
Monitor do gier nie musi być urządzeniem, za które dużo zapłacimy. Najbardziej zaawansowane konstrukcje rzeczywiście nie należą do najtańszych, ale w domowym zaciszu bardzo dobrze sprawdzają się też nieco tańsze monitory do gier do 1000 zł, a nawet dużo mniej.
Jaki monitor do gier wybrać? Wybór jest dość duży, dzięki czemu zwracając uwagę na odpowiednie parametry można sięgnąć po monitory do gier znacznie uprzyjemniające rozgrywkę.
Popularne monitory do gier do 1000 zł w Komputronik.pl
Monitory dla graczy – najważniejsze parametry
- Duża przekątna. Chociaż wielkość monitora powinna być dobierana do indywidualnych preferencji, w grach dobrze sprawdzają się większe modele. Najlepiej wybierać monitory o przekątnych przynajmniej 24 cali i większe.
- Rodzaj matrycy i rozdzielczość. Nie stworzono jeszcze idealnej matrycy. Każda z obecnie stosowanych ma mocniejsze i słabsze strony. W monitorach dla graczy producenci najczęściej stawiają na matryce TN, VA oraz IPS i spośród nich należy wybierać. Rozdzielczość nie powinna być niższa niż FullHD.
- Czas reakcji (podawany w ms – milisekundach). Obowiązuje prosta zasada, im mniej, tym lepiej. Dobry monitor dla graczy powinien cechować się czasem reakcji 1ms.
- Częstotliwość odświeżania. Im wyższa, tym lepiej. Jeden z ważniejszych parametrów monitora do gier. Odgrywa największe znaczenie w dynamicznych grach pozwalając cieszyć się idealnie płynnym obrazem, bez smużenia. Dobre monitory do gier cechują się odświeżaniem 144Hz i wyższym. Można spotkać je już również w cenie do 1000 złotych.
- Duża liczna złączy. Karty graficzne oferują różne złącza, szerokie zaplecze komunikacyjne monitora pozwala współpracować mu z różnymi komputerami, ale też peryferiami. Dobrze mieć dostęp do DisplayPort i HDMI, przydatne często okazują się też porty USB.
- Dodatkowe funkcje AMD Free-Sync lub NVIDIA G-Sync. Poprawiające jakość obrazu i eliminujące opóźnienia. Przy wyborze trzeba zwrócić uwagę na to, jaką kartę graficzną posiadamy.
- Obsługa HDR. Zapewnia lepsze odwzorowanie kolorów, wyższy kontrast i dokładniejszą czerń.
- Dobra ergonomia. Możliwość wyregulowania położenia ekranu to istotna cecha doceniania tym bardziej, im dłuższe sesje z ulubionymi grami. Niektórym może przydać się opcja montażu ściennego.
W tym rankingu znajdziesz:
- Monitor gamingowy 144Hz: AOC C27G1 [1ms, 144Hz, FreeSync]
- Monitor gamingowy 4K: Samsung U28E590DS
- Zakrzywiony monitor do gier do 1000 zł: MSI Optix MAG241CV
- Monitor do gier do 1000 zł: ASUS VG248QG Esports Gaming [0.5ms, 165Hz)
- Monitor do gier do 500 zł: iiyama G-Master G2530HSU Black Hawk

Monitor 144Hz do 1000 zł: AOC C27G1
AOC C27G1 [1ms, 144Hz, FreeSync] charakteryzuje się parametrami, których pozazdrościć może mu niejeden droższy model. To bardzo dobry monitor do gier z 27-calowym ekranem VA o rozdzielczości FullHD. Jest zakrzywiony, dzięki czemu obraz lepiej dopasowuje się do kształtu ludzkiego oka i sprawia wrażenie otaczania użytkownika, pozwalając przenieść się w sam środek rozgrywki.
Na wyróżnienie zasługuje wysoka częstotliwość odświeżania 144Hz, szerokie kąty widzenia 178°, czas reakcji na poziomie 1ms, oraz wsparcie technologii Flicker Free i AMD Free-Sync. Bogate zaplecze złączy obejmuje dwa porty HDMI oraz DisplayPort, D-Sub i wyjście audio.

