Jakie słuchawki z mikrofonem do pracy? Ranking

Chcesz kupić dobre słuchawki z mikrofonem do pracy, ale jeszcze nie wiesz na co zwracać uwagę przy wyborze modelu dla siebie? W tym miejscu znajdziesz odpowiedzi na nurtujące cię pytania. Podpowiadamy, co powinny mieć słuchawki do telekonferencji, prezentacji online i elektronicznej obsługi klienta. Dodatkowo przedstawiamy też ranking słuchawek z mikrofonem, w którym znajdziesz pięć modeli, sprawdzających się w takich właśnie zastosowaniach.

Słuchawki z mikrofonem – jakie sprawdzą się najlepiej?

W tym zestawieniu interesują nas przede wszystkim nauszne słuchawki do Skype, Zoom, Hangouts lub Microsoft Teams, a więc aplikacji do telekonferencji, zdalnej komunikacji w zespole albo też na linii firma-klient. To urządzenia, które z powodzeniem wykorzystasz w biurze, jak i pracując zdalnie. Sprawdzą się one również w domu, w zastosowaniach po godzinach, takich jak rozmowy z bliskimi czy granie w gry wideo.

Wygoda, lekkość i wentylacja

Jakie słuchawki sprawdzą się najlepiej w takich zastosowaniach? Przede wszystkim powinny być lekkie i wygodne, a wykorzystane materiały powinny zapewniać odpowiednią wentylację. Spędzisz w nich pewnie kilka godzin każdego dnia, więc wygoda jest szczególnie istotna. W tym zestawieniu postawiliśmy na słuchawki nauszne z mikrofonem. Dokanałowe również mogą być dobre, choć jak zwykle wszystko zależy od preferencji i okoliczności.

Wysokiej jakości mikrofon

Warto również zwrócić uwagę na jakość oferowanego dźwięku. Priorytetem nie muszą być świetne basy czy dźwięk przestrzenny, lecz czystość głosu. Działa to też w drugą stronę, słuchawki powinny mieć wysokiej jakości mikrofon, eliminujący zbędne szumy z otoczenia, dzięki czemu do uszu twoich rozmówców docierać będzie tylko głos i będą rozumieć co mówisz.

Przewodowe czy bezprzewodowe?

W pracy zależy nam też na niezawodności, dlatego lepiej sprawdzą się słuchawki przewodowe, niewymagające ładowania. Niemniej jednak znalazło się w naszym rankingu miejsce dla jednego modelu bezprzewodowego, na przykład dla osób ceniących sobie swobodę chodzenia podczas rozmowy.

Biznesowe czy gamingowe?

Istnieją specjalne słuchawki biznesowe, których producenci koncentrują się właśnie na takich cechach. Warto jednak zaznaczyć, że podobną charakterystykę mają słuchawki gamingowe – dla graczy również ważny jest komfort i bezproblemowa komunikacja. Dlatego sporą część naszego zestawienia stanowią właśnie takie modele. Wybór takiego  może być tym lepszym pomysłem, bowiem wykorzystasz go także po pracy. Więcej o słuchawkach do gier dowiesz się z artykułu: Ranking słuchawek gamingowych

Obecnie najpopularniejsze słuchawki z mikrofonem w Komputronik.pl

Polecane słuchawki z mikrofonem do pracy:

  • Tanie słuchawki z mikrofonem do 150 zł: Sennheiser PC 3 Chat
  • Słuchawki biznesowe do 350 zł: Axtel Pro XL Mono NC USB
  • Dobre słuchawki do 300 zł: HyperX Cloud Silver
  • Słuchawki bezprzewodowe do 400 zł: Corsair Gaming HS70 Wireless
  • Słuchawki biurowe z mikrofonem do 500 zł: Logitech G Pro X

Tanie słuchawki z mikrofonem do 150 zł: Sennheiser PC 3 Chat

słuchawki z mikrofonemSennheiser PC 3 Chat to przykład na to, jakie powinny być słuchawki do pracy – wygodne, solidne, zapewniające czysty dźwięk, a przy tym niedrogie. Zostały wyposażone w dobre przetworniki oraz mikrofon z technologią redukującą szumy z otoczenia. Dzięki temu zarówno Ty dobrze słyszysz swojego rozmówcę, jak i on dobrze słyszy ciebie. Dopracowana konstrukcja sprawia, że z powodzeniem możesz z nich korzystać przez cały dzień roboczy, pozostając w stałym kontakcie ze swoimi kolegami z pracy albo też z partnerami i klientami.


