Jakie słuchawki z mikrofonem do pracy? Ranking

Praca, nie tylko ta zdalna, często wymaga od nas skupienia. Wiele osób nie potrafi skupić się i pracować bez muzyki. Wybierając jednak słuchawki do pracy musimy zwrócić uwagę na nieco inne funkcje, niż w przypadku zwykłych słuchawek do muzyki. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na redukcję szumów (szczególnie jeśli pracujesz na open space lub siedzisz w pokoju z osobami, rozmawiającymi przez telefon), mikrofon oraz sposób łączności. Najlepiej zwrócić uwagę na wygodne słuchawki z mikrofonem, najlepiej takie, w których będziesz mógł pracować kilka godzin.

Podpowiadamy, co powinny mieć słuchawki do telekonferencji, prezentacji online i elektronicznej obsługi klienta. Dodatkowo przedstawiamy też ranking słuchawek z mikrofonem, w którym znajdziesz aż dziesięć modeli, sprawdzających się w takich właśnie zastosowaniach. Nie wiesz jakie słuchawki wybrać i na co zwrócić uwagę przed zakupem? Zachęcamy do przeczytania naszego artykułu Jakie słuchawki wybrać?, w którym opisujemy poszczególne rodzaje słuchawek i doradzamy, które słuchawki najlepiej sprawdzą się w pracy przy komputerze.


Polecane słuchawki z mikrofonem


Ranking słuchawek z mikrofonem:Słuchawki z mikrofonem – jakie sprawdzą się najlepiej?

Jakie słuchawki do pracy zdalnej kupić? Wielu zadaje sobie to pytanie, a modeli dostępnych na rynku jest całe mnóstwo. W tym zestawieniu interesują nas przede wszystkim nauszne słuchawki z dobrym mikrofonem do Skype, Zoom, Hangouts lub Microsoft Teams, a więc aplikacji do telekonferencji, zdalnej komunikacji w zespole albo też na linii firma-klient. To urządzenia, które z powodzeniem wykorzystasz w biurze, jak i pracując zdalnie. Dobre słuchawki z mikrofonem do komputera sprawdzą się również w domu, w zastosowaniach po godzinach, takich jak rozmowy z bliskimi czy granie w gry wideo. Dlatego też wiele osób decyduje się kupić słuchawki bezprzewodowe do pracy.

Wygoda, lekkość i wentylacja

Jakie słuchawki z mikrofonem do pracy sprawdzą się najlepiej? Najlepsze słuchawki z mikrofonem przede wszystkim powinny być lekkie i wygodne, a wykorzystane materiały powinny zapewniać odpowiednią wentylację. Spędzisz w nich pewnie kilka godzin każdego dnia, więc wygoda jest szczególnie istotna. W tym zestawieniu postawiliśmy na słuchawki nauszne z mikrofonem. Dokanałowe słuchawki do pracy również mogą być dobre, choć jak zwykle wszystko zależy od preferencji i okoliczności.

Wysokiej jakości mikrofon

Warto oczywiście zwrócić uwagę na jakość oferowanego dźwięku. Od tego zależy, jakie słuchawki z mikrofonem kupimy. Słuchawki do telekonferencji nie muszą mieć jednak świetnych basów czy dźwięku przestrzennego. Liczy się czystość głosu. Działa to też w drugą stronę.

Słuchawki z dobrym mikrofonem to takie, dzięki którym do uszu twoich rozmówców docierać będzie tylko głos i będą rozumieć co mówisz. Pomoże w tym funkcja redukcji lub eliminacji szumów i hałasów z otoczenia. Warto zwrócić uwagę na tę funkcję i przed zakupem sprawdzić, jakie są polecane słuchawki z mikrofonem.

Przewodowe czy bezprzewodowe?

W pracy zależy nam też na niezawodności, dlatego będą najlepsze słuchawki przewodowe, niewymagające ładowania. Niemniej jednak znalazło się w naszym rankingu miejsce na dobre słuchawki bezprzewodowe z mikrofonem. Dla osób ceniących sobie swobodę chodzenia podczas rozmowy bezprzewodowe słuchawki z mikrofonem będą znacznie lepszym wyborem.

Także osoby pracujące dużo poza biurem powinny zwrócić uwagę na słuchawki bluetooth z mikrofonem. Słuchawki z mikrofonem do laptopa zapewniają swobodne ręce, nie krępują ruchów i poprawiają komfort w trakcie mobilnej pracy.

Biznesowe czy gamingowe?

Istnieją specjalne słuchawki biznesowe, których producenci koncentrują się właśnie na takich cechach. Warto jednak zaznaczyć, że podobną charakterystykę mają słuchawki gamingowe – dla graczy również ważny jest komfort i bezproblemowa komunikacja. Dlatego sporą część naszego zestawienia stanowią właśnie takie modele. Wybór takiego może być tym lepszym pomysłem, bowiem wykorzystasz go także po pracy. Słuchawki bluetooth z dobrym mikrofonem mogą być tym lepszym pomysłem, bowiem wykorzystasz je również po pracy.

Więcej o słuchawkach do gier dowiesz się z artykułu: Ranking słuchawek gamingowych

Nauszne czy dokanałowe?

Jeżeli stawiasz na komfort swojego dziecka, warto nabyć dla niego wygodne słuchawki do nauki zdalnej. Modele nauszne można komfortowo używać przez wiele godzin.

Z kolei do pracy zdalnej, kiedy często przemieszczasz się po mieście i nie chcesz nosić wielu rzeczy, słuchawki douszne z dobrym mikrofonem będą idealne. Słuchawki dokanałowe nie grzeją tak, jak modele nauszne. Są mniejsze i lżej się je nosi. Jednak łatwo można je zgubić oraz trzeba pamiętać o regularnym czyszczeniu, by nie wprowadzać nadmiaru bakterii do uszu.


Jakie słuchawki z mikrofonem do pracy kupić?

Jak widać, wybór jest bardzo szeroki. Decydując się na słuchawki z mikrofonem do pracy można znaleźć model, który posłuży również po godzinach, do gier i oglądania filmów. Wszystko oczywiście zależy od osobistych preferencji. Trzeba tylko pamiętać, by uważnie przeglądać opisy różnych modeli. Inaczej może się zdarzyć, że zamiast potrzebnego urządzenia kupimy słuchawki do komputera bez mikrofonu.

A jeżeli wciąż nie wiesz jakie słuchawki wybrać, warto postawić na nauszne słuchawki bezprzewodowe do telekonferencji.  Noszenie ich jest bardzo komfortowe, a kabel nie ogranicza ruchów. Zagwarantują wygodę, mobilność oraz wielofunkcyjność.

A może potrzebujesz wsparcia samego mikrofonu?

Doradzamy na co zwrócić uwagę przy wyborze mikrofonu do pracy: Jak wybrać mikrofon do komputera?


Zobacz wszystkie słuchawki w sklepie

Mogą Cię zainteresować:

Autor
Wojciech Kulik
W nowych technologiach szuka realnego wpływu na ludzkie życie i na nim właśnie się koncentruje. Na co dzień wyznaje zasadę, że prawdopodobieństwo powodzenia zawsze wynosi 50 proc., a to więcej niż potrzeba, by działać.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.6/5 (11 głosów)

Czytaj więcej