Słuchawki to dla wielu niezastąpiony gadżet i akcesorium, bez którego trudno podróżować komunikacją, grać czy rozmawiać przez telefon. Czasy, gdy korzystaliśmy z przewodowych słuchawek, dołączonych do telefonu, już dawno minęły – teraz dla ludzi liczy się jak najlepsza jakość dźwięku, mocne basy i mikrofon, umożliwiający swobodne rozmowy. No i oczywiście najważniejsze: brak kabli, które lata temu nałogowo niszczyliśmy podczas intensywnego użytkowania słuchawek. Słuchawki, które prezentujemy w tym rankingu, dostępne są dla ludzi o mniejszym budżecie, ale nie zabrakło także sprzętu dla prawdziwych audiofilów, profesjonalnych gamerów czy też streamerów. Na szczególną uwagę zasługują słuchawki bezprzewodowe nauszne, które zapewniają wysoki komfort użytkowania, między innymi z racji braku przeszkadzającego przewodu i dzięki dobrej izolacji od dźwięków z otoczenia.
Jeśli nie wiesz, jakie słuchawki wybrać, sprawdź nasz artykuł Jakie słuchawki wybrać?, w którym omawiamy szczegółowo wszystkie cechy, na jakie warto zwrócić uwagę. A jeśli zastanawiasz się, czy wybrać słuchawki nauszne czy douszne, polecamy poradnik Co wybrać – słuchawki nauszne czy douszne?, w którym wymieniamy zalety obu rozwiązań
Polecane słuchawki bezprzewodowe nauszne
Ranking słuchawek bezprzewodowych nausznych
- Logitech G435 – tanie bezprzewodowe nauszne
- Soundcore Space Q45 ANC – słuchawki bezprzewodowe nauszne z redukcją szumów
- Sony WHCH520 – dobre słuchawki do telefonu dla miłośników muzyki oraz graczy
- HyperX Cloud III Wireless Black – bardzo dobre słuchawki do komputera dla graczy i do streamowania
- HyperX Cloud Alpha Wireless – najlepsze słuchawki nauszne dla streamerów
- Logitech G Pro X 2 Lightspeed – najlepsze słuchawki nauszne bezprzewodowe dla profesjonalnych graczy
- Sony WHCH720 – bezprzewodowe słuchawki nauszne do 250 zł
- JBL Tune 770 BT NC – słuchawki bezprzewodowe nauszne do 500 zł
- Tonsil R45BT – bezprzewodowe słuchawki nauszne do 200 zł
- JBL Tune 520 BT – dobre słuchawki bezprzewodowe nauszne do 200 zł
Tanie słuchawki bezprzewodowe nauszne: Logitech G435
To słuchawki gamingowe, w których dźwięk jest wzmocniony basami. Logitech G435 kupisz za niecałe 300 złotych, a zyskujesz czysty i dokładny dźwięk, swobodę i komfort użytkowania oraz wszechstronność – słuchawki są zgodne systemami Android, iOS, Nintendo Switch, PC, PlayStation 4 i PlayStation 5. Żywotność baterii tych słuchawek wynosi aż 18 godzin, co pozwala na cały dzień użytkowanie bez konieczności ładowania. Logitech G435 są wyposażone również w dobrej jakości mikrofon, zapewniający wyraźną komunikację z innymi graczami. O bardzo dobrą jakość dźwięku dba natomiast technologia Dolby Atmos oraz Windows Sonic, które zapewniają wrażenia dźwięku przestrzennego dzięki 40-milimetrowym przetwornikom. Słuchawki Logitech G435 są dostępne w trzech kolorach – czarnym, biało-niebieskim oraz niebiesko-rożowym, dzięki czemu każdy gracz może wybrać odpowiedni dla siebie design.
