Jakie słuchawki bezprzewodowe do telewizora? Ranking

27.01.2022 | autor: Wojciech Kulik | Przeczytasz w 4 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Nowoczesne telewizory oferują nam naprawdę doskonałą jakość dźwięku. Jednak podczas oglądania filmu lub ulubionego programu często rozpraszają nas dźwięki z otoczenia. Można temu łatwo zapobiec. Wystarczy zaopatrzyć się w słuchawki bezprzewodowe do TV, które sparujemy z naszym telewizorem.

Słuchawki nie tylko odizolują nas od otoczenia, ale zapewnią również świetne doznania dźwiękowe. A więc, jakie słuchawki bezprzewodowe do telewizora wybrać? Zobacz ranking, a w nim najlepsze słuchawki bezprzewodowe.

Spis treści:

Dlaczego warto kupić bezprzewodowe słuchawki do TV?

Dlaczego bezprzewodowe są lepsze od przewodowych? Choćby dlatego, że często siedzimy w dużej odległości od ekranu i połączenie za pomocą przewodu po prostu nie sprawdza się. Zresztą przewód w ogóle ogranicza ruchy i nie pozwala w pełni poczuć się swobodnie, a przecież oglądamy TV dla przyjemności.

Równocześnie bezprzewodowe słuchawki w dzisiejszych czasach oferują jakość porównywalną do tych przewodowych, więc niczego się nie traci.

Jaki rodzaj słuchawek do TV wybrać?

Wybór pomiędzy nausznymi a dousznymi słuchawkami sprowadza się tak naprawdę do osobistych preferencji. Te pierwsze oferują przeważnie wyższą jakość dźwięku i dłuższy czas pracy, ale są cięższe, uszy bardziej się w nich pocą – szczególnie latem. Słuchawki douszne czy dokanałowe z kolei są przez niektórych uważane za mniej zdrowe, ale lepiej wypadają w kwestiach, o których już wspomnieliśmy.

Inną kwestią jest wybór pomiędzy otwartymi a zamkniętymi słuchawkami. Te pierwsze nie eliminują hałasu z otoczenia tak dobrze, co można uznać za zaletę lub wadę, zależnie od okoliczności. Wszystko sprowadza się do preferencji i potrzeb.

Najważniejsze cechy dobrych słuchawek bezprzewodowych do TV

Oprócz rodzaju słuchawek, przy wyborze modelu dla siebie należy też znać kilka innych cech.

  • Po pierwsze zasięg – przeważnie można liczyć na około 10 metrów, a to wystarcza w większości przypadków.
  • Po drugie czas pracy – nie powinien być mniejszy niż pięć  godzin, aby uniknąć rozładowania przed końcem dnia.
  • Po trzecie jakość dźwięku – to kwestia mocno subiektywna, ale (oczywiście) jakość powinna być jak najwyższa.

Inną cechą, której warto się przyjrzeć, jest technologia łączności. Do wyboru są zasadniczo dwie opcje: radiowa i Bluetooth. W tym miejscu przejdźmy do odpowiedzi na kolejne pytanie.

Jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do telewizora?

W przypadku łączności radiowej konieczne jest podłączenie modułu do portu USB w telewizorze. Bluetooth tego nie wymaga. Ten drugi może mieć przez to nieco słabszy zasięg, ale za to (szczególnie w przypadku modeli z wyższej półki) oferuje wyższą jakość dźwięku. Dlatego właśnie słuchawki podłączane przez Bluetooth są preferowanym rozwiązaniem. Upewnij się tylko, że twój telewizor obsługuje tę technologię.

Jakie słuchawki do telewizora? TOP 5:

Niedrogie słuchawki douszne do telewizora: Hama True Wireless Freedom Light

Jak się okazuje, budżetowe rozwiązania mogą się sprawdzić. Słuchawki Hama Freedom Light należą do kategorii TWS, czyli nie jesteśmy ograniczeni w żaden sposób przewodem. Czas pracy na baterii nie jest imponujący, bo wynosi zaledwie 5 godzin, ale to i tak niezły wynik biorąc pod uwagę cenę. Na plus należy też zaliczyć etui ładujące oraz zasięg – do 10 metrów. Słuchawki dobrze leżą w uchu i nie powodują dyskomfortu. Wykonanie jest na przyzwoitym poziomie, nie powinniśmy też narzekać na wagę, bo jedna słuchawka to zaledwie 4 g.


Bezprzewodowe słuchawki dokanałowe do TV: Sony WIC200

Uwielbiasz maratony filmowe i zależy Ci na słuchawkach z długim czasem pracy na jednym ładowaniu? Sony WIC200 będą dobrym wyborem. Działają do 15 godzin, co jest rzadkim wynikiem w tej kategorii cenowej. Ładowanie też nie trwa długo – zaledwie 3 godziny. Jakość dźwięku jest zadowalająca, bo zastosowano w nich 9 mm przetworniki. Zasięg do 10 metrów powinien sprawdzić się w przypadku większości użytkowników, więc i tu nie ma miejsca na narzekanie. To dobry wybór w rozsądnej cenie.


Dobre słuchawki bezprzewodowe do telewizora: JBL Tune 510 BT

JBL to firma, która słynie z produkowania sprzętu audio o bardzo czystym dźwięku i wyrazistym basie. Nie inaczej jest w przypadku modelu Tune 510 BT. Mamy tu technologię JBL Pure Bass, która wzmacnia niskie tony i wygodną, ergonomiczną konstrukcję. Słuchawki można złożyć, dzięki temu nie zajmują wiele miejsca, a i wygodniej przenosić. Czas pracy na jednym ładowaniu to aż 40 godzin – naprawdę dobry wynik, którego nie przebije niejeden znacznie droższy model. Co więcej, jeśli chcemy sparować słuchawki z dwoma różnymi urządzeniami, to nie uświadczymy żadnych problemów z przełączaniem się pomiędzy nimi.


