Jaka kamera sportowa do 500 złotych? Ranking

Kamery sportowe cieszą się rosnącą popularnością i trudno się temu dziwić. Dzięki nim możesz nagrywać w niemal każdych warunkach – nawet 30 metrów pod wodą, skacząc ze spadochronem, pędząc na nartach, bijąc kolejne rekordy na rowerze czy spacerując po lesie. Kamery sportowe stają się nieodzownym sprzętem dla ludzi lubiących spędzać czas aktywnie i dodatkowo uwieczniać te chwile.

Jaka kamera sportowa będzie dla Ciebie najlepsza? Jeszcze do niedawana najsensowniejszym wyborem był sprzęt GoPro, ale dzisiaj nie musisz już wydawać 2000 złotych na urządzenie dla profesjonalistów.

Poniżej znajdziesz nasze propozycje z podpowiedziami, jaka kamera sportowa do 500 zł sprawdzi się najlepiej – tak, aby móc uwiecznić swoją aktywność i podzielić się nią ze znajomymi. Z artykułu dowiesz się również, na co zwrócić uwagę, wybierając kamerę sportową.

Spis treści:


Najpopularniejsze kamery sportowe


Kamery sportowe – ranking
Jaką kamerę sportową wybrać?

Ranking kamer sportowych do 500 złotych nie może się obejść bez garści praktycznych wskazówek. Przed kupnem takiego urządzenia oceń:

  • Jakość nagrań – najlepsza kamera sportowa do 500 złotych będzie w stanie nagrać film w rozdzielczości 4K, choć w większości przypadków rozdzielczość będzie interpolowana i lepiej wybrać niższą, z większą liczbą klatek na sekundę (np. 2.7K, 30kl/s). W tańszych modelach możemy liczyć na elektroniczną stabilizację obrazu, cyfrowa będzie natomiast dostępna w droższych kamerach.
  • Wytrzymałość – to jeden z najważniejszych parametrów, który przekonuje użytkowników, że lepiej wybrać kamerę sportową niż używać do nagrywania smartfonu. Wiele dobrych kamer sportowych ma wodoodporną obudowę, która pozwoli Ci nagrywać filmy pod wodą, w deszczu, na plaży lub na basenie. Lepsze kamery zanurzysz nawet do kilkunastu metrów pod wodą.
  • Wydajność baterii – im mocniejszy akumulator, tym dłużej będziesz mógł nagrywać i robić zdjęcia bez konieczności ładowania sprzętu. 900 mAh to rozsądna pojemność, która pozwoli na około 60 min pracy.
  • Dodatkowe funkcje – opcje umożliwiające np. sterowanie kamerą przez Wi-Fi, slow motion, time-lapse, zdjęcia seryjne, automatyczne włączanie i wyłączanie kamery w samochodzie (car mode) czy nagrywanie w pętli.
  • Dodatkowe akcesoria – m.in. paski samoprzylepne i zwykłe oraz szybkozłączki, dzięki którym szybko przymocujesz kamerkę do kasku, kierownicy roweru lub do maski samochodu. Przydatny będzie też np. nadgarstkowy pilot, mini statyw czy wysięgnik teleskopowy lub gimbal.

Najpopularniejsze kamery sportowe


 

Mogą Cię zainteresować:

Autor
Mateusz Tomczak
Niespotykanie spokojny człowiek. Redaktor od kilku lat zgłębiający branżę technologiczną. Z uwagą śledzi każdą nowinkę wkraczającą na rynek i nie zawsze zgadza się z wizjami producentów. Kibic sportowy, lubi czarny humor, zawsze stawia sobie jasne cele.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 (6 głosów)

Czytaj więcej