Jakie akcesoria do PlayStation 4 warto kupić?

PlayStation 4 to najpopularniejsza konsola do gier na świecie. Zjednała sobie serca milionów graczy i stało się to oczywiście nieprzypadkowo. Firma Sony stworzyła bowiem sprzęt o bardzo dużych możliwościach, zadbała o świetną jakość wykonania, a dodatkowo liczyć można tutaj na wiele interesujących gier, które zapewniają mnóstwo zabawy. Co jest w zestawie PS4 i jakie akcesoria do PlayStation 4 warto dokupić?

PS4 – co jest w zestawie?

Do wyboru mamy trzy warianty konsoli PS4 – podstawowy PlayStation 4, wyróżniające się bardziej kompaktową obudową PlayStation 4 Slim oraz PlayStation 4 Pro o zwiększonej wydajności, dzięki której może obsługiwać rozdzielczość 4K oraz obraz technologię HDR.

Więcej o konsolach PS4 dowiesz się z poradnika: Jakie Playstation 4 kupić? PS4, PS4 Slim czy PS4 Pro?

W zestawie znajduje się przede wszystkim konsola. Nie jest jednak oferowana bez dodatków. Spodziewać można się też kontrolera DualShock 4, słuchawek, kompletu przewodów oraz instrukcji.

Jakie akcesoria do PlayStation 4? Polecane dodatki

W sprzedaży znajdziemy też szereg akcesoriów dedykowanych konsoli. Czy warto po nie sięgać? Zdecydowanie tak, dopierając gadżet do swoich potrzeb, upodobań czy gier, w jakie gramy najczęściej.

Dodatkowe pady do PS4

jakie akcesoria do PlayStation 4Zdecydowanie najpopularniejsze są pady. Nabyć można nie tylko alternatywne warianty DualShock 4, ale również pady przygotowane przez innych producentów, chociażby Razer – doskonale znanego w branży gier.

Dodatkowy pad jest niezbędny w sytuacji, w której chcemy bawić się we dwoje – ze znajomym czy kimś z rodziny. Siadając na kanapie można wtedy rozpocząć rywalizację (lub współpracować) w wielu grach, chociażby FIFA 18 czy FIFA 19.

Jak podłączyć 2 pada? Bardzo prosto. Wystarczy go włączyć, a w menu konsoli wybrać nowego użytkownika i opcję grania jako gość.

Pady do PS4 w sklepie >


Stacja ładująca

jakie akcesoria do PlayStation 4Będąc przy padach nie sposób zapomnieć o stacji ładującej. Ogromna zaleta DualShock 4 to łączność bezprzewodowa, z czym wiąże się jednak konieczność ładowania akumulatorów. Oficjalna stacja ładująca sprawia, iż jest to zdecydowanie wygodniejsze, pozwala zasilać dwa pady jednocześnie, a jej estetyczny wygląd sprawia, że z powodzeniem ustawić można ją obok konsoli.

Stacja ładująca DualShock 4 w sklepie >


Kontroler Move

jakie akcesoria do PlayStation 4Źródłem świetnej zabawy będzie również kontroler move, oczywiście w zestawie z dedykowanymi mu grami, dzięki czemu jesteśmy w stanie przenieść się w świat wirtualnej rzeczywistości i połączyć zabawę z odrobioną ruchu. Wbudowane czujniki śledzą ruchy gracza oraz położenie kontrolera.

Kontroler Move do PS4 w sklepie >


Google Sony Playstation VR

jakie akcesoria do PlayStation 4Jeszcze bardziej w świat wirtualnej rozrywki zagłębić można się dzięki Sony Playstation VR. To gogle rzeczywistości wirtualnej wyposażone w 5,7-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości 1920×1080 pikseli, które dzięki współpracy z kamerą zabierają gracza w sam środek akcji. A skoro gier wspierających VR przybywa, to zatem dobra inwestycja. Już podstawowy zestaw oferowany w sklepie Komputronik zawiera zresztą grę VR World.

Więcej o okularach VR dowiesz się z poradnika.

Zobacz zestaw Google Sony PlayStation VR w sklepie >


Kierownica do PS4

jakie akcesoria do PlayStation 4Gracze sympatyzujący z grami wyścigowymi, których na PS4 nie brakuje, najlepiej będą się bawić przy kierownicy. Sterowanie jest wtedy zdecydowanie wygodniejsze niż na padzie, bardziej precyzyjne, a dodatkowo pozwala lepiej wczuć się w klimat wyścigów czy rajdów.

Kierownice do PS4 w sklepie >


Słuchawki do PS4

jakie akcesoria do PlayStation 4Do konsoli, podobnie jak do wielu innych sprzętów, doskonale nadają się też słuchawki. To właśnie dzięki nim cieszyć można się najlepszymi wrażeniami audio, zwłaszcza przy wyborze odpowiedniego modelu. Dobre słuchawki do PS4 pozwolą usłyszeć każdy dźwięk z pola bitwy, ryk silnika na torze wyścigowym, dialogi, czy wreszcie muzykę, której nie brakuje przecież także w grach. Dodatkowo nie będziemy przeszkadzać innym domownikom.

Słuchawki do PS4 w sklepie >


Karty PSN

Wychodząc nieco poza sprzęt, nie sposób pominąć tematu kart PSN. Warto się nimi zainteresować, ponieważ dzięki nim można cieszyć się wieloma korzyściami i czerpać z PlayStation 4 jeszcze więcej. To rodzaj abonamentu, który zapewnia dostęp do darmowych gier (udostępniane co miesiąc), ale na tym korzyści się nie kończą. Dochodzą do tego szybsze aktualizacje, możliwość zapisu gier w chmurze (10 GB przestrzeni), sprawdzania wersji demonstracyjnych, a nawet zniżki na zakupy w PlayStation Store. Karty PSN oferowane są w różnych wersjach, co pozwala wybrać propozycję odpowiednią dla siebie z racji ceny i długości trwania abonamentu.


Jaki dodatkowy dysk do PlayStation 4?

Najwięksi fani gier mogą dość szybko zapełnić podstawowy dysk zamontowany w konsoli. Nie ma jednak sytuacji bez wyjścia, tu rozwiązaniem będzie sięgnięcie po dysk zewnętrzny do PS4. Warto zwracać uwagę na modele o pojemności przynajmniej 1TB. Poniżej znajdziesz propozycje godne zakupu.

Więcej modeli dysków do PS4 znajdziesz w rankingu: Jaki dysk do PS4? TOP 5

HGST TravelStar 7K1000 1TB Seagate Barracuda 2TB WD Red 1TB
jakie akcesoria do PlayStation 4 jakie akcesoria do PlayStation 4 jakie akcesoria do PlayStation 4

Mateusz Tomczak

Mateusz Tomczak

Niespotykanie spokojny człowiek. Redaktor od kilku lat zgłębiający branżę technologiczną. Z uwagą śledzi każdą nowinkę wkraczającą na rynek i nie zawsze zgadza się z wizjami producentów. Kibic sportowy, lubi czarny humor, zawsze stawia sobie jasne cele.

Jakie akcesoria do PlayStation 4 warto kupić?
5 (100%) 2 głosów