Jakie słuchawki True Wireless? Najlepsze słuchawki TWS

Słuchawki to dla wielu użytkowników smartfonów jeden z ważniejszych gadżetów. Obecnie wielką popularnością cieszą się słuchawki bezprzewodowe, które idealnie nadają się do współpracy ze smartfonami. Umożliwiają słuchanie ulubionej muzyki, ale też w wielu sytuacjach ułatwiają prowadzenie rozmów głosowych.

Szczególnie wysoki komfort gwarantują tak zwane słuchawki True Wireless.

Popularne słuchawki True Wireless (TWS)

Czym właściwie są słuchawki prawdziwie bezprzewodowe?

Jak sama nazwa wskazuje, słuchawki true wireless (określane także jako słuchawki TWS) nie posiadają żadnych przewodów. Niektóre modele słuchawek bezprzewodowych mają krótki przewód łączący prawą i lewą słuchawkę.

W modelach true wireless z niego zrezygnowano, a obydwie słuchawki są niezależne. Zapewnia to jeszcze większy komfort użytkowania. Oczywiście pod warunkiem wyboru dobrze wykonanego i ergonomicznego modelu oferującego potrzebne funkcje.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze słuchawek true wireless?

  • Czas pracy i szybkość ładowania – jak w przypadku każdego sprzętu z wbudowaną baterią, z punktu widzenia użytkownika ważny jest czas pracy na jednym ładowaniu. Słuchawki true wireless są bardzo małe, ale mimo tego powinny zapewniać przynajmniej trzy godziny działania. W przypadku droższych modeli można oczekiwać jeszcze lepszych wyników, nawet do 10 godzin.
  • Etui do ładowania – bardzo dużym atutem będzie dołączone do zestawu etui do ładowania. Dzięki niemu będziemy mieć pewność, że nie zgubimy się słuchawek, ale też w dowolnej chwili można będzie dodatkowo je zasilić, niczym przez powerbank.
  • Redukcja hałasu – w droższych modelach niekiedy stosowana jest aktywna redukcja szumu (ANC). To funkcja, która przydaje się w zatłoczonych miejscach, np. w komunikacji miejskiej.
  • Łączność – słuchawki true wireless wykorzystują standard Bluetooth. Im nowszy, tym lepiej. W tańszych modelach powinien być to Bluetooth 4.1 lub 4.2, a w droższych przynajmniej Bluetooth 5.0. Dodatkowymi atutami będzie wsparcie kodowania aptX i aptX HD oraz AAC.
  • Komfort obsługi – praktycznym dodatkiem są wbudowane przyciski funkcyjne umożliwiające chociażby odbieranie połączeń czy sterowanie głośnością. W droższych modelach zastępowane są panelami dotykowi, co znacząco poprawia design słuchawek.
  • Wodoszczelność – osoby chcące zabierać słuchawki true wireless na siłownię czy trening w plenerze, powinny zwrócić uwagę na to, czy obudowa została wzmocniona i jest odporna przynajmniej na pot i zachlapania.

słuchawki true wireless

Słuchawki True Wireless ranking

Z pomocą w wyborze prawdziwie bezprzewodowych słuchawek przychodzi nasz ranking, w którym akcentujemy najważniejsze elementy w tego typu słuchawkach, a jednocześnie wskazujemy na warte zakupu modele najbardziej cenionych producentów.


Najlepsze słuchawki True Wireless: Sony WF-1000XM3S

słuchawki true wireless

Wyróżniające się zaawansowanym procesorem QN1e HD, słuchawki Sony WF-1000XM3S zapewniają bardzo skuteczną eliminację zewnętrznych hałasów (ANC). Pozwalają cieszyć się niczym niezakłóconym dźwiękiem wysokiej jakości. Producent postawił na łączność Bluetooth 5.0, przetwornik akustyczny o średnicy 6mm, system Digital Sound Enhancement Engine HX (DSEE HX) oraz funkcję Adaptive Sound Control.

Sony WF-1000XM3S posiadają też dwa mikrofony, czujnik zbliżeniowy, bardzo ergonomiczną konstrukcję z konfigurowalnymi przyciskami dotykowi i baterie na 6 godzin działania. Trzykrotne ładowanie zapewnia dołączony do zestawu magnetyczny futerał z akumulatorem.


Słuchawki TWS do iPhone: Apple AirPods 2019

słuchawki true wireless

Apple AirPods to najpopularniejsze słuchawki bezprzewodowe true wireless. Mogą pochwalić się dobrą jakością wykonania, a także wieloma ciekawymi rozwiązaniami. W najnowszej wersji oferowane są wraz z bezprzewodowym etui ładującym, co znacząco zwiększa komfort ich użytkowania.

