak i myszy bezprzewodowe mają swoje zalety i wady. Zastanawiając się, czy sięgnąć po mysz bezprzewodową czy na kabel, warto rozpatrzyć wszystkie za i przeciw.

Myszy przewodowe są tańsze, działają zawsze tak samo stabilnie, mają niemal zerowe opóźnienia i nie musimy się martwić o czas pracy i ładowanie.

Ich bezprzewodowe odpowiedniki natomiast są z reguły bardziej ergonomiczne, umożliwiają większą swobodę ruchów (przez brak kabla), a także w większości przypadków, różnica w wydajności będzie niezauważalna w porównaniu do myszy przewodowych, a dochodzi jeszcze po ich stronie atut w postaci przenośności.

Myszka bezprzewodowa nie chce działać

Czasem może zdarzyć się, że mysz bezprzewodowa przestała działać. Nie jest to jednak powód do paniki, gdyż z sytuacją można się uporać stosując kilka prostych kroków:

  1. Sprawdź baterie, upewnij się, że są włożone prawidłowo, a w razie potrzeby wymień je na nowe.
  2. Upewnij się, że masz najnowszą wersję sterowników.
  3. Czasami może wystąpić problem z utratą sygnału przy łączności Bluetooth. Aby naprawić problem, spróbuj ustawić przełącznik w pozycji neutralnej (wyłączonej) i później z powrotem przestawić na tryb Bluetooth.
  4. Może zdarzyć się tak, że przy podłączeniu innych urządzeń Bluetooth (np. słuchawek bezprzewodowych) przy jednoczesnym korzystaniu z myszki bezprzewodowej na BT, wystąpią opóźnienia w myszce. Rozwiązaniem jest odparować i sparować słuchawki na nowo lub przestawić myszkę w tryb pracy na falach radiowych (przez kluczyk USB)
  5. Niektóre myszki nie radzą sobie z powierzchniami odbijającymi światło, np. szklanymi. W takim przypadku należy zaopatrzyć się w podkładkę pod mysz lub używać myszki na innej powierzchni.
  6. Jeśli myszka ślizga się lub przerywa, być może zabrudzony jest jej spód. Warto użyć wtedy wacika namoczonego odrobiną płynu do szyb i delikatnie wyczyścić cały spód myszy.
  7. Jeśli mysz z kluczykiem USB nagle przestała działać i żadna z powyższych rad nie pomogła, postaraj się ją odinstalować z menedżera urządzeń w Windows, po czym następnie odłącz kluczyk USB i podepnij go na nowo, instalując urządzenie ponownie.

Mogą Cię też zainteresować:

zdjęcie autora
Autor
Jakub Krawczyński
Na skrzyżowaniu światów dziennikarstwa, PR-u i IT. Ma słabość do najnowszych technologii obrazu oraz dźwięku i nie byłby sobą, gdyby przestał być na bieżąco z gadżetami. Przygodę z komputerami i grami zaczął w wieku 5 lat, a teraz jest tatą małej gejmerki. Gdy nie zajmuje się żonglerką i ekwilibrystyką słowną, lubuje się w słuchaniu alt-rocka, zgłębianiu kina światowego i konsumowaniu szeroko rozumianej (pop)kultury.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
2/5 (6 głosów)

Czytaj więcej