Jaki wentylator do 300 zł kupić? TOP 5

Podczas fali upałów wentylatory są najczęściej wybieraną formą chłodzenia. Są niedrogie i jednocześnie bardzo praktyczne. Powstaje jednak pytanie jaki wentylator wybrać? Dobry wentylator powinien mieć przede wszystkim mocny silnik i dużą średnicę śmigła. Tylko wtedy może on efektywnie chłodzić większe pomieszczenia. Powinien mieć też regulację prędkości i funkcję ruchu oscylacyjnego, aby móc kierować podmuch powietrza w różne kierunki. Droższe wentylatory posiadają też pilot zdalnego sterowania, który ułatwia ich obsługę.

Cechy dobrego wentylatora:

  • mocny silnik,
  • duża średnica śmigła,
  • regulacja prędkości,
  • funkcja ruchu oscylacyjnego.

Czy uda nam się kupić wysokiej jakości wentylator, mając w portfelu 300 złotych? Zdecydowanie tak. W tym rankingu odpowiadamy na pytanie, jaki wentylator do 300 zł sprawdzi się najlepiej.

ranking wentylatorow

W tym rankingu znajdziesz:

  • Kompaktowy wentylator biurkowy do 100 zł: BONECO F50
  • Tani wentylator stojący: Maestro MR-901
  • Wentylator podłogowy do 200 zł: MPM MWP-18
  • Elegancki wentylator biurkowy do 200 zł: Unold 86818
  • Wentylator stojący z pilotem: Honeywell HYF260E4

Najpopularniejsze wentylatory do 300 zł w sklepie:

Kompaktowy wentylator biurkowy do 100 zł: BONECO F50

jaki wentylator do 300 złJak trudno i mało komfortowo pracuje się w zbyt gorącym pomieszczeniu, wie praktycznie każdy. Nie mając dostępu do klimatyzacji, najlepszym rozwiązaniem będzie poręczny wentylator. Niekoniecznie musi to być duży, zajmujący sporo miejsca tradycyjny model. Lepiej zainwestować w coś bardziej nowoczesnego. BONECO F50 to kompaktowy wentylator, który zmieści się na każdym biurku. Korzystać z niego można wszędzie, gdzie jest możliwość połączenia z zasilaniem USB (np. komputer, laptop, Power Bank). Niewielkie rozmiary to niejedyny atut urządzenia. Przede wszystkim jest ono w stanie zapewnić przyjemny powiew chłodnego powietrza (na dwóch poziomach mocy), a jednocześnie pracuje na tyle cicho (38 dB – 46 dB), że nie będzie przeszkadzać ani w pracy, ani w odpoczynku.


Tani wentylator stojący: Maestro MR-901

jaki wentylator do 300 złJeśli chcesz kupić dobrej jakości wentylator stojący w korzystnej cenie, to koniecznie zwróć uwagę na ten model. Urządzenie ma moc 60W i śmigło o średnicy 40 cm. To wystarczy, by z powodzeniem schłodzić nawet dużych rozmiarów salon. Wiatrak elektryczny posiada opcję ruchu oscylacyjnego. Może więc kierować podmuch powietrza w różnych kierunkach. Ma też możliwość regulacji wysokości, co dodatkowo zwiększa jego możliwości. Wentylator domowy wyposażony został w mechaniczny panel sterujący umieszczony na froncie urządzenia.


Wentylator podłogowy do 200 zł: MPM MWP-18

jaki wentylator do 300 złCyrkulator powietrza to doskonały sposób na upały. Dzięki obiegowi powietrza wyrównuje temperaturę w całym pomieszczeniu. MPM MWP-18 wyposażony jest w duże śmigło o średnicy aż 48 cm, co zapewnia mu odpowiednią wydajność. Dzięki trzystopniowej regulacji prędkości nawiewu łatwo dostosować pracę urządzenia do warunków pogodowych oraz swoich oczekiwań i wymagań.

Można regulować nachylenie czaszy urządzenia więc można dowolnie sterować strumieniem powietrza. Wentylator ustawiony jest na solidnej, antypoślizgowej podstawie, więc jest całkowicie bezpieczny w użytkowaniu. Nie zabrakło oczywiście osłony wirnika.


Elegancki wentylator biurkowy do 200 zł: Unold 86818

jaki wentylator do 300 złWszechstronny i elegancki wentylator na biurko. Chromowaną obudowę dopełniają matowe łopaty śmigła, dzięki czemu prezentuje się naprawdę stylowo. Unold 86818 jest również solidnym urządzeniem. Waży 2,2 kg, co zapewnia mu odpowiednią stabilność. Wyposażony jest w silnik o mocy 40W, 5 łopat śmigła oraz praktyczny uchwyt. Ten wentylator nabiurkowy ma funkcję ruchu obrotowego z opcją blokady, a także regulację kąta nachylenia. Ustawić można także jedną z trzech prędkości pracy. Kabel o długości 1,5 metra daje swobodę ustawienia wentylatora w optymalnym dla nas miejscu.


Wentylator stojący z pilotem: Honeywell HYF260E4

jaki wentylator do 300 złHoneywell HYF260E4 to produkt z wysokiej półki dla wymagających użytkowników. Ten wentylator do 300 zł można obsługiwać za pomocą dotykowego panelu lub wykorzystując pilota. W ten sposób można kontrolować temperaturę z dowolnego miejsca w pomieszczeniu. Urządzenie chłodzi lub podgrzewa temperaturę w pomieszczeniu do wartości, którą ustawimy, a dzięki automatycznej oscylacji 80 stopni idealnie dystrybuuje powietrze w każdy zakątek. Dodatkowym atutem jest możliwość sterowania mocą urządzenia (5 poziomów), co przedkłada się na różne poziomy głośności. Najniższy poziom zapewnia tak cichą pracę, że bez problemy można przy nim spać. Z kolei najwyższy skutecznie ochłodzi cale pomieszczenie w kilka minut.