Jakie słuchawki do komputera? Ranking słuchawek komputerowych

Słuchawki to jeden z często wybieranych akcesoriów komputerowych. Różnorodność modeli jest bardzo duża, co nie ułatwia w decyzji jakie słuchawki wybrać? Dobre słuchawki do komputera powinny spełniać kilka kryteriów.

Wskazujemy na takie i jednocześnie podpowiadamy, na które modele warto zwrócić uwagę w poszczególnych przedziałach cenowych.

Spis treści:

 • Co powinny mieć dobre słuchawki do komputera?
 • Słuchawki do komputera do 100 zł
 • Słuchawki do komputera do 200 zł
 • Słuchawki do komputera z mikrofonem
 • Słuchawki do komputera bezprzewodowe
 • Zaawansowane słuchawki

Najczęściej kupowane słuchawki w Komputronik.pl

Co powinny mieć dobre słuchawki do komputera?

W zależności od preferencji, pierwszy krok to postawienie na odpowiedni rodzaj słuchawek. W przypadku tych do komputera, najlepiej sprawdzą się słuchawki nauszne lub wokółuszne. Nauszne są nieco mniejsze i często składane, natomiast wokółuszne obejmują całe ucho, skutecznie wyciszą hałasy otoczenia i jednocześnie zapewniają duży komfort użytkowania.

Warto zwrócić uwagę także na kilka innych cech, którymi powinny charakteryzować się dobre słuchawki do komputera.

 • Wbudowany mikrofon – szczególnie istotny w przypadku słuchawek dla graczy  komunikujących się z innym podczas zabawy online. W niektórym modelach mikrofon jest odłączany, co niektórzy użytkownicy bardzo sobie cenią.
 • Regulacja głośności – wbudowany pilot na przewodzie lub pokrętło na jednej z muszli znacząco poprawia komfort korzystania ze słuchawek umożliwiając szybką regulację głośności.
 • Brzmienie i moc – chociaż to najważniejsza cecha każdych słuchawek, nie da się jej jednoznacznie opisać. Warto sprawdzać pod tym kątem opinie innych użytkowników i testerów, a w specyfikacji zwrócić uwagę na rodzaj i wielkość przetworników. Z reguły im większa średnica głośników (przetworników) tym lepiej. Pasmo przenoszenia również, z reguły im szersze tym lepsza będzie jakość dźwięku w słuchawkach.
 • Rodzaj komunikacji – niektórzy wolą słuchawki przewodowe – zazwyczaj miniJack 3.5 mm. Inni preferują bezprzewodowe – w słuchawkach komputerowych zazwyczaj jest to komunikacja radiowa. Wybór będzie tu bardzo indywidualny, ale warto wiedzieć, że są też  słuchawki pozwalające na korzystanie z obydwu rodzajów komunikacji.
 • Jakość wykonania – tańsze słuchawki będą wykonane z tworzywa sztucznego. Od modeli kosztujących kilkaset złotych trzeba wymagać lepszych materiałów, np. aluminium i skóry.
 • Dodatkowe akcesoria – to mała rzecz, ale potrafi znacząco podnieść użyteczność lub  komfort. Niektórzy producenci dodają do zestawu dodatkowe poduszki, przewody, a nawet pokrowce ochronne. Podnosi to atrakcyjność oferty.

Słuchawki do komputera do 100 zł: Panasonic RP-HT161E

słuchawki do komputera

Tanie słuchawki nie muszą być słabe, czego najlepiej dowodzi model Panasonic RP-HT161E. W swoim przedziale cenowym nie ma on wielu konkurentów. Duże, wokółuszne muszle zapewniają zwolennikom tego typu konstrukcji wygodę, a pałąk z tworzywa wprawdzie nie zachwyca wyglądem, ale dzięki niemu słuchawki są lekkie.

Do łączności wykorzystują złącze miniJack 3.5mm, a przewód ma wystarczającą długość 2 metrów. Wbudowane przetworniki o średnicy 30mm zapewniają zadowalającą w tym budżecie jakość dźwięku.

Brzmienie jest uniwersalne, nadaje się do muzyki, filmów i gier, chociaż w przypadku tych ostatnich może doskwierać brak mikrofonu.


Słuchawki do komputera do 200 zł: Corsair HS35 Stereo

Corsair HS35 Stereo Carbon to słuchawki przygotowane przede wszystkim dla graczy. Bazują na neodymowych przetwornikach o średnicy 50mm i potrafią dobrze oddać wszystkie dźwięki pojawiające się podczas rozgrywki.

Co ważne, jednocześnie posiadają też dobry mikrofon z certyfikatem Discord, który w chwilach wolnych od gier można łatwo odłączyć. To nauszne słuchawki, które dla odpowiedniej ergonomii wyposażono w regulowany pałąk oraz regulację głośności i przycisk wyciszania mikrofonu na jednej z muszli. Słuchawki Corsair HS35 dostępne są w kilku kolorach.


Słuchawki do komputera z mikrofonem: Logitech G Pro X

słuchawki do komputera

Logitech G Pro X to najlepsze słuchawki do komputera do gier do 500zł. Chociaż nie wyróżniają się agresywną, typowo gamingową stylistyką i kolorystyką, zapewniają bardzo wysoką ergonomię. Jednocześnie mogą pochwalić się świetną specyfikacją. Dzięki ramie z aluminium i stali, konstrukcja jest bardzo wytrzymała.

Wygodne nauszniki pokryte sztuczną skórą lub welurem (dwa komplety w zestawie) sprawia, że można korzystać z nich nawet przy długich sesjach z grami. Bez zarzutu wypada również jakość brzmienia oraz mikrofon z wieloma opcjami konfiguracyjnymi i technologią Blue Voice.

Jeśli liczysz na niezawodną komunikację podczas potyczek online, to na Logitech G Pro X się nie zawiedziesz.

Produkt chwilowo niedostępny!


Słuchawki do komputera bezprzewodowe: SteelSeries Arctis 1 Wireless

słuchawki do komputera

Chociaż SteelSeries Arctis 1 Wireless to słuchawki producenta kojarzonego ze sprzętem dla graczy, ten model może być z powodzeniem wykorzystywany również podczas oglądania filmów czy słuchania muzyki. Dzięki łączności bezprzewodowej – komunikacja radiowa 2.4GHz – można korzystać z nich na dystansie do dziewięciu metrów od nadajnika.

Alternatywnie producent przewidział opcję wykorzystania złącza miniJack 3.5 mm. Zadbał też o dwukierunkowy, odłączany mikrofon, dobre 40m przetworniki oraz dedykowaną aplikację SteelSeries Engine, do wygodnego zarządzania ustawieniami.

Produkt chwilowo niedostępny!


Zaawansowane słuchawki: Audio-Technica ATH-SR9

słuchawki do komputera

Audio-Technica ATH-SR9 to słuchawki dla osób ceniących jak najlepsze brzmienie i niewyobrażających sobie wolnego czasu bez ulubionej muzyki. To nauszne słuchawki o aluminiowym szkielecie i ze składanymi muszlami. Producent postawił tutaj na 45-milimetrowe przetworniki True Motion oraz membrany DLC (Diamond-Like Carbon).

To przełożyło się na bardzo czyste brzmienie w każdym paśmie, a słuchawki sprawdzają się przy różnego rodzaju muzyce. Wspierają format Hi-Res Audio. Nie zapomniano również o wbudowanym mikrofonie. Jak na swoje możliwości słuchawki nie są ciężkie, ważą 270 gramów.