Jakie słuchawki nauszne do 200 zł? TOP 5

Dobre słuchawki nauszne nie muszą iść w parze z wysoką ceną – wiele ciekawych modeli znaleźć można mieszcząc się w 200 złotych. Powyżej tej ceny znajdziemy słuchawki przeznaczone dla profesjonalistów, entuzjastów i audiofilów. Jakie słuchawki wybrać? Mniej wprawne ucho nie zauważy znacznej różnicy między dźwiękiem ze słuchawek za 100 i 1000 złotych, a skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać?

Słuchawki nauszne do 200 zł – czym powinny się cechować?

Rynek pełen jest interesujących propozycji, z których każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli zastanawiasz się, jak wybrać słuchawki nauszne, zwróć uwagę na kilka rzeczy.

Dobre słuchawki nauszne to:

  • dobra jakość dźwięku – dobry bas,
  • obsługa dźwięku przestrzennego,
  • duży zakres pasma przenoszenia.

Dobrze też sprawdzić dynamikę głośników, która informuje o ich głośności. Słuchawki nauszne powinny być również solidnie wykonane oraz wygodne i nie powinny powodować bólu głowy nawet przy dłuższym użytkowaniu.  Wygodę użytkowania zwiększy obecność regulatora poziomu głośności, czy – zależnie od wymagań – wbudowanego mikrofonu.

W przypadku słuchawek przewodowych warto sprawdzić typ złącza (mini-jack, USB), a także upewnić się, że długość przewodu będzie dla nas wystarczająca. Jakie słuchawki nauszne do 200 zł wybrać? Prezentujemy kilka najciekawszych propozycji.

W tym rankingu znajdziesz:

  • Słuchawki nauszne z mikrofonem: CA Sunset CA-1724 BT
  • Słuchawki nauszne do 100 zł: Sennheiser HD 201
  • Słuchawki nauszne do 100 zł: JBL T500
  • Słuchawki nauszne gamingowe: Creative Sound Blaster Blaze
  • Słuchawki nauszne bezprzewodowe: Creative Sound Blaster JAM

Słuchawki nauszne z mikrofonem: CA Sunset CA-1724 BT

słuchawki nauszne do 200 złCA Sunset CA-1724 BT to bezprzewodowe słuchawki, korzystające z nowoczesnej technologii Bluetooth 4.1, cechujące się stosunkowo niewielką wagą i bardzo dobrą ergonomią. Są też wytrzymałe, odporne na zachlapania – mają certyfikat IPX4. Dzięki temu dobrze sprawdzą się także jako słuchawki do noszenia na zewnątrz (choć niekoniecznie jako nauszne do biegania, czy słuchawki nauszne na siłownię). Posiadają bardzo prosty w obsłudze panel sterowania oraz baterię, która pozwala na nawet 7 godzin słuchania muzyki. Warto dodać, że są to słuchawki nauszne z mikrofonem.


Słuchawki nauszne do 80 zł: Sennheiser HD 201

słuchawki nauszne do 200 złJedna z najlepszych propozycji słuchawek nausznych do 100 zł na rynku, mogąca z powodzeniem konkurować ze znacznie droższymi modelami. To dynamiczne słuchawki wielozadaniowe, które sprawdzą się zarówno przy słuchaniu różnych gatunków muzyki, jak i przy oglądaniu filmów czy graniu.

Senheiser HD 201 sprawdzą się też jako słuchawki nauszne do telefonu. Szczelne, dobrze tłumią szumy otoczenia, a mocny bas dodaje dźwiękowi pazura. Są lekkie i bardzo wytrzymałe, nie przemęczają też głowy przy intensywnym korzystaniu.


Słuchawki nauszne do 100 zł: JBL T500

słuchawki nauszne do 200 złOsoby chcące sięgnąć po słuchawki nauszne do 100 zł mogą wziąć pod uwagę JBL T500. To jeden z najlepszych modeli w tym przedziale cenowym. Przetworniki o średnicy 32mm zapewniają cieszące uszy brzmienie z wyraźnie zaznaczonym basem, przy paśmie przenoszenia 20-20.000Hz. Producent zastosował tu płaski przewód o długości 1,2 metra, z mikrofonem i pilotem. W ogólnym rozrachunku ergonomia wypada tu naprawdę dobrze. Tym bardziej, że JBL T500 to składana konstrukcja, a jej przenoszenie jest bezproblemowe. Słuchawki świetnie sprawdzają się w podróży.


Słuchawki nauszne gamingowe: Creative Sound Blaster Blaze

słuchawki nauszne do 200 złKolejna propozycja to słuchawki nauszne gamingowe do 150 zł i jest kierowana przede wszystkim do graczy. Wbudowany mikrofon pozwoli na komunikację z innymi graczami w czasie gry, a pilot sterowania na kablu umożliwi wygodne dopasowanie poziomu natężenia dźwięku w środku rozgrywki oraz pozwoli na włączanie i wyłączanie odłączanego mikrofonu.

Jakość dźwięku generowanego przez 40-milimetrowe przetworniki jest zadowalająca, a aksamitne poduszki i pałąk z gąbką zwiększą komfort użytkowania.


Słuchawki nauszne bezprzewodowe: Creative Sound Blaster JAM

słuchawki nauszne do 200 złCreative Sound Blaster JAM to słuchawki nauszne bezprzewodowe. W tym przypadku mówić można o wykorzystaniu zarówno modułu Bluetooth 4.1 jak i NFC, dzięki czemu parowanie słuchawek ze źródłem dźwięku jest niezwykle szybkie i proste. Na jednej z muszli znajduje się panel sterujący, wbudowany mikrofon pozwala na prowadzenie rozmów telefonicznych, a zastosowana bateria gwarantuje około 12 godzin pracy. Głośniki o średnicy 32 mm zapewniają przy tym naprawdę dobre brzmienie. Omawiane słuchawki nauszne bluetooth są także lekkie i wygodne.


Jakie słuchawki nauszne do 200 zł? TOP 5
5 (100%) 3 głosów