Jaki komputer do 10000 zł? Najlepsze zestawy na kwiecień 2024

komputer do 15000

Komputer do 10000 zł to już prawdziwa stacja robocza, ale również bardzo solidny zestaw dla graczy. Główne skrzypce gra tutaj najnowszy i potężny procesor Intel Core i7-14700K – jednostka wyposażona w aż 20 rdzeni. Wspierają ją 32 GB najnowszej pamięci DDR5 oraz szybki, dwuterabajtowy SSD PCI-E 4.0. Całości dopełnia bardzo szybki GeForece RTX 4070 Ti, który świetnie radzi sobie zarówno w grach jak i zastosowaniach kreatywnych oraz profesjonalnych. Za kulturę pracy odpowiada tu chłodzenie cieczą oraz ogromna obudowa.

Komputery które zostaną złożone z naszych części zostawiają miejsce na dużą i łatwą rozbudowę w przyszłości. Zdecydowanie sprawdzą się zarówno przy zadaniach kreatywnych, jak obróbka grafiki czy filmów, ale także doskonale poradzą sobie z wymagającymi tytułami najnowszych gier. Zachęcamy jednak do przeczytania artykułu Jaki komputer wybrać: znajdziesz tam wszystkie niezbędne informacje na temat podzespołów i ich mocy, by złożyć lub kupić komputer, który w 100% spełni Twoje oczekiwania.


Komputer do 10000 zł – kwiecień 2024

Razem: 9 942,88 zł

Usługa montażowa: 299 zł

Zachęcamy także do zapoznania się z naszym zestawieniem Polecane zestawy komputerowe – dowiesz się z niego na co najlepiej zwracać uwagę przed zakupem komputerów. Pamiętaj, że gotowe zestawy mogą nie spełniać w 100% Twoich oczekiwań, ale jeśli będą miały możliwość rozbudowy: w przyszłości łatwo wymienisz poszczególne podzespoły tak, by komputer był wprost stworzony dla Ciebie. Zawsze pamiętaj o sprawdzeniu, czy wybrany przez Ciebie komputer poradzi sobie z Twoimi codziennymi zadaniami.


Komputer do 6000

Co można zrobić na komputerze za 10000 zł

Zestaw komputerowy do 10000 zł może zainteresować i entuzjastów gier wideo, jak i osób poszukujących dużej mocy obliczeniowej do profesjonalnych zadań. W przypadku gdy zależy Ci najbardziej na graniu, to dzięki karcie graficznej RTX 4070 Ti będziesz mógł cieszyć się nowościami w rozdzielczości 4K Ultra HD, najwyższymi detalami i płynnością powyżej 60 FPS, a za sprawą technologii DLSS3 karta ta będzie zapewniać bardzo wysoką wydajność przez lata.

Tego typu komputer powinien Cię zaciekawić, gdy myślisz o renderowaniu 3D, korzystaniu z wymagających programów typu AutoCAD, zaawansowanej obróbce grafiki w Adobe Photoshop, czy też edycji filmów w Adobe Premiere Pro i postprodukcji w After Effects.

Rozbudowa specyfikacji

W kwestii rozbudowy komputera do 10000 zł lub jego modyfikacji, w polecanym zestawie można z powodzeniem zamienić Intel Core i7-14700K na Ryzen 7 7800X3D (koszt 1675 zł), a płytę główną MSI B760 na np. Gigabyte B650 (1039 zł). Dzięki temu, jeśli bardzo zależy Ci na wydajności w grach, możesz zyskać do 20% wydajności w tym kontekście. Z kolei, jeśli zależy Ci na profesjonalnych zastosowaniach, np. pracy z Photoshopem i obróbką wielu warstw na raz, tudzież obrabianiu filmików w Premiere Pro czy After Effects, warto zainwestować 500 zł w dodatkowe 32 GB RAM. Na pewno docenisz większą swobodę tych działań, mając 64 GB na pokładzie.

Jeżeli nie jesteś do końca zdecydowany, po jakie dokładnie komponenty sięgnąć lub po prostu nie masz pewności, czy wybrana przez Ciebie część faktycznie jest tą najlepszą w Twoim zakładanym budżecie, skorzystaj z prostego w obsłudze konfiguratora PC – dzięki niemu w kilka chwil złożysz pożądany zestaw komputerowy do 10000 zł i sprawdzisz, czy mieścisz się w zakładanym przedziale cenowym.


Alternatywy – gotowe komputery do 10000 zł


Polecane zestawy komputerowe w innych przedziałach cenowych

Autor
Jakub Krawczyński
Na skrzyżowaniu światów dziennikarstwa, PR-u i IT. Ma słabość do najnowszych technologii obrazu oraz dźwięku i nie byłby sobą, gdyby przestał być na bieżąco z gadżetami. Przygodę z komputerami i grami zaczął w wieku 5 lat, a teraz jest tatą małej gejmerki. Gdy nie zajmuje się żonglerką i ekwilibrystyką słowną, lubuje się w słuchaniu alt-rocka, zgłębianiu kina światowego i konsumowaniu szeroko rozumianej (pop)kultury.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 (2 głosy)

Czytaj więcej