Ranking słuchawek bezprzewodowych nausznych. Jakie modele są warte uwagi?

Słuchawki to dla wielu niezastąpiony gadżet i akcesorium, bez którego nie da się podróżować komunikacją, grać czy rozmawiać przez telefon. Czasy, gdy korzystaliśmy z przewodowych słuchawek, dołączonych do telefonu, już dawno minęły – teraz dla ludzi liczy się jak najlepsza jakość dźwięku, mocne basy i mikrofon, umożliwiający swobodne rozmowy. No i oczywiście najważniejsze: brak kabli, które lata temu nałogowo niszczyliśmy podczas intensywnego użytkowania słuchawek. Słuchawki, które prezentujemy w tym rankingu, dostępne są dla ludzi o mniejszym budżecie, ale nie zabrakło także sprzętu dla prawdziwych audiofilów. Na szczególną uwagę zasługują słuchawki bezprzewodowe nauszne, które zapewniają wysoki komfort użytkowania, między innymi z racji braku przeszkadzającego przewodu i dzięki dobrej izolacji od dźwięków z otoczenia.

Jeśli nie wiesz, jakie słuchawki wybrać, sprawdź nasz artykuł Jakie słuchawki wybrać?, w którym omawiamy szczegółowo wszystkie cechy, na jakie warto zwrócić uwagę. A jeśli zastanawiasz się, czy wybrać słuchawki nauszne czy douszne, polecamy poradnik Co wybrać – słuchawki nauszne czy douszne?, w którym wymieniamy zalety obu rozwiązań.


Polecane słuchawki bezprzewodowe nauszne


Ranking słuchawek bezprzewodowych nausznych


Słuchawki bezprzewodowe nauszne do 500 zł: JBL Tune 770 BT NC

To pierwsza propozycja od JBL w tym rankingu. W cenie 500 zł kupisz słuchawki bezprzewodowe nauszne z aktywną redukcją szumów (ANC) o częstotliwości transmisji 2.4 GHz i paśmie przenoszenia 20-20000 Hz. Dynamika głośników to 100 dB. Dzięki temu słuchawki zapewnią Ci czysty dźwięk, doskonałą jakość basów i izolację od otoczenia. Mają bardzo dobry czas pracy na pełnym naładowaniu (44 godziny), a ładuje się je w zaledwie 2 godziny. Na szczególną uwagę zasługuje ich waga – słuchawki ważą zaledwie 232 gramy, przez co nie obciążą Ci głowy, a dzięki swojej konstrukcji nie będą naciskać uszu, powodując ból.


Bezprzewodowe słuchawki nauszne z mikrofonem: Sony WHCH520

Sony WHCH520 to słuchawki bezprzewodowe nauszne, które sprostają oczekiwaniom zarówno audiofilów, jak i każdej osobie, której zależy na doskonałym zestawie słuchawkowym. Oferują wysokiej jakości dźwięk, długi czas pracy na baterii, wygodną i lekką konstrukcję oraz możliwość prowadzenia rozmów bez użycia rąk. Ten model wyposażono w w 30-milimetrowe przetworniki, które zapewniają czysty, mocny i zrównoważony dźwięk. Jakość jest dodatkowo poprawiana za pomocą technologii Digital Sound Enhancement Engine (DSEE). Sony WHCH520 wyposażono także w cyfrową redukcję hałasu Dual Noise Sensor. Bateria pozwala na słuchanie muzyki przez 35 godzin na pełnym naładowaniu. Nauszniki są wyściełane, a pałąk jest regulowany, dzięki czemu zestaw słuchawkowy dobrze i pewnie leży na głowie.


Bezprzewodowe słuchawki nauszne do 200 zł: Tonsil R45BT

Słuchawki Tonsil R45BT to prawdziwa gratka dla wszystkich osób, które nie są pewne, czy bezprzewodowe słuchawki nauszne będą im odpowiadać. Mają dołączony przewód ze złączem Jack, dzięki czemu można ich używać na oba sposoby. Pozwalają na słuchanie muzyki z telefonu, tabletu, komputera czy telewizora. Miękko wyściełane nauszniki i pałąk słuchawek zapewniają komfortowe noszenie, a niewielka waga nie powoduje dyskomfortu nawet po wielu godzinach noszenia. Te słuchawki nauszne emitują dźwięk z pasmem przenoszenia 20-20000Hz. Charakteryzują się ciepłym, czystym brzmieniem z głębokimi basami i wyraźnymi wysokimi tonami. Akumulator o pojemności 400 mAh pozwala na pracę do 400 godzin w trybie czuwania. Na prawym nauszniku znajdują się przyciski sterowania, które umożliwiają między innymi sterowanie głośnością, odbieranie połączeń lub przełączanie utworów muzycznych.Dobre słuchawki bezprzewodowe nauszne do 200 zł: JBL Tune 520 BT

Te słuchawki bezprzewodowe nauszne od JBL wyróżnia komfort noszenia, wysoka jakość dźwięku i ogromna wygoda. To doskonały wybór dla osób, które słuchają dobrych słuchawek do 200 zł, które zapewniają czysty dźwięk, głębokie basy i długi czas pracy na jednym naładowaniu. JBL Tune 520 BT wykorzystują technologię Pure Bass Sound – niezależnie od gatunku muzycznego ten model słuchawek gwarantuje dynamiczne i bogate doświadczenie słuchowe. Dzięki łączności przez Bluetooth nie będziesz ograniczony przez plączące się kable, ograniczające ruchy. JBL Tune 520 BT oferuję do 57 godzin nieprzerwanego słuchania muzyki i ładowanie na uzyskanie dodatkowego czasu odtwarzania przez około 15 minut.


