Jakie zabawki ogrodowe wybrać? Urządzamy plac zabaw dla dziecka

11.06.2018 | autor: Julia Sowińska | Przeczytasz w 4 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Wiosna w pełni, pogoda coraz lepsza, a to oznacza, że nadszedł ostatni dzwonek na urządzenie placu zabaw dla dziecka. Jeśli mamy to szczęście i jesteśmy posiadaczami domu z ogrodem, to przygotowanie miejsca do zabawy dla naszej pocieszy nie będzie stanowiło wielkiego problemu.

W sprzedaży znaleźć można wszystkie niezbędne akcesoria, które zachęcą dziecko do zabawy na świeżym powietrzu i zapewnią mu mnóstwo świetnej zabawy. Polecamy zabawki ogrodowe dla dzieci, które warte są uwagi i ich zakup z pewnością nam się zwróci. Czy bowiem jest dla rodzica coś cenniejszego niż uśmiech dziecka?

Jakie zabawki ogrodowe wybrać?

Jeśli zastanawiasz się, jakie zabawki ogrodowe wybrać, zobacz koniecznie następujące kategorie, a w nich produkty, dzięki którym stworzysz wymarzony i bezpieczny plac zabaw dla dziecka:

Domek ogrodowy

jakie zabawki ogrodoweWielką frajdę każdemu dziecku sprawić powinien domek ogrodowy, który będzie swoistym centrum dowodzenia na całym placu zabaw. Domek to po pierwsze miejsce do zabawy (zwłaszcza jeśli imituje sklepik, zamek czy kuchnię), ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby przechowywać w nim wybrane zabawki. Dzięki sporej różnorodności konstrukcji wybierać można z modeli o różnym wyglądzie, dopasować coś zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki. Decydując się na zakup trzeba sprawdzać przede wszystkim kategorię wiekową domku, jak również materiały, z jakich został wykonany. Im solidniejsze tym większa trwałość, świetnie sprawdzają się konstrukcje pokryte warstwą chroniąca przed działaniem promieni słonecznych.


Zabawki wodne

jakie zabawki ogrodoweJeśli nie chcemy sięgać po basen, ciekawą alternatywą będą zabawki wodne. Ich duża różnorodność sprawia, że mogą one mocno uatrakcyjnić zabawę, a jednocześnie sprawiać, że aktywność ruchowa nie będzie męczona nawet w upalny dzień. Mata do pluskania dla najmłodszych, wodny bejsbol dla dzieci 3+, czy ślizgawka wyścigowa dla dzieci 5+. Jest z czego wybierać, producentom trudno odmówić kreatywności.


Basen ogrodowy

Mając na uwadze zbliżające się lato, świetną inwestycją wydaje się basen ogrodowy dla dziecka. Pozwoli on nie tylko na zabawę, ale dodatkowo na ochłodę w upalne dni. Dobry basen dla dzieci to taki, którego pojemność dobrana została wedle wieku, w przypadku najmłodszych trafionym pomysłem są baseny z transparentnymi ściankami, dzięki którym rodzice mają wszystko na oku przez cały czas, nawet z odległości kilku metrów. Dla nieco starszych dodatkową atrakcją będą materace do pływania pozwalające unosić się na wodzie, a jednocześnie opalać w promieniach słońca.

Plac zabaw do ogrodu

Warto rozważyć również plac zabaw do ogrodu, ponieważ kryją się pod tą kategorią zabawki o bardzo dużej różnorodności. Znajdziemy tu nie tylko zabawki do piasku, ale również akcesoria nawiązujące do takich popularnych sportów jak piłka nożna czy koszykówka, a także różnego rodzaju stoliki. Oczywiście nie sposób zapomnieć, że są jeszcze zjeżdżalnie do ogrodu, które zawsze gwarantują mnóstwo frajdy.

Przed laty podstawowym gadżetem była huśtawka ogrodowa dla dzieci. I chociaż nie można stwierdzić, iż odeszła ona w zapomnienie, obecnie coraz większą popularnością cieszą się pojazdy dla dzieci. Trzeba wiedzieć, że to już nie tylko rowerki, ale też miniaturowe samochody i traktory idealne dla chłopców, czy uniwersalne hulajnogi.

Jak wybrać zabawki ogrodowe? Na co zwrócić uwagę?

Decydując, jakie zabawki ogrodowe dla dzieci sprawdzą się najlepiej, myśleć trzeba nie tylko o tym, aby zapewnić im dobrą rozrywkę, ale również bezpieczeństwo. Każda zabawka posiada rekomendowaną kategorię wiekową i jest to element, od którego sprawdzenia powinno zaczynać się rozważania o zakupie.

Odpowiedni wybór pod kątem wieku dziecka sprawi, że zabawka da mu najwięcej radości, a zarazem będzie dla niego bezpieczna.

Istotna jest też jakość wykonania, warto sprawdzić z czego wykonane są poszczególne elementy i czy wedle producenta odporne są na działanie warunków atmosferycznych.

Wymienione w tym poradniku artykuły potwierdzają, że producenci starają się o ciekawe zabawki ogrodowe. Decydując się na kilka z nich można stworzyć dziecku wspaniałe miejsce do zabaw, dzięki któremu spędzanie czasu na świeżym powietrzu będzie dla niego przyjemnością. Dodatkowo to zachętą do aktywnego spędzania czasu, a jak wiadomo, ruch to zdrowie, niezależnie od wieku.

Mogą Cię zainteresować:

Autor
Julia Sowińska
Świetnie zorganizowana i pełna pozytywnej energii. Mama dwójki szkrabów, która ceni sobie maksymalne ułatwianie codziennych obowiązków domowych. Artystka w kuchni, która serce oddała przepisom swojej prababci. Od czasu do czasu chętnie poznaje tajniki kuchni orientalnej.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?

Czytaj więcej