Majówka 2020 – jak ciekawie spędzić czas w domu?

Długi weekend majowy przez większość z nas planowany był z wyprzedzeniem. Miał to być czas odpoczynku i relaksu, zazwyczaj z dala od codzienności. Niestety epidemia koronawirusa i związane z nią obostrzenia zdecydowanie ograniczają możliwości wypoczynku. Tym razem nie uciekniemy od codziennych obowiązków czy rutyny, ładując baterie z dala od domu. Możemy jednak w prosty sposób uatrakcyjnić czas spędzany w domu.

Oto kilka pomysłów:

 1. Seans filmowy w domu – efekty kinowe z projektora
 2. Wskocz w strój piłkarza online – konsola do gier
 3. Grillowanie w ogrodzie
 4. Grillowanie na balkonie
 5. Majówka z głową w książkach – czytnik e-booków
 6. Mobilizacja do aktywności sportowej – zegarki sportowe
 7. Domowe SPA

Kinowy seans filmowy w domu

W ostatnim okresie spędzanie czasu przed ekranami telewizorów czy monitorów stało się skuteczną formą odskoczni. Co za tym idzie, stało się również elementem codzienności. Na okres majówkowy warto pomyśleć o uatrakcyjnieniu tej formy rozrywki. W domu możemy stworzyć swoją własną salę kinową dzięki projektorowi.

Obecnie projektory zapewniają świetną jakość obrazu oraz mieszczą się w przystępnej cenie. Majówka 2020 z hitami filmowymi z serwisów streamingowych (np. Netflix) na dużym ekranie zapowiada się całkiem obiecująco. Projektor z pewnością pozostanie na stałe w użytku np. podczas spotkań ze znajomymi przy meczu.

O zaletach projektora dowiesz się z poradników:

majówka w domu

1 349,00
1 559,00
4 349,00
5 090,00
2 399,00
2 199,00
5 690,00
2 249,00
1 629,00
3 099,00
2 549,00
1 779,00
2 449,00
2 649,00
1 489,00
2 699,00
2 499,00
1 739,00
1 639,00
2 949,00

Konsola do gier – graj na wirtualnym boisku

Majówka to czas powrotów do gier zespołowych na boiskach sportowych. Na ten moment proponujemy zastąpienie tej wyczekiwanej potrzeby rozgrywkami elektronicznymi. Doskonale do tego sprawdzają się konsole do gier. Mając dodatkowego pada można w dwie osoby ciekawie spędzić czas przykładowo w grze symulującej aktywność sportową np. FIFA 20.

Najpopularniejsze na rynku konsole to Sony PlayStation, Microsoft Xbox i Nintendo Switch. Dowiedz się o nich więcej w poradniku: Która konsola do gier jest najlepsza?

majówka w domu

Grillowanie w ogrodzie

Zazwyczaj majówka kojarzona była z grillowaniem oraz wyjazdem w plener. W tym roku sezon grillowy otwieramy na ogrodach. Nie musimy zatem kupować grilla, który będzie lekki i łatwy w przenoszeniu. Możemy wybrać grilla, który spełni warunki ogrodowe.

O tym, czym różnią się grille ogrodowe przeczytasz w poradniku: Jak wybrać grill ogrodowy?

Niezbędne do grillowania znajdziesz w artykule: Akcesoria do grilla – co warto dokupić?

majówka w domu

Grillowanie na balkonie lub w domu

Klasycznego grilla nie możemy rozpalić na balkonie, jednak nic nie stoi na przeszkodzie grillować na jego elektrycznym odpowiedniku. Grille elektryczne są łatwe w obsłudze oraz wygodne w kwestii utrzymania ich czystości. Warto również zaznaczyć, że przy tradycyjnym grillowaniu na żywności pojawiają się osady wynikające ze spalania węgla. Z tego powodu grille elektryczne uznawane są zdrowsze przy grillowaniu żywności.

Jedyne czego potrzebujemy to dostęp do gniazdka elektrycznego. Dodatkowo grille elektryczne sprawdzają się również podczas przyrządzania posiłków w domu. W łatwy sposób możemy na nich grillować mięso lub warzywa, co zdecydowanie ułatwia zdrowe odżywianie.

