Leasing telefonu w Komputronik – sprawdź korzyści

18.03.2022 | autor: Patrycja Ulatowska | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

W leasing można wziąć nie tylko samochody, ale też inne środki trwałe, w tym sprzęt elektroniczny. Komputery, laptopy, serwery skanery, drukarki – jeśli masz firmę, to właśnie tych urządzeń potrzebujesz, aby Twoja praca przebiegała sprawnie. Co jednak w przypadku telefonów, bez których ciężko jest w dzisiejszych czasach prowadzić swój biznes? Czy można skorzystać z zewnętrznego finansowania i czy jest to opłacalne rozwiązanie? Sprawdźmy, jak dokładnie wygląda leasing na telefon dla firm i jakie ma zalety.

Czym jest leasing dla firm?

Leasing to pojęcie pochodzące z języka angielskiego i oznaczające po prostu “nająć” lub “wydzierżawić”. Jest to forma umowy, która ma na celu wypożyczenie danego “towaru” na pewnych określonych zasadach. Z pewnością jest to świetne rozwiązanie dla firm, które obawiają się nadmiernego obciążenia swojego budżetu, a jednocześnie chcą korzystać z nowoczesnych urządzeń.

Jak wygląda taka umowa? To bardzo proste – jedna ze stron oferuje dany przedmiot umowy i przekazuje go drugiej stronie na czas oznaczony w dokumencie, z zastrzeżeniem ustalonych warunków. Ta z kolei zobowiązuje się do opłacania ustalonych rat – na nie składa się kapitał (wartość przedmiotu) oraz odsetki (opłata dla leasingodawcy). We wszystkich przypadkach – czy to telefon na firmę, czy samochód lub laptop, działa to tak samo.

Warto zaznaczyć, że przedsiębiorca nie nabywa urządzeń na własność, lecz “wypożycza” je na określony czas. Przez cały czas ich właścicielem pozostaje firma leasingowa.

Czy można leasingować telefon?

Jak najbardziej można wziąć telefon w leasing. Jest on potrzebny do dobrego funkcjonowania firmy, a co więcej – pozyskiwania klientów. Warto zatem prowadząc firmę rozważyć ten sposób finansowania, gdyż niesie on za sobą mnóstwo korzyści.

telefon na firme komputronik leasing

 

Leasing telefonu na firmę – dlaczego warto?

Nowoczesne smartfony potrafią obecnie kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych. Jest to dość spora kwota, która może poważnie wpłynąć na budżet danej firmy, zwłaszcza nowej. Decydując się na leasing drogiego telefonu można uniknąć zamrażania środków, które lepiej przeznaczyć na rozwój swojego biznesu lub pokrywanie bieżących kosztów. Co więcej, płatność w leasingu jest rozłożona na raty, dzięki czemu można je opłacać z uzyskiwanych przychodów.

Kolejną korzyścią jest również możliwość zaopatrzenia swojej firmy w wysokiej klasy telefony, o najlepszych parametrach i z nowoczesnymi funkcjami. W ten sposób łatwiej jest usprawnić procesy biznesowe w swoim przedsiębiorstwie, w tym np. komunikację między działami oraz pracę w terenie. Telefon na raty na firmę warto wziąć głównie dla pracowników wyższego szczebla. Wpływa to pozytywnie na wizerunek firmy oraz uzyskanie przewagi nad swoją konkurencją.

Sam proces leasingu nie wymaga spełniania wielu formalności, a umowę można zawrzeć także online. Decyzja jest wydawana szybko, nie trzeba przedstawiać zaświadczeń urzędowych lub dokumentów potwierdzających sytuację finansową oraz majątkową przedsiębiorstwa.

Firmowy telefon – leasing w Komputronik

W Komputronik można skorzystać z leasingu już od pierwszego dnia prowadzenia działalności gospodarczej, niezależnie od formy prawnej. Telefon w leasingu można wziąć na dwa sposoby – załatwiając formalności osobiście w salonie lub online. W tym drugim przypadku wystarczy wybrać interesujący produkt i kliknąć “Masz firmę? Weź leasing”.

leasing telefonu Komputronik

Dużą zaletą tego rozwiązania są elastyczne warunki umowy. Mowa tutaj przede wszystkim o wysokości raty, która uzależniona jest od wartości telefonu i okresu finansowania.

leasing telefonu Komputronik

Po dokonaniu wyboru wystarczy tylko podać dane niezbędne do weryfikacji wniosku, zapoznać się z umową i ją zaakceptować.