Bezprzewodowe słuchawki nauszne do 250 zł: Sony WHCH720

Ranking zamyka propozycja od Sony – model WHCH720 zachwyci zarówno audiofilów, jak i każdą osobę, której zależy na doskonałym i poręcznym zestawie słuchawkowym. Mają długi czas pracy na baterii, zostały wyposażone też w 30-milimetrowy przetwornik, który zapewnia potężne basy oraz czyste średnie i wysokie tony. Zostały zaprojektowane z myślą o wygodzie użytkownika: są lekkie, mają amortyzowany pałąk i nauszniki, które są delikatne dla uszu i nie powodują bólu podczas noszenia. Nakładki można obracać, co ułatwia znalezienie idealnego dopasowania. Są dostępne w bardzo korzystnej cenie, a sterowanie na słuchawce pozwala na swobodne odbieranie lub odrzucanie połączeń.


Bezprzewodowe słuchawki nauszne dla graczy

Warto też zwrócić uwagę na modele zaprojektowane z myślą o graczach. W naszej ofercie mamy mnóstwo słuchawek bezprzewodowych nausznych w różnych przedziałach cenowych, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Najważniejszą zaletą braku kabli w słuchawkach jest wygoda. Nic nie krępuje nam ruchów, więc nie ma obaw, że w trakcie rozgrywki coś nieprzewidzianego się wydarzy. Każdy z wybranych przez nas modeli ma wbudowany mikrofon, więc łatwo można kontaktować się z innymi graczami w sieci. Część słuchawek umożliwia także działanie przewodowe, co jest przydatne, jeśli zapomnieliśmy naładować akumulatora, a nie chcemy przerywać rozgrywki.


Słuchawki bezprzewodowe nauszne – jakie wybrać?

Oto lista najważniejszych cech dobrych słuchawek bezprzewodowych nausznych. Warto wziąć je pod uwagę kupując konkretny model.

  • Wygoda – brak przewodu to jedno, ale pod względem ergonomii trzeba brać pod uwagę także inne kwestie, przede wszystkim kształt pałąka i możliwości jego regulacji, kształt i wielkość muszli, oraz materiał jakim zostały pokryte.
  • Składana konstrukcja – bardzo ważny punkt specyfikacji jeśli planujemy używać słuchawek z urządzeniami mobilnymi i często je przenosić. Składana konstrukcja pozwala łatwiej zmieścić je w niewielkim plecaku czy nawet torebce, a także uniknąć uszkodzeń.
  • Jakość dźwięku – wprawdzie nie da się dokładnie ocenić tego elementu patrząc na specyfikację, ale może być ona pewnym wyznacznikiem. Mile widziana jest nie tylko większa moc (specyfikacji pozycja „moc maksymalna”), ale również szersze pasmo przenoszenia (standard to od 20 do 20.000Hz) czy wyższa impedancja.
  • Czas pracy na baterii – każdy sprzęt bezprzewodowy ma to do siebie, że wbudowana w niego bateria wymaga systematycznego ładowania. Przy zakupie omawianych słuchawek lepiej zwracać uwagę nie na pojemność, ale deklarowany przez producenta czas pracy. Dobrze, aby dochodził do 10 godzin, a w przypadku droższych modeli nawet do 20 godzin.
  • Możliwość słuchania po kablu – wprawdzie mowa o słuchawkach bezprzewodowych nausznych, ale w niektórych sytuacjach może pojawić się konieczność skorzystania z łączności przewodowej, warto wiedzieć, że niektóre modele oferują taką opcję.
  • Dodatkowe funkcje – słuchawki bezprzewodowe nauszne korzystają z łączności Bluetooth, ale niekiedy producenci implementują dodatkowo moduł NFC, który znacząco zwiększa atrakcyjność sprzętu, a użytkownikom gwarantuje większy komfort parowania urządzeń. Ważny jest też mikrofon, który daje możliwość prowadzenia rozmów telefonicznych bez sięgania po połączonego ze słuchawkami smartfona. Inne jego zastosowanie znajdą gracze lubiący rozgrywki wieloosobowe. Dodatkową zaletą słuchawek może być też technologia ANC (aktywna redukcja hałasu).

Kierując się powyższymi kryteriami, a także biorąc pod uwagę różną zasobność portfela każdego użytkownika, wybraliśmy najciekawsze słuchawki nauszne bezprzewodowe.


Może Cię zainteresować:

Autor
Karolina Wojdała
Miłośniczka tekstowych gier RPG i dobrego jedzenia. Fanka fantastyki oraz kryminałów. Kocha zwierzęta, w szczególności swojego kota i dwa psy. Jej trudny związek ze sportem podtrzymują najnowsze zegarki sportowe i gadżety fitness.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4/5 (12 głosów)

Czytaj więcej