Jakie słuchawki bezprzewodowe nauszne wybrać? Ranking TOP 5

Słuchawki to dla wielu niezastąpiony gadżet. Mogą ułatwiać pracę, ale też uprzyjemniać podróże czy wolny czas w domu. Bardzo interesującą podkategorią są tutaj słuchawki bezprzewodowe nauszne. To one zapewniają wysoki komfort użytkowania, między innymi z racji braku przeszkadzającego przewodu, a często także dobrą izolacją zewnętrznych hałasów.

Sprawdź również poradniki:

Popularne słuchawki bezprzewodowe nauszne

Słuchawki bezprzewodowe nauszne – jakie wybrać?

Oto lista najważniejszych cech dobrych słuchawek bezprzewodowych. Warto wziąć je pod uwagę kupując konkretny model.

  • Wygoda – Brak przewodu to jedno, ale pod względem ergonomii trzeba brać pod uwagę także inne kwestie, przede wszystkim kształt pałąka i możliwości jego regulacji, kształt i wielkość muszli, oraz materiał jakim zostały pokryte.
  • Składana konstrukcja – Bardzo ważny punkt specyfikacji jeśli planujemy używać słuchawek z urządzeniami mobilnymi i często je przenosić. Składana konstrukcja pozwala łatwiej zmieścić je w niewielkim plecaku czy nawet torebce, a także uniknąć uszkodzeń.
  • Jakość dźwięku – Wprawdzie nie da się dokładnie ocenić tego elementu patrząc na specyfikację, ale może być ona pewnym wyznacznikiem. Mile widziana jest nie tylko większa moc (specyfikacji pozycja „moc maksymalna”), ale również szersze pasmo przenoszenia (standard to od 20 do 20.000Hz) czy wyższa impedancja.
  • Czas pracy na baterii – Każdy sprzęt bezprzewodowy ma to do siebie, że wbudowana w niego bateria wymaga systematycznego ładowania. Przy zakupie omawianych słuchawek lepiej zwracać uwagę nie na pojemność, ale deklarowany przez producenta czas pracy. Dobrze, aby dochodził do 10 godzin, a w przypadku droższych modeli nawet do 20 godzin.
  • Możliwość słuchania po kablu – Wprawdzie mowa o słuchawkach bezprzewodowych, ale w niektórych sytuacjach może pojawić się konieczność skorzystania z łączności przewodowej, warto wiedzieć, że niektóre modele oferują taką opcję.
  • Dodatkowe funkcje – Słuchawki bezprzewodowe korzystają z łączności Bluetooth, ale niekiedy producenci implementują dodatkowo moduł NFC, który znacząco zwiększa atrakcyjność sprzętu, a użytkownikom gwarantuje większy komfort parowania urządzeń. Ważny jest też mikrofon, który daje możliwość prowadzenia rozmów telefonicznych bez sięgania po połączonego ze słuchawkami smartfona. Inne jego zastosowanie znajdą gracze lubiący rozgrywki wieloosobowe. Dodatkową zaletą słuchawek może być też technologia ANC (aktywna redukcja hałasu).

Kierując się powyższymi kryteriami, a także biorąc pod uwagę różną zasobność portfela każdego użytkownika, wybraliśmy najciekawsze słuchawki nauszne bezprzewodowe.

Słuchawki nauszne bezprzewodowe do 150 zł

Za dobre bezprzewodowe słuchawki nauszne wcale nie trzeba wydać dużo. Interesujące modele można znaleźć już za niespełna 150 zł, co jest kwotą w zasięgu praktycznie każdego. Z naszej oferty szczególnie polecamy słuchawki Panasonic RP-HF410 dostępne w kilku kolorach oraz model Audictus Winner, które zgodnie ze swoją nazwą naprawdę są bardzo opłacalną inwestycją. W przystępnej cenie oferują bardzo dobrą jakość dźwięku i niezłą jakość wykonania.


