Jaki komputer do 15000 zł? Najlepsze zestawy na luty 2024

komputer do 15000

Komputer do 15000 zł to potężna wydajność w każdym aspekcie – nieważne czy gramy, czy pracujemy to wydajność zawsze będzie najwyższa, jaką w tej kwocie da się uzyskać. Wszystko dzięki zastosowaniu tu procesora AMD Ryzen 9 7950X3D – 32-wątkowej jednostki wyposażone w specjalną pamięć podręczną. Towarzyszą jej GeForce RTX 4080 z 16 GB własnej pamięci oraz dwa moduły DDR5 o łącznej pojemności 64 GB RAM.  Do komputera wybraliśmy aż dwa dyski SSD: Corsair Force Series MP700 M.2 i Kingston KC3000 M.2. Tak wydajny i solidny zestaw nie zawiedzie nas w żadnym scenariuszu – zarówno dziś jak i w najbliższej przyszłości. 

Komputery które zostaną złożone z naszych części, doskonale sprawdzą się przy profesjonalnych zadaniach kreatywnych – wybrane przez nas podzespoły poradzą sobie z każdą obciążającą system aplikacją, a ogromna pamięć RAM i możliwość rozbudowy pozwolą na swobodne zapisywanie dużych plików, takich jak wideo w najwyższych rozdzielczościach. Takie maszyny poradzą sobie również z najbardziej wymagającymi grami na rynku światowym. Zachęcamy mimo wszystko do przeczytania artykułu Jaki komputer wybrać, gdzie znajdziesz wszystkie niezbędne informacje na temat podzespołów i ich mocy, by złożyć lub kupić komputer, który w 100% spełni Twoje oczekiwania.


Komputer do 15000 zł – luty 2024

Razem: 14 534 zł

Usługa montażowa: 299 zł

Jeśli chcesz jeszcze sprawdzić inne przedziały cenowe zapraszamy do zapoznania się z naszym zestawieniem Polecane zestawy komputerowe, w którym szczegółowo opisujemy na co musisz zwrócić uwagę przed zakupieniem komputera. Nie każdy gotowy komputer sprosta Twoim oczekiwaniom, dlatego jeżeli się decydujesz na złożony już sprzęt: dobrze sprawdź, czy poradzi sobie z Twoimi codziennymi zadaniami.komputer do 15000

Co można zrobić na komputerze za 15000 zł

Zestaw komputerowy do 15000 zł otwiera ocean możliwości, zarówno dla graczy, jak i profesjonalistów. Jeśli lubisz grać, to możesz uruchomić każdą nowość w oszałamiającej rozdzielczości 4K Ultra HD i cieszyć się najwyższymi detalami oraz płynnością powyżej nawet 100 FPS, a to dzięki technologii DLSS3, która sprawi, że karta graficzna RTX 4080 posłuży na długie lata.

Komputer za 15000 zł to też doskonały wybór dla twórców grafiki w Adobe Photoshop, osób pracujących z filmami w Adobe Premiere Pro i After Effects czy renderujących w 3D w Blenderze lub pracujących w branży gier wideo.

Rozbudowa specyfikacji

Jeśli chodzi o możliwości rozbudowy komputera do 15000 zł, w polecanym zestawie można sięgnąć po jeszcze potężniejszy AMD Ryzen 9 7950X3D (kosztujący 2699 zł), który jest absolutnie najlepszym procesorem do gier na rynku, dzięki 16 bardzo wydajnym rdzeniom (i 32 wątkom), a w zastosowaniach profesjonalnych jest tak samo wydajny jak 14. generacji Intel Core i9. Co więcej, jest on o 50% bardziej wydajny energetycznie, a więc znacznie obniży to pobór mocy.

Drugim krokiem, jaki można podjąć mając dodatkowe fundusze, to dokupić większą ilość RAM-u (za ok. 1000-1300 zł) w formie zestawu 64 GB w dwóch kościach, z profilem EXPO, specjalnie zoptymalizowanym pod procesory AMD i umożliwiającym dodatkowe podkręcanie.

Zachęcamy także do skorzystania z naszego konfiguratora PC, dzięki któremu złożenie wymarzonego sprzętu jest jeszcze łatwiejsze. Bez problemu złożysz pożądany zestaw komputerowy do 15000 zł, jak i w innym budżecie.


Alternatywy – gotowe komputery do 15000 zł


Polecane zestawy komputerowe w innych przedziałach cenowych

Autor
Jakub Krawczyński
Na skrzyżowaniu światów dziennikarstwa, PR-u i IT. Ma słabość do najnowszych technologii obrazu oraz dźwięku i nie byłby sobą, gdyby przestał być na bieżąco z gadżetami. Przygodę z komputerami i grami zaczął w wieku 5 lat, a teraz jest tatą małej gejmerki. Gdy nie zajmuje się żonglerką i ekwilibrystyką słowną, lubuje się w słuchaniu alt-rocka, zgłębianiu kina światowego i konsumowaniu szeroko rozumianej (pop)kultury.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 (4 głosy)

Czytaj więcej