Jakie słuchawki gamingowe? Polecane słuchawki do gier

Jakie słuchawki do gier pozwalają najlepiej zanurzyć się w rozgrywce, efektach specjalnych lub soundtracku? Które modele potrafią dać przewagę na wirtualnym polu bitwy i zapewnić bezproblemową komunikację z pozostałymi graczami w drużynie? W tym poradniku odpowiadamy na pytania i wskazujemy, co tak naprawdę oznacza stwierdzenie „dobre słuchawki gamingowe”.

Jak wybrać słuchawki gamingowe?

Zacznijmy od wypunktowania, co powinny mieć dobre słuchawki gamingowe. Podstawowe cechy to:

  • elastyczny pałąk i miękkie nausznice lub wygodne wkładki,
  • optymalna moc, szerokie pasmo przenoszenia i system wielu kanałów,
  • konstrukcja zamknięta lub półotwarta,
  • mikrofon z filtrem (najlepiej odłączany)
  • przewód o optymalnej długości lub połączenie bezprzewodowe.

Gracz korzysta ze słuchawek wiele godzin każdego dnia. Ważne jest więc, by były one wygodne. W przypadku modeli nausznych zapewnią to: elastyczny pałąk (skutecznie, ale nie za mocno dociskający poduszki do głowy) i miękkie nausznice z oddychającego materiału. Słuchawki douszne do gier powinny mieć silikonowe wkładki w różnych rozmiarach.

Dobre słuchawki gamingowe oferują też dużą moc i szerokie pasmo przenoszenia, dzięki czemu dźwięki gry brzmią jak należy, a system wielu kanałów (np. 5.1) pozwala graczowi lepiej poczuć otoczenie. Pozytywny wpływ na to ostatnie ma również zamknięta konstrukcja, nieprzepuszczająca dźwięków z zewnątrz i na zewnątrz.

Słuchawki dla gracza on-line powinny także mieć mikrofon, który pozwala pozostawać w kontakcie z resztą zespołu. Najlepiej, gdy ma filtr redukujący szumy i jest odłączany – wówczas można wygodnie korzystać z urządzenia w innych sytuacjach.

Słuchawki bezprzewodowe mogą działać kilkanaście godzin między ładowaniami, a przewodowe powinny mieć przewód o długości co najmniej 2 metrów, ewentualnie dodatkową przedłużkę.

Ranking słuchawek gamingowych

W tym rankingu znajdziesz:

  • Douszne słuchawki gamingowe do 100 zł: Roccat Syva
  • Słuchawki dla gracza do 150 zł: MSI DS501
  • Słuchawki do gier do 200 zł: Roccat Cross
  • Słuchawki do gier do 300 zł: Sennheiser GSP 300
  • Słuchawki gamingowe bezprzewodowe: Creative Sound Blaster Tactic 3D Rage Wireless V2.0

Douszne słuchawki gamingowe do 100 zł: Roccat Syva

dobre słuchawki gamingowePierwsza propozycja to Roccat Syva – słuchawki douszne do gier, które sprawdzają się zarówno podczas strzelania w CS:GO, jak i w trakcie zabawy na smartfonie. Trzy pary silikonowych wkładek pozwalają dopasować wymiar do uszu, by uzyskać pełen komfort i odizolować się od otoczenia. Zintegrowany z przewodem mikrofon sprawdza się w swojej roli, choć potrzebny jest do tego pojedynczy port mini jack. Jakość wykonania jest pierwszorzędna, a przewód nieplączący się. Dodajmy do tego niezłe brzmienie i mamy prawdopodobnie najlepsze słuchawki gamingowe do 100zł.


Słuchawki dla gracza do 150 zł: MSI DS501

dobre słuchawki gamingoweOsoby, które wolą słuchawki nauszne gamingowe, powinny zwrócić uwagę na niewiele droższe MSI DS501. Urządzenie zostało wyposażone w 40-milimetrowe głośniki zapewniające przyjemny dla ucha dźwięk, oraz dookólny mikrofon gwarantujący bezproblemową komunikację z innymi graczami. Jak na słuchawki do gier do 150zł przystało, cechuje je też bardzo solidna, a zarazem lekka i wygodna konstrukcja. Kluczowy jest tu dobrze dopasowujący się do kształtu głowy pałąk.


Słuchawki do gier do 200 zł: Roccat Cross

dobre słuchawki gamingoweRoccat Cross to słuchawki z mikrofonem do gier – a w zasadzie z dwoma mikrofonami. Są one zintegrowane z dwoma przewodami dołączonymi do zestawu. Jeden, z pojedynczym jackiem, sprawdza się w grach mobilnych. Drugi, z podwójnym jackiem, gdy siadamy do peceta. Nie jest to jedyny powód, dla którego są to bardzo dobre słuchawki gamingowe do 200zł. Kolejne cechy które o tym świadczą, to świetne brzmienie zapewniane przez 50mm przetworniki, niska waga – jedynie 185 gramów, oraz wysokiej klasy materiały i solidne wykonanie.


Słuchawki do gier do 300 zł: Sennheiser GSP 300

dobre słuchawki gamingoweChcąc kupić dobre słuchawki dla gracza do 300 zł, trudno wybrać lepiej niż Sennheiser GSP 300. Mają duże nauszniki z piankowymi poduszkami i wygodny pałąk, a także nienagannie odcinają hałas z otoczenia. Głośniki oferują głośne i wyraźne brzmienie, oraz szerokie pasmo przenoszenia. Mikrofon na solidnym wysięgniku został wyposażony w technologię redukcji szumów. Słuchawki najlepiej sprawdzają się oczywiście podczas rozgrywki, ale do słuchania muzyki również się nadają, co czyni z nich uniwersalną pozycję właściwie dla każdego.


Słuchawki gamingowe bezprzewodowe: Creative Sound Blaster Tactic 3D Rage Wireless V2.0

dobre słuchawki gamingoweTrudno jest wybrać dobre słuchawki bezprzewodowe dla gracza w rozsądnej cenie, ale nie jest to niemożliwe. Proponujemy model Creative Sound Blaster Tactic 3D Rage Wireless V2.0, który działa z pecetami i PlayStation 4. Technologia SBX Pro Studio i 50-milimetrowe przetworniki sprawiają, że łatwo będzie zanurzyć się w świecie gry. Akumulator zapewniający do 16 godzin działania to gwarancja, że (pomimo braku przewodu) słuchawki nie odmówią posłuszeństwa w najmniej odpowiednim momencie.


Dobre słuchawki gamingowe – polecane słuchawki do gier

Wśród polecanych modeli bez wątpienia wyróżnia się Sennheiser GSP 300, przede wszystkim swoją uniwersalnością. Zapewnia świetne brzmienie niezależnie od rozmaitych zmiennych oraz pełen komfort dzięki konstrukcji dopasowującej się do kształtu głowy. Oferuje zdecydowanie najlepszy stosunek ceny do możliwości.


Wojciech Kulik

Analog man in a digital world. Uwielbia pisać o nowych technologiach – szczególnie takich, które mają realny wpływ na ludzkie życie. Podziwia ich twórców.
W poszukiwaniu odpowiednich znaków szusuje palcami po klawiaturze od 2010 roku. W wolnych chwilach nie gardzi sportem i dobrą książką.