Słuchawki bezprzewodowe do TV do 300 zł: Fresh 'n Rebel Cult Bluetooth

Słuchawki Fresh 'n Rebel Cult Bluetooth wyróżniają się nie tylko wyglądem, ale całkiem dobrym wygłuszeniem pasywnym i przyjemnym brzmieniem. Konstrukcja jest lekka, ergonomiczna i nie powinna powodować dyskomfortu nawet podczas długich seansów filmowych. Pałąk został pokryty ekoskórą, podobnie jak nauszniki, co zapewnia dużą wygodę podczas użytkowania. Czas pracy na baterii też jest przyzwoity, bo do 25 godzin na jednym ładowaniu. Podobnie jak w przypadku JBL, słuchawki możemy złożyć.


Bezprzewodowe słuchawki do telewizora: Sennheiser HD 450BT

Jeśli nie uznajemy kompromisów i chcemy świetnego brzmienia, długiego czasu pracy i maksymalnej wygody, to Sennheiser HD 450BT powinny być optymalnym wyborem. Nie jest to najwyższa półka, ale grube pady świetnie separują od otoczenia, a pomaga im w tym technologia ANC. Bas jest naturalny, środkowe pasmo dobrze zrównoważone, wysokie tony świetnie uzupełniają resztę. Słuchawki na jednym ładowaniu mogą działać do 30 godzin, więc to jak najbardziej satysfakcjonujący wynik. Do tego dochodzi lekka, składana konstrukcja. Sennheiser HD 450BT to na pewno dobry wybór, jeśli zależy nam na jak najlepszych doznaniach filmowych.


Tanie słuchawki douszne do telewizora: JBL Tune T110 BT

Przy ograniczonym budżecie najlepszą opcją wydają się słuchawki JBL Tune T110 BT. Są bardzo wygodne, a w zestawie znajdziesz wkładki w trzech rozmiarach do wyboru. Najważniejsze jednak, że – co jest rzadkością – są w stanie zaoferować równocześnie czysty dźwięk i mocne basy. Docenisz tę jakość, słuchając efektownych wybuchów, ale też wsłuchując się w dialogi pomiędzy bohaterami. Czas działania na poziomie sześciu godzin może i nie jest imponujący, ale w większości przypadków powinien być wystarczający.


Polecane bezprzewodowe słuchawki nauszne do TV


Mogą Cię zainteresować:

Autor
Wojciech Kulik
W nowych technologiach szuka realnego wpływu na ludzkie życie i na nim właśnie się koncentruje. Na co dzień wyznaje zasadę, że prawdopodobieństwo powodzenia zawsze wynosi 50 proc., a to więcej niż potrzeba, by działać.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?

Czytaj więcej


Polecane produkty

HP Neverstop Laser 1200w Mono USB AirPrint™ WiFi
Cena od 1 199,00zł
HP Ink Tank 315 Kolor Atrament USB
Cena od 599,00zł
HP 652 kolor F6V24AE
Sprawdź cenę!
Accura HDMI 1.8m
Sprawdź cenę!
Accura micro USB 1.5m czarny
Sprawdź cenę!
HP 652 czarny F6V25AE
Sprawdź cenę!
HP 650 czarny CZ101AE
Sprawdź cenę!
Kingston SSD A400 480GB
Cena od 229,00zł
Accura Tule ACC-M1015
Sprawdź cenę!
Accura Napa ACC-M1204
Sprawdź cenę!
Accura Premium USB-B 1.8m czarny
Sprawdź cenę!
Accura ToledoPro ACC-K1414
Sprawdź cenę!
Accura HDMI 0.9m
Sprawdź cenę!
Accura Premium SATA 0.5m
Sprawdź cenę!
Accura micro USB 1.8m czarny
Sprawdź cenę!
Accura VGA - HDMI
Sprawdź cenę!
Accura USB-C czarny
Sprawdź cenę!
Accura micro USB 1.0m czarny
Sprawdź cenę!
Accura USB 3.0 - USB-C czarny
Sprawdź cenę!
Accura Ring ACC5115 black
Sprawdź cenę!
Accura HDMI 3.0m
Sprawdź cenę!
Kingston DataTraveler 100 G3 32GB USB 3.0
Sprawdź cenę!
Accura micro USB 1.0m czarny
Sprawdź cenę!
Accura Premium SATA III 0.5m metalowe zatrzaski
Sprawdź cenę!
CA Office Skytop CA-1208
Sprawdź cenę!
HP 650 kolor CZ102AE
Sprawdź cenę!
Accura Premium kat5 5.0m szary
Sprawdź cenę!
Accura Premium 2.0m szary
Sprawdź cenę!
Accura Zion ACC-M1009 Silent
Sprawdź cenę!
Accura Premium miniJack 1.2m
Sprawdź cenę!
Kingston microSDHC Canvas Select Plus 32GB 100R Class 10 UHS-I
Cena od 19,90zł
Accura Vista ACC-K1411
Sprawdź cenę!
HP 301 czarny CH561EE
Sprawdź cenę!
Accura Triple 17W AccuQuick
Sprawdź cenę!
Kingston microSDXC Canvas Select Plus 128GB 100R Class 10 UHS-I
Sprawdź cenę!
Accura Premium VGA
Sprawdź cenę!
Accura Premium USB-B 3.0m czarny
Sprawdź cenę!
Accura Light 30W AccuQuick 3.0
Sprawdź cenę!
Accura Premium DVI/D 1.8m
Sprawdź cenę!