Monitor gamingowy 4K do 1000 zł: Samsung U28E590DS
Dla chcących delektować się grami w wyższej rozdzielczości, przygotowany został Samsung U28E590DS z 28-calową matrycą TN, o rozdzielczości 4K (3840×2160 pikseli). Pozawala to cieszyć się doskonałą jakością obrazu i dostrzec każdy detal. Tym bardziej, że świetnie prezentują się też inne ważne parametry.
Maksymalna jasność to aż 370cd/m², czas reakcji to tylko 1ms, a kąty widzenia wynoszą 170°/160°. Monitor posiada przy tym wszystkie ważne złącza, oraz funkcje montażu ściennego (VESA 75x75mm). Uwagę przyciąga przy tym minimalistyczna obudowa.
Zakrzywiony monitor dla gracza do 1000 zł: MSI Optix MAG241CV
LG 29WK600-W to 24-calowy monitor z zakrzywionym ekranem o proporcjach 16:9 i rozdzielczości FullHD. Producent zadbał płynność i ostrość obrazu stawiając na: wysoką częstotliwość odświeżania (144 Hz), szybki czas reakcji plamki (1 ms) oraz wsparcie technologi AMD Free-Sync. Dodatkowo, aby ułatwić graczom dostrzeganie np. wrogów ukrytych w ciemnych zakamarkach mapy wykorzystano technologię, która rozjaśnia ciemne obszary jednocześnie nie naświetlając jasnych stref (ASUS Shadow Boost).

Monitor do gier do 1000 zł: ASUS VG248QG Esports Gaming
W tym przedziale cenowym można znaleźć też prawdziwą perełkę, jeśli chodzi o szybkie monitory. Asus VG2480QG to sprzęt, który zadowoli graczy esportowych, gustujących w strzelankach i innych dynamicznych grach. Ma mnóstwo zalet, które o tym świadczą. Przede wszystkim jest to częstotliwość odświeżania matrycy 165 Hz, która zapewnia wyjątkową płynność obrazu. Kolejnym atutem jest czas reakcji na poziomie zaledwie 0,5 ms.
Nie mogło również zabraknąć technologii synchronizacji obrazu. Monitor jest zgodny z FreeSync i G-Sync, a więc będzie idealny zarówno dla osób posiadających komputery z kartą graficzną AMD jak i firmy Nvidia. Gracze docenią także pełny zakres regulacji pozycji ekranu (łącznie z pivotem).

Monitor do gier do 500 zł: iiyama G-Master G2530HSU Black Hawk
Osoby wyznające zasadę, iż monitor dla gracza musi cechować się nowoczesnym wyglądem z pewnością docenią model iiyama G-Master G2530HSU Black Hawk. Producent zastosował tutaj bardzo smukłe ramki, co przekłada się na bardzo przyjemny efekt wizualny. Tym bardziej, że to monitor o 24,5-calowej matrycy TN, która prezentuje obraz Full HD o czasie reakcji 1ms.
Ten monitor do gier może pochwalić się też dodatkowymi atutami w postaci wsparcia technologii AMD FreeSync eliminującej zacięcia obrazu, funkcji Black Tuner oraz kilku predefiniowanych trybów gier (m. in. FPS i strategia).
Mogą Cię zainteresować:

Najnowsze

Jaki iPad wybrać? Który tablet Apple kupić?

Ranking smartwatchy. Wybieramy najlepsze smartwatche

Jaki laptop do gier do 3000 zł? Ranking laptopów dla graczy

Jaki laptop do 3000 zł? Polecane laptopy

Jaki smartfon do zdjęć? Wybieramy telefon z dobrym aparatem

Jaki telefon do 3000 złotych? Ranking smartfonów do 3000 zł

Jaki iPhone wybrać? Najlepsze telefony Apple w 2021

Jaki smartfon do 2000 zł? Sprawdź polecane modele