Słuchawki bezprzewodowe nauszne do telefonu: Sony WHCH510

Jeśli szukasz słuchawek do smartfona, których zakup nie zrujnuje budżetu to jednym z najlepszych wyborów będzie model Sony WHCH510. Korzystają z łączności Bluetooth 5.0, dzięki czemu ich parowanie z urządzeniem mobilnym jest bardzo proste i szybkie.

Oczywiście nie zabrakło tu miejsca dla mikrofonu, dedykowany przycisk umożliwia aktywowanie asystenta głosowego systemów Android i iOS, a wydajna bateria pozwala na nawet 35 godzin działania. W każdej chwili można też energię uzupełnić – 10 minut ładowania wystarczy na 90 minut odtwarzania muzyki.

Dużą zaletą jest tu również konstrukcja ze składanymi na płasko nausznikami, która zapewnia wygodne przenoszenie słuchawek w torbie czy plecaku. Wszystko przy naprawdę niewielkiej wadze 132 gramy.


Słuchawki bezprzewodowe nauszne do 400 zł: Sennheiser HD 4.40 BT Wireless

słuchawki bezprzewodowe nauszne

Ceniący dobre brzmienie nie zwiodą się na Sennheiser HD 4.40 BT Wireless. To słuchawki nauszne bluetooth od doskonale znanego i cenionego w branży audio producenta, które zapewniają wysokiej jakości dźwięk. Także we współpracy z urządzeniami mobilnymi, pod kątem których w dużej mierze powstały.

Generują dźwięk w paśmie przenoszenia 18-22.000 Hz, posiadają dwa mikrofony dookólne, a do komunikacji wykorzystują Bluetooth 4.0 z apt-X, oraz zbliżeniową łączność NFC. Muszle mają spore rozmiary, są bardzo wygodne i dobrze wykonane – na jednej z nich znalazł się panel sterujący. Solidna bateria gwarantuje ponad 20 godzin działania na jednym ładowaniu.


Słuchawki nauszne bezprzewodowe do 200 zł: JBL Tune 500 BT

JBL Tune 500 BT to jedne z najpopularniejszych słuchawek w swoim przedziale cenowym. Mogą pochwalić się bardzo dobrą relacją ceny do możliwości, dobrze sprawdzają się we współpracy ze smartfonem. Posiadają moduł Bluetooth 4.1, mikrofon oraz wygodne przyciski do sterowania.

Słuchawki są lekkie (115 gramów) i składane, dzięki czemu dobrze sprawdzają się w roli mobilnego, często przenoszonego sprzętu. Tym bardziej, że bateria umożliwia około 16 godzin pracy oraz funkcję szybkiego ładowania. W zaledwie 5 minut można uzupełnić energię na kolejną godzinę słuchania.


Bezprzewodowe słuchawki nauszne dla graczy

Warto też zwrócić uwagę na modele zaprojektowane z myślą o graczach. W naszej ofercie mamy mnóstwo słuchawek bezprzewodowych w różnych przedziałach cenowych, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Najważniejszą zaletą braku kabli w słuchawkach jest wygoda. Nic nie krępuje nam ruchów, więc nie ma obaw, że w trakcie rozgrywki coś nieprzewidzianego się wydarzy. Każdy z wybranych przez nas modeli ma wbudowany mikrofon, więc łatwo można kontaktować się z innymi graczami w sieci.

Część słuchawek umożliwia także działanie przewodowe, co jest przydatne, jeśli zapomnieliśmy naładować akumulatora, a nie chcemy przerywać rozgrywki.


Mateusz Tomczak

Mateusz Tomczak

Niespotykanie spokojny człowiek. Redaktor od kilku lat zgłębiający branżę technologiczną. Z uwagą śledzi każdą nowinkę wkraczającą na rynek i nie zawsze zgadza się z wizjami producentów. Kibic sportowy, lubi czarny humor, zawsze stawia sobie jasne cele.