Jak ustawić kontrolę rodzicielską w Google Play?

Nowoczesne smartfony pozwalają na instalowanie aplikacji z Google Play. Nie wszystkie są bezpłatne, a część zawiera treści nieodpowiednie dla dzieci.

W takiej sytuacji przydatna jest funkcja kontroli rodzicielskiej w Google Play, która umożliwia ograniczenie pobierania i kupowania aplikacji o określonej kategorii wiekowej.

Oto krótki poradnik jak ją ustawić.

Polecamy też naszą specjalną sekcję poradników Akademia Wiedzy, w której odpowiadamy na najpopularniejsze pytania i proponujemy rozwiązania najczęstszych problemów z laptopami, komputerami, czy smartfonami.

Jak ustawić kontrolę rodzicielską w Google Play – wideoporadnik

Poradnik przygotowaliśmy w dwóch formach. Pierwsza to krótki film. Wykorzystaliśmy w tym celu smartfona Samsung Galaxy S9, ale warto podkreślić, że procedura jest niemal dokładnie taka sama, na każdym smartfonie z systemem operacyjnym Android.

KROK 1 – uruchomienie aplikacji Google Play

Otwieramy aplikację Google Play, wchodzimy w ustawienia i odszukujemy zakładkę Kontrola rodzicielska.

kontrola rodzicielska google play

KROK 2 – ustalenie Kodu PIN

Aby ją uruchomić konieczne jest ustalenie kodu PIN. Najlepiej jeśli będzie inny od PINu odblokowującego telefon.

kontrola rodzicielska google play

KROK 3 – ustawienie klasyfikacji PEGI

W zakładce Gry i aplikacje możemy wybrać stopień restrykcyjności blokady według klasyfikacji PEGI – od najbardziej restrykcyjnej 3 po PEGI 18 lub zezwalać na instalowanie i kupowanie wszystkich aplikacji.

kontrola rodzicielska google play

Wybrane ustawienia należy zapisać.

KROK 4 – ograniczenie dostępności muzyki

W przypadku Muzyki możemy ograniczyć dostęp do muzyki zawierającej treści uznawane za wulgarne. Tutaj także należy zapisać wybrane ustawienia.

Jak ustawić kontrolę rodzicielską w Google Play

KROK 5 – zmiana ustawień kontroli rodzicielskiej

Aby zmienić poszczególne ustawienia lub całkowicie wyłączyć Kontrolę rodzicielską, należy wpisać ustalony wcześniej kod PIN.

Jak ustawić kontrolę rodzicielską w Google Play