Słuchawki mono z mikrofonem do pracy: Axtel Pro XL Mono NC USB

słuchawki z mikrofonemJeżeli podczas pracy nie możesz całkowicie się wyłączyć i skupić na rozmowach, lecz musisz też wiedzieć, co dzieje się dookoła, to lepszym rozwiązaniem będą słuchawki mono. Świetnym przykładem takiego sprzętu jest Axtel Pro XL mono NC USB z cyfrowym przetwarzaniem sygnału dla eliminacji echa, miękką poduszką zapewniającą komfort użytkowania i mikrofonem eliminującym szumy z otoczenia. Na przewodzie został dodatkowo umieszczony pilot, pozwalający wygodnie odbierać połączenia, regulować głośność lub wyłączać nagrywanie.


Dobre słuchawki do telekonferencji: HyperX Cloud Silver

słuchawki z mikrofonemOd typowych modeli biurowych przechodzimy już do słuchawek gamingowych. Tę grupę otwiera HyperX Cloud Silver, ceniony za wysoką jakość wykonania i ergonomię. Nauszniki są wykonane z pianki pamiętającej kształt, dzięki czemu pod względem wygody niewiele można im zarzucić. Zamknięta konstrukcja sprawia, że do uszu nie dociera hałas z otoczenia. Brzmienie oferowane przez duże przetworniki 53mm robi wrażenie nie tylko podczas rozmów, ale i grania czy oglądania filmów. Z kolei o tym, że mają dobry mikrofon i  sprawdzą się w pracy, świadczą certyfikaty TeamSpeak i Discord, oraz pełna zgodność z komunikatorem Skype.


Słuchawki bezprzewodowe do Skype: Corsair Gaming HS70 Wireless

słuchawki z mikrofonemJeśli ponad wszystko cenisz sobie swobodę, to mogą Cię zainteresować słuchawki bezprzewodowe. Wartym uwagi modelem z tej kategorii jest Corsair Gaming HS70 Wireless. Jego 16-godzinny czas pracy brzmi dobrze, a na pewno wystarczy na pełną „dniówkę” plus chwilę rozrywki po pracy. Ważniejsze jest oczywiście to, że urządzenie cechuje wysoka trwałość, wygodna konstrukcja oraz mikrofon, rejestrujący wyłącznie twój głos, bez żadnych szumów z otoczenia. W dodatku dostarcza go w bardzo dobrej jakości, za co wdzięczny będzie każdy Twój rozmówca.


Najlepsze słuchawki biurowe z mikrofonem: Logitech G Pro X

słuchawki z mikrofonemLoigtech G Pro X to wyższa półka przewodowych słuchawek gamingowych, które równie dobrze sprawdzają się w pracy. Stalowo-aluminiowa konstrukcja, poduszki z pianki pamiętającej kształt i warstwa oddychającego weluru, to gwarancja wysokiego komfortu. Zgodność z technologią DTS Headphone:X i membrany wiernie odwzorowujące dźwięki zapewniają wyśmienite wrażenia słuchowe. Przede wszystkim jednak zwracamy uwagę na mikrofon BLUE VO!CE, który w czasie rzeczywistym optymalizuje głos tak, by trafiał do słuchaczy w jakości tak dobrej, jak to tylko możliwe.

A może potrzebujesz wsparcia samego mikrofonu?

Doradzamy na co zwrócić uwagę przy wyborze mikrofonu do pracy: Jak wybrać mikrofon do komputera?

Wojciech Kulik

W nowych technologiach szuka realnego wpływu na ludzkie życie i na nim właśnie się koncentruje. Na co dzień wyznaje zasadę, że prawdopodobieństwo powodzenia zawsze wynosi 50 proc., a to więcej niż potrzeba, by działać.