Jaki zestaw słuchawkowy Bluetooth? Poradnik i polecane modele

Początkowo rozwiązanie to dedykowane było klientom biznesowym, dziś coraz częściej wykorzystywane jest także poza pracą. Zestawy słuchawkowe Bluetooth cieszą się coraz większą popularnością.

Producenci systematycznie poszerzają swoją ofertę o nowe propozycje, my natomiast podpowiadamy, jaki zestaw słuchawkowy Bluetooth warto wybrać, czyli na co zwrócić uwagę przy zakupie.

Zobacz również: Gadżety dla kierowcy, czyli przydatne akcesoria samochodowe

Jaki zestaw słuchawkowy Bluetooth wybrać?

Oto najważniejsze cechy, jakimi charakteryzować powinien się nowoczesny zestaw słuchawkowy Bluetooth:

  • duży zasięg
  • redukcja szumów
  • możliwość parowania z dwoma urządzeniami jednocześnie
  • ergonomia
  • długi czas pracy

Duży zasięg – kiedy jest niezbędny?

Zasięg nie jest szczególnie istotny jeśli zestaw słuchawkowy wykorzystujemy podczas prowadzenia samochodu. Jeśli jednak chcemy bez obaw używać go w innych sytuacjach i spokojnie przemieszczać się na przykład po dużym biurze czy nawet po domu trzeba zwrócić na ten parametr uwagę. Na szczęście producenci zazwyczaj podają go w zapisach mówiących o specyfikacji.

Rozsądnym wyborem będzie model z zasięgiem około 10 metrów, niemniej droższych propozycjach jest on zdecydowanie większy, sięga nawet 100 metrów.

Nowoczesny zestaw słuchawkowy Bluetooth z redukcją szumów

W przypadku nowoczesnego zestawu słuchawkowy Bluetooth funkcja redukcji szumów wydaje się obowiązkowym dodatkiem. W bardzo dużym stopniu wpływa ona bowiem na komfort prowadzenia rozmów, także dla naszego rozmówcy.

Redukcja szumów pozwala pozbyć się hałasów z otoczenia, niektóre z modeli wyposażane są w dodatkowe rozwiązania eliminujące szum wiatru.

Możliwość parowania z dwoma urządzeniami jednocześnie

Bardzo przydatnym rozwiązaniem jest możliwość parowania z dwoma urządzeniami jednocześnie, która znacząco podnosi funkcjonalność zestawu słuchawkowego. Docenią ją zwłaszcza osoby korzystające z telefonu służbowego i prywatnego.

Wybierając model dysponujący omawianą funkcją można będzie rzucić się w wir obowiązków i mieć pewność, że nie umknie nam rozmowa z któregokolwiek telefonu.

Sprawdź również Jaki zestaw głośnomówiący wybrać?

Ergonomia słuchawki Bluetooth

Nowoczesny zestawu słuchawkowy Bluetooth oferować musi najlepsze rozwiązanie techniczne, ale nie zdadzą się one na wiele bez należytej ergonomii. Producenci decydują się na różne kształty słuchawek, wybór zależeć będzie od indywidualnych preferencji.

Pamiętać trzeba, aby słuchawka nie była zbyt mała, nie może być jednak także przesadnie duża, ponieważ nie sprawdzi się przy dłuższym użytkowaniu. Część z modeli oferuje dodatkowy pałąk na ucho, dzięki któremu zachowuje większą stabilność.

Długi czas pracy

Długi czas pracy to plus każdego urządzenia, także zestawu słuchawkowy Bluetooth. Z racji gabarytów słuchawek nie można oczekiwać tutaj doskonałych rezultatów, ale na szczęście nie jest też tak źle jak mogłoby się wydawać.

Większość modeli może pochwalić się bateriami zapewniającymi około 5-7 godzin rozmów. Niektórzy z producentów starają się jednak o więcej i w lepszych modelach stosują rozwiązania wydłużające pracę zestawu do nawet 11 godzin rozmów. To już wynik bardzo dobry.

Polecane zestawy słuchawkowe

Mogą Cię zainteresować:

Autor
Mateusz Tomczak
Niespotykanie spokojny człowiek. Redaktor od kilku lat zgłębiający branżę technologiczną. Z uwagą śledzi każdą nowinkę wkraczającą na rynek i nie zawsze zgadza się z wizjami producentów. Kibic sportowy, lubi czarny humor, zawsze stawia sobie jasne cele.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.8/5 (6 głosów)

Czytaj więcej