Jakie głośniki do laptopa wybrać? TOP 6

Laptopy mogą mieć coraz lepsze wbudowane głośniki, jednak nie zadowolą one osób, które chcą cieszyć się pełniejszym brzmieniem w grach, filmach i muzyce. Dla takich bardziej wymagających odbiorców sprawdzą się zewnętrzne głośniki do laptopa. Nie trzeba wydawać dużej kwoty pieniędzy, aby uzyskać świetny dźwięk, a zakup ten nie będzie wynosił więcej niż 300 zł.

Zastanawiasz się, jakie głośniki do laptopa wybrać? Oto nasz ranking TOP 6, w nim najciekawsze głośniki komputerowe. Przeczytaj też koniecznie nasz poradnik Jakie głośniki wybrać? Rodzaje głośników i popularne modele


Tanie głośniki komputerowe


Głośniki do laptopa – ranking 2024

Poniżej znajduje się ranking top 6 głośników do laptopa w różnych przedziałach cenowych, gdzie znajdziemy modele budżetowe, jak i głośniki do laptopa za 300 zł oraz droższe.

W tym rankingu znajdziesz:
Co powinny mieć głośniki do laptopa

Laptopy najczęściej używane są na mniejszych biurkach, a więc przestrzeń wokół nich również będzie ograniczona. Należy się więc z tym liczyć i poszukiwać mniejszych głośników (to przydatne także w podróży). Niektóre zestawy posiadają nawet dedykowany subwoofer, czyli głośnik niskotonowy, który zapewni głębokie basy, przydatne w filmach i grach. Jeśli zależy Ci na jakości, warto zwrócić uwagę na parametr pasma przenoszenia dźwięku – im szerszy zakres, tym lepiej. Jeśli chcesz używać głośników bezprzewodowo lub również z innymi urządzeniami w domu, możesz zainteresować się modelami z łącznością Bluetooth / Wi-Fi.

Jakie głośniki do laptopa – bezprzewodowe czy na USB?

Jeśli chodzi o typ głośników, na PC musimy dokonać wyboru między dwoma rozwiązaniami: głośniki do laptopa na USB lub bezprzewodowe. Obydwa z nich mają swoje wady i zalety, w zależności od budżetu i potrzeb.

Głośniki USB są zasilane poprzez interfejs USB komputera, ale dźwięk przez nie przesyłany idzie przez osobny kabel RCA/AUX/minijack. Głośniki te oferują czystszy dźwięk niż te bezprzewodowe używające Bluetooth, ale mogą stwarzać problem w postaci plątaniny kabli na biurku. Z kolei głośniki do laptopa bezprzewodowe korzystają z transmisji Bluetooth, która niewiele różni się jakością od tej przewodowej USB, a nawet może wydawać się nieco głośniejsza i z donośniejszym basem. Jednak tutaj trzeba się liczyć z tym, że takie głośniki, choć również wygodne, bo można je swobodnie przenosić, mają opóźnienie, które może być minimalnie zbyt uporczywe przy grach wideo, choć przy modelach z wyższych półek może nie być to już tak odczuwalne.


Najczęściej kupowane głośniki 2.1 do laptopa


Mogą Cię zainteresować:

Autor
Wojciech Kulik
W nowych technologiach szuka realnego wpływu na ludzkie życie i na nim właśnie się koncentruje. Na co dzień wyznaje zasadę, że prawdopodobieństwo powodzenia zawsze wynosi 50 proc., a to więcej niż potrzeba, by działać.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.7/5 (8 głosów)

Czytaj więcej