Jaka kamera sportowa do 500 złotych?

Kamery sportowe to coraz bardziej popularne urządzenia, które służą do uwieczniania (bardziej lub mniej) ekstremalnych wyczynów na świeżym powietrzu. Jaka kamera sportowa będzie dla Ciebie najlepsza? Jeszcze do niedawna najbardziej sensowną opcją był sprzęt GoPro, ale dziś dostępne są kamery sportowe na które nie trzeba wydawać nawet 500 złotych, by cieszyć się wysoką jakość obrazu możliwością nagrywania pod wodą. W tym zestawieniu podpowiadamy, jaka kamera sportowa do 500 zł sprawdzi się najlepiej.

W tym rankingu znajdziesz:

  • Kamera sportowa do 300 zł: SJCAM SJ4000
  • Kamera sportowa do 400 zł: Forever SC-220 Wi-Fi
  • Kamera sportowa do 500 zł: SJCAM M20
  • Kamera sportowa z GPS: Polaroid CUBE
  • Kamera sportowa z funkcją rejestratora jazdy: NavRoad MyCAM 4K Active

Kamera sportowa do 300 zł: SJCAM SJ4000

Czy kamera za niespełna 300 złotych może zadowolić osobę preferującą aktywny styl życia? Jak najbardziej. Przykładem takiego urządzenia jest SJCAM SJ400 – kamera sportowa dla początkujących i mniej wymagających użytkowników. Choć kosztuje niewiele, oferuje całkiem sporo: nagrywa filmy w rozdzielczości Full HD, cechując się przy tym bardzo szerokim kątem widzenia (170 stopni). Dodatkowo, dzięki specjalnej obudowie działa bez problemu także w wodzie (na głębokości do 30 metrów).


Kamera sportowa do 400 zł: Forever SC-220 Wi-Fi

Nieco droższy model Forever SC-220 Wi-Fi również rejestruje filmy w Full HD, ma obiektyw 170 stopni i może zejść pod wodę na głębokość 30 metrów. Może jednak także pochwalić się dłuższym czasem pracy – do 1,5 godz., dwoma wyświetlaczami – z przodu i z tyłu, oraz – co zdradza sama nazwa – modułem Wi-Fi. Dzięki temu ostatniemu użytkownik może sterować urządzeniem, wykorzystując do tego smartfona lub tablet. Krótko mówiąc: to bardzo dobra i godna polecenia kamera sportowa do 400 zł.

Produkt chwilowo niedostępny. Zobacz inne kamery sportowe Forever


Kamera sportowa do 500 zł: SJCAM M20

Jaka kamera sportowa do 500 zł będzie najlepsza? Nasz typ to SJCAM M20 – model wyposażony w wysokiej jakości sensor Sony, dobry procesor obrazu Novatek, obiektyw typu Fisheye oraz stabilizację żyroskopową. Efektem są bardzo dobrze prezentujące się, ostre i płynne materiały wideo w jakości 2160p/24fps, 1440p/30fps, 1080p/60fps lub 720p/120fps – w zależności od potrzeb. Kamera ma również moduł łączności bezprzewodowej Wi-Fi, a do tego jest wodoodporna i kompatybilna z akcesoriami np. do GoPro.


Kamera sportowa z GPS: Polaroid CUBE

Kamera sportowa z GPS, z funkcją rejestratora jazdy czy z obudową odporną na wstrząsy – jest wiele wyróżniających się urządzeń tego typu, a Polaroid CUBE to taki oryginał z innych powodów. Po pierwsze: to stylowy model, który może sprawdzić się podczas uprawiania sportu, ale też w różnych codziennych zastosowaniach. Po drugie: ma magnes, dzięki czemu można go zamontować na dowolnym metalowym elemencie. Wreszcie: przy wymiarach 34 mm, jest to jedna z najmniejszych kamer sportowych na świecie.


Kamera sportowa z funkcją rejestratora jazdy: NavRoad MyCAM 4K Active

Kamera sportowa z funkcją rejestratora jazdy to świetne połączenie. Urządzenie takie jak NavRoad MyCAM 4K Active może towarzyszyć użytkownikowi nie tylko podczas ekstremalnych wypadów za miasto, ale też w trakcie codziennej jazdy samochodem, chroniąc np. przed niesłusznymi oskarżeniami o spowodowanie kolizji. Ma czuły mikrofon, moduł Wi-Fi, dodatkową wodoodporną obudowę i zapewniający długi czas pracy akumulator. A do tego nagrywa wideo w rozdzielczości 4K przy 30 klatkach na sekundę.