Wbudowany czip H1 zapewnia szybkie i stabilne parowanie z innymi urządzeniami Apple, błyskawiczne przełączanie pomiędzy sparowanymi urządzeniami, a także niczym niezakłócone dźwięki. Słuchawki wyczuwają kiedy znajdują się w uszach i przestają grać od razu po wyjęciu, oferują też funkcję udostępniania dźwięku na inną parę Apple AirPods (np. znajomego).

Baterie gwarantują do pięciu godzin słuchania muzyki lub do trzech godzin rozmów. To najlepsze słuchawki bezprzewodowe do smartfonów iPhone.


Dobre słuchawki true wireless: Huawei FreeBuds Lite

słuchawki true wireless

Huawei FreeBuds Lite to tańszy wariant dobrze znanych słuchawek tego producenta, a jednocześnie model, który pod względem stylistyki może przypominać Apple AirPods. Czujnik podczerwieni zapewnia funkcję automatycznego wykrywania użycia, a sterowanie za pomocą dwukrotnego kliknięcia wysoki komfort użytkowania.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że producent zadbał o obudowy odporne na pot (standard IPX4). Mimo niewielkich gabarytów udało się także zastosować baterie na około trzy godziny działania, a z etui ładującym łączny czas to 12 godzin.


Słuchawki TWS Xiaomi: Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic

słuchawki true wireless

Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic to ciekawa propozycja dla osób z ograniczonym budżetem. Konstrukcja przypomina niektóre z droższych modeli i jest przy tym dość lekka – tylko 4 gramy jedna słuchawka. Producent zadbał o łączność Bluetooth 5.0 oraz 7-milimetrowe przetworniki, które zapewniają dobre brzmienie. Zadbano też o technologię redukcji szumów DSP.

Dzięki wielofunkcyjnemu przyciskowi można łatwo odbierać połączenia przychodzące na smartfona, sterować muzyką. Można również korzystać z pomocy asystenta głosowego Google Assistant lub Siri. Mimo przystępnej ceny w zestawie znajduje się etui ładujące.


Sportowe słuchawki true wireless: Creative Outlier Air Sports

słuchawki true wireless

Creative Outlier Air Sports to słuchawki true wireless od producenta dobrze znanego w branży audio. Jednocześnie jak sugeruje nazwa, przygotowano je z myślą o osobach aktywnych. Zostały zabezpieczone przed potem i zachlapaniami zgodnie z normą IPX5. Mogą pochwalić się też wytrzymałymi bateriami na nawet 10 godzin działania.

Po ich wyczerpaniu źródłem energii może stać się elegancki aluminiowy futerał ładujący. Na podkreślenie zasługują grafenowe membrany przetworników oraz wsparcie Bluetooth 5.0 z obsługą kodeków aptX i AAC, co przekłada się na dobrą jakość dźwięku.


Słuchawki true wireless JBL: JBL Tune 120 TWS

słuchawki true wireless

W relacji cena-możliwości dobrze wypadają słuchawki JBL Tune 120 TWS. Również w tym przypadku mowa o propozycji od producenta, którego nie trzeba bliżej przedstawiać sympatykom mocnego brzmienia. Jak na słuchawki bezprzewodowe true wireless przystało, JBL Tune 120 TWS to przede wszystkim brak jakichkolwiek przewodów.

Wbudowane baterie pozwalają cieszyć się ulubioną muzyką lub rozmowami przez cztery godziny, energię na dodatkowe 12 godzin zapewnia etui ładujące. Przetworniki 5,8 mm przekładają się na pasmo przenoszenia od 20 do 20.000Hz i dobrze wyczuwalne basy.


Słuchawki true wireless do 100 zł: Savio TWS-01

słuchawki true wireless

Jakie słuchawki true wireless wybrać mając nie więcej niż 100zł? Savio TWS-01 to najtańsze słuchawki true wireless, dobra propozycja dla osób, które chcą rozpocząć przygodę z tego typu sprzętem i sprawdzić, jak będzie się z niego korzystać bez nadmiernego obciążania portfela.

Korzystają z łączności Bluetooth 4.2, mimo bardzo niskiej ceny posiadają wbudowany mikrofon do rozmów głosowych oraz kompaktowe etui z funkcją ładowania. Wbudowane przyciski funkcyjne umożliwiają szybkie korzystanie z najważniejszych funkcji, chociażby odbieranie i odrzucanie połączenia czy zmienianie odtwarzanej muzyki.


Mateusz Tomczak

Mateusz Tomczak

Niespotykanie spokojny człowiek. Redaktor od kilku lat zgłębiający branżę technologiczną. Z uwagą śledzi każdą nowinkę wkraczającą na rynek i nie zawsze zgadza się z wizjami producentów. Kibic sportowy, lubi czarny humor, zawsze stawia sobie jasne cele