Słuchawki bezprzewodowe nauszne z redukcją szumów: Soundcore Space Q45 ANC
Soundcore Space Q45 ANC to model idealny dla każdego audiofila lub osobę, której zależy na całkowitej izolacji od otoczenia. Ten model wyposażono w adaptacyjną redukcję szumów, dzięki czemu funkcja automatycznie dostosowuje się do hałasu z otoczenia – ultraszeroki, 3-stopniowy system redukcji szumów precyzyjnie namierza i blokuje hałasy. Producent zapewnia, że jest to aż dwukrotnie silniejsza redukcja szumów, niż do tej pory. Słuchawki bezprzewodowe nauszne Soundcore Space Q45 ANC pozwalają na odtwarzanie do 50 godzin w trybie ANC i aż do 65 godzin w trybie standardowym. Ma aż podwójne połączenie – Bluetooth 5.3 i połączenie wielopunktowe. Pozwala na błyskawiczne przesączanie się między muzyką, rozmowami, filmami na różnych urządzeniach. Słuchawki są wspierane przez bardzo przejrzystą, darmową aplikację producenta, która jeszcze bardziej zwiększa możliwości słuchawek.
Dobre słuchawki do telefonu dla miłośników muzyki oraz graczy: Sony WHCH520
Sony WHCH520 to dobre i tanie słuchawki nauszne o minimalistycznym designie. Oferują one długi czas pracy na baterii (do 50 godzin), 3-minutowe szybkie ładowanie oraz możliwość dostosowania brzmienia do własnych upodobań z poziomu aplikacji Sony Headphones Connect. Model wyposażono we wbudowany mikrofon, zaprojektowany tak, aby redukować szumy z otoczenia. Za wysoką jakość dźwięku i potężne basy w Sony WHCH520 odpowiada 30-milimetrowy przetwornik. Tymczasem wygodę podczas dłuższego użytkowania zapewniają: amortyzowany pałąk oraz miękkie i delikatne nauszniki z obracanymi nakładkami. Cena tego modelu jest bardzo atrakcyjna – za dobre słuchawki do komputera czy też telefonu zapłacimy mniej niż 200 złotych.
Bardzo dobre słuchawki do komputera dla graczy i do streamowania: HyperX Cloud III Wireless Black
W rankingu słuchawek bezprzewodowych nausznych nie mogło zabraknąć modelu HyperX Cloud III Wireless Black. Te bezprzewodowe słuchawki nauszne są polecane w szczególności dla graczy i do streamowania. Zapewniają one bardzo wysoką jakość dźwięku 3D dzięki przestrzennej technologii DTS® Headphone:X® Spatial Audio oraz stabilną łączność bezprzewodową 2,4 GHz z imponującym zasięgiem do 20 metrów. Wyposażono je także w miękkie nauszniki wyściełane pianką memory, pokryte skórą ekologiczną klasy premium oraz mikrofon jednokierunkowy z filtrem siatkowym, diodą LED i funkcją redukcji szumów. Na uwagę zasługuje także pojemny akumulator, który po naładowaniu wystarcza na pracę nawet do 120 godzin. Jeśli chodzi o cenę, za te bardzo dobre słuchawki do komputera, konsoli, smartfona lub tabletu, zapłacimy mniej niż 500 złotych.
Najlepsze słuchawki nauszne dla streamerów: HyperX Cloud Alpha Wireless
Najlepsze słuchawki bezprzewodowe nauszne dla streamerów to HyperX Cloud Alpha Wireless. W tym modelu akumulator wystarcza na nawet 300 godzin pracy, a za wysoką jakość dźwięku odpowiadają 2 komory: jedna dla basów i druga dla tonów średnich oraz wysokich. Słuchawki wyposażono w elektronowy mikrofon pojemnościowy z funkcją redukcji szumów, mają one również certyfikaty TeamSpeak i Discord, potwierdzające ich kompatybilność z popularnymi platformami komunikacyjnymi. Najlepsze słuchawki nauszne mogą współpracować nie tylko z komputerem czy smartfonem, ale także konsolami PS4, PS5 i Xbox One. Kupimy je za mniej niż 700 złotych.
