Jakie słuchawki do komputera? Ranking słuchawek komputerowych

Słuchawki to jeden z często wybieranych akcesoriów komputerowych. Różnorodność modeli jest bardzo duża, co nie ułatwia w decyzji jakie słuchawki wybrać? Dobre słuchawki do komputera powinny spełniać kilka kryteriów.

Wskazujemy na takie i jednocześnie podpowiadamy, na które modele warto zwrócić uwagę w poszczególnych przedziałach cenowych.

Spis treści:

 • Co powinny mieć dobre słuchawki do komputera?
 • Słuchawki do komputera do 100 zł
 • Słuchawki do komputera do 200 zł
 • Słuchawki z mikrofonem do komputera
 • Bezprzewodowe słuchawki do laptopa
 • Zaawansowane słuchawki

Najczęściej kupowane słuchawki komputerowe


Co powinny mieć dobre słuchawki do komputera?

W zależności od preferencji, pierwszy krok to postawienie na odpowiedni rodzaj słuchawek. W przypadku tych do komputera, najlepiej sprawdzą się słuchawki nauszne lub wokółuszne. Nauszne są nieco mniejsze i często składane, natomiast wokółuszne obejmują całe ucho, skutecznie wyciszą hałasy otoczenia i jednocześnie zapewniają duży komfort użytkowania.

Warto zwrócić uwagę także na kilka innych cech, którymi powinny charakteryzować się dobre słuchawki do komputera.

 • Wbudowany mikrofon – szczególnie istotny w przypadku słuchawek dla graczy komunikujących się z innym podczas zabawy online. W niektórym modelach mikrofon jest odłączany, co niektórzy użytkownicy bardzo sobie cenią.
 • Regulacja głośności – wbudowany pilot na przewodzie lub pokrętło na jednej z muszli znacząco poprawia komfort korzystania ze słuchawek umożliwiając szybką regulację głośności.
 • Brzmienie i moc – chociaż to najważniejsza cecha każdych słuchawek, nie da się jej jednoznacznie opisać. Warto sprawdzać pod tym kątem opinie innych użytkowników i testerów, a w specyfikacji zwrócić uwagę na rodzaj i wielkość przetworników. Z reguły im większa średnica głośników (przetworników) tym lepiej. Pasmo przenoszenia również, z reguły im szersze tym lepsza będzie jakość dźwięku w słuchawkach.
 • Rodzaj komunikacji – niektórzy wolą słuchawki przewodowe – zazwyczaj miniJack 3.5 mm. Inni preferują bezprzewodowe – w słuchawkach komputerowych zazwyczaj jest to komunikacja radiowa. Wybór będzie tu bardzo indywidualny, ale warto wiedzieć, że są też słuchawki pozwalające na korzystanie z obydwu rodzajów komunikacji.
 • Jakość wykonania – tańsze słuchawki będą wykonane z tworzywa sztucznego. Od modeli kosztujących kilkaset złotych trzeba wymagać lepszych materiałów, np. aluminium i skóry.
 • Dodatkowe akcesoria – to mała rzecz, ale potrafi znacząco podnieść użyteczność lub komfort. Niektórzy producenci dodają do zestawu dodatkowe poduszki, przewody, a nawet pokrowce ochronne. Podnosi to atrakcyjność oferty.


Słuchawki do komputera do 200 zł: Corsair HS35 Stereo

Corsair HS35 Stereo Carbon to słuchawki przygotowane przede wszystkim dla graczy. Bazują na neodymowych przetwornikach o średnicy 50mm i potrafią dobrze oddać wszystkie dźwięki pojawiające się podczas rozgrywki.

Co ważne, jednocześnie posiadają też dobry mikrofon z certyfikatem Discord, który w chwilach wolnych od gier można łatwo odłączyć. To nauszne słuchawki, które dla odpowiedniej ergonomii wyposażono w regulowany pałąk oraz regulację głośności i przycisk wyciszania mikrofonu na jednej z muszli. Słuchawki Corsair HS35 dostępne są w kilku kolorach.

Mogą Cię zainteresować:

Autor
Wojciech Kulik
W nowych technologiach szuka realnego wpływu na ludzkie życie i na nim właśnie się koncentruje. Na co dzień wyznaje zasadę, że prawdopodobieństwo powodzenia zawsze wynosi 50 proc., a to więcej niż potrzeba, by działać.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
3.3/5 (6 głosów)

Czytaj więcej