Jaki komputer do 3000 zł? Najlepsze zestawy na luty 2024

komputer do 3000

Komputer do 3000 zł, który proponujemy nadal stawia na uniwersalność, ale już teraz pozwala się cieszyć graniem na wysokich ustawieniach. Pozwala na to optymalny w tym budżecie duet karty graficznej ASUS Radeon RX 6600 DUAL V2 8GB i procesora AMD Ryzen 5600 wspierany przez już przyszłościowe 32 GB RAM. Oczywiście nadal nie zapominamy o jakości użytych podzespołów oraz kulturze pracy i funkcjonalności całego zestawu.

Komputery złożone z części, które wybraliśmy w tym artykule, w zupełności wystarczą dla użytkowników domowych – oprócz tego udźwigną podstawowe i nieco bardziej zaawansowane gry. Oprócz tego tak złożony PC oferuje ogromne możliwości przyszłej rozbudowy. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym jakie parametry powinny mieć poszczególne podzespoły komputerów, zachęcamy do przeczytania artykułu Jaki komputer wybrać.


Komputer do 3000 zł – luty 2024

Razem: 3 095,04 zł

Usługa montażowa: 299 zł

Gotowe komputery PC w tym budżecie mogą nie sprostać Twoim oczekiwaniom, dlatego przeczytaj nasze zestawienie Polecane zestawy komputerowe, w którym szczegółowo opisujemy na co musisz zwrócić uwagę przed kupieniem komputera. Pamiętaj, że komputery do 3000 zł z tego artykułu możesz trochę rozbudować, jeśli jednak kupujesz gotowy PC to koniecznie sprawdź, czy oferuje on taką opcję – dzięki temu w przyszłości będziesz mógł wymienić tylko kilka części bez konieczności wymiany całego zestawu.

komputer do 3000

Komputer za 3000 zł – dla kogo?

Proponowany przez nas komputer do 3000 zł to przede wszystkim zestaw do uniwersalnych zastosowań, jednak nawet bez rozbudowy pozwoli Ci cieszyć się graniem na wysokich ustawieniach. Dzięki idealnemu (w proponowanej kwocie) duetowi karty graficznej AMD Radeon RX 6600 8 GB i procesora AMD Ryzen 5600 wspieranym przez już przyszłościowe 32 GB RAM, otrzymasz PC do zastosowań domowych (przeglądanie internetu, obsługa poczty e-mail), pracy (zestaw świetnie poradzi sobie z aplikacjami biurowymi) oraz gamingu (ograsz nawet najnowsze tytuły przy wysokich ustawieniach).

Wydajna karta graficzna i dużo pamięci RAM sprawia, że ten komputer doskonale sprawdzi się do oglądania filmów i strumieniowania wideo w wysokiej rozdzielczości. Będziesz mógł cieszyć się płynnym odtwarzaniem treści multimedialnych bez zacinania czy spadków wydajności. Nasz zestaw komputerowy do 3000 zł nie jest dedykowany do profesjonalnej pracy z grafiką czy wideo, jednak jeżeli pasjonujesz się tymi dziedzinami, to z pewnością możesz go użyć do hobbystycznej obróbki filmów. Komputer zapewni Ci wystarczającą moc obliczeniową do edycji dźwięku czy tworzenia stron www.

Choć dobierając komponenty musieliśmy zmieścić się w budżecie – komputer za 3000 zł – i pójść na kompromis (np. pomiędzy ceną, a funkcjonalnością płyty i wydajnością dysku), to efekt zadowoli każdą osobę, która potrzebuje wydajnego i solidnego, a jednocześnie uniwersalnego peceta.

Rozbudowa komputera

Komputery za 3000 zł mogą Ci służyć do wielu zadań, jednak jeżeli dysponujesz dodatkowymi środkami, możesz rozważyć podkręcenie proponowanego zestawu. Dopłacając 300 zł możemy wybrać równie szybki CPU, co w tańszym zestawie (czyli Ryzen 5700X Tray), a to uczyni z tego komputera świetną propozycję do zadań bardziej obciążających procesor lub poprawi wydajność podczas strumieniowania rozgrywki.

Tyle samo można dopłacić do karty graficznej i wybrać ARC A750 8 GB – wydajność zwykle jest wyższa i na tej karcie lepiej działa śledzenie promieni (choć nadal raczej przeciętnie). Dostaniemy też nowszy kodek video AV1, ucieszysz się przede wszystkim jeżeli streamujesz grę na YouTube (tylko on obecnie to wspiera). Oczywiście, jak zawsze warto rozważyć wybór większego SSD albo dokupienie modułu Wi-Fi.

Wydając ok. 200 zł zwiększysz miejsce na dane do 2 TB. To już naprawdę dużo przestrzeni na gry (zajmujących często ponad 100 GB), filmy w rozdzielczości 4K lub duże aplikacja graficzne. Dzięki większemu dyskowi SSD nie będziesz musiał inwestować w zewnętrzną pamięć. Moduł Wi-Fi (5/6) kosztuje 60-150 zł, a sprawdzi się w zestawach, które trudno podpiąć kablem do routera.

Masz wątpliwości, jakich podzespołów użyć do rozbudowy swojego zestawu? Zamiast działać na oślep i martwić się o kompatybilność części, skorzystaj z łatwego w obsłudze konfiguratora PC. Dzięki niemu szybko i bez problemu skompletujesz różne zestawy PC (np. komputery do 3000 zł)  z komponentów, które zapewniają jak największą wydajność i zmieszczą się w zadanym budżecie.


Gotowe komputery do 3000zł


Polecane zestawy komputerowe w innych przedziałach cenowych


 

Autor
Rafał Panas
Copywriter, autor, pisarz. Kocha thrillery i góry. Pasjonuje się tym, jak nowe technologie zmieniają nas i świat, w którym żyjemy.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.4/5 (5 głosów)

Czytaj więcej