Najlepsze słuchawki nauszne bezprzewodowe dla profesjonalnych graczy: Logitech G Pro X 2 Lightspeed
W rankingu słuchawek bezprzewodowych nausznych nie mogło zabraknąć modeli polecanych dla profesjonalnych graczy. Logitech G Pro X 2 Lightspeed, bo o tych słuchawkach mowa, oferują bardzo wysoką jakość dźwięku, wyposażono je w grafenowe przetworniki 50 mm oraz funkcję dźwięku przestrzennego DTS Headphone:X 2.0. Technologia łączności bezprzewodowej Lightspeed zapewnia ultraniskie opóźnienie połączenia na poziomie 2,4 GHz w zasięgu do 30 metrów. Do wyboru są także dwie inne opcje podłączenia, mianowicie przez Bluetooth lub przewód 3,5 mm. Jeśli chodzi o mikrofon, zastosowano tutaj mikrofon kardioidalny 6 mm z odłączanym wysięgnikiem i zaawansowanym systemem redukcji szumów w czasie rzeczywistym w postaci Blue VO!CE. Cena może wydawać się wysoka (za najlepsze słuchawki bezprzewodowe nauszne dla profesjonalnych graczy zapłacimy prawie 900 złotych), jednak jest ona całkowicie adekwatna do jakości.
Bezprzewodowe słuchawki nauszne do 250 zł: Sony WHCH720
Ranking zamyka propozycja od Sony – model WHCH720 zachwyci zarówno audiofilów, jak i każdą osobę, której zależy na doskonałym i poręcznym zestawie słuchawkowym. Mają długi czas pracy na baterii, zostały wyposażone też w 30-milimetrowy przetwornik, który zapewnia potężne basy oraz czyste średnie i wysokie tony. Zostały zaprojektowane z myślą o wygodzie użytkownika: są lekkie, mają amortyzowany pałąk i nauszniki, które są delikatne dla uszu i nie powodują bólu podczas noszenia. Nakładki można obracać, co ułatwia znalezienie idealnego dopasowania. Są dostępne w bardzo korzystnej cenie, a sterowanie na słuchawce pozwala na swobodne odbieranie lub odrzucanie połączeń.
Słuchawki bezprzewodowe nauszne do 500 zł: JBL Tune 770 BT NC
To pierwsza propozycja od JBL w tym rankingu. W cenie 500 zł kupisz słuchawki bezprzewodowe nauszne z aktywną redukcją szumów (ANC) o częstotliwości transmisji 2.4 GHz i paśmie przenoszenia 20-20000 Hz. Dynamika głośników to 100 dB. Dzięki temu słuchawki zapewnią Ci czysty dźwięk, doskonałą jakość basów i izolację od otoczenia. Mają bardzo dobry czas pracy na pełnym naładowaniu (44 godziny), a ładuje się je w zaledwie 2 godziny. Na szczególną uwagę zasługuje ich waga – słuchawki ważą zaledwie 232 gramy, przez co nie obciążą Ci głowy, a dzięki swojej konstrukcji nie będą naciskać uszu, powodując ból.
Bezprzewodowe słuchawki nauszne do 200 zł: Tonsil R45BT
Słuchawki Tonsil R45BT to prawdziwa gratka dla wszystkich osób, które nie są pewne, czy bezprzewodowe słuchawki nauszne będą im odpowiadać. Mają dołączony przewód ze złączem Jack, dzięki czemu można ich używać na oba sposoby. Pozwalają na słuchanie muzyki z telefonu, tabletu, komputera czy telewizora. Miękko wyściełane nauszniki i pałąk słuchawek zapewniają komfortowe noszenie, a niewielka waga nie powoduje dyskomfortu nawet po wielu godzinach noszenia. Te słuchawki nauszne emitują dźwięk z pasmem przenoszenia 20-20000Hz. Charakteryzują się ciepłym, czystym brzmieniem z głębokimi basami i wyraźnymi wysokimi tonami. Akumulator o pojemności 400 mAh pozwala na pracę do 400 godzin w trybie czuwania. Na prawym nauszniku znajdują się przyciski sterowania, które umożliwiają między innymi sterowanie głośnością, odbieranie połączeń lub przełączanie utworów muzycznych.
Dobre słuchawki bezprzewodowe nauszne do 200 zł: JBL Tune 520 BT
Te słuchawki bezprzewodowe nauszne od JBL wyróżnia komfort noszenia, wysoka jakość dźwięku i ogromna wygoda. To doskonały wybór dla osób, które słuchają dobrych słuchawek do 200 zł, które zapewniają czysty dźwięk, głębokie basy i długi czas pracy na jednym naładowaniu. JBL Tune 520 BT wykorzystują technologię Pure Bass Sound – niezależnie od gatunku muzycznego ten model słuchawek gwarantuje dynamiczne i bogate doświadczenie słuchowe. Dzięki łączności przez Bluetooth nie będziesz ograniczony przez plączące się kable, ograniczające ruchy. JBL Tune 520 BT oferuję do 57 godzin nieprzerwanego słuchania muzyki i ładowanie na uzyskanie dodatkowego czasu odtwarzania przez około 15 minut.
