Jakie akcesoria do grilla wybrać?

Grill to bez wątpienia jeden z ciekawszych sposobów spędzania wolnego czasu. Gdy tylko zrobi się cieplej w ogródkach, na działkach i tarasach pojawiają się grille i już po chwili w okolicy rozchodzi się apetyczny zapach grillowania. Dla komfortu grillowania bardzo ważne jest to, jaki grill wybierzemy. Ale to nie wszystko. Bardzo istotne jest też to, jakie akcesoria do grilla mamy pod ręką. Zobacz nasze propozycje.

W tym artykule znajdziesz akcesoria do grilla:

  • sztućce do grilla,
  • opiekacze do ryb,
  • dodatkowe ruszty grillowe,
  • akcesoria do czyszczenia grilla,
  • Inne przydatne akcesoria do grilla.

Sztućce do grilla odporne na wysoką temperaturę

Klasyczne sztućce kuchenne bardzo nie sprawdzają się w przypadku pieczenia mięsa na grillu. Są one przede wszystkim za krótkie. Niebezpieczne jest zatem operowanie nimi nad rozpalonym grillem. Specjalne sztućce do grilla mają odpowiednią długość. Są też wykonane z materiałów odpornych na bardzo wysoką temperaturę. Nie ma więc obawy, że ich rączka się stopi. Są też bardzo łatwe w czyszczeniu. Z ich pomocą bez problemu będziemy mogli przekładać płaty mięsa na grillu oraz gotowe dania na talerze.

Zobacz wszystkie sztućce do grilla w sklepie >


Opiekacz do ryb na grilla

Ryby to nie tylko pyszny, ale też i bardzo zdrowy rodzaj mięsa. Dlatego też coraz częściej goszczą na naszych grillach. Kłopot w tym, że mięso to jest bardzo delikatne i po upieczeniu trudno utrzymać rybę w całości. Dlatego powstały specjalne opiekacze do ryb. Jest to rodzaj koszyczka z siatki do którego chowamy rybę. Z jego pomocą możemy bez problemu obracać nasz smakołyk i przesuwać go po powierzchni grilla. Po upieczeniu wystarczy zdjąć opiekacz z grilla i go otworzyć. Opiekacz do ryb łatwo się czyści i zajmuje mało miejsca.

Zobacz wszystkie opiekacze do ryb w sklepie >


Akcesoria do czyszczenia grilla

Grillowanie to sama przyjemność. Jednak po jego zakończeniu, zaczyna się mniej przyjemna część dnia – nasz grill trzeba wyczyścić. Jest to ważne między innymi ze względu na nasze zdrowie. Ręczne czyszczenie części grilla w zlewozmywaku jest bardzo uciążliwe. Jednak czynność ta będzie prostsza, gdy mamy w domu odpowiednie akcesoria do czyszczenia grilla. Świetnym tego przykładem jest szczotka do grilla. Ma ona bardzo twarde włosie, którym wyszorujemy grill. Ma też metalową skrobaczkę do usuwania przypalonych fragmentów.

Zobacz wszystkie akcesoria do czyszczenia grilla >


Dodatkowe ruszty grillowe

akcesoria do grillaTwój grill po zimie jest niekompletny? Nie możesz znaleźć rusztu? Na szczęście nie musisz kupować drugiego grilla. W wielu przypadkach wystarczy, że dokupisz sam ruszt grillowy. Takie rozwiązanie wychodzi zdecydowanie taniej. To jednak niejedyny przypadek, gdy ruszt do grilla się przyda. Niektórzy podczas grillowania używają dwóch rusztów. Zwiększa to powierzchnię do pieczenia. Takie rozwiązanie idealnie nadaje się, gdy zapraszasz znajomych i organizujesz większe przyjęcie.


Inne przydatne akcesoria do grilla

akcesoria do grillaNasz zestaw grillowy może wzbogacić się też o kilka innych, praktycznych akcesoriów. Warto zainteresować się choćby miechem do rozpalania grilla. Pamiętasz, ile razy miałeś już dość dmuchania, by grill się w końcu rozpalił?

Ciekawe akcesoria grillowe to także specjalna zapalniczka do grilla i zestaw mini patelni do grillowania. Warto też zwrócić uwagę na nożyce do mięsa i drobiu. W wielu przypadkach sprawdzają się zdecydowanie lepiej niż nawet najostrzejszy nóż. Jeśli grillujemy głównie wieczorami, to przydatne mogą się okazać także lampki do grilla. Na koniec warto też pomyśleć o zaopatrzeniu się w dużą liczbę aluminiowych tacek, na których smażyć będziemy nasze pyszne potrawy.

Jakie akcesoria do grilla wybrać?
5 (100%) 1 głosów