Jakie słuchawki z mikrofonem do pracy? Ranking

13.01.2023 | autor: Wojciech Kulik | Przeczytasz w 5 minut
Zwiększ rozmiar tekstu

Chcesz kupić dobre słuchawki z mikrofonem do pracy, ale jeszcze nie wiesz na co zwracać uwagę przy wyborze modelu dla siebie? W tym miejscu znajdziesz odpowiedzi na nurtujące cię pytania.

Podpowiadamy, co powinny mieć słuchawki do telekonferencji, prezentacji online i elektronicznej obsługi klienta. Dodatkowo przedstawiamy też ranking słuchawek z mikrofonem, w którym znajdziesz pięć modeli, sprawdzających się w takich właśnie zastosowaniach.

Słuchawki z mikrofonem – jakie sprawdzą się najlepiej?

W tym zestawieniu interesują nas przede wszystkim nauszne słuchawki do Skype, Zoom, Hangouts lub Microsoft Teams, a więc aplikacji do telekonferencji, zdalnej komunikacji w zespole albo też na linii firma-klient. To urządzenia, które z powodzeniem wykorzystasz w biurze, jak i pracując zdalnie. Sprawdzą się one również w domu, w zastosowaniach po godzinach, takich jak rozmowy z bliskimi czy granie w gry wideo.

Wygoda, lekkość i wentylacja

Jakie słuchawki sprawdzą się najlepiej w takich zastosowaniach? Przede wszystkim powinny być lekkie i wygodne, a wykorzystane materiały powinny zapewniać odpowiednią wentylację.

Spędzisz w nich pewnie kilka godzin każdego dnia, więc wygoda jest szczególnie istotna. W tym zestawieniu postawiliśmy na słuchawki nauszne z mikrofonem. Dokanałowe również mogą być dobre, choć jak zwykle wszystko zależy od preferencji i okoliczności.

Wysokiej jakości mikrofon

Warto oczywiście zwrócić uwagę na jakość oferowanego dźwięku. Priorytetem nie muszą być jednak świetne basy czy dźwięk przestrzenny, lecz czystość głosu. Działa to też w drugą stronę.

Słuchawki z dobrym mikrofonem to takie, dzięki którym do uszu twoich rozmówców docierać będzie tylko głos i będą rozumieć co mówisz. Pomoże w tym funkcja redukcji lub eliminacji szumów i hałasów z otoczenia.

Przewodowe czy bezprzewodowe?

W pracy zależy nam też na niezawodności, dlatego lepiej sprawdzą się słuchawki przewodowe, niewymagające ładowania. Niemniej jednak znalazło się w naszym rankingu miejsce dla jednego modelu bezprzewodowego. Dla osób ceniących sobie swobodę chodzenia podczas rozmowy bezprzewodowe słuchawki z mikrofonem będą znacznie lepszym wyborem.

Także osoby pracujące dużo poza biurem powinny zwrócić na nie uwagę. Słuchawki z mikrofonem do laptopa zapewniają swobodne ręce, nie krępują ruchów i poprawiają komfort w trakcie mobilnej pracy.

Biznesowe czy gamingowe?

Istnieją specjalne słuchawki biznesowe, których producenci koncentrują się właśnie na takich cechach. Warto jednak zaznaczyć, że podobną charakterystykę mają słuchawki gamingowe – dla graczy również ważny jest komfort i bezproblemowa komunikacja.

Dlatego sporą część naszego zestawienia stanowią właśnie takie modele. Wybór takiego może być tym lepszym pomysłem, bowiem wykorzystasz go także po pracy.

Więcej o słuchawkach do gier dowiesz się z artykułu: Ranking słuchawek gamingowych

Obecnie najpopularniejsze słuchawki z mikrofonem w Komputronik.pl


Słuchawki z mikrofonem ranking:


Inne słuchawki z mikrofonem
Inne słuchawki bezprzewodowe z mikrofonem

A może potrzebujesz wsparcia samego mikrofonu?

Doradzamy na co zwrócić uwagę przy wyborze mikrofonu do pracy: Jak wybrać mikrofon do komputera?


Mogą Cię zainteresować:

Autor
Wojciech Kulik
W nowych technologiach szuka realnego wpływu na ludzkie życie i na nim właśnie się koncentruje. Na co dzień wyznaje zasadę, że prawdopodobieństwo powodzenia zawsze wynosi 50 proc., a to więcej niż potrzeba, by działać.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.8/5 - (6 głosów)

Czytaj więcej