Leasing laptopów i komputerów w Komputronik – dlaczego warto?

01.02.2021 | autor: Mariusz Ignar | Przeczytasz w 4 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Czy można wyposażyć firmę w wysokiej klasy sprzęt komputerowy i jednocześnie nie obciążać nadmiernie budżetu? Tak komfortowe rozwiązanie jest jak najbardziej możliwe. W tym celu wystarczy skorzystać z możliwości, jakie daje leasing sprzętu IT. Ta forma finansowania zakupu sprzętu staje się coraz popularniejsza, z uwagi na jej liczne korzyści.

Przygotowaliśmy poradnik, w którym omawiamy najważniejsze kwestie związane z leasingiem laptopów i komputerów:

 • Co to jest leasing sprzętu IT?
 • Korzyści z leasingu laptopów i komputerów
 • Kto może skorzystać z leasingu?
 • Leasing IT – jak to działa?
 • Jak możesz załatwić leasing w sklepie Komputronik?

Co to jest leasing sprzętu IT?

Czym dokładnie jest leasing IT? Najłatwiej wytłumaczyć to, posługując się porównaniem leasingu do wynajmu. Gdy decydujemy się na leasing komputerów lub innego sprzętu, firma z którą podpisujemy umowę, kupuje urządzenia, którymi jesteśmy zainteresowani. Następnie będąc ich właścicielem, oddaje nam te sprzęty do użytkowania. W zamian za taki „wynajem” pobiera od nas określoną kwotę w określonych odstępach czasowych – na przykład co miesiąc.

 • Jaka jest różnica pomiędzy wzięciem sprzętu w leasing, a wynajmowaniem go? Po zakończeniu okresu klasycznego wynajmu przedmiot wraca do jego właściciela. W przypadku leasingu jest nieco inaczej – każda spłacona rata może przybliżać Cię do uzyskania sprzętu na własność – po zakończeniu okresu leasingu. Taką opcję zawiera tzw. leasing tradycyjny. Rata spłaty jest nieco wyższa, ale za to na koniec możemy otrzymać sprzęt na własność.
 • Jeśli interesują nas wyłącznie niskie raty, to możemy wybrać tzw. leasing nowoczesny. W przypadku takiej umowy co miesiąc płacimy mniej, ale nie mamy gwarancji, że po zakończeniu spłaty otrzymamy możliwość zakupu leasingowanego sprzętu na warunkach tak korzystnych, jak w przypadku leasingu tradycyjnego. Jeśli tego nie zrobimy, to sprzęt taki jak na przykład laptopy poleasingowe, zostanie zagospodarowany przez firmę leasingową, która może sprzedać go za pośrednictwem swoich kanałów dystrybucji.

leasing Komputronik

Korzyści z leasingu laptopów i komputerów

Korzyści jakie niesie leasing komputera i innych sprzętów IT jest kilka. Do najważniejszych z nich należą:

 • Brak zamrożonego kapitału – dla każdej firmy bardzo ważna jest płynność finansowa. Jest to częsty problem małych i średnich przedsiębiorstw, w których zasoby gotówki są mocno ograniczone. Skorzystanie z leasingu powoduje brak konieczności zamrażania dużej ilości kapitału. Mamy sprzęt, który jest nam potrzebny i płacimy za niego tylko raty leasingowe. Wolne zasoby można przeznaczyć na inne inwestycje.
 • Dostęp do nowoczesnego sprzętu – wysokiej klasy sprzęt IT jest często niedostępny dla małych i średnich firm. Trudno jest im wyłożyć jednorazowo dużą ilość gotówki. Korzystając z leasingu, możemy otrzymać nowoczesny sprzęt, który znacząco poprawi efektywność firmy.
 • Możliwość wliczenia w koszty – leasing laptopów oraz innych sprzętów IT jest bardzo korzystny z podatkowego punktu widzenia. Cała rata leasingowa (kapitał i odsetki) stanowi dla firmy koszt. W przypadku klasycznego kredytu kosztem są jedynie odsetki.
 • Duża elastyczność – leasing daje nam też dużą elastyczność w dobieraniu warunków umowy. Możemy uzgadniać z firmą leasingową długość okresu spłaty. Możemy też wybierać pomiędzy leasingiem klasycznym i nowoczesnym. Wszystkie te zmienne możemy dopasowywać do sytuacji firmy i jej perspektyw rozwoju.
 • Korzystny dla zdolności kredytowej – z punktu widzenia zdolności kredytowej firmy, leasing jest rozwiązaniem korzystniejszym od kredytu. Wiele banków obliczając tę zdolność, uznaje leasing za mniejsze obciążenie niż kredyt. Dzieje się tak przede wszystkim z uwagi na to, że przedmiot leasingu formalnie jest własnością firmy leasingowej, a nie naszą.

Polecane laptopy biznesowe

Kto może skorzystać z leasingu?

Z leasingu mogą skorzystać podmioty gospodarcze. Form prowadzenia takiej działalności jest bardzo wiele – może to być na przykład spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, spółka cywilna, osoba fizyczna prowadząca swoją działalność, czy spółka akcyjna.

Aby otrzymać leasing laptopa lub innego sprzętu należy spełnić kilka dodatkowych warunków. Sprawdzone zostaną nasze możliwości spłaty zobowiązań. Firma powinna terminowo opłacać zobowiązania, nie mieć zaległości w opłacaniu składek ZUS. Sprawdzone zostaną wyniki finansowe przedsiębiorstwa i jego zdolność do spłaty rat leasingowych. Informacje te uzyskiwane są m.in. z dokumentów rejestrowych i finansowych firmy. Pod uwagę wzięty też będzie okres istnienia firmy na rynku.

leasing Komputronik

Leasing IT – jak to działa?