Czy leasing telefonu ma wady?

Jak widać, leasing smartfona ma mnóstwo zalet, jednak, jak wszystko, ma też nieliczne wady. Minusem jest fakt, że do zakończenia umowy nie jest się właścicielem danego telefonu. Nie można zatem wymieniać w nim żadnych podzespołów i przeprowadzać modyfikacji.

Wadą jest też brak możliwości zerwania umowy wcześniej bez negatywnych konsekwencji. Najczęściej leasingobiorca musi w takim wypadku opłacić pozostałe do spłaty raty i dodatkowo zapłacić karę umowną.


Może Cię zainteresować:

Autor
Patrycja Ulatowska
Filozof z wykształcenia, fanka nowych technologii i gier komputerowych. W wolnych chwilach uwielbia grać w Talisman, czytać fantastykę i biografie, piec ciasta i babeczki oraz jeździć na rowerze.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?

Czytaj więcej


Polecane produkty

HP Neverstop Laser 1200w Mono USB AirPrint™ WiFi
Cena od 1 199,00zł
HP Ink Tank 315 Kolor Atrament USB
Cena od 1 099,00zł
HP 652 kolor F6V24AE
Sprawdź cenę!
Accura HDMI 1.8m
Sprawdź cenę!
Accura micro USB 1.5m czarny
Sprawdź cenę!
HP 652 czarny F6V25AE
Sprawdź cenę!
HP 650 czarny CZ101AE
Sprawdź cenę!
Kingston SSD A400 480GB
Cena od 199,90zł
Accura Tule ACC-M1015
Sprawdź cenę!
Accura Napa ACC-M1204
Sprawdź cenę!
Accura Premium USB-B 1.8m czarny
Sprawdź cenę!
Accura ToledoPro ACC-K1414
Sprawdź cenę!
Accura HDMI 0.9m
Sprawdź cenę!
Accura Premium SATA 0.5m
Sprawdź cenę!
Accura micro USB 1.8m czarny
Sprawdź cenę!
Accura VGA - HDMI
Sprawdź cenę!
Accura USB-C czarny
Sprawdź cenę!
Accura micro USB 1.0m czarny
Sprawdź cenę!
Accura USB 3.0 - USB-C czarny
Sprawdź cenę!
Accura Ring ACC5115 black
Sprawdź cenę!
Accura HDMI 3.0m
Sprawdź cenę!
Kingston DataTraveler 100 G3 32GB USB 3.0
Sprawdź cenę!
Accura micro USB 1.0m czarny
Sprawdź cenę!
Accura Premium SATA III 0.5m metalowe zatrzaski
Sprawdź cenę!
CA Office Skytop CA-1208
Sprawdź cenę!
HP 650 kolor CZ102AE
Sprawdź cenę!
Accura Premium kat5 5.0m szary
Cena od 19,90zł
Accura Premium 2.0m szary
Cena od 15,90zł
Accura Zion ACC-M1009 Silent
Sprawdź cenę!
Accura Premium miniJack 1.2m
Sprawdź cenę!
Kingston microSDHC Canvas Select Plus 32GB 100R Class 10 UHS-I
Cena od 19,90zł
Accura Vista ACC-K1411
Sprawdź cenę!
HP 301 czarny CH561EE
Sprawdź cenę!
Accura Triple 17W AccuQuick
Sprawdź cenę!
Kingston microSDXC Canvas Select Plus 128GB 100R Class 10 UHS-I
Cena od 60,90zł
Accura Premium VGA
Sprawdź cenę!
Accura Premium USB-B 3.0m czarny
Sprawdź cenę!
Accura Light 30W AccuQuick 3.0
Sprawdź cenę!
Accura Premium DVI/D 1.8m
Sprawdź cenę!