Klawiatura do gier do 500 zł. TOP 5 najlepszych modeli

Nawet najlepsza klawiatura dla graczy nie sprawi, że magicznie stanie się on lepszy. Model z wyższej półki pozwoli mu jednak czerpać więcej przyjemności z rozgrywki i pokazywać umiejętności, które już posiadł.

Budżet jaki przyjęliśmy w tym artykule zdecydowanie pozwala na zakup urządzenia wyższej klasy.Jaka klawiatura do gier do 500 zł sprawdzi się najlepiej i czego można oczekiwać od urządzenia z tej kategorii cenowej?

Klawiatury dla graczy polecane przez Komputronik Gaming

Klawiatura membranowa: Logitech G213 Prodigy

klawiatura do gier do 500 złGracze, którzy preferują klawiatury membranowe, mają przy takim budżecie olbrzymi wybór. Jednym z lepszych modeli, na jakie mogą postawić w tej cenie, jest Logitech G213 Prodigy. Szybkość reakcji jest nawet cztery razy szybsza niż w przypadku klawiszy standardowych klawiatur. Ma podświetlane klawisze o bardzo krótkim czasie reakcji. Pięć oddzielnych stref podświetlenia może mieć dowolne kolory spośród około 16 milionów.

Podczas rozgrywki docenią też anti-ghosting oraz podpórkę, na której spoczywają nadgarstki. Konstrukcja jest odporna na rozlewanie płynów.
Jest to pełnowymiarowa klawiatura z sekcją numeryczną i miłym dodatkiem w postaci (znajdującego się nad tą ostatnią) panelu przycisków do obsługi multimediów.


Klawiatura membranowo-mechaniczna: Razer Ornata Chroma

klawiatura do gier do 500 złRazer Ornata Chroma reprezentuje gatunek klawiatur membranowo-mechanicznych, a więc biorących to, co najlepsze w jednej i drugiej technologii. Taka hybryda oferuje w efekcie płynny nacisk, ale też wysoką precyzję i szybką reakcję. Poza tym model może pochwalić się solidną konstrukcją, anti-ghostingiem (wciśnięcie 10 klawiszy jednocześnie – w trybie Gry) oraz miękką podpórką pod nadgarstki w zestawie.

Zgodnie z nazwą producent zastosował tutaj też swoje wielokolorowe podświetlenie Chroma, które można swobodnie konfigurować, korzystając z oprogramowania Synapse 2.0.


Pełnowymiarowa klawiatura mechaniczna: Corsair Gaming K68 Red LED

klawiatura do gier do 500 złWiększość graczy ma jednak mocne zdanie, że do gier nadaje się wyłącznie klawiatura mechaniczna. W założonym budżecie jedną z lepszych opcji z tej kategorii jest Corsair Gaming K68 Red LED. To przewodowy, pełnowymiarowy model, w którym wykorzystane zostały dobrze oceniane przełączniki Cherry MX Red. Czas reakcji klawisza wynosi 1ms i 1000Hz.

Użytkownicy mogą liczyć na czerwone podświetlenie ułatwiające rozgrywkę po zmroku (oprogramowanie CORSAIR Utility Engine pozwala na tworzenie zaawansowanych makr i dynamicznych efektów w świetlnych), oraz anti-ghosting eliminujący problem z rejestrowaniem skomplikowanych sekwencji. Dodatkowo ma ergonomiczną podpórkę pod nadgarstki, oraz odporność na przypadkowe zachlapanie.


Minimalistyczna klawiatura mechaniczna: Modecom Volcano Blade

klawiatura do gier do 500 złGdy ma się mało miejsca na biurku, ciekawym rozwiązaniem jest model o minimalistycznej konstrukcji, taki jak Modecom Volcano Blade. To dobra klawiatura do CS GO, Fortnite i ogólnie rzecz biorąc e-sportu. Bez trudu można ją zabrać ze sobą na LAN party czy turniej, jest bowiem mała i lekka. Jest też szybka i solidna – dzięki przełącznikom Kailh Red o żywotności 50 mln kliknięć, oraz niezawodna – dzięki anti-ghostingowi i konstrukcji wykonanej z wysokiej jakości materiałów.

Dopełnieniem całości jest LEDowe podświetlenie. Cechą szczególną tej klawiatury jest też niski profil przełączników, co może się podobać niektórym użytkownikom.


Multimedialna klawiatura mechaniczna: HyperX Alloy Elite RGB

klawiatura do gier do 500 złHyperX Alloy Elite RGB to bardzo dobra klawiatura gamingowa do 500 zł. Ma wszystko, czego gracz może wymagać od takiego urządzenia. Sprawdzone przełączniki mechaniczne Cherry MX Red, funkcje N-Key Rollover i Anti-Ghosting, wbudowaną pamięć, solidną ramę ze stali i odłączaną podpórkę pod nadgarstki. Podświetlenie RGB z charakterystycznym paskiem świetlnym i regulowaną jasnością można dostosowywać przez oprogramowanie HyperX Ngenuity.

Oprócz tego zwiększa komfort ośmioma wymiennym klawiszami w kolorze tytanu, przyciskami multimedialnymi oraz oprogramowaniem pozwalającym na dokładną konfigurację tego, jak wygląda i zachowuje się to urządzenie.