
W leasing można wziąć nie tylko samochody, ale też inne środki trwałe, w tym sprzęt elektroniczny. Komputery, laptopy, serwery skanery, drukarki – jeśli masz firmę, to właśnie tych urządzeń potrzebujesz, aby Twoja praca przebiegała sprawnie. Co jednak w przypadku telefonów, bez których ciężko jest w dzisiejszych czasach prowadzić swój biznes? Czy można skorzystać z zewnętrznego finansowania i czy jest to opłacalne rozwiązanie? Sprawdźmy, jak dokładnie wygląda leasing telefonu dla firm i jakie ma zalety.
- Co to jest leasing dla firm?
- Czy można leasingować telefon?
- Leasing telefonu na firmę – dlaczego warto?
- Firmowy telefon – leasing w Komputronik
- Czy leasing telefonu ma wady?
Czym jest leasing dla firm?
Leasing to pojęcie pochodzące z języka angielskiego i oznaczające po prostu “nająć” lub “wydzierżawić”. Jest to forma umowy, która ma na celu wypożyczenie danego “towaru” na pewnych określonych zasadach. Z pewnością jest to świetne rozwiązanie dla firm, które obawiają się nadmiernego obciążenia swojego budżetu za jednym zamachem, a jednocześnie chcą korzystać z nowoczesnych urządzeń i w przyszłości móc wykupić sprzęt.
Jak wygląda taka umowa? To bardzo proste – jedna ze stron oferuje dany przedmiot umowy i przekazuje go drugiej stronie na czas oznaczony w dokumencie, z zastrzeżeniem ustalonych warunków. Ta z kolei zobowiązuje się do opłacania ustalonych rat – na nie składa się kapitał (wartość przedmiotu) oraz odsetki (opłata dla leasingodawcy). We wszystkich przypadkach – czy to telefon na firmę, czy samochód lub laptop, działa to tak samo.
Warto zaznaczyć, że przedsiębiorca nie nabywa urządzeń na własność, lecz “wypożycza” je na określony czas. Przez cały czas ich właścicielem pozostaje firma leasingowa. Dane urządzenie można później wykupić za symboliczną kwotę. Leasing dla firm jest niezwykle atrakcyjny, gdy chce się generować cykliczne koszty, obniżające podatek dochodowy.
Czy można leasingować telefon?
Jak najbardziej można wziąć telefon w leasing. Jest on potrzebny do dobrego funkcjonowania firmy, a co więcej – pozyskiwania klientów. Warto zatem prowadząc firmę rozważyć ten sposób finansowania, gdyż niesie on za sobą mnóstwo korzyści. W zasadzie większość urządzeń można wziąć w leasing – dotyczy to nie tylko telefonów, ale także komputerów, laptopów, monitorów, drukarek czy innych elektronicznych sprzętów typowo biurowych.
Leasing telefonu na firmę – dlaczego warto?
Nowoczesne smartfony potrafią obecnie kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych. Jest to dość spora kwota, która może poważnie wpłynąć na budżet danej firmy, zwłaszcza nowej. Decydując się na leasing telefonu o wysokiej cenie można uniknąć zamrażania środków, które lepiej przeznaczyć na rozwój swojego biznesu lub pokrywanie bieżących kosztów. Co więcej, płatność w leasingu jest rozłożona na raty, dzięki czemu można je opłacać z uzyskiwanych przychodów.
Kolejną korzyścią jest również możliwość zaopatrzenia swojej firmy w wysokiej klasy telefony, o najlepszych parametrach i z nowoczesnymi funkcjami. W ten sposób łatwiej jest usprawnić procesy biznesowe w swoim przedsiębiorstwie, w tym np. komunikację między działami oraz pracę w terenie. Telefon na raty na firmę warto wziąć głównie dla pracowników wyższego szczebla. Wpływa to pozytywnie na wizerunek firmy oraz uzyskanie przewagi nad swoją konkurencją.
Sam leasing telefonu to proces, który nie wymaga spełniania wielu formalności, a umowę można zawrzeć także online. Decyzja jest wydawana szybko, nie trzeba przedstawiać zaświadczeń urzędowych lub dokumentów potwierdzających sytuację finansową oraz majątkową przedsiębiorstwa.
Oprócz tego generujesz koszty, które mają ogromne znaczenie szczególnie w przypadku jednoosobowych działalności gospodarczych. Może się wydawać, że to tylko kilkaset złotych miesięcznie, jednak w połączeniu z innymi kosztami potrafią znacząco obniżyć podatek dochodowy, który firmy płacą co miesiąc.
Firmowy telefon – leasing w Komputronik
Możesz u nas skorzystać z leasingu już od pierwszego dnia prowadzenia działalności gospodarczej, niezależnie od formy prawnej. Telefon w leasingu można wziąć na dwa sposoby – załatwiając formalności osobiście w salonie lub online. W tym drugim przypadku wystarczy wybrać interesujący produkt i kliknąć “Masz firmę? Weź leasing”.
Dużą zaletą tego rozwiązania są elastyczne warunki umowy. Mowa tutaj przede wszystkim o wysokości raty, która uzależniona jest od wartości telefonu i okresu finansowania.
Po dokonaniu wyboru (ustaw okres kredytowania na tyle miesięcy, ile Cię interesuje) wystarczy tylko podać dane niezbędne do weryfikacji wniosku, zapoznać się z umową i ją zaakceptować.
Czy leasing telefonu ma wady?
Jak widać, leasing telefonu ma mnóstwo zalet, jednak – jak wszystko – ma też nieliczne wady. Minusem jest fakt, że do zakończenia umowy nie jest się właścicielem danego telefonu. Nie można zatem wymieniać w nim żadnych podzespołów i przeprowadzać modyfikacji. Jeżeli będziesz chciał oddać go na gwarancję: musisz zrobić to poprzez firmę leasingową, a nie bezpośrednio u producenta.
Wadą jest też brak możliwości zerwania umowy wcześniej bez negatywnych konsekwencji. Najczęściej leasingobiorca musi w takim wypadku opłacić pozostałe do spłaty raty i dodatkowo zapłacić karę umowną.
Polecane smartfony w Komputronik
Może Cię zainteresować:

Najnowsze

Inwerter solarny – co to jest?

Przegląd USB – typy, rodzaje i zastosowanie złączy

Jak działa ekspres do kawy sterowany smartfonem?

Jak działa pralka sterowana smartfonem?

Jaki prezent na dzień mężczyzny? Co kupić dla chłopaka?

Bagaż podręczny – co można zabrać do samolotu?

Co zabrać na Majówkę? Praktyczny niezbędnik

Co zabrać na festiwal? Lista gadżetów