Jeśli decydujesz się na leasing komputera, to koszty, czas trwania umowy, czy opłaty wstępne są ważnymi elementami do przeanalizowania. Sprzęt Komputronik może być finansowany leasingiem na okres od 18 do 36 miesięcy. Umową leasingową możesz objąć sprzęt już od 1500 zł netto. Dobrą wiadomością jest też krótki czas załatwiania formalności oraz 0% opłaty wstępnej.

Nie musisz też martwić się, że po jakimś czasie wysokość rat wzrośnie. Nie stanie się tak, bo stosowana jest stała stopa procentowa, więc raty leasingowe są niezmienne.

Dokumenty jakie trzeba przygotować, zależą od łącznej wartości sprzętu, który chcesz wziąć w leasing. Dla urządzeń o wartości od 1500 zł do 3000 zł netto, obowiązuje procedura uproszczona. Należy przygotować jedynie wniosek oraz dokumenty założycielskie firmy w zależności od jej formy prawnej. W przypadku sprzętu za kwotę powyżej 30 000 zł netto, będziesz musiał dołączyć też dwa dowody tożsamości, oraz dołączyć do wniosku kilka dodatkowych informacji.

Polecane komputery do firmy

Jak możesz załatwić leasing w sklepie Komputronik?

W Komputronik leasing możesz załatwić na dwa sposoby. Jeśli chcesz osobiście obejrzeć sprzęt w salonie Komputronik, możesz od razu na miejscu dopełnić wszelkich formalności związanych z leasingiem.

leasing Komputronik

Jeśli wolisz skorzystać z zakupów on-line, to oczywiście masz taką możliwość. Wszystkie formalności sprowadzają się do 3 kroków.

leasing Komputronik

Bez względu na to, na który sposób się zdecydujesz, w każdej chwili możesz uzyskać pomoc naszych doradców.


Może Cię zainteresować:

Autor
Mariusz Ignar
Od lat obecny w branży technologicznej. Trzyma rękę na pulsie wszelkich nowości i sprawdza zgodność marketingowych haseł z codziennością użytkowników. Docenia wartościową treść, szczególnie jeśli opakowana jest w atrakcyjną formę.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?

Czytaj więcej


Polecane produkty

HP 652 kolor F6V24AE
Cena od 55,90zł
Accura HDMI 1.8m
Cena od 29,90zł
Accura micro USB 1.5m czarny
Cena od 19,90zł
HP 652 czarny F6V25AE
Cena od 69,90zł
HP 650 czarny CZ101AE
Cena od 57,90zł
Woreczek do prania Fassino Veneto 2szt.
Cena od 9,99zł
Kingston SSD A400 480GB
Cena od 214,00zł
Accura Tule ACC-M1015
Cena od 49,90zł
Accura Napa ACC-M1204
Cena od 29,90zł
Accura Premium USB-B 1.8m czarny
Cena od 24,90zł
Accura ToledoPro ACC-K1414
Cena od 29,90zł
Accura HDMI 0.9m
Cena od 19,90zł
Accura Premium SATA 0.5m
Cena od 19,90zł
Accura micro USB 1.8m czarny
Cena od 2,90zł
Accura Yorba ACC-M1203
Cena od 29,90zł
Accura VGA - HDMI
Cena od 49,90zł
Accura USB-C czarny
Cena od 1,90zł
Accura micro USB 1.0m czarny
Cena od 2,90zł
Accura USB-C czarny
Cena od 19,90zł
Accura Ring ACC5115 black
Cena od 9,90zł
Accura HDMI 3.0m
Cena od 39,90zł
Kingston DataTraveler 100 G3 32GB USB 3.0
Cena od 30,90zł
Accura micro USB 1.0m czarny
Cena od 2,90zł
Fartuszek kuchenny Fassino Pelago 67x71
Cena od 19,99zł
Accura Premium SATA III 0.5m metalowe zatrzaski
Cena od 24,90zł
CA Office Skytop CA-1208
Cena od 49,90zł
HP 650 kolor CZ102AE
Cena od 48,90zł
Xiaomi Mi Band 4
Cena od 119,00zł
Accura Premium 5.0m szary
Cena od 19,90zł
Accura Premium 2.0m szary
Cena od 15,90zł
Accura Zion ACC-M1009 Silent
Cena od 59,90zł
Accura Premium miniJack 1.2m
Cena od 16,90zł
Kingston microSDHC Canvas Select Plus 32GB 100R Class 10 UHS-I
Cena od 27,90zł
Rękawice do mycia Fassino Pelago (komplet)
Cena od 19,90zł
Fartuszek kuchenny Fassino Rufina 89x60
Cena od 19,90zł
Accura Vista ACC-K1411
Cena od 19,90zł
HP 301 czarny CH561EE
Cena od 78,90zł
Accura Triple 17W AccuQuick
Cena od 39,90zł
Kingston microSDXC Canvas Select Plus 128GB 100R Class 10 UHS-I
Cena od 65,90zł
Accura Premium VGA
Cena od 9,90zł
Accura Premium USB-B 3.0m czarny
Cena od 29,90zł
Accura Light 30W Quick Charge 3.0
Cena od 39,90zł
Accura Premium DVI/D 1.8m
Cena od 34,90zł
Accura Premium DisplayPort 1.8m
Cena od 79,90zł
Papier HP Home & Office
Cena od 17,90zł