Jaki komputer dla gracza do 3000 zł? Ranking

14.10.2020 | autor: Paweł Maziarz | Przeczytasz w 4 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Planujesz zakup nowego komputera do gier, ale nie czujesz się pewnie przy składaniu takiego zestawu z podzespołów? A może nie masz czasu na wyszukiwanie i dobieranie optymalnych elementów? W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie gotowy komputer do gier, gdzie podzespoły zostały dobrane przez ekspertów.

Jaki komputer do gier będzie najlepszym wyborem? W naszym zestawieniu zebraliśmy najlepsze zestawy dla gracza do 3000 złotych, które spełnią oczekiwania graczy.

Jeżeli szukasz tańszych propozycji, zerknij do zestawienia Jaki komputer do gier do 2000 zł.

Polecane komputery do gier do 3000 zł

Komputer do gier do 3000 zł – co powinien mieć?

W cenie 3000 złotych można złożyć przyzwoitą konfigurację, która pozwoli na komfortowe granie w rozdzielczości Full HD. W bardziej wymagających tytułach konieczne będzie obniżenie ustawień graficznych.

Na co zwracać uwagę kupując komputer dla gracza?

Dla dobrej wydajności w grach najważniejsza jest karta graficzna i procesor. Co prawda w podanym budżecie nie należy oczekiwać, że będzie to bardzo mocny procesor do gier czy topowa karta graficzna do gier.

4-rdzeniowe procesory AMD Ryzen 3 lub intel Core i3 oraz karty graficzne klasy GeForce GTX i Radeon RX, mogą już zaoferować bardzo przyzwoite osiągi.

Szybki dysk do komputera stacjonarnego może znacząco wpłynąć na sprawność wczytywania i zapisywania gier. Optymalnym wyborem są obecnie dyski SSD.

W tym segmencie cenowym gamingowa płyta główna do gier może być zbyt dużym kosztem. Optymalna będzie tu ekonomiczna i nowoczesna płyta główna do komputera, która pozwoli na modernizację zestawu w przyszłości.

Ważny jest natomiast zasilacz do komputera. Zasilacz nie musi posiadać dużej mocy, ale powinien być markowy.

Z kolei w obudowie powinien znajdować się przynajmniej jeden wentylator komputerowy, aby zapewnić dobre chłodzenie.Pozostałe komputery do gier LenovoPozostałe zestawy Komputronik Sensilo BX-720Komputery z kartą Geforce GTX 1650Inne komputery Komputronik InfinityKomputery z kartą Geforce GTX 1650 Super


Mogą Cię zainteresować:

Autor
Paweł Maziarz
Typowy sprzętowiec, który z wypiekami na twarzy śledzi przecieki o nadchodzących premierach, ale nie wierzy we wszystko, co można znaleźć w sieci. Lubi kawę, ciastka i dobre procesory.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.4/5 - (5 głosów)

Czytaj więcej