Wszystko co musisz wiedzieć o grillach elektrycznych, znajdziesz w poradniku: Jaki grill elektryczny wybrać?

majówka w domu

Relaks przy książkach

Dobra książka czytana na balkonie, w ogrodzie czy nawet w domowym zaciszu jest świetną formą odpoczynku i odstresowania. Zakupy online stały się codziennością, więc bez problemu możemy kupować ulubione książki i zwiększać kolekcję domowej biblioteczki. Na dłuższą metę może to być jednak męczące, czasem po prostu chciałoby się mieć książkę tu i teraz.

Taki problem rozwiązują właśnie czytniki e-booków. Są one lekkie i wygodne w użytkowaniu oraz zapewniają dostęp do ogromnej ilości książek, którymi cieszyć może się i dziecko i dorosły.

O tym, jak wybrać czytnik e-book przeczytasz w poradniku: Jak wybrać e-booka?

majówka w domu

Mobilizacja do aktywności sportowej

Możliwości aktywności sportowej w okresie kwarantanny są mocno ograniczone. Siłownia czy gry zespołowe na świeżym powietrzu są chwilowo niemożliwe. Mobilizacja do ćwiczeń w domu często nie należy do najłatwiejszych. W tym przypadku warto pomyśleć o gadżetach, które doskonale sprawdzają się jako motywacja do ruchu.

Zegarki sportowe oraz smartwatche pozwalają na mierzenie wszelkiego rodzaju aktywności sportowych, oraz wyznaczanie sobie celów. Przykładowo można wyznaczyć sobie cel 8000 kroków dziennie, zegarek będzie przypominał nam o tym celu, motywując nas do działania.

Wszystkie funkcjonalności zegarków sportowych i polecane modele poznasz w poradniku: Jaki zegarek sportowy kupić?

majówka w domu

Domowe SPA

Majówka to często czas regeneracji dla ciała i duszy, dlatego właśnie wiele osób planowało wypoczynek w SPA. Mimo że aktualnie nie mamy takiej możliwości, nic nie stoi na przeszkodzie, aby urządzić swoje własne domowy salon kosmetyczny. Możemy zrobić to w sposób budżetowy, wykorzystując peelingi, maseczki, sole lub inne kosmetyki do pielęgnacji ciała.

Możemy również pomyśleć o inwestycji w Małe AGD do pielęgnacji i higieny, które przyda nam się również w perspektywie długoterminowej.

 • Mikrodermabrazja
 • Domowa sauna
 • Masażery do ciała
 • Szczoteczki do twarzy

majówka w domu

Mikrodermabrazja – oczyszczanie skóry poprzez ścieranie warstw naskórka

Urządzenia do mikrodermabrazji stosować można nie tylko na twarz, ale również szyję dekolt czy plecy. Taki sposób oczyszczania skóry zalecany jest szczególnie dla osób z trądzikiem, zaskórnikami, rozszerzonymi porami lub przebarwieniami.

Domowa Sauna – oczyszczanie, nawilżanie i pobudzanie krążenia

Sauna do twarzy Revlon Ultimate Glow wykorzystując orzeźwiającą parę, otwiera pory, usuwa zanieczyszczenia oraz nawilża skórę.

majówka w domu

Masażery do ciała

Praca zdalna oraz brak ruchu niestety w konsekwencji przekładają się na bóle mięśni. Spięte ciało potrzebuje rozluźnienia, które zapewnić mogą masażery do ciała. Wybierać możemy pomiędzy:

Szczoteczka do twarzy

Zadaniem szczoteczki do twarzy jest dokładne usuwanie naskórka, różnego rodzaju zanieczyszczeń czy pozostałości po makijażu. Regularne wykonywanie zabiegów ułatwia aplikację kosmetyków oraz znacznie poprawia kondycję skóry. Szczoteczki do oczyszczania twarzy mogą być manualne, elektryczne lub soniczne.

O tym, jak działa każdy rodzaj przeczytasz w poradniku: Jak wybrać szczoteczkę do twarzy?

majówka w domu