Słuchawki bezprzewodowe nauszne – w jakiej cenie je kupić?
Słuchawki bezprzewodowe nauszne do 150 zł
W przedziale cenowym poniżej 150 zł musimy liczyć się z tym, że słuchawki bezprzewodowe raczej będą pozbawione udogodnień, jakie oferują droższe modele. Na ich obudowie nie znajdziemy przycisku do regulowania głośności, nie będą one również obsługiwać zaawansowanych technologii związanych z redukcją hałasu. Czas pracy baterii na po jednym naładowaniu również może pozostawiać wiele do życzenia – standardem w tym przedziale cenowym jest około 20-30 godzin nieprzerwanego słuchania muzyki po naładowaniu do pełna lub nawet mniej. Na szczęście, jeśli postawimy na dobrą markę, to nawet w słuchawkach bezprzewodowych nausznych do 100 zł czy też słuchawkach bezprzewodowych nausznych do 150 zł, przetworniki będą dobrej jakości i dość dużych rozmiarów. Dzięki temu, pomimo niskiej ceny, zapewnią one czysty dźwięk pełen szczegółów.
Słuchawki bezprzewodowe nauszne do 200 zł
Jeśli chodzi o słuchawki bezprzewodowe nauszne do 200 zł, w tym przedziale cenowym możemy się spodziewać wydłużonego czasu pracy baterii po naładowaniu (nawet do 50-60 godzin nieprzerwanego słuchania muzyki) oraz nowoczesnych technologii, od których zależy szybkość ładowania słuchawek bezprzewodowych nausznych. Rankingi do 200 zł zdominowały np. urządzenia wiodącej na rynku marki JBL. Mimo niskiej ceny zapewniają one czysty dźwięk, wyraźne wysokie tony i głębokie basy dzięki technologii Pure Bass Sound od JBL. Co ciekawe, jeśli zależy nam na głębokim brzmieniu basów, zapewnią nam je także słuchawki bezprzewodowe dokanałowe tej samej marki, dostępne w podobnym przedziale cenowym.
Spośród słuchawek bezprzewodowych nausznych do 200 zł warto także zwrócić uwagę na markę Tonsil. W tym przedziale cenowym możemy już liczyć na świetne brzmienie, obejmujące wyraźne wysokie tony i głębokie basy. Już w tańszych modelach słuchawek Tonsil pojawiają udogodnienia dla użytkownika, takie jak np. przyciski sterowania na obudowie, miękko wyściełane nauszniki czy też dołączony do zestawu przewód ze złączem Jack, dzięki któremu słuchawek można używać na dwa sposoby.
Słuchawki bezprzewodowe nauszne do 300 zł
Słuchawki bezprzewodowe nauszne do 300 zł będą miały coraz więcej udogodnień, które wpływają na wygodę użytkownika. W tym przedziale cenowym znajdziemy modele oferujące jeszcze lepszą jakość dźwięku, z dużymi przetwornikami (np. o średnicy 40 mm) i wbudowanym mikrofonem, korzystające z nowoczesnych technologii, takich jak np. aktywna redukcja szumów (ANC).
Słuchawki bezprzewodowe do 300 zł nauszne sprawdzą się, gdy potrzebujemy urządzenia, które będzie dłużej pracować po pełnym naładowaniu. Znajdziemy wśród nich modele, które zapewnią nawet do 70 godzin pracy. Ich naładowanie do pełna zajmie tylko 2 godziny, a technologia szybkiego ładowania umożliwi uzyskanie kolejnych 3 godzin działania po zaledwie 5 minutach ładowania. Tak długi czas pracy, a jednocześnie atrakcyjna cena, sprawiają, że są to idealne słuchawki dla biznesu, na przykład pracy w warunkach open space czy też prowadzenia spotkań sprzedażowych online i wideokonferencji.
Słuchawki bezprzewodowe nauszne do 400 zł
Osoby, które są często w ruchu, chętnie sięgają po słuchawki bezprzewodowe nauszne do 400 zł. W tym przedziale cenowym znajdziemy modele zapewniające nie tylko długi czas pracy na baterii, ale także dużą wygodę. Standardem jest czas pracy po jednokrotnym naładowaniu baterii, rzędu od 50 do 60 godzin, Natomiast jeśli chodzi o komfort, możemy liczyć na lekką, składaną konstrukcję oraz delikatne dla uszu nauszniki, w tym również z obrotowymi końcówkami.
Słuchawki bezprzewodowe nauszne do 400 zł oferują całkiem sporo udogodnień – wśród nich należy wymienić nie tylko obecność przycisków na obudowie do swobodnego sterowania muzyką, ale także wbudowany mikrofon i przycisk do odbierania lub odrzucenia połączeń. W przypadku niektórych modeli istnieje również możliwość zintegrowania z asystentem głosowym. Oczywiście, jeśli na co dzień używamy słuchawek do aktywności sportowych w plenerze, np. biegania, lepszym wyborem będą znacznie mniejsze słuchawki dokanałowe.
Słuchawki nauszne bezprzewodowe do 500 zł
Słuchawki nauszne bezprzewodowe do 500 zł doskonale sprawdzą się dla graczy i do streamowania. W tym przedziale cenowym znajdziemy już modele słuchawek, które korzystają z zaawansowanych mikrofonów oraz technologii eliminujących niepożądane dźwięki z otoczenia. Standardem są przetworniki o średnicy od 40 do nawet 55 mm, zapewniające czysty, jasny dźwięk z mocnym basem, co umożliwia pełne zanurzenie się w świecie muzyki, filmów lub gier.
Proste modele słuchawek do 500 zł bezprzewodowych nausznych zapewniają około 60-65 godzin pracy w trybie standardowym, natomiast te przeznaczone typowo dla graczy mogą pracować nawet do 120 godzin bez konieczności ładowania. Warto wspomnieć także o tym, że modele gamingowe są kompatybilne nie tylko ze smartfonem, ale także komputerami osobistymi i konsolami do gier. Takiej wszechstronności oraz możliwości pełnego zanurzenia w wysokiej jakości dźwięku nie mogą zagwarantować nawet najdroższe słuchawki douszne.
Słuchawki bezprzewodowe nauszne do 600 zł
Przy większym budżecie świetnym wyborem będą słuchawki bezprzewodowe nauszne do 600 zł. W tym przedziale cenowym możemy się spodziewać dużych przetworników (rzędu 40-60 mm) i pojemnych baterii (do 65 godzin pracy). Korzystają one także z nowoczesnych technologii przyspieszających ładowanie – w wielu modelach krótkie, nawet kilkuminutowe ładowanie wystarczy, aby słuchać muzyki przez kolejnych kilka godzin.
Słuchawki bezprzewodowe nauszne do 600 zł mogą się pochwalić inteligentnymi technologiami redukcji hałasu, co czyni je idealnymi słuchawkami gamingowymi. W tym przedziale cenowym możemy oczekiwać sprzętu, który będzie kompatybilny z asystentem głosowym oraz który będzie oferował różne tryby odtwarzania dźwięku, np. tryb podcastu, tryb grania w gry, tryb słuchania muzyki czy też tryb słuchania muzyki ze wzmocnionym basem. Inne ciekawe udogodnienia, jakie można spotkać w słuchawkach do 600 zł to: Google Fast Pair (uproszczenie procesu łączenia urządzeń bezprzewodowych z systemem Android), dołączony do zestawu adapter samolotowy czy też pokrowiec – etui, który pozwoli na bezpieczne przechowywanie.
Słuchawki bezprzewodowe nauszne do 1000 zł
Słuchawki nauszne bezprzewodowe do 1000 zł zachwycą każdego, komu zależy na brzmieniu wysokiej jakości, zarówno podczas słuchania muzyki, jak i grania w gry czy prowadzenia rozmów. W modelach z tej półki cenowej stosuje się zaawansowane technologie audio (w tym również dźwięk przestrzenny) oraz duże przetworniki (powyżej 50 mm). W tym przedziale cenowym możemy się także spodziewać naprawdę pojemnych akumulatorów, zapewniających nawet 100 i więcej godzin słuchania muzyki, grania w gry, oglądania filmów czy też prowadzenia rozmów.
Warto wspomnieć o dodatkowych funkcjach, w jakie mogą być wyposażone słuchawki bezprzewodowe nauszne do 1000 zł. Miękkie nauszniki z pianką z funkcją pamięci, mikrofony kardioidalne z odłączanym wysięgnikiem czy nawet moduł NFC – tego typu rozwiązania docenią zarówno profesjonalni gracze, jak i osoby, które korzystają ze sprzętu audio w pracy. Słuchawki bezprzewodowe nauszne w tym przedziale cenowym spełnią również wysokie wymagania audiofili i muzyków.
Słuchawki bezprzewodowe nauszne – jakie wybrać?
Wybierając najlepsze słuchawki nauszne bezprzewodowe, warto zwrócić uwagę na kluczowe cechy związane z komfortem użytkowania oraz jakością dźwięku. Model idealnie dopasowany do potrzeb znajdziemy, gdy weźmiemy pod uwagę:
- Wygodę
- Składaną konstrukcję
- Jakość dźwięku
- Obecność mikrofonu
- Czas pracy na baterii
- Dodatkowe funkcje
Wygoda
Najlepsze słuchawki bezprzewodowe nauszne zostały opracowane tak, aby zapewniać wygodę podczas dłuższego użytkowania. Są lekkie, mają amortyzowany i szeroki pałąk oraz miękkie, wyprofilowane nauszniki, często z możliwością obracania nakładkami. Należy zwrócić uwagę na materiał, jakim zostały pokryte nauszniki – mile widziana i delikatna dla uszu jest np. ekologiczna skóra, na rynku można spotkać także dobre słuchawki do komputera, których nauszniki pokrywa welur. Ważnym udogodnieniem jest możliwość ustawienia mikrofonu w preferowanej odległości od ust oraz konfigurowania słuchawek przy pomocy dedykowanej aplikacji, poleceń głosowych, wygodnych przycisków znajdujących się na nausznikach lub zintegrowanego pilota.
Składana konstrukcja
Wybierając najlepsze słuchawki nauszne bezprzewodowe do urządzeń mobilnych warto zwrócić uwagę na to, aby miały one składaną konstrukcję. Wtedy dobre słuchawki do telefonu zmieszczą się bez problemu w niewielkim plecaku czy nawet torebce damskiej i będziemy mogli z nich korzystać np. w podróży lub podczas codziennej drogi do pracy czy na uczelnię. Składana konstrukcja nie tylko skutkuje tym, że słuchawki zajmują mniej miejsca – jest istotna również ze względu na zmniejszone ryzyko uszkodzeń mechanicznych. Aby jeszcze bardziej zabezpieczyć słuchawki przed uszkodzeniami, warto dokupić do nich dedykowane etui.
Jakość dźwięku
Jeśli chodzi o jakość dźwięku, najlepsze słuchawki nauszne wytypujemy po dokładniejszym przyjrzeniu się ich specyfikacji technicznej. Mile widziane są duże przetworniki – wysoką jakość dźwięku zapewnią już przetworniki 30 mm, a jeszcze lepszą jakość uzyskamy korzystając z grafenowych przetworników o średnicy wynoszącej 50 mm. Im szersze pasmo przenoszenia i wyższa impedancja, tym lepiej. Warto sprawdzić, czy dany model słuchawek korzysta z jakiejś innowacyjnej technologii, np. dźwięku przestrzennego, co może być ważne dla graczy. Warto również dowiedzieć się, czy istnieje jakaś dedykowana aplikacja do kalibrowania dźwięku płynącego ze słuchawek. Dodatkowo zwróćmy uwagę, żeby wbudowany w słuchawki mikrofon wykorzystywał technologię redukcji szumów – wtedy nasz rozmówca również będzie mógł się cieszyć dźwiękiem wysokiej jakości.
Czas pracy na baterii
Podczas zakupu słuchawek nausznych bezprzewodowych należy zwrócić uwagę na deklarowany przez producenta czas pracy na jednym ładowaniu. Tanie słuchawki nauszne są zwykle wyposażone w akumulator, który starcza na 10-20 godzin ciągłej pracy. Tymczasem w droższych modelach akumulator jest na tyle pojemny, że wystarcza na 50, a nawet i powyżej 100 godzin słuchania muzyki, grania w gry, oglądania filmów czy też prowadzenia rozmów. Mile widzianym udogodnieniem związanym z baterią jest również szybki czas ładowania. Dobre słuchawki do komputera czy telefonu naładujemy do pełna w mniej niż 5 godzin, w niektórych modelach zastosowano także kilkuminutowe szybkie ładowanie awaryjne. Rozwiązanie to docenią osoby, które zapominają o ładowaniu urządzeń mobilnych, ponieważ z jego pomocą naładujemy sprzęt na tyle, żeby wystarczył na ponad godzinne użytkowanie.
Możliwość słuchania po kablu
Najlepsze słuchawki bezprzewodowe nauszne oferują różne sposoby podłączania urządzeń odtwarzających dźwięk. Mimo że dominuje w nich technologia bezprzewodowa, np. Bluetooth lub LIGHTSPEED, umożliwiają one także skorzystanie z łączności przewodowej, np. przewodu USB-C. Dzięki łączności bezprzewodowej i przewodowej słuchawki są bardziej wszechstronne i mogą współpracować z różnorodnymi urządzeniami – nie tylko komputerami czy smartfonami, ale także tabletami i konsolami. Tryby przewodowy i bezprzewodowy zapewniają wygodę także w sytuacji, gdy bateria w słuchawkach się wyczerpie. Wtedy można po prostu podłączyć kabel i dalej cieszyć się ulubioną muzyką. Podłączenie przewodu może również zapewnić stabilne i lepsze brzmienie oraz wyeliminować opóźnienia – ten aspekt docenią z pewnością miłośnicy gier i muzyki.
Dodatkowe funkcje
Na końcu warto wspomnieć o dodatkowych funkcjach, w jakie mogą być wyposażone najlepsze słuchawki nauszne bezprzewodowe. W niektórych modelach możemy znaleźć rozwiązania, takie jak np.:
- Innowacyjny sposób sterowania – najlepsze słuchawki nauszne możemy obsługiwać dotykowo z poziomu nauszników, przy pomocy dedykowanej aplikacji lub nawet wydając polecenia na głos. Aby wyregulować głośność, zmieniać utwory czy też odbierać połączenia, nie musimy już sięgać po telefon
- Moduł NFC, który znacząco zwiększa atrakcyjność sprzętu, ponieważ służy do szybkiego i prostego parowania z innymi urządzeniami. Słuchawki możemy podłączyć do innych sprzętów bez wchodzenia w ustawienia, wyszukiwania możliwości połączeń czy też ich potwierdzania
- Obrotowe nauszniki – to rozwiązanie, dzięki któremu możliwe jest lepsze dopasowanie słuchawek do kształtu głowy i uszu użytkownika, co przedkłada się na komfortowe słuchanie muzyki nawet przez kilka godzin
- Wbudowany mikrofon, który daje możliwość prowadzenia rozmów telefonicznych bez sięgania po połączonego ze słuchawkami smartfona
- Zaawansowane technologie związane z poprawą brzmienia, np. wielowymiarowy dźwięk przestrzenny. Tego typu rozwiązania docenią w szczególności gracze, ponieważ dzięki nim można uzyskać realistyczne i wciągające wrażenie dźwięku otaczającego użytkownika ze wszystkich kierunków. Kroki przeciwników, dźwięki otoczenia czy też partie różnych instrumentów, dochodzące z różnych kierunków, pozwolą lepiej wczuć się w daną grę, film czy też utwór muzyczny
- Zaawansowane technologie związane z redukcją hałasu, np. technologia ANC. Aktywna redukcja hałasu polega na eliminowaniu niepożądanych dźwięków z otoczenia, takich jak np. odgłosy w pociągu lub szum uliczny. Dzięki niej możemy słuchać muzyki, podcastów czy audiobooków w wysokiej jakości nawet w hałaśliwym otoczeniu
Może Cię zainteresować:
- Co wybrać – słuchawki nauszne czy douszne?
- Co to jest ANC? Jakie słuchawki z redukcją hałasu kupić?
- Słuchawki nauszne do 200 zł?
- Jakie słuchawki bezprzewodowe do